آیا می شود انرژی را به ماده تبدیل کرد؟!

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
MRT

نام: محمدرضا طباطبایی

محل اقامت: تبریز

سپاس: 95

تماس:

Re: آیا می شود انرژی را به ماده تبدیل کرد؟!

پست توسط MRT »

جالب است !
تا جایی که من اطلاع دارم وجود کوارک ها خود قطعی نیست.
اين موضوع را به هاوكينگ گوش زد كنيد كه در كتب خود مطرح كرده كه با نظريه پاد ماده هم سازگار نيست. به هر حال ذراتي مشاهده شده اند ، كوارك نباشند حتما ذرات ديگري هستند . موضوعي كه من به آن تاكيد مي‌كنم اين است كه پروتون - پاد پروتون همديگر را نابود نمي‌كنند بلكه حاصل تصادم انرژي و ذرات ديگر است . شما هرچه دلتان مي‌خواهد اين ذرات جديد را نامگزاري كنيد . يك استاد دانشگاه با من مكاتبه داشت و به من گفت

" در یک مورد از موارد مهم بحث "وارونگي ميادين الكتريكي ، توجيهي جديد براي توليد زوج ماده - پاد ماده . بر خلاف انتظار ما ، ماده - پاد ماده يكديگر را نابود نمي‌كنند" قسمت پروتون و پاد پروتون است . در مورد انرژی و فرکانس آزاد شده که شما انرا مورد سوال قرار دادید یک مورد مهم در نظر گرفته نشده است و آن اینکه بر خلاف تولید زوج الکترون و پوزیترون که فقط انرژی آزاد می گردد (نظریه مورد قبول فیزیک ) در بر خورد پروتون و پاد پروتون علاوه بر انرژی ( اشعه گاما) مقداری جرم هم ایجاد می گردد. این جرم بوزنها هستند که شما انرا نادیده گرفته اید.
درست است بدون در نظر گرفتن جرم ایجاد شده انرژی و فرکانس اشعه گامای محاسبه شده بسیار زیاد است و برای بشر آشکار سازی نشده است. ولی اگر در روابط نابودی پروتون و پاد پروتون جرم ایجاد شده وارد شود فرکانس اشعه گاما با انرژی و فرکانس آشکار شده کاملا تطبیق پیدا می کند.
به نظر من بدیهی خواهد بود که فرکانس موج الکترومغناطیسی منتشره در نابودی پروتون و پاد پروتون کاملا در حوزه اشعه گاما قرار داشته و مازاد انرژی تولید شده در این نابودی به تولید الکترون و پوزیترون و انرژی جنبشی انها تبدیل می گردد. طبق آشکارسازی در سرن این بوزنها در برخورد پروتون و پاد پروتون آشکارسازی شده است.
p + p_ میدهد Zo+energy (z = bozons)
"

سوال:
چرا نظریه ات رو ثبت نمیکنی؟
منظور شما از ثبت چيست ؟. تا جايي كه من مي‌دانم نظريات نياز به آزمايش دارند و بعد از اينكه ثابت شدند در سطح بين‌المللي منتشر ميشوند ولي
اولا اين آزمايش امكانات و هزينه زيادي دارد و صد البته راهكاري براي آشكارسازي اتمهاي يونيزه شده در اطاقك ابر
دوما با ثابت شدن اين نظريه درصد بسيار زيادي از دانش كوانتوم فعلي روانه زباله داني خواهد شد كه شايد براي فيزيكدانان زياد خوش آيند نباشد و البته من در ترويج و توسعه نظريه‌ام تلاش مي‌كنم و شايد روزي آزمايشي انجام گرفت و نظريه ثابت شد ولي از لحاظ تئوري منطقي تر و قابل قبول تر از نظريات فعلي است براي اينكه نظريه فعلي چيزي شبيه شعبده بازي است تا علم و دانش !
با توجه به ماده 8 قوانین تالار گفتمان شبكه فیزیك هوپا :

