شما كدومو بيشتر قبول دارين : انيشتن يا نيوتون؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

meditation

Re: شما كدومو بيشتر قبول دارين : انيشتن يا نيوتون؟

پست توسط meditation »

از نظر من اگه البرت دانش انسان رو يك قدم برده جلو سهم نيوتن صد قدم هست من نيوتن رو به عنوان تاثير گزارترين فرد بر پيشرفت علم بشر ستايش مي كنم و به البرت هم احترام زيادي قائلم دوست دارم مراتب احترام خود نسبت به عاليجنابان گائوس اويلر و لاگرانژ رو هم اعلام كنم

نمایه کاربر
safariphysic88

سپاس: 12

تماس:

پست توسط safariphysic88 »

meditation نوشته شده:از نظر من اگه البرت دانش انسان رو يك قدم برده جلو سهم نيوتن صد قدم هست من نيوتن رو به عنوان تاثير گزارترين فرد بر پيشرفت علم بشر ستايش مي كنم و به البرت هم احترام زيادي قائلم دوست دارم مراتب احترام خود نسبت به عاليجنابان گائوس اويلر و لاگرانژ رو هم اعلام كنم
شاید سهم نیوتن در پیشرفت فیزیک بیشتر از انشتین بوده باشه ولی همه چیز رو نمیشه با عدد سنجید؛ انیشتین در عین بزرگی، متواضع بوده و دغدغه های اجتماعی فراوانی داشته در حالی که نیوتن متکبر و مغرور بوده و از قدرتش هم سوء استفاده میکرده.
یه خودکار خریدم با یه غلط گیر ، جالبه ،قیمت غلط گیر چند برابر خودکاره ؛ حتی یه اشتباه روی کاغذ هم گرون تموم میشه...

meditation

پست توسط meditation »

safariphysic88 نوشته شده:
meditation نوشته شده:از نظر من اگه البرت دانش انسان رو يك قدم برده جلو سهم نيوتن صد قدم هست من نيوتن رو به عنوان تاثير گزارترين فرد بر پيشرفت علم بشر ستايش مي كنم و به البرت هم احترام زيادي قائلم دوست دارم مراتب احترام خود نسبت به عاليجنابان گائوس اويلر و لاگرانژ رو هم اعلام كنم
شاید سهم نیوتن در پیشرفت فیزیک بیشتر از انشتین بوده باشه ولی همه چیز رو نمیشه با عدد سنجید؛ انیشتین در عین بزرگی،
متواضع بوده و دغدغه های اجتماعی فراوانی داشته در حالی که نیوتن متکبر و مغرور بوده و از قدرتش هم سوء استفاده میکرده.
شخصيت نيوتن و البرت تو شرايط كاملا متفاوتي شكل گرفته مرگ پدر نيوتن در كودكي و بي مهري مادر و خيلي موارد ديگه كه مقايسه رو ناعادلانه مي كنه در مورد دغدغه هاي اجتماعي هم چون دو دانشمند هم عصر نبودن نمي شه مقايسه اي صورت داد تبعات سو استفاده نيوتن از موقعيتش هم به اندازه تبعات نامه البرت به فرانكلين و تشويق اون براي ساخت بمب اتمي وحشتناك نيست

نمایه کاربر
sajadi150

سپاس: 4

پست توسط sajadi150 »

ما باید بگیم کدومشون بهتره؟؟
برای ما خیلی زوده هنوز smile042
سقف آزروهای ما ، کف دنیای دیگری است... دنیا به طور ناجوانمردانه ای آپارتمان است

نمایه کاربر
safariphysic88

سپاس: 12

تماس:

پست توسط safariphysic88 »

meditation نوشته شده:
safariphysic88 نوشته شده:
شاید سهم نیوتن در پیشرفت فیزیک بیشتر از انشتین بوده باشه ولی همه چیز رو نمیشه با عدد سنجید؛ انیشتین در عین بزرگی،
متواضع بوده و دغدغه های اجتماعی فراوانی داشته در حالی که نیوتن متکبر و مغرور بوده و از قدرتش هم سوء استفاده میکرده.
شخصيت نيوتن و البرت تو شرايط كاملا متفاوتي شكل گرفته مرگ پدر نيوتن در كودكي و بي مهري مادر و خيلي موارد ديگه كه مقايسه رو ناعادلانه مي كنه در مورد دغدغه هاي اجتماعي هم چون دو دانشمند هم عصر نبودن نمي شه مقايسه اي صورت داد تبعات سو استفاده نيوتن از موقعيتش هم به اندازه تبعات نامه البرت به فرانكلين و تشويق اون براي ساخت بمب اتمي وحشتناك نيست
smile048
یه خودکار خریدم با یه غلط گیر ، جالبه ،قیمت غلط گیر چند برابر خودکاره ؛ حتی یه اشتباه روی کاغذ هم گرون تموم میشه...

نمایه کاربر
Anita!

سپاس: 50

پست توسط Anita! »

l3azari نوشته شده:.
.

