راهنمایی درباره مهندسی هسته‌ای

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
pegah1371

سپاس: 2

راهنمایی درباره مهندسی هسته‌ای

پست توسط pegah1371 »

سلام
من چند تا سوال از کسایی که مهندسی هسته ای خوندن دارم:
رشته اش سخته؟
بازار کار داره؟ به خصوص برای خانوما
به زحمتش می ارزه؟
اصلا خودتان این رشته رو پیشنهاد می کنین؟
smile072
هر کس بايد هر روز يک شعر خوب بشنود ; يک آواز خوب بخواند و در صورت امکان چند کلمه حرف منطقي بزند.
گوته

همه می خواهند کسی باشند ودر این میان کسی نمی خواهد رشد کند.
گوته

love the life you live
live the life you love

Your time is limited, so don't waste it living someone else's life. Don't be trapped by dogma -- which is living with the results of other people's thinking. Don't let the
noise of others' opinions drown out your own inner voice

STEVE JOBS

نمایه کاربر
Hesam Foulady

محل اقامت: تو این عالم بی کران من چه جوری آدرس محل سکونتمو بدم؟

Re: راهنمایی درباره مهندسی هسته ای

پست توسط Hesam Foulady »

pegah1371 نوشته شده:سلام
من چند تا سوال از کسایی که مهندسی هسته ای خوندن دارم:
رشته اش سخته؟
بازار کار داره؟ به خصوص برای خانوما
به زحمتش می ارزه؟
اصلا خودتان این رشته رو پیشنهاد می کنین؟
smile072
خانم پگاه اولا که چیزی به نام مهندسی هسته ای وجود نداره و همون فیزیک با گرایش فیزیک هسته ای هستش.
ثانیا درس فیزیک برای شما سخته؟ اگه جوابتون مثبته پس رشته فیزیک هسته ای هم ممکنه براتون سخت باشه. البته هیچ رشته ی مهندسی یا علوم پایه ای آسون نیست به جز رشته هایی مثل آبیاری گیاهان دریایی(البته با پوزش از دانشجویان این رشته smile039).
ثالثا در چند سال اخیر با توجه به مسئله هسته ای ایران و نیاز ایران به دانشجویان فیزیک هسته ای، گرایش به این رشته داره زیاد می شه. خودمونی اش این که دست داره توش زیاد میشه.
رابعا با توجه به این که گفتم کشور به همچین کسایی احتیاج داره شاید به زحمتش بیارزه و بعدا حسابی از رشته تون راضی بشید smile038 .
خامسا من چیزی پیشنهاد نی کنم جز این که در هر رشته ای که می خواین وارد بشین، اول با کسانی که خودشون تو اون رشته ان حسابی مشورت کنید و هر چه می تونید در مورد اون رشته تحقیق کنید.
نامفهوم ترین چیز این عالم اینه که قابل فهمه. آلبرت اینستاین

نمایه کاربر
ADMIN

سپاس: 560

تماس:

پست توسط ADMIN »

در مقطع کارشناسی ؛ این رشته تا بحال یکی دو بار توسط واحد تحقیقات دانشگاه آزاد ارائه شده ولی در مقطع کارشناسی ارشد در تعدادی از دانشگاه ها ارائه میشود ...
بازار کار رشته نسبت به کارشناسی ارشد فیزیک هسته ای بهتر و کاربردی تر است ( دو رشته تفاوت های بنیادی با هم دارند ... یکی مهندسی و یکی علوم پایه )
در تاپیک زیر اطلاعات بیشتری موجود است :

http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=42&t=18469
موجیم که آسودگی ما عدم ماست ... ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...