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

https://ki2100.com

تصویر

تصویر

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

دوما با ثابت شدن اين نظريه درصد بسيار زيادي از دانش كوانتوم فعلي روانه زباله داني خواهد شد كه شايد براي فيزيكدانان زياد خوش آيند نباشد و البته من در ترويج و توسعه نظريه‌ام تلاش مي‌كنم و شايد روزي آزمايشي انجام گرفت و نظريه ثابت شد ولي از لحاظ تئوري منطقي تر و قابل قبول تر از نظريات فعلي است براي اينكه نظريه فعلي چيزي شبيه شعبده بازي است تا علم و دانش !
wtf!
این که فکر میکنی فلان اتفاق در اتم میفتد فقط یه ایده است.هر کسی از این ایده ها میتونه بده.نظریت ریاضیات هم داره؟!
براي اينكه نظريه فعلي چيزي شبيه شعبده بازي است
واضح است که کوانتوم و حتی نسبیت شبیه به شعبده بازی است!و ظاهرا منطقی به نظر نمیرسه .این بهانه ی خوبی برای رد نظریای قبلی نیست.

نمایه کاربر
MRT

نام: محمدرضا طباطبایی

محل اقامت: تبریز

سپاس: 95

تماس:

پست توسط MRT »

ریاضیات هم داره؟!
تصویر

در رابطه فوق hv انرژي تابش گاما ، W انرژي بستگي زوج الكترون - الكترون به هسته اتم يا همان انرژي تراز ( اوربيتال زوج الكترون - الكترون ) ، w انرژي تبديل الكترون به پوزيترون ، Te انرژي جنبشي الكترون و Tp انرژي جنبشي پوزيترون ميباشد كه هميشه انرژي جنبشي پوزيترون بيشتر از انرژي جنبشي الكترون مشاهده ميشود .

در رابطه زير كه مربوط به مفاهيم فعلي ميشود :

تصویر

نكته ابهام برانگيز در اينجاست كه رابطه فوق نميتواند با رابطه پايستگي تكانه فوتون و زوج الكترون - پوزيترون تواما برقرار باشد . از اينرو تصور نموده‌اند كه يك زوج الكترون - پوزيترون فقط ممكن است در مجاورت يك ذره سوم كه بتواند مقداري از تكانه را بپذيرد ، توليد شود .

تصویر

همانطور كه مشخص است تكانه زوج الكترون - پوزيترون با تكانه فوتون برابر نبوده بلكه تكانه فوتون بيشتر است و تفاضل اين دو تكانه ( فوتون و زوج ) با انرژي بستگي زوج الكترون - الكترون به اربيتال يا تراز و همچنين انرژي لازم جهت تبديل الكترون به پوزيترون متناسب است كه ميتوان از رابطه هم ارزي تكانه و انرژي جنبشي ، معادله جديد را بر حسب تكانه زوج بدست آورد .

طبق نظريات فعلي مينيمم مقدار انرژي جهت توليد زوج تقريبا 1.02Mev است . با توجه به معادله پلانك ( E=hf ) انرژي فوتون گاما با فركانس 22^10 هرتز برابر 11-^6.626 ژول يعني 8^4.1361 الكترون ولت است . يعني اين فوتون با تعاريف فعلي فيزيك كوانتوم مي‌تواند يك زوج ذره - پاد ذره با جرم هر كدام 206.8 Mev بيافريند البته بدون تكانه و از طرفي اين آزمون با انرژي 25.6Mev نيز در مجاورت الكترونهاي هسته انجام شده ولي همان زوج الكترون - پوزيترون حاصل شده است و اينك اين سوال مهم مطرح ميشود كه چرا زوج ذرات - پاد ذرات با جرم بيشتر از الكترون يا پوزيترون در اين آزمون خلق نشده و نمي‌شوند و آيا ما ذراتي با اين جرم نداريم . يعني ذراتي با جرم 12 الي 206 برابر جرم الكترون يا پوزيترون كه اگر چنين ذراتي وجود داشته باشند و شناسايي شوند نظريه فعلي در مورد زوج الكترون - پوزيترون خود به خود منتفي است . و اينكه چرا با اين انرژي گاما ذرات جديد با جرم بيشتر از الكترون - پوزيترون آفريده و پديدار نمي‌شوند ؟ وقتي الكترون و پوزيتروني وجود خارجي ندارد و اصلا در كار نيست و قرار است تابش گاما ذره - پاد ذره بيافريند چرا الكترون و پوزيترون را اجبارا ترجيح مي‌دهد و برمي‌گزيند ؟ در حالي كه قادر است ذرات پر جرم تر از الكترون و يا پوزيترون را بيافريند !
با توجه به ماده 8 قوانین تالار گفتمان شبكه فیزیك هوپا :

