شما كدومو بيشتر قبول دارين : انيشتن يا نيوتون؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
PIRASTEH

تماس:

Re: شما كدومو بيشتر قبول دارين : انيشتن يا نيوتون؟

پست توسط PIRASTEH »

من فکر می کنم هیچ کار خدا بی حکمت نیست مثال:الان ما به واحد نیرو می گیم نوتون..ولی اگر شخصی به اسم چنگیز زیر درخت می نشست اون موقه مجبور بودیم بگیم واحد نیرو چنگیزه..پس همون بهتر که نیوتون بشینه زیر درخت........!!!!!!!!!!!!!!
همواره تقوي را به كودكان خود توصيه كنيد تنها تقوي عامل خوشبختي است نه پول. بتهوون

تصویر

نمایه کاربر
odyssey

محل اقامت: no difference

سپاس: 3

پست توسط odyssey »

PIRASTEH نوشته شده:من فکر می کنم هیچ کار خدا بی حکمت نیست مثال:الان ما به واحد نیرو می گیم نوتون..ولی اگر شخصی به اسم چنگیز زیر درخت می نشست اون موقه مجبور بودیم بگیم واحد نیرو چنگیزه..پس همون بهتر که نیوتون بشینه زیر درخت........!!!!!!!!!!!!!!
بعدش هم که حتما چنگیز بر متر مربع و ... smile008 smile039
http://www.odyssey.mihanblog.com
http://www.youtube.com/watch?v=M1iqFe2nNnk
پیشنهاد می کنم فیلم رو ببینید!
تصویر

خاکی

پست توسط خاکی »

PIRASTEH نوشته شده:ولی هر چیزی از پایش شروع می شه
پدر علوم تجربی گالیله است که تحقیقات زیادی رو هم راجع به حرکت انجام داده .
137113711371 نوشته شده:من عاشق انیشتین و نظریه ی تارش هستم.
ببخشید این طور که ما شنیدیم بنیان نظریه ی تار می رسه به لئونارد اولر .
PIRASTEH نوشته شده:من فکر می کنم هیچ کار خدا بی حکمت نیست مثال:الان ما به واحد نیرو می گیم نوتون..ولی اگر شخصی به اسم چنگیز زیر درخت می نشست اون موقه مجبور بودیم بگیم واحد نیرو چنگیزه..پس همون بهتر که نیوتون بشینه زیر درخت.
دوست من این قضیه ی زیر درخت و اینها بیشتر شبیه افسانه است در ضمن بنیان کار های نیوتن به خیلی قبل از شروع طاعون در لندن و رفتن او به مزرعه ی مادری اش شروع شده بود .
او در واپسین روز های زندگی اش چنین واقعه ای را تعریف کرده و می گوید: زیر درخت نشسته بوده و در باره ی حرکت سیارات فکر می کرده و سعی می کرده درک کند که چه نیرویی باعث شکل گیری این مدار ها می شود که سیبی از درخت به زمین می افتد و او به یاد نیروی گرانش می افتد .
حالا اون هیچی حساب دیفرانسیل و انتگرال چی ؟
اگر او نبود چه کسی حساب دیفرانسیل و انتگرال را به شکل امروزی اش تدوین می کرد ؟
لایب نیتز که چندی پس از او این دو را جداگانه ابداع نمود صرفا یک ریاضی دان و فیلسوف بود و امکان نداشت با استفاده از این ها به مدار های بیضوی سیارات پی ببرد و تا همین قرن اخیر به احتمال زیاد این دو ( حساب دیفرانسیل و انتگرال ) در علم فیزیک اصلا مورد استفاده نبودند اما نیوتن این دو را صرفا به خاطر فیزیک ابداع نمود .
از این ها بگذریم شاهکار های او در اپتیک چطور؟ تئوری ذره ای نور و تجزیه ی نور سفید و تدوین قوانین شکست و بازتاب نور از دستاورد های شگرف اوست که به ساخت تلسکوپ بازتابی توسط او انجامید .
نیوتن به نظر من قابل احترام تر است و این تنها نظر من است اما من طرفدار فیزیک مدرن ام . smile039
سرم می رفت .
... چشمم سخت می جوشید .
..... و قلبم همچنان مرغان وحشی بال و پر می زد .
....... و او این مرغ وحشی را صدا می زد .
و از هستی جدا می کرد ...

