سفر در زمان

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
black holes

محل اقامت: تهران

تماس:

سفر در زمان

پست توسط black holes »

سفر در زمان چطور انجام میشود؟
یکی از جالبترین افکار بشر، ایده جابجایی در بعد زمان است.
البته اگر از یک بعد دیگر به قضیه نگاه کنیم همه ما مسافر زمان هستیم. همین الان که شما این را میخوانید، زمان در حول و حوش و به پیش میرود و آینده به حال و حال به گذشته تبدیل میشود. نشانه اش هم رشد موجودات است. ما بزرگ میشویم و میمیریم. پس زمان در جریان است.
آلبرت اینشتین با ارایه نظریه نسبیت خاص نشان داد که این کار از نظر تیوری شدنی است. بر طبق این نظریه اگه شییی به سرعت نور نزدیک شود گذشت زمان برایش آهسته تر صورت میگیرد. بنابراین اگر بشود با سرعت بیش از سرعت نور حرکت کرد، زمان به عقب برگردد. مانع اصلی این است که اگر جسمی به سرعت نور نزدیک بشود جرم نسبی ان به بینهایت میل میکند لذا نمیشود شتابی بیش از سرعت نور پیدا کرد. اما شاید یه روز این مشکل هم حل شود. بر خلاف نویسنده ها و خیالپردازها که فکر میکنند سفر در زمان باید با یک ماشین انجام شور، دانشمندان بر این عقیده هستند که اینکار به کمک یک پدیده طبیعی صورت میگیرد. در این خصوص سه پدیده مد نظر است: سیاهچاله های دوار، کرم چاله ها و ریسمانهای کیهانی.
سیاهچاله ها: اگر یه ستاره چند برابر خورشید باشد و همه سوختش را بسوزاند، از انجا که یک نیروی جاذبه قوی دارد لذا جرم خودش در خودش فشرده میشود و یک حفره سیاه رنگ مثل یه قیف درست میکند که نیروی جاذبه فوق العاده زیادی دارد طوری که حتی نور هم نمیتواند از ان فرار کند.
اما این حفره ها بر دو نوع هستد. یه نوعشان نمی چرخند لذا انتهای قیف یک نقطه است. در انجا هر جسمی که به حفره مکش شده باشه نابود میشود. اما یه نوع دیگر سیاهچاله نوعی است که در حال دوران است و برا همین ته قیف یه قاعده داره که به شکل حلقه اس. مثل یک قیف واقعی است که تهش باز است. همین نوع سیاهچاله است که میتواند سکوی پرتاب به آینده یا گذشته باشد. انتهای قیف به یک قیف دیگر به اسم سفیدچاله میرسد که درست عکس ان عمل میکند. یعنی هر جسمی را به شدت به بیرون پرتاب میکند. از همین جاست که میتوانیم پا به زمانها و جهان های دیگر بگذاریم.
کرم چاله : یک سکوی دیگر گذر از زمان است که میتواند در عرض چند ساعت ما را چندین سال نوری جابجا کند. فرض کنید دو نفر دو طرف یک ملافه رو گرفته اند و میکشند. اگر یک توپ تنیس بر روی ملافه قرار دهیم یک انحنا در سطح ملافه به سمت توپ ایجاد میشود.
اگر یک تیله به روی این ملافه قرار دهیم به سمت چاله ای که ان توپ ایجاد کرده است میرود. این نظر اینشتین است که کرات آسمانی در فضا و زمان انحنا ایجاد میکنند؛ درست مثل همان توپ روی ملافه. حالا اگه فرض کنیم فضا به صورت یک لایه دوبعدی روی یه محور تا شده باشد و بین نیمه بالا و پایین ان خالی باشد و دو جرم هم اندازه در قسمت بالا و پایین مقابل هم قرار گیرد، آن وقت حفره ای که هر دو ایجاد میکنند میتواند به همدیگر رسیده و ایجاد یک تونل کند. مثل این که یک میانبر در زمان و مکان ایجاد شده باشد. به این تونل میگویند کرم چاله.
این امید است که یک کهکشانی که ظاهرا میلیونها سال نوری دور از ماست، از راه یک همچین تونلی بیش از چند هزار کیلومتر دور از ما نباشی. در اصل میشود گفت کرم چاله تونل ارتباطی بین یک سیاهچاله و یه سفیدچاله است و میتواند بین جهان های موازی ارتباط برقرار کند و در نتیجه به همان ترتیب میتواند ما را در زمان جابجا کند. آخرین راه سفر در زمان ریسمانهای کیهانی است. طبق این نظریه یک سری رشته هایی به ضخامت یه اتم در فضا وجود دارند که کل جهان را پوشش میدهند و تحت فشار خیلی زیادی هستند. اینها هم یه نیروی جاذبه خیلی قوی دارند که هر جسمی را سرعت میدهند و چون مرزهای فضا زمان را مغشوش میکند لذا میشود از انها برای گذر از زمان استفاده کرد
sepide behrad

نمایه کاربر
محمد مهدي غلامي

محل اقامت: مشهد

سپاس: 14

تماس:

Re: سفر در زمان

پست توسط محمد مهدي غلامي »

به نظر من نميشه رد عمل در زمان سفر كرد. smile039
چون اگر ميشد الان كسي از آينده به حال آمده بود وديگر تاريخ نبود چون هر روز تاريخ دچار تغيير ميشد.
البته ممكنه آيندگان قوانيني دارند كه نميتونن در گذشته دخالت كنن.
جنگ نرم ... ؟!!!

