مکعب و کعبه

مدیران انجمن: parse, javad123javad

user8604

سپاس: 877

Re: مکعب و کعبه

پست توسط user8604 »

2ba نوشته شده:مکانی که کعبه قرار گرفته مقدّس است، چه آن را خراب کنند چه نکنند. قبل از آفرینش انسان نیز در آن قسمت ساختمانی به نام کعبه قرار نداشته، حال مسلمانان هستند که ترجیح می دهند که در آن قسمت کعبه بنا کنند (باتوجه به مقدّس بودن آن ناحیه). چهاردیوار داشتن کعبه نیز به دلیل این است که کلماتی که دین اسلام بر آن استوار است، چهار است.(سبحان الله ،الحمد لله ،لا اله الا الله، الله اکبر )
عجب!
چه خدای بی عرضه ای دارید که اجازه میده به یک مکان مقدس تجاوز بشه و حاصل تلاش مسلمانان(چهاردیواری) را ویران کند!
ربط اون ها رو درک نمیکنم!یعنی اگر کلمات را برداریم دین فرو میریز؟! smile021

نمایه کاربر
2ba

محل اقامت: كرمان

سپاس: 59

تماس:

پست توسط 2ba »

edwardfurlong نوشته است:
2ba نوشته است:
مکانی که کعبه قرار گرفته مقدّس است، چه آن را خراب کنند چه نکنند. قبل از آفرینش انسان نیز در آن قسمت ساختمانی به نام کعبه قرار نداشته، حال مسلمانان هستند که ترجیح می دهند که در آن قسمت کعبه بنا کنند (باتوجه به مقدّس بودن آن ناحیه). چهاردیوار داشتن کعبه نیز به دلیل این است که کلماتی که دین اسلام بر آن استوار است، چهار است.(سبحان الله ،الحمد لله ،لا اله الا الله، الله اکبر )
عجب!
چه خدای بی عرضه ای دارید که اجازه میده به یک مکان مقدس تجاوز بشه و حاصل تلاش مسلمانان(چهاردیواری) را ویران کند!
گفتم که مکان کعبه مقدس است. حال دست رنج مسلمانان خراب شود (البته نمی گویم خراب کردن کعبه که در واقع توهین است گناه محسوب نمی شود)، مهم این است که باز با عشق و شور ساخته می شود.

edwardfurlong نوشته است:
ربط اون ها رو درک نمیکنم!یعنی اگر کلمات را برداریم دین فرو میریز؟! smile021
من هم چنین انتظاری از تو ندارم (البته هیچ کس از تو چنین انتظاری ندارد).
تصویر
کاش تمام شود این روزهای سخت نبودنت...
اللهم عجل لولیک الفرج

http://muslimbeliefs.blog.com/

user8604

پست توسط user8604 »

2ba نوشته شده:گفتم که مکان کعبه مقدس است. حال دست رنج مسلمانان خراب شود (البته نمی گویم خراب کردن کعبه که در واقع توهین است گناه محسوب نمی شود)، مهم این است که باز با عشق و شور ساخته می شود.
میگم این خداتون مگه جلوی سپاه فیل رو برای جلوگیری از نابود شدن خونه اش نگرفته بود؟
چرا بعدا نگرفت؟عرضه اش کمتر شده ؟! یا باز هم مربوط به حکمت خدایی میشود؟
2ba نوشته شده:من هم چنین انتظاری از تو ندارم (البته هیچ کس از تو چنین انتظاری ندارد).
درکش برام واقعا سخته! لامصب حکمت خدایی(به علاوه ی چشم دوزخی برزخیو...) میخوادکه ما نداریم!

saros

سپاس: 3

پست توسط saros »