دنيا خيلی جالبه ها، الان ميپرسيم نيوتن يا اينشتين؟ و افراد قبل و قبلتر نيوتن ديگه وجود خارجی ندارن

و جالبتر اينكه ميگيم نيوتن كاری نكرده كه!! چرا كه بعضی از يافته هاش بعد از چندين سال زير سوال رفته

اما اين داستان سر دراز دارد!! ميرسد روزی كه خواهند پرسيد اينشتين يا ... ؟ كه اون موقع امسال نيوتن

از ياد خواهند رفت و در جواب اين سوال خواهند گفت اينشتين كاری نكرده كه!!

. . . smile033 smile036
دقیقا همینطوره . انتظار دیگه ای هم نمیره ، علم در حال پیشرفته و شاید یه روز
اصول فیزیکی که ماقبول داریم نقض بشن ! خیلی خوبه نه smile022
تصویر

نمایه کاربر
Clever child

نام: محمد

محل اقامت: تهران

سپاس: 43

تماس:

پست توسط Clever child »

Anita! نوشته شده:
l3azari نوشته شده:.
.

دنيا خيلی جالبه ها، الان ميپرسيم نيوتن يا اينشتين؟ و افراد قبل و قبلتر نيوتن ديگه وجود خارجی ندارن

و جالبتر اينكه ميگيم نيوتن كاری نكرده كه!! چرا كه بعضی از يافته هاش بعد از چندين سال زير سوال رفته

اما اين داستان سر دراز دارد!! ميرسد روزی كه خواهند پرسيد اينشتين يا ... ؟ كه اون موقع امسال نيوتن

از ياد خواهند رفت و در جواب اين سوال خواهند گفت اينشتين كاری نكرده كه!!

. . . smile033 smile036
دقیقا همینطوره . انتظار دیگه ای هم نمیره ، علم در حال پیشرفته و شاید یه روز
اصول فیزیکی که ماقبول داریم نقض بشن ! خیلی خوبه نه smile022
این فکر کاملا غلطه چون:
همه می دونیم که نظریه اتمی تامسون خیلی از واقعیت به دور بود ولی هیچ کس اهمیت کار اونو که با آزمایش به این نظریه رسیده بود رو از یاد نمی بره گرچه نظریه اون کاملا غلط بود (زیاد سختی نگیرید فقط خنثی بودن اتمش درست بود)
دوری که در او آمدن و رفتن ماست
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, او را نه نهایت نه بدایت پیداست
کس می نزد دمی درین معنی راست
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, کین آمدن از کجا و رفتن به کجاست

نمایه کاربر
Anita!

سپاس: 50

پست توسط Anita! »

چیزی که میگید درسته آخه اون تو زمان خودش کار بزرگی کرده
ولی.. این چه ربطی به چیزی که من گفتم داشت؟؟!
تصویر

saeedebrahim

پست توسط saeedebrahim »

این طور که سیر پاسخ ها پیش می ره بیشتر بچه به حیطه کاری انیشتن بیشتر علاقه دارند و این طبیعت آدم هاست (نه همه بلکه اکثرا)زیرا که آدم ها دوست دارند به چیز های بزرگتر و نوتر بپیوندند و از این لحاظ انیشتن نوتر و نظریاتی متحول کننده تری دارد.البته این نظر شخصی بنده بود.به نظر من،ما بیشتر به این سوال باید بپردازیم که انیشتن ها و نیوتن های آینده چه کسانی خواهند بود و چه خلق خواهند کرد؟ و این که ببینیم واقعا ما خودمان چقدر فاصله با آن ها داریم و بتوانیم این فاصله را کم و کمتر و شاید شاید این فاصله را به ... برسانیم. smile079

کواسار

نام: امیر

سپاس: 30

پست توسط کواسار »

هردو محترم هستند . ولی من انیشتین رو انتخاب میکنم . smile007

نمایه کاربر
Bareghe

پست توسط Bareghe »

10-20-30-40-50-60-70-80-90-100
انیشتین رو بیشتر دوست دارم smile043

نمایه کاربر
ashkanOo

نام: اشکان

سپاس: 414

تماس:

پست توسط ashkanOo »

نیوتون قوانین کلی را بنا نهاد و انیشتین فیزیک مدرن را عرضه کرد
مسلما نیوتون بنا گذار بود
در نتیجه نیوتون
B.Sc physics at amirkabir university of tehran

LIBEL

محل اقامت: همدان

پست توسط LIBEL »

من مجید فرجی بیشتر از ین ها قبول دارم smile058 smile022 smile022 smile022 smile022 smile022 smile022 smile022
مرگبارترین سلاح ها اگر پیروزی سریع تری به ارمغان بیاورند انسانی است_از دست عزیزمون هیتلر

نمایه کاربر
خواهر نیوتون

سپاس: 29

پست توسط خواهر نیوتون »

این که معلومه
اگه دل کندن آسون بود ،فرهاد به جای کوه ،دل میکند ....

user30018

سپاس: 28

پست توسط user30018 »

من عاشق فیزیک مدرنم و الان تقریبا فیزیک مدرن و کلاسیک ادغام شدن عین وزارتخونه های ما ولی من نیوتن رو بیشتر قبول داشتم چون هم ریاضیدان بود هم آزمایشگر بود و هم نظریه پرداز ،زیست شناس و کیمیاگر و ... بود ولی انیشتین با اون همه خدمتش وارد بازی سیاست شد و تئوری پرداز و کیهان شناس بود فقط همین فکر می کنم

ارسال پست