نمایه کاربر
black holes

تماس:

پست توسط black holes »

البته من چند وقت پیش شنیدم که یه نفر تو یه مزرعه پیدا شده که ظاهرا" از گذشته امده بوده که نتیجه گیری نشان داده که زمان دچار اختلال شده.(منم اینو شنیدم)
sepide behrad

نمایه کاربر
termeh

سپاس: 3

پست توسط termeh »

اما به نظر من نمیشه که انسانها و یه هر جسم دیگه ای بتونه در زمان سفر کنه چون سفر در زمان فقط به بعد زمان بستگی داره در این صورت اجسام فقط باید به بعد زمان تبدیل شوند که این خودش مستلزم اختراع و یا کشف چیزی میشه که بتونه این کار رو بکنه و اگر هم بشه بعد بشر باد در قالب جسم اون زمان متولد بشه که این خودش باعث میشه انسان همه چیز را فراموش کنه پس روز از نو روزی از نو smile033 در ضمن خدا گفته هیچ خلل و شکافی در کائنات وجود نداره
نسل من و تو نسلی بود که یواشکی بوسید ، نوشید ، خندید ، حرف زد ، فکر کرد ، اعتراض کرد ، گریه کرد ، آرزو کرد ، دعا کرد ، درد و دل کرد ، انتخاب کرد ، عاشق شد

به سلامتی " یــواشــکــی " که اگه نبود ، نسل من و تو منقرض میشد

نمایه کاربر
MRT

نام: محمدرضا طباطبایی

محل اقامت: تبریز

سپاس: 95

تماس:

پست توسط MRT »

//

در مورد سياه چاله‌هاي دوار ( سفيد چاله‌ها ) من به اين نتيجه رسيدم كه پيرامون اونا ميدان گرانش منفي پديدار ميشه و نزديك شدن به اونا غير ممكنه . دلايل خودم رو تو اين تاپيك ارايه كردم .

چگونگي پديدار شدن ميدان گرانش منفي ( نيروي ضد جاذبه )

http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=14962
با توجه به ماده 8 قوانین تالار گفتمان شبكه فیزیك هوپا :

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

https://ki2100.com

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
black holes

تماس:

پست توسط black holes »

برای سفر در زمان به یه ماشین زمان نیاز هست که این ماشین باید با همه ی مواد موجود در جهان ساخته بشه چون خیلی بزرگه
sepide behrad

نمایه کاربر
Pelank

پست توسط Pelank »

black holes نوشته شده:البته من چند وقت پیش شنیدم که یه نفر تو یه مزرعه پیدا شده که ظاهرا" از گذشته امده بوده که نتیجه گیری نشان داده که زمان دچار اختلال شده.(منم اینو شنیدم)
سلام!
مطمئنين؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

آخه چه طوري؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

منبعي كه داري مطمئنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟حرفاش سنده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

كي يه همچين چيزي شنيدي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!
جهان امروز از نداشتن دارويي به نام پرهيز و اخلاق رنج مي‌برد.
(ماري كوري)

نمایه کاربر
منطق

سپاس: 1

پست توسط منطق »

black holes نوشته شده:البته من چند وقت پیش شنیدم که یه نفر تو یه مزرعه پیدا شده که ظاهرا" از گذشته امده بوده که نتیجه گیری نشان داده که زمان دچار اختلال شده.(منم اینو شنیدم)
واقعا!!!!!!!!!!!!!!
میشه بیشتر توضیح بدید البته با سند
از قدیم گفتن شنیدن کی بود مانند دیدن

به نظرم با بعد جسمی نمیشه اما با بقیه ی ابعاد (کالبدها)وجودی انسان میشه سفر کرد(در حد یه نظریه است مطمئن نیستم)

نمایه کاربر
garfield

سپاس: 54

پست توسط garfield »

black holes نوشته شده:برای سفر در زمان به یه ماشین زمان نیاز هست که این ماشین باید با همه ی مواد موجود در جهان ساخته بشه چون خیلی بزرگه
ميشه منظورتو بيشتر توضيح بدي؟ smile060

نمایه کاربر
artemis

پست توسط artemis »

برای عدم مداخله در گذشته من یه جایی خوندم شاید سفر در زمان باعث به وجود آوردن چیزی بشه که بهش می گن جهان های موازی
دوست دارم نظرتون رو در این مورد بدونم
همواره آن خواهم بود که چشم به راه کسی است که
دری بگشاید
میان دیواری که دریش نیست

نمایه کاربر
Professional

تماس:

پست توسط Professional »

من در دنیای فیزیک هم این رو گفتم.
زمان در حال حاضر برای ما یک شناسه است و نتونستیم چیز خاصی رو به اون نسبت بدیم.
تا حالا گفتم و بازم میگم ما در حال حاضر زمانمون به خورشید نسبت داده شده و نتونستیم یه زمان واحد در عالم یا یه بعد زمانی رو کشف کنیم. smile018

نمایه کاربر
garfield

سپاس: 54

پست توسط garfield »

artemis نوشته شده:برای عدم مداخله در گذشته من یه جایی خوندم شاید سفر در زمان باعث به وجود آوردن چیزی بشه که بهش می گن جهان های موازی
دوست دارم نظرتون رو در این مورد بدونم
و تعدد موجوديتي واحد.