ستاره مرتضوی

سپاس: 3

پست توسط ستاره مرتضوی »

سلام دوست عزیز من دانشجو فوق لیسانس مهندسی هسته ای -مواد و چرخه سوخت هسته ای هستم.به نظر من خیلی سخت نیست و البته بستگی به استادایی که باهاشون درس و پروزه داری هم داره.اون دوستی هم که گفتن این رشته وجود نداره باید بگم از سال 73 این رشته در مقطع فوق لیسانس در ایران کنکور برگزار شده ویه 3 -4 سالی هم هست که داره کارشناسی می گیره درمورد بازار کار هم هیچ چیز نمی شه گفت چون مثل خیلی از رشته ها باید پارتی رو داشته باشی و این رشته دارای گرایشهای (پرتوپزشکی-مواد و چرخه سوخت هسته ای-راکتور و گداخت هسته ای )هست

نمایه کاربر
pegah1371

پست توسط pegah1371 »

ستاره مرتضوی نوشته شده:سلام دوست عزیز من دانشجو فوق لیسانس مهندسی هسته ای -مواد و چرخه سوخت هسته ای هستم.به نظر من خیلی سخت نیست و البته بستگی به استادایی که باهاشون درس و پروزه داری هم داره.اون دوستی هم که گفتن این رشته وجود نداره باید بگم از سال 73 این رشته در مقطع فوق لیسانس در ایران کنکور برگزار شده ویه 3 -4 سالی هم هست که داره کارشناسی می گیره درمورد بازار کار هم هیچ چیز نمی شه گفت چون مثل خیلی از رشته ها باید پارتی رو داشته باشی و این رشته دارای گرایشهای (پرتوپزشکی-مواد و چرخه سوخت هسته ای-راکتور و گداخت هسته ای )هست
سلام
ببخشید که دیر شد.
می خوام بدونم اینکه میگن وقتی بری تو این رشته و شاغل بشی ممنوع الخروج میشی درسته؟ از طرفی به غیر از پارتی از نظر دختر بودن مشکلی نداره؟
smile072
هر کس بايد هر روز يک شعر خوب بشنود ; يک آواز خوب بخواند و در صورت امکان چند کلمه حرف منطقي بزند.
گوته

همه می خواهند کسی باشند ودر این میان کسی نمی خواهد رشد کند.
گوته

love the life you live
live the life you love

Your time is limited, so don't waste it living someone else's life. Don't be trapped by dogma -- which is living with the results of other people's thinking. Don't let the
noise of others' opinions drown out your own inner voice

STEVE JOBS

GHARIBE3

پست توسط GHARIBE3 »

سلام دوستان
ميخاستم ببينم مهندسي هسته اي با مهندسي راكتور فرق داره ؟ يا يكي هستن و از اين گذشته من خودم دارم كارسناسي فيزيك هسته اي ميخونم برا ارشد بخام شركت كنم تو اين رشته ها فقط همين كتاباي تخصصي خودم رو تو كه تو كارشناسي ميخونيم بايد بخونم يا كتابهاي ديگه اي هم هست كلا منابعش رو از كجا ميشه گير اورد چون رشته خيلي شناخته شده اي نيست از هر جايي نميشه گير اورد چنتا اموزشگاه رو كه پرسيدم ميگفتن نداريم ؟ smile072
تنها نعمتي كه براي تو در مسير اين راهي كه عمر نام دارد ، آرزو ميكنم ، تصادف با يكي دو روح خارق العاده ، يكي دو دل بزرگ با يكي دو فهم عظيم و خوب و زيباست

خورشیدبانو

سپاس: 1

پست توسط خورشیدبانو »

مهندسی هسته ای نام کلی این رشته هست و چندتا زیرمجموعه داره:راکتو،چرخه سوخت،پرتوپزشکی و اون یکی رو یادم نمیاد
من خودم دارم مهندسی هسته ای گرایش طراحی راکتور میخونم.البته در سطح کارشناسی که فقط توی دانشگاه علوم و تحقیقات ارائه میشه.این رشته مثل هر رشته ی دیگه ای سختیهای خودشو داره ما تاحالا چندتا انصرافی داشتیم چون واقعا به این رشته علاقه نداشتن.
البته مشکلاتی هم هست مثل اینکه من همیشه نگران آینده ی کاری هستم و خیلی هم از کنکور ارشد میترسم.ولی بازم میگم اگر واقعا علاقه داشته باشین دیگه هیچی مهم نیست. smile018

