سوالاتی از هالیدی که نه دانشجو بررسی میکنه نه استاد

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
عادت زده

سوالاتی از هالیدی که نه دانشجو بررسی میکنه نه استاد

پست توسط عادت زده »

یک بادکنک کروی حامل باری ست که به طور یکنواخت بر روی سطح ان توزیع شده است هنگامی که بادکنک را باد میکنیم مقدارE درنقاط واقع در داخل بادکنک-سطح بادکنک -وخارج ان چگونه تغییر میکند؟

4Duniverse

سپاس: 6

Re: سوالاتی از هالیدی که نه دانشجو بررسی میکنه نه استاد

پست توسط 4Duniverse »

سطح >> افزایش
داخل >> بستگی داره ! افزایش یا بدون تغییر
خارج >> بدون تغییر
رو هیچ کدوم از جوابام مطمئن نیستم

عادت زده

پست توسط عادت زده »

ممنون ولی دلیلتون را توضیح دهید
متاسفانه چون این سوالات در امتحانات وکنکورها کمتر میاد یا اصلا نمیاد کسی اینها را بررسی نمیکنه در صورتیکه خیلی جالبه وخیلی هم میشه روش بحث کرد وفقط به همین طریق است که امکان تسلط بر بحث محقق میشود این سوال را از کتاب مبانی فیزیک(جلد الکتریسیته ومغناطیس) ویرایش سوم فصل میدان الکتریکی مطرح کردم خواهشمندم دیگران نیز جواب بدند مفیدتر از خیلی ازبحثهای دیگه تالار است

عادت زده

پست توسط عادت زده »

تعجب میکنم از کس یا کسانی که دنبال مفاهیم پیچیده فیزیک هستند ومباحثی همچون بیگ بنگ و فتونیک وهسته ای و.. را در تالار مطرح میکنند ولی از مباحث پایه فیزیک غافلند البته بد نیست به اون بالا بالاهه هم سری بزنیم ولی باید بدانیم فیزیکدانان برجسته نیز از همین مباحث پایه فیزیک و در عصر ما(حدودسی سال است)مباحث هالیدی. چرا ما غافلیم!!! ساده لوحانه است اگر مباحث فیزیک هالیدی وپرسشهای ان را سطح پایین وبیفایده بینگاریم وتصور کینم خوب بلدیم اگر شما بلدید جواب مثل منی که ضعیفم را بدید. یک پروفسور فیزیک هسته ای را ملاقات کردم وبا گوشهای خودم شنیدم که میگفت هر وقت فرصت کنم خودم را با مسائل فیزیک هالیدی (مکانیک ومغناطیس)سرگرم کینم یک استاد تمام که این را بگه تکلیف ما مشخصه اگه نمیدونیدبدونید که اساتید برجسته فیزیک ایران وشاید دنیا هم منتظر ویرایش های جدید این دو یا چندجلد کتاب هستند تا خودشون را با مسائل اون بیازماینداگه میخواهید ریچارد فاینمن هم بشید باید از همین پرسشهای فیزیک هالیدی شروع کنید پله پله تا ملاقات خدای این طبیعت شگرف ..به کجا چنین شتابان اندکی تامل وواقع بینی من منتظر جواب همین سوال ساده ام که دقیقا سوال کتاب مبانی فیزیک هالیدی است
ر

4Duniverse

سپاس: 6

پست توسط 4Duniverse »

دوست من اگه قيد كني منظورت از E چيه ممنون ميشم !
هم ميتونيم انرژي بررسي كنيم و هم ميدان !!!

عادت زده

پست توسط عادت زده »

سلام دوست عزیز اگه دقت کرده بودید تو قسمت بعدی گفتم از چه فصلی مطرح کردم منظورم واضح است که میدان الکتریکی است
متشکر

عادت زده

پست توسط عادت زده »

گر نیروی گرانشی وارد بر اجسام با جرم انها متناسب است چرا یک جسم سنگین سریعتر از یک جسم سبک سقوط نمیکند؟پرسش یک از فصل15مبانی فیزیک هالیدی جلد اول ویرایش دوم

نمایه کاربر
pmforlife

محل اقامت: mashhad

تماس:

پست توسط pmforlife »

با سلام..
تایپیک خیلی خوبیه که میخواستم ایجادش کنم... خوشحالم که یه نفر زودتر این کارو کرده ....
دارم رو ؟ هایی که گذاشته شده فکر میکنم...

یه چیز دیگه : بهتر نیست تایپیک " ؟هایی از هالیدی که ... " ادامه پیده کنه به جای این تایپیک ؟؟؟ چون عنوان جالب تری داره ...؟؟؟
بهشت بزرگترین فریب برای جهنم کردن دنیاست...

عادت زده

پست توسط عادت زده »

سلام منظورتون را متوجه نشدم منظور شماjavadjoe
ضمنا جوابی ندادید انچه که به نظرتون میرسه را بگید
سوال خوب دیگه ای در تاپیکی با عنوان "فکر میکنم بلد باشید "عنوان کردم سوال خیلی جالبه ای هست بلد هم نیستم خودم ممنون میشم جواب بده کسی

afi

محل اقامت: شیراز

سپاس: 54

پست توسط afi »

عادت زده نوشته شده:یک بادکنک کروی حامل باری ست که به طور یکنواخت بر روی سطح ان توزیع شده است هنگامی که بادکنک را باد میکنیم مقدارE درنقاط واقع در داخل بادکنک-سطح بادکنک -وخارج ان چگونه تغییر میکند؟
سلام
تاجایی که من میدونم بار در سطح خارجی اجسام قرار میگیره نه در داخل ان.(به دلیل نیروی دافعه بین الکترون ها)
مقدار e که ثابت است،با باد کردن بادکنک چون سطح بادکنک بزرگتر میشه تجمع و نیروی وارده بین آنها کمتر میشه.(یعنی همان مقدار بار با سطح بیشتر)
درخارج هم شاید به خاطر اینکه اثر نیروها بر حجم معین کمتر میشه،کاهش پیدا کنه.

nejati

سپاس: 1

تماس:

پست توسط nejati »

دوستان دل انگيز لطفا توي هوا از خودتون قوانين جديد در نكنيد!!!!
مطابق قانون گوس خدابيامرز مه البته در اصل مال فارادي است ميدان داخل سطح كروي با توزيع يكنواخت بار در هر نقطه اي از ان 0صفر است تاكيد ميكنم در هر نقطه
و در خارج ان اين پوسته با هر شعاعي مثل بار نقطه اي با بار q عمل ميكند تاكيد ميكنم هر كره اي با هر شعاعي
پس همواره ميدان داخل و خارج ان ثابت است و در سطح نيز از صفر به E ناگهان تغيير ميكند smile033 smile033

عادت زده

پست توسط عادت زده »

سلام ممنون ازnejati
استفاده کردیم

nejati

سپاس: 1

تماس:

پست توسط nejati »

خواهش ميكنم بالاخره ما علما بايد جواب سوالاي بقيه رو بديم تا زكات علممونو داده باشيم smile039 smile039

ارسال پست