نمایه کاربر
Professional

تماس:

پست توسط Professional »

بذارید منظورم رو واضحتر بگم.
من نمیگم زمان وجود نداره اما این چیزی نیست که ما با اون درگیر هستیم. "خداوند در قرآن فرموده من جهان را در شش روز آفریدم" اما به زمان ما. تفسیر گران قرآن میگن این کار خیلی سریع اتفاق افتاده اما چون ما هنوز درک واقعی از زمان نداریم این موضوع رو خداوند به این ترتیب مطرح کرده تا تمام انسانها اون رو درک کنند.حتی دانشمندان هم همین نظر رو دارند.ممکنه کمتر از میلیاردم ثانیه باشه. پس هنوز راه زیادی تا کشف بعد اصلی زمان داریم.بعدی که فقط خداوند از اون باخبره.
در مورد سفر در زمان باید بگم که برای این کار باید به انرژی تبدیل بشیم یا به قول دوستان به سرعت نور برسیم که این مستلزم ناپایدار شدن یک ماده و بعد آزاد کردن انرژی و رسیدن به پایداری در موعد دلخواه پس می بینیم که یک انسان به راحتی نمی تونه چنین کاری رو خودش انجام بده یا باید به کمال الهی برسه که این هم کار سختی است شاید هم دست نیافتنی چون رسیدن به درجه ی امامان معصوم از حیطه ی ما خارجه.
خوب برای این کار من با دوستان موافقم باید دستگاهی وجود داشته باشه اما نه با تمام مواد عالم!( اگر هم باشه برای پوشاندن خطای دستگاه در گم کردن انرژی و باز سازی که در ادامه گفتم مورد استفاده قرار میگیره) باید دستگاهی باشد تا انسان رو بعد از تبدیل کردن به انرژی به سمت مقصد برنامه ریزی شده بفرسته اون هم به طور موجی از انرژی.
در ضمن دانشمندان میگن که این کار خطرناک است چون موجی که فرستاده میشه ممکن است تحت تاثیر عوامل طبیعی یا عوامل کیهانی از میر خود منحرف شده یا حتی متوقف شوند که در این صورت انسان یا چیزی که در این تونل سفر بوده به طور ناقص بازآرایی بشه.(به طور مثال یک انسان بدنش نصف بشه.)
در ضمن این که سرعت نور رو داشته باشیم به این معنی نیست که زمان متوقف شده چون می دونیم که نور در 8 دقیقه به زمین میرسه پس زمان نیز در این مدت گذشته. حالا نتیجه می گیریم که سرعت بالاتر از نور برای توقف زمان لازمه ولی با این حال باز هم به نظر می رسه زمان صفر نمی شه.
مثال حد در ریاضیات که می گوییم به که مسئله در صفر از مثبت به بی نهایت میل می کند اما صفر نمی شود مقدار اپسیلون فاصله دارد. smile041

نمایه کاربر
Professional

تماس:

پست توسط Professional »

یک چیز دیگه و این که فکر می کنم همه در خواب چیزهایی را از گذشته دیدن و بعضی وقتها خوابی دیدیم مبهم که به طور مثال در یک کلاس به همراه دوستان هستیم و بعد از اینکه این خواب رو دیدیم چند ماه بعد یا چند سال بعد تو همون محیط به طور واقعی هستیم و ناگهان احساس می کنیم که قبلا در آنجا بوده ایم. و این موضوع نشانی از سفر در زمان است اما در عین حال با روح توانسته ایم آن هم در خواب سفر کرده ایم. شاید بتوان با کشف بعد زمان سفر خود را به آینده یا گذشته آغاز کنیم اما:
(احتمالا)این سفر درست است منجر به دنیای موازی خواهد شد اما چیزی شبیه به فیلم یکه تاز که مطمئنا همگی ما آن را دیده ایم. چون ما نمی توانیم چند آدم یکسان در آخرت داشته باشیم. پس باید گفت که با مرگ یک نفر در دنیای موازی توانش به همزادش می رسد.
با تشکر........... smile041

نمایه کاربر
Professional

تماس:

پست توسط Professional »

اگر با دختری زیبا روی نیمکتی در باغ بنشینیم، یک ساعت مثل یک دقیقه می گذرد، اما یک دقیقه نشستن روی یک اجاق داغ به اندازه یک ساعت به نظر می آید.
smile072 smile043 «آلبرت اینشتن» smile043 smile072

ارسال پست