خاکی

پست توسط خاکی »

137113711371 نوشته شده:من عاشق انیشتین و نظریه ی تارش هستم.ولی بچه خنگی بوده ها نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نه بابا دیگه خیلی ام خنگ نبوده ...
تازه مثل اینکه نیوتن هم از این بچه های باحال بوده , یکی از دوستان می گفت در دوران دبستان با بچه عینکی کلاسشون دعواش می شه بعد از اون می زنه رو دست اون .
ولی آخرش من نفهمیدم نیوتن مسیحی بود یا یهودی ؟؟؟ smile039 smile039
سرم می رفت .
... چشمم سخت می جوشید .
و از هستی جدا می کرد ...

نمایه کاربر
خروش

سپاس: 2067

پست توسط خروش »

خاکی نوشته شده:
PIRASTEH نوشته شده:ولی هر چیزی از پایش شروع می شه
[...]
لایب نیتز که چندی پس از او این دو را جداگانه ابداع نمود صرفا یک ریاضی دان و فیلسوف بود و امکان نداشت

[...]
.
لايبنيتز Gottfried Wilhelm Leibniz
فيلسوف، رياضي دان، فيزيك دان، ستاره شناس، ديپلمات، تاريخ دان، كتابدار، حقوقدان ....
بود.
گفتم به شیخ شهر كه كارت ریاست، گفت
آنكس كه شیخ هست و ریاكار نیست، كیست

نمایه کاربر
ویستا M

سپاس: 5

پست توسط ویستا M »

faaarzad نوشته شده:
pinkgirl نوشته شده:سلام!هر دوتاشون جای خودشون ولی در درجه ی اول:نیوتون! و به قول دوستمون که نوشته:
PIRASTEH نوشته شده:به نظر من اگر نیوتون نبود شاید هم انیشتن نبود
نظر شما و pirasteh رو قبول دارم ولي اگه نيوتون نبود شايد يه نفر ديگه زير يه درخت سيب ديگه همين بلاها سرش ميومد و همون كارايي كه نيوتون كرد و انجام ميداد پس فكر كنم وجود انيشتن ربطي به وجود شخص آقاي نيوتون نداشته باشه
درسته ربطی نداشته ولی بی خردانه است اگه بگیم هر کسی اونجا بوده یه دانشمند میشده!!این اشتباهه.هر کسی نمی تونه نیوتن و انیشتن باشه +من به آقای faaarad هم میگم این سوال از پایه غلطه.به قول دبیر فیزیکم سعی کن همیشه سوالی بپرسی که از جوابش چیزی به علمت اضافه بشه اما این سوال فقط به جون هم انداختن عقایده!!!
در ضمن سیب روی سرش نیفتاده بنا به این روایت:
{{مطابق داستانی بسیار مشهور، روزی نیوتن زیر یک درخت سیب نشسته بوده که ناگاه سیبی بر سرش می‎افتد واز این واقعه او به یکسانی ماهیت نیروی گرانش زمینی و سماوی پی می‎برد. داستان فوق در واقع روایت اغراق شده ایست از خاطره‎ای که خود نیوتن نقل کرده بود مبنی بر اینکه یک روز کنار پنجره‎ی اتاق خانه اش (Woolsthorpe Manor) به تماشای باغ نشسته بود که افتادن سیبی از درختی نظرش را به خود جلب کرد. سالها بعد در ۱۵ آوریل ۱۷۲۶، او به دوست نویسنده اش ویلیام استاکلی گفت: " واقعه‎ی مذکور این سؤال را به ذهنم آورد که چرا سیب همیشه مستقیما به پایین می‎افتد؟ چرا به جای حرکت به سمت مرکز زمین به طرفین یا رو به بالا نمی‎رود؟ " (به نقل از کتاب " یادداشت‌هایی از زندگانی سر آیزاک نیوتن")}} smile024
فیزیک همواره همان چیزی خواهد شد که تو از آن انتظار داری

نمایه کاربر
pegetive

محل اقامت: شیراز

سپاس: 3

پست توسط pegetive »

odyssey نوشته شده:
PIRASTEH نوشته شده:من فکر می کنم هیچ کار خدا بی حکمت نیست مثال:الان ما به واحد نیرو می گیم نوتون..ولی اگر شخصی به اسم چنگیز زیر درخت می نشست اون موقه مجبور بودیم بگیم واحد نیرو چنگیزه..پس همون بهتر که نیوتون بشینه زیر درخت........!!!!!!!!!!!!!!
بعدش هم که حتما چنگیز بر متر مربع و ... smile008 smile039
چه ناااااااااااااااااااز!!! smile058
استعداد بزرگ بدون اراده ی بزرگ وجود ندارد

خاکی

پست توسط خاکی »