خورشیدبانو

پست توسط خورشیدبانو »

ستاره مرتضوی نوشته شده:سلام دوست عزیز من دانشجو فوق لیسانس مهندسی هسته ای -مواد و چرخه سوخت هسته ای هستم.به نظر من خیلی سخت نیست و البته بستگی به استادایی که باهاشون درس و پروزه داری هم داره.اون دوستی هم که گفتن این رشته وجود نداره باید بگم از سال 73 این رشته در مقطع فوق لیسانس در ایران کنکور برگزار شده ویه 3 -4 سالی هم هست که داره کارشناسی می گیره درمورد بازار کار هم هیچ چیز نمی شه گفت چون مثل خیلی از رشته ها باید پارتی رو داشته باشی و این رشته دارای گرایشهای (پرتوپزشکی-مواد و چرخه سوخت هسته ای-راکتور و گداخت هسته ای )هست

چقدر خوب که شما دانشجوی این رشته هستید. smile079 میشه بپرسم کدوم دانشگاه و اینکه رشته کارشناسیتون چی بوده؟من واقعا برای کنکور ارشدم نگرانم. smile054

ستاره مرتضوی

سپاس: 3

پست توسط ستاره مرتضوی »

سلام
این رشته در مقطع ارشد گرایشهای (مواد و چرخه سوخت هسته ای - راکتور- گداخت- برتوپزشکی- کاربرد پرتوها) را دارد.رشته بسیار زیبایی هست البته اگه به مباحث هسته ای علاقه مند باشید
قبول شدنش هم کار سختی هست
ستاره مرتضوی -ارشد مهندسی هسته ای

Motahareh.L

پست توسط Motahareh.L »

سلام!
من دانشجوی کارشناسی این رشته هستم ، گرایش راکتور.
رشته بدی نیست اگه علاقه داشته باشید. smile020
ولی اگه تو کارشناسی یه رشته مثل مکانیک یا برق بخونید ، ارشد برید هسته ای ، بهتره ؛ چون تو ارشد میگن همین مطالب کارشناسی با کمی بسط گفته میشه. ووووووو قبول شدن ارشد تو این رشته کمی سخته . smile038

سعید7

نام: سعید غلامی

پست توسط سعید7 »

رشته ی خیلی خوبیه و اگر علاقه داشته باشین می تونید توی این رشته موفق شید.

MxErfan

Re: راهنمایی درباره مهندسی هسته‌ای

پست توسط MxErfan »

خورشیدبانو نوشته شده:
پنج‌شنبه ۱۳۹۰/۸/۱۲ - ۲۱:۱۰
مهندسی هسته ای نام کلی این رشته هست و چندتا زیرمجموعه داره:راکتو،چرخه سوخت،پرتوپزشکی و اون یکی رو یادم نمیاد
من خودم دارم مهندسی هسته ای گرایش طراحی راکتور میخونم.البته در سطح کارشناسی که فقط توی دانشگاه علوم و تحقیقات ارائه میشه.این رشته مثل هر رشته ی دیگه ای سختیهای خودشو داره ما تاحالا چندتا انصرافی داشتیم چون واقعا به این رشته علاقه نداشتن.
البته مشکلاتی هم هست مثل اینکه من همیشه نگران آینده ی کاری هستم و خیلی هم از کنکور ارشد میترسم.ولی بازم میگم اگر واقعا علاقه داشته باشین دیگه هیچی مهم نیست. smile018

سلام ببخشید من یک سوال داشتم
من امسال کنکور سراری قبول نشدم
ولی دانشگاه آزاد علوم تحقیقات مهندسی هسته ای قبول شدم ..میصرفه برم یا بخونم واسه سال دیگه ؟

ارسال پست