بابا این چه وضعشه واقعا باید اینجوری عقاید هم دیگرو به سخره بگیریم. اگه شما عقاید منو قبول نداری دلیل نمیشه به اونا توهین کنی.منم همینطور. اصلا انتضار همچین چیزایی رو نداشتم و این طرز برخورد با اعتقادات دیگران واقعا در سطح اعضاء این سایت نیست. واقعا زشت و زنندست.یه شخصی اومد خواست یه بحثی رو باز کنه ببین به کجا ختم شد.edwardfurlongواقعا برات متاسفم . خدا رو حتی اگه اون طوری که ما قبول داریم قبول نداری باید به باور مهم هر مسلمانی این جوری توهین کنی؟؟اصلا هر چی تو بگی همش خرافه ولی بازم دلیل میشه؟مقدسات هر دین یا شخص یا گروهی چیزی نیست که بشه اونا روبه این راحتی مثل اب خوردن لگد مال کرد. ما کی میخایم احترام گزاشتنو یاد بگیریم؟در مورد شکل کعبه هم من چیزی نمیگم چون علمشو ندارم فقط میدونم که فراعنه انگیزشون از ساخت اهرام یه چیز بوده یکتا پرستا چیز دیگه نمیخاستن چیزی درست کنن که تو معماری و از این حرفا رو دست اهرامو زده باشن نمیخاستن چیزی درست کنن که هر کی اومد تو بلاد اسلامی کف کنه بگه چه بنایی.انگیزشون کلا چیزی جدای از این حرفا بوده اقای گارفیلد

نمایه کاربر
MRT

نام: محمدرضا طباطبایی

محل اقامت: تبریز

سپاس: 95

تماس:

پست توسط MRT »

saros نوشته شده:بابا این چه وضعشه واقعا باید اینجوری عقاید هم دیگرو به سخره بگیریم. اگه شما عقاید منو قبول نداری دلیل نمیشه به اونا توهین کنی.منم همینطور. اصلا انتضار همچین چیزایی رو نداشتم و این طرز برخورد با اعتقادات دیگران واقعا در سطح اعضاء این سایت نیست. واقعا زشت و زنندست.یه شخصی اومد خواست یه بحثی رو باز کنه ببین به کجا ختم شد.edwardfurlongواقعا برات متاسفم . خدا رو حتی اگه اون طوری که ما قبول داریم قبول نداری باید به باور مهم هر مسلمانی این جوری توهین کنی؟؟اصلا هر چی تو بگی همش خرافه ولی بازم دلیل میشه؟مقدسات هر دین یا شخص یا گروهی چیزی نیست که بشه اونا روبه این راحتی مثل اب خوردن لگد مال کرد. ما کی میخایم احترام گزاشتنو یاد بگیریم؟در مورد شکل کعبه هم من چیزی نمیگم چون علمشو ندارم فقط میدونم که فراعنه انگیزشون از ساخت اهرام یه چیز بوده یکتا پرستا چیز دیگه نمیخاستن چیزی درست کنن که تو معماری و از این حرفا رو دست اهرامو زده باشن نمیخاستن چیزی درست کنن که هر کی اومد تو بلاد اسلامی کف کنه بگه چه بنایی.انگیزشون کلا چیزی جدای از این حرفا بوده اقای گارفیلد
خب دلیلش اینه که تالار هوپا مدتهاست جنبه علمی خودش رو از دست داده و سیاسی شده چون در یه محیط علمی بحثها منطقی و با ادب دنبال میشن . ولی بعضی ها اینجا رو به پیست موتور سواری یا جفتک پراکنی تبدیل کردن و از همه بدتر بعضی ها که احساس می کنن قربانی اسلام در جامعه ایرانی شدن عقده و کینه های خودشون رو تو این تالار خالی می کنن چون کاربر و مخاطب زیادی داره و از طرفی فکر می کنن با ساختن وجهه علمی و روشنفکرانه میتونن برا حرفاشون خریدار پیدا کنن غافل از اینکه همونطور که منافقین خودشون رو خیلی زود لو می دن چون از دین هیچی نفهمیدن ، به ظاهر روشنفکر دانشمند هم با توهین و تمسخر دیگران شخصیت پست خودش رو لو میده چون نمی دونه علم چیه . اینها کسایی هستند که جوانی خودشون را از دست داده و ترشیده خواهند شد .
با توجه به ماده 8 قوانین تالار گفتمان شبكه فیزیك هوپا :

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

https://ki2100.com

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
hhamid

سپاس: 48

تماس:

پست توسط hhamid »