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

https://ki2100.com

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
محمد _هابل

سپاس: 1

پست توسط محمد _هابل »

سلام
در اغاز خلقت (بیگ بنگ) تمام عالم ماده نبود بلکه انرژی بود . فقط بخاطر برتری ماده نسبت به انرژی ما اکنون این جا هستیم . بطور مثال 1001 کوارک(ذره سازنده پرتیکول) با 1000تا ضد کوارک(که بار منفی دارد) برخورد کردند که در هر برخورد یک کوارک باقی ماند . این کوارک ها به یکدیگر متصل شدند و پرتیکول ها (پروتون و نوترون) را به وجود اوردند. بدین گونه از انرژی ماده به وجود می آید.
خداوند در اداره جهان تاس نمی اندازد . هیچ وقت!!!!!!

871311873

پست توسط 871311873 »

هرچیزی که صورتی از انرزی داشته باشد بنا به قانون پایستگی انرزی به انرزی تبدیل می شود حال آیا ماده را می توان انرزی گفت؟؟؟؟

نمایه کاربر
صمد123

سپاس: 3

پست توسط صمد123 »

manage2 نوشته شده:سلام
ما در واقع میتوانیم ماده را به انرژی تبدیل کنیم مثلا چوب را میسوزانیم و به انرژی تبدیل میشه حال سوال اینست که آیا می توان انرژی را به ماده تبدیل کرد؟در کجا این اتفاق میتونه بیافته؟و...
لطفا دوستان در این رابطه نظراتشون را بنویسند.
با تشکر
smile048 smile048 smile048
سلام سوختن چوب و امثال آن هیچ ربطی به تبدیل ماده به انرژی نداره بلکه صرفا یک واکنش شیمیایی است

بله اگر یک فوتون به اندازه کافی انرژی داشته باشه می تونه در نزدیکی یک هسته سنگین به دو ذره با بارهای مخالف تبدیل بشه یعنی انرژی کاملا نابود شده و جرم آفریده می شود
لیس للانسان الا ما سعی

تو را بس منتظر ماندم / اوتاندی لحظه لر مندن
تو را من دوست می دارم / اینان بو یاشلی گوزلردن
سفر از تو گذر از تو / فقط یول گوزلماخ مندن
فقط با یک نگاه تو / اوچاردی غصه لر مندن

صمد امامی Samad Emami
[email protected] & [email protected]

ali reza 1111

سپاس: 7

پست توسط ali reza 1111 »

سلام ؛
کار که نشد نداره !!!!
دوست من تو خودت از انرژی بوجود اومدی !
یعنی شما انرژی متراکم هستید !!
مطلب "اتساع زمانی" رو از سایت بگیر شاید کمکت کنه.
آنان که محیط فضل و آداب شدند * در جمع کمال شمع اصحاب شدند
ره زین شب تاریک نبردند برون * گفتند فسانه ای و در خواب شدند

نمایه کاربر
farnaspas

محل اقامت: بروجرد

سپاس: 96

تماس:

پست توسط farnaspas »

کلیه قوانین فیزیک برگشت پذیرند.
بله تبدیل انرژی به ماده شدنیست

siamakmd

پست توسط siamakmd »

madeh chizi bejoz erteash nist
yani madeh va energi mahiatan yeki hastan

Nader_ ph

پست توسط Nader_ ph »

manage2 نوشته شده:سلام
ما در واقع میتوانیم ماده را به انرژی تبدیل کنیم مثلا چوب را میسوزانیم و به انرژی تبدیل میشه،حال سوال اینست که آیا می توان انرژی را به ماده تبدیل کرد؟در کجا این اتفاق میتونه بیافته؟و...
لطفا دوستان در این رابطه نظراتشون را بنویسند.
با تشکر
ببخشید ولی سوختن چوب یک واکنش شیمیایی است و نه یک واکنش هسته ای ،که جرم چوب تبدیل به انرژی شود . smile032 smile032

ارسال پست