خروش نوشته شده:لايبنيتز Gottfried Wilhelm Leibniz
فيلسوف، رياضي دان، فيزيك دان، ستاره شناس، ديپلمات، تاريخ دان، كتابدار، حقوقدان ....
بود.
بله شکی در هوشمندی و کاردانی لایبنیتز نیست ولی لایبنیتز در محدوده ی ریاضی حساب دیفرانسیل و انتگرال را ابداع نمود نه در حیطه ی فیزیک و شاید (به عقیده ی من) زمان درازی سپری می شد تا این دو در محاسبات و تحلیل های فیزیکی استفاده شوند .
جناب خروش خودتان نگفتید کدامیک را سزاوار ستایشی بیش می دانید؟
سرم می رفت .
... چشمم سخت می جوشید .
و از هستی جدا می کرد ...

esmail

پست توسط esmail »

نيوتون يه چيز ديگست انيشتن هم بد نيست smile020 smile020 smile020

strider

پست توسط strider »

من عاشق نظریه نسبیت خاص انیشتین هستم.در ضمن فیزیک مدرن جالب تره.

nejati

سپاس: 1

تماس:

پست توسط nejati »

فقط و فقط نيوتون خود اينشتين هم ميدونست به گرد پاي نيوتن نميرسه
نيوتن كسيه كه حساب ديفرانسيل رو ابداع كرد از روي مفهوم سرعت لحظه اي حد رو ابداع كرد اوست ابر نابغه ي تاريخ او براي حل مسائل فيزيك خودش رياضيات اونو كشف ميكرد در فلسفه نورشناسي فيزيك رياضي شيمي و... يكه تاز است اما خوب اينشتين خيلي تو دل برو هست و بيشتر يه فيلسوفه تا فيزيكدان
البته خيلي خوش شانس هم بود فقط نيوتن فقط

نمایه کاربر
مونارك

محل اقامت: اصفهان - نجف آباد

تماس:

پست توسط مونارك »

دوست عزیز سلام
سوال شما کمی بحث برانگیز است.اگر منظور شما کارها ومعادلات و نظریات این دو دانشمند خارج از محدوده ی زمانی است بدون شک انشتین برتره.
اما بهتر واقع بینانه نظر بدیم.همه ی دانشمندان در زمان خودشون یکی از بهترین ها به حساب می آمدند.که حتی با دادن نظریاتی غلط اما مفید تونستند به پیشرفت علم کمک کنند.یکی از این دانشمندان تالس بود که فقط آب ، خاک ، هوا و آتش را از عناصر اصلی میدونست.اما ،آیا به خاطر این گفتار(به نظر مسخره و ابلهانه) تالس کسی اونو در زمان حال سرزنش می کنه؟؟؟
پس همه ی ما می دونیم همه ی دانشمندان کم و بیش به پیشرفت علم کمک کردند.
نیوتونم یکی از این دانشمندان بود.که با ارائه ی قوانینی در مورد حرکت و دینامیک به پیشرفت علم کمک کرد. درسته که قوانین او به اندازه ی قوانین و نظریات انشتین ارزش نداره . ولی به نظرم اگه حتی همین آقای نیوتون نبود .چنین زمینه های علمی در فکر انشتین به وجود نمی آمد تا بخواد نسبیت عام و خاصو طراحی کنه.
ولی با این حال هنوز می بینیم که از قوانین نیوتون برای پرتاب ماهواره ها استفاده میشه.
پس باید این مقایسات بر اساس شرایط مکان،زمان وامکانات اون شخص انجام بشه.

یا علی
smile018
وسعت جهان هر کس به اندازه ی فکر اوست.

http://abarnoakhtaran.blogfa.com
http://gold-galexy.blogfa.com

faaarzad

محل اقامت: اصفهان

پست توسط faaarzad »

اين كه مونارك ميگه قوانين نيوتون به اندازه ي انيشتن ارزش نداره رو قبول ندارم. الآن خيلي از مهندسين مكانيك و عمران از قوانين نيوتون استفاده ميكنن كه انيشتن و خيلي از دانشمندان فيزيك مدرن اونارو رد كردن و قبول ندارن. ولي ساخته ها و سازه هاشون دارن خيلي خوب كار ميكنن.
كار ما نيست شناسايي راز گل سرخ

faaarzad

پست توسط faaarzad »

ويستاM نوشته اين سوال به جون هم انداختن عقايده.
ولي سوال من فقط يه نظرسنجيه كه توي اين نظرسنجي ميشه يه چيزايي هم ياد گرفت.
كار ما نيست شناسايي راز گل سرخ

aliii

سپاس: 33

پست توسط aliii »

من نيوشتين را از همه بيشتر قبول دارم چون خدمتي كه اون به فيزيك كرد واقعا قابل تحسين است... smile015 smile015 smile015
زمين گهواره ي بشريت است. ولي هيچ كودكي تا ابد در گهواره نمي ماند.....

ارسال پست