MRT نوشته شده:
saros نوشته شده:بابا این چه وضعشه واقعا باید اینجوری عقاید هم دیگرو به سخره بگیریم. اگه شما عقاید منو قبول نداری دلیل نمیشه به اونا توهین کنی.منم همینطور. اصلا انتضار همچین چیزایی رو نداشتم و این طرز برخورد با اعتقادات دیگران واقعا در سطح اعضاء این سایت نیست. واقعا زشت و زنندست.یه شخصی اومد خواست یه بحثی رو باز کنه ببین به کجا ختم شد.edwardfurlongواقعا برات متاسفم . خدا رو حتی اگه اون طوری که ما قبول داریم قبول نداری باید به باور مهم هر مسلمانی این جوری توهین کنی؟؟اصلا هر چی تو بگی همش خرافه ولی بازم دلیل میشه؟مقدسات هر دین یا شخص یا گروهی چیزی نیست که بشه اونا روبه این راحتی مثل اب خوردن لگد مال کرد. ما کی میخایم احترام گزاشتنو یاد بگیریم؟در مورد شکل کعبه هم من چیزی نمیگم چون علمشو ندارم فقط میدونم که فراعنه انگیزشون از ساخت اهرام یه چیز بوده یکتا پرستا چیز دیگه نمیخاستن چیزی درست کنن که تو معماری و از این حرفا رو دست اهرامو زده باشن نمیخاستن چیزی درست کنن که هر کی اومد تو بلاد اسلامی کف کنه بگه چه بنایی.انگیزشون کلا چیزی جدای از این حرفا بوده اقای گارفیلد
خب دلیلش اینه که تالار هوپا مدتهاست جنبه علمی خودش رو از دست داده و سیاسی شده چون در یه محیط علمی بحثها منطقی و با ادب دنبال میشن . ولی بعضی ها اینجا رو به پیست موتور سواری یا جفتک پراکنی تبدیل کردن و از همه بدتر بعضی ها که احساس می کنن قربانی اسلام در جامعه ایرانی شدن عقده و کینه های خودشون رو تو این تالار خالی می کنن چون کاربر و مخاطب زیادی داره و از طرفی فکر می کنن با ساختن وجهه علمی و روشنفکرانه میتونن برا حرفاشون خریدار پیدا کنن غافل از اینکه همونطور که منافقین خودشون رو خیلی زود لو می دن چون از دین هیچی نفهمیدن ، به ظاهر روشنفکر دانشمند هم با توهین و تمسخر دیگران شخصیت پست خودش رو لو میده چون نمی دونه علم چیه . اینها کسایی هستند که جوانی خودشون را از دست داده و ترشیده خواهند شد .
درود
مباحثی که تاکنون در این تاپسک داشتیم سیاسی نشده و گاها به جای استدلالات منطقی از احساسات درونی و ایمان قلبی استفاده می شود و گفته می شود که طرف مقابل بی منطق است.
همانطور که شما هر جور ایده ی با ربط و بی ربطی را ارائه می کنید بعضی هم عقده گشایی و کینه ورزی می کنند البته من در این جریانات بی طرفم و نظر نسبی خویش را مطرح کردم و شما هم مثل همانها به ایده های بی پایه ی خود در موارد زیادی وجه ی علمی داده اید تا آنجا که مارپیچ کهکشان ها را بال ملائکه می دانید.
رويايي كه جزئياتش به اندازه ي بيداري باشد ... رنج و لذت را دو برابر مي كند.

زندگي يك تصادف و بي رنگ است . آنچه مي بينيم عبور اين صحنه ي بي رنگ از شيشه هاي رنگي تفكرات و عقايدماست.

user8604

پست توسط user8604 »

عقاید مسخره ای که یک خدای تازی توسط موجود بال دار به یک عرب بی سواد نازل میشه رو مسخره نکنیم احترام بگزاریم؟!

نمایه کاربر
alijohar

سپاس: 94

پست توسط alijohar »

اصلا توهين يعني چي ۀ اين چه وضعي است هر كس حرفي مي زند توهين تلقي مي شود و بايد حد شرعي بر او اجرا كرد ؟
و آن حد شرعي هم دادن طلا به نايب امام است ؟
من هم مي گويم كسي كه به ماده سراپا مقدس من اعتقاد ندارد توهين است
اين جهان زندان و ما زندانيان
بر شكن زندان و خود را وا رهان

نمایه کاربر
2ba

تماس:

پست توسط 2ba »

edwardfurlong نوشته است:
میگم این خداتون مگه جلوی سپاه فیل رو برای جلوگیری از نابود شدن خونه اش نگرفته بود؟
چرا بعدا نگرفت؟عرضه اش کمتر شده ؟! یا باز هم مربوط به حکمت خدایی میشود؟
مطمئناً دارای حکمت خاصّ خود بوده است.
پادشاهی به نام ابرهه در یمن معبدی از سنگ مرمر ساخت و دستور داد مردم آن را زیارت و طواف کنند. مرد عربی به این معبد جسارت کرد. او لشکری فیل سوار را تا نزدیک مکه آورد تا به انتقام آن جسارت، کعبه را خراب کند.
خداوند نیز پرندگانی را که در منقارشان سنگریزه ای داشتند به سوی آنان فرستاد. با بارش سنگریزه ها، لشکر ابرهه مانند کاه خورد شده به زمین ریختند و نابود شدند. آن سال را عام الفیل نامیدند و پیامبر اسلام (ص) نیز در همان سال به دنیا آمد.

شاید ابرهه غیر از تخریب کعبه به فکر جسارت دیگری هم بوده است.(اللهُ أعلَم)
به هرحال ما اعتقاد داریم تمام افعال خداوند از روی حکمت هستند.
سکوت خداوند در برابر تخریب کعبه نیز از روی حکمت است.

edwardfurlong نوشته است:
درکش برام واقعا سخته! لامصب حکمت خدایی(به علاوه ی چشم دوزخی برزخیو...) میخوادکه ما نداریم!
چشم دوزخی؟!!!!!!(؟؟؟!!!!)

اگه علاقه داری می تونی آدرسی رو که reza azadi پیشنهاد کرده مطالعه کنی. smile012
http://www.tebyan.net/Religion_Thoughts ... /79258.htm
تصویر
اللهم عجل لولیک الفرج

نمایه کاربر
2ba

تماس:

پست توسط 2ba »

edwardfurlong نوشته است:
saros نوشته است:
بابا این چه وضعشه واقعا باید اینجوری عقاید هم دیگرو به سخره بگیریم. اگه شما عقاید منو قبول نداری دلیل نمیشه به اونا توهین کنی.منم همینطور. اصلا انتضار همچین چیزایی رو نداشتم و این طرز برخورد با اعتقادات دیگران واقعا در سطح اعضاء این سایت نیست. واقعا زشت و زنندست.یه شخصی اومد خواست یه بحثی رو باز کنه ببین به کجا ختم شد.edwardfurlongواقعا برات متاسفم . خدا رو حتی اگه اون طوری که ما قبول داریم قبول نداری باید به باور مهم هر مسلمانی این جوری توهین کنی؟؟اصلا هر چی تو بگی همش خرافه ولی بازم دلیل میشه؟مقدسات هر دین یا شخص یا گروهی چیزی نیست که بشه اونا روبه این راحتی مثل اب خوردن لگد مال کرد. ما کی میخایم احترام گزاشتنو یاد بگیریم؟در مورد شکل کعبه هم من چیزی نمیگم چون علمشو ندارم فقط میدونم که فراعنه انگیزشون از ساخت اهرام یه چیز بوده یکتا پرستا چیز دیگه نمیخاستن چیزی درست کنن که تو معماری و از این حرفا رو دست اهرامو زده باشن نمیخاستن چیزی درست کنن که هر کی اومد تو بلاد اسلامی کف کنه بگه چه بنایی.انگیزشون کلا چیزی جدای از این حرفا بوده اقای گارفیلد
عقاید مسخره ای که یک خدای تازی توسط موجود بال دار به یک عرب بی سواد نازل میشه رو مسخره نکنیم احترام بگزاریم؟!
از تو توقعی بالاتر از این نداشتم. کسی باید دربحث شرکت کند که دنبال حقیقت باشد، نه اینکه ...!(متأسفم)

alijohar نوشته است:
اصلا توهين يعني چي ۀ اين چه وضعي است هر كس حرفي مي زند توهين تلقي مي شود و بايد حد شرعي بر او اجرا كرد ؟
و آن حد شرعي هم دادن طلا به نايب امام است ؟
من هم مي گويم كسي كه به ماده سراپا مقدس من اعتقاد ندارد توهين است
تو به مقدساتشان توهین نکن، تا آن ها نیز به مقدسات تو(بدنت) توهین نکنند.
تصویر
اللهم عجل لولیک الفرج

user8604

پست توسط user8604 »

2ba نوشته شده:از تو توقعی بالاتر از این نداشتم. کسی باید دربحث شرکت کند که دنبال حقیقت باشد، نه اینکه ...!(متأسفم)
یه بحث هری پاتر راه بندازیم خیلی بهتره و منطقی تر از این چیزایی است که میگین. تازه هیجانشم بیشتره!تکراری هم نمیشه(قول میدم!)
2ba نوشته شده:تو به مقدساتشان توهین نکن، تا آن ها نیز به مقدسات تو(بدنت) توهین نکنند.
شراب جزو مقدسات من است . قرآن شما و خودتان به آن توهین کرده و میکنید (نجس میخوانید). و کسانی را که از این مقدسترین چیز غافل نیستند را تازیانه میزنید!
من حدقل برای این ادعام دلیل منطقی میارم. مثلا میگم شراب ناب علاوه بر نشاط حداقل 27 خاصیت دیگر برای بدن نیز دارد. به علاوه ی اینکه شعور رو بالا میبره.
ولی دلیل منطقی شما برای اینکه روزی بیش از 17 بار به سمت عربستان پیشونیت رو زمین میزنی چیه؟
2ba نوشته شده:مطمئناً دارای حکمت خاصّ خود بوده است.
پادشاهی به نام ابرهه در یمن معبدی از سنگ مرمر ساخت و دستور داد مردم آن را زیارت و طواف کنند. مرد عربی به این معبد جسارت کرد. او لشکری فیل سوار را تا نزدیک مکه آورد تا به انتقام آن جسارت، کعبه را خراب کند.
خداوند نیز پرندگانی را که در منقارشان سنگریزه ای داشتند به سوی آنان فرستاد. با بارش سنگریزه ها، لشکر ابرهه مانند کاه خورد شده به زمین ریختند و نابود شدند. آن سال را عام الفیل نامیدند و پیامبر اسلام (ص) نیز در همان سال به دنیا آمد.

شاید ابرهه غیر از تخریب کعبه به فکر جسارت دیگری هم بوده است.(اللهُ أعلَم)
به هرحال ما اعتقاد داریم تمام افعال خداوند از روی حکمت هستند.
سکوت خداوند در برابر تخریب کعبه نیز از روی حکمت است.
حکمتشم که نمیتونی درک کنی.در نتیجه آدم ها یا گاون یا گوسفند.بعضی هاشون هم(همون پیامبرا)گاو چرون!
2ba نوشته شده:چشم دوزخی؟!!!!!!(؟؟؟!!!!)
مگه نشنیدی!؟
جدیده. تازه هاله ی نورم داریم.هر سایزی بخوای.

نمایه کاربر
آیاز

سپاس: 20

تماس:

پست توسط آیاز »

edwardfurlong نوشته شده:
2ba نوشته شده:تو به مقدساتشان توهین نکن، تا آن ها نیز به مقدسات تو(بدنت) توهین نکنند.
شراب جزو مقدسات من است . قرآن شما و خودتان به آن توهین کرده و میکنید (نجس میخوانید). و کسانی را که از این مقدسترین چیز غافل نیستند را تازیانه میزنید!
من حدقل برای این ادعام دلیل منطقی میارم. مثلا میگم شراب ناب علاوه بر نشاط حداقل 27 خاصیت دیگر برای بدن نیز دارد. به علاوه ی اینکه شعور رو بالا میبره.
ولی دلیل منطقی شما برای اینکه روزی بیش از 17 بار به سمت عربستان پیشونیت رو زمین میزنی چیه؟
ادوارد عزیز قصد داشتم بیام و ازت خواهش کنم تا به عقاید دیگران توهین نکنی ولی دیدم که کاملا حق باتوست
من همواره با اینکه به دین و مذهب اعتقاد ندارم سعی می کنم محترمانه با پیروانشون برخورد کنم و بهشون توهین نکنم ولی الان متوجه شدم این رفتار باد دو طرفه باشه و اینکه همیشه این ماییم که مثل مثال شما مورد توهین قرار می گیریم و در دم زدنی به توهین کردن محکوم میشیم

درود بر شما
تانري اولوب
باريش اولسا...
قاييداجاقدير

خدا مرده اما
اگر صلح باشