آیا می توان زمان رابه عقب برد؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

فيزيك دان

محل اقامت: اصفهان

تماس:

آیا می توان زمان رابه عقب برد؟

پست توسط فيزيك دان »

انیشتین یک فرمولی دارد که می گوید هنگام خلاء زمان معنا نداردسرعت نور برابر است با 3000000آیا اگر
سرعت ما بیشتر از سرعت نور باشد زمان به عقب بر خواهد گشت یا نه اگر جواب این را می دانید خواهشمند هستم توضیح دهید ممنون
مرضيه

mehrdadabedi

Re: آیا می توان زمان رابه عقب برد؟

پست توسط mehrdadabedi »

انیشتین یک فرمولی دارد که می گوید هنگام خلاء زمان معنا ندارد هم چین چیزی نیست
ثانیا زمان نمی شود به عقب برگردد
اگر سرعت به سرعت نور برسد زمان ایستا می شود طبق معادله انیشتن هم جرم به انرژِی تبدیل میشود

نمایه کاربر
mahboobeh

محل اقامت: رامسر

سپاس: 381

تماس:

پست توسط mahboobeh »

سلام...................

در یکی از قسمت های فیلم عامل ناشنخته که بررسی پدیده های واقعی هستش نشون داده بود که یک دانشمندی دستگاه گذر در زمان و ساخته بود و به دلایل.................................ان را از بین برد
اون دانشمند پیتر اکسون در زمان اینده بود که به گذشته برگشته بود و.........

اميد9822

پست توسط اميد9822 »

به نظر من فكر كنم بشه دانشمندها جديدا دسگاهي اختراع كردن كه واسه گذشته ها پيام ميداد كه طبق گفته ي مخترعان اين دستگاه اگه اين دسگاهو كاملش كنند بشه زمانو به عقب برد

نمایه کاربر
ali.reza

سپاس: 23

پست توسط ali.reza »

اقایان را این قدر مشتاق سفر در زمانید؟
به جرات میگویم سفر در زمان محال است.محالمیدانم طبق بعضی فرمولها وبضی تئوری ها زمان منفی می شود.ولی اصل قضیه از بن با منطق سازگار نیست.و منطق ریشه فیزیک است
آزادی....

نمایه کاربر
ali.reza

پست توسط ali.reza »

می دونم به زودی این تپیک تبدیل به تپیک جنجالی خواهد شد.ولی من روی نظرم هستم.هر کس هم مخلف است دلیل بیاورد.
جناب هاوکینگ هم این سفر خیالی را محال میدانند
آزادی....

نمایه کاربر
ویستا M

سپاس: 5

پست توسط ویستا M »

ali.reza نوشته شده:اقایان را این قدر مشتاق سفر در زمانید؟
به جرات میگویم سفر در زمان محال است.محالمیدانم طبق بعضی فرمولها وبضی تئوری ها زمان منفی می شود.ولی اصل قضیه از بن با منطق سازگار نیست.و منطق ریشه فیزیک است
سلام خدمت دوستان عزیز!
به نظر من هیچ چیز محال نیست و در علم فیزیک همواره باید تغییرات حاصل از تحول ذهن بشر را به نظاره نشست!
مثلا تصور سیاهچاله ها برای مردم عادی آسان نیست اما نمی توان گفت سیاهچاله وجود ندارد...و خیلی مثال های این چنینی که
خود ما هم از درک انها عاجزیم اما نمیشود بگوییم انها امکان پذیر نیستند.سفر در زمان هم از زمان های گذشته یکی از ارزو های
بشر بوده اما این امر برای ذرات نا ممکن نیست.
اگر طبق قبول کنیم جهان ما یک سیاهچاله ی 5 بعدی است درک سفر در زمان ناممکن نیست...چون در سیاهچاله ها ما فی الواقع
در اینده زندگی میکنیم!!
در فیزیک هیچ چیز غیر ممکن نیست...
همیشه موفق باشید...
فیزیک همواره همان چیزی خواهد شد که تو از آن انتظار داری

نمایه کاربر
aliviper

محل اقامت: گرمسار

سپاس: 4

تماس:

پست توسط aliviper »

دوست من شما خیلی با جرئت هستید و باید بگم که اشتباه میکنید درسته که سفر به گذشته برای ما امکان نداردولی آن زمان که سفر به آینده تحقق بپیونده برای آندگان سفر به گذشته معنی پیدا میکند
با بالا رفتن دانش و کسب علم می توان همه چیز را از بالا مشاهده کرد تا بر همه جوانب مسلط باشد
<-----مانند این عقاب تیز بین

نمایه کاربر
Pelank

پست توسط Pelank »

ali.reza نوشته شده:می دونم به زودی این تپیک تبدیل به تپیک جنجالی خواهد شد.ولی من روی نظرم هستم.هر کس هم مخلف است دلیل بیاورد.
جناب هاوکینگ هم این سفر خیالی را محال میدانند
من از دو تا آدم مهم ديگه هم اين حرف رو شنيدم ولي از آدم هاي مهم ديگه هم شنيدم كه شايد امكان پذير باشه! مثلا پاس، دانشمندي كه داره رو اين نظريه كار ميكنه و گفته شايد تا 50 ساله ديگه بشه گفت كه آيا ميشود در زمان سفر كرد يا نه؟
جهان امروز از نداشتن دارويي به نام پرهيز و اخلاق رنج مي‌برد.
(ماري كوري)

نمایه کاربر
pajohesh

پست توسط pajohesh »

سلام
عامل زمان شعاع نور است که شتابی مثبت دارد طبق نظریه عام انیشتین...
بالا بروید وپایین بیایید زمان به عقب بر نمی گردد ولی به آینده چرا می رود این رامطمئن باشید

نمایه کاربر
ali.reza

پست توسط ali.reza »

عزیزان من نمی گویم چون هاوکینگ گفته نمی شه پس نمیشه.
من فقط حرف ایشان را ضمیمه نظرم کردم.
حرف من این است از لحاظ منطقی غیر ممکن است.این را همه حتی کسانی که مدئی سفر در زمانند قبول دارند ولی برای توجیه این ناسازگاری نظریات به شدت غیر محتملی مثل دنیاهای موازی (که خود این نظریه هم به نظر من از لحاظ منطقی سازگار نیست)را مطرح می کنند.
آزادی....

نمایه کاربر
ali.reza

پست توسط ali.reza »

ویستا M نوشته شده:
ali.reza نوشته شده:اقایان را این قدر مشتاق سفر در زمانید؟
سلام خدمت دوستان عزیز!
به نظر من هیچ چیز محال نیست و در علم فیزیک همواره باید تغییرات حاصل از تحول ذهن بشر را به نظاره نشست!
مثلا تصور سیاهچاله ها برای مردم عادی آسان نیست اما نمی توان گفت سیاهچاله وجود ندارد...و خیلی مثال های این چنینی که
خود ما هم از درک انها عاجزیم اما نمیشود بگوییم انها امکان پذیر نیستند.سفر در زمان هم از زمان های گذشته یکی از ارزو های
بشر بوده اما این امر برای ذرات نا ممکن نیست.
اگر طبق قبول کنیم جهان ما یک سیاهچاله ی 5 بعدی است درک سفر در زمان ناممکن نیست...چون در سیاهچاله ها ما فی الواقع
در اینده زندگی میکنیم!!
در فیزیک هیچ چیز غیر ممکن نیست...
همیشه موفق باشید...
من خودم قبول دارم تصور خیلی چیزها برایم سخت است.ولی این که زمان به عقب وجلو برود فکر نمی کنم تصورش مشکل باشد.حتی پروفسور بالتازار هم در برنامه کودک ممکن است ماشین زمان بسازد وبچه ها هم این موضوع را خیلی خوب تصور میکنند .گمانم به اندازه کودکان قدرت تصور داشته باشم.
قبول دارم که در فیزیک هیچ چیز محال نیست ولی این ربطی به فیزیک ندارد.همه فلاسفه(البته تقریبا)تناقض را محال می دانند.سفر در زمان هم تناقض است
آزادی....

aminliverpool

پست توسط aminliverpool »

از لحاظ منطقی این نادرست است زیرا با رفتن به گذشته می توان ان را تغییر داد که این با منطق نا سازگار است ولی شاید بتوان تصویری از گذشته را ارائه کرد

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

سپاس: 153

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

سلام و درود .

اگر زمانی سفر در زمان ممکن شود ، آن سفر ، سفر به آینده خواهد بود نه گذشته !

اگر سرعت ما بیشتر از سرعت نور باشد زمان به عقب بر خواهد گشت یا نه
با توجه به این که در معادلات نسبیتی ، با قرار دادن سرعت بالاتر از نور ، پارامترهای قابل اندازه گیری موهومی می شوند و پارامتر های موهومی به درد فیزیک ( اندازه گیری در آزمایشگاه ) نمی خورند - پس رسیدن به چنین سرعتی برای یک ذره حقیقی ( مادی ) غیر ممکن است

یا حق . . . smile072

نمایه کاربر
ashkan 261

نام: اشکان

محل اقامت: کرج

سپاس: 2

تماس:

پست توسط ashkan 261 »

زمان رو به عقب برگردوند ؟

چه تدبیری از زمان میشه داشت ؟

به نظر شما زمان رو به جلو حرکت میکنه ؟

اگر رو به جلو حرکت داره ..... به کجا خواهد رفت ؟

این ما هستیم که رو به بینهایت حرکت میکنیم ، زمان و مکان روابط نسبی و ناپایداری هستند ....

زمان نه رو به جلو میره و نه رو به عقب ، تنها وسیله ای هست برای اندازه گیری تغیرات موجود میان پدیده ها ...

فرض کنید جهان بدون اصطکاک باشه .... آیا واحد زمان برای آن تعریف میشود ؟
تصویر
اگر علم و دانش ان سوی کهکشانها باشد مردمانی از پارس به انها دست خواهند یافت
(پیامبر اکرم(صلی الله)

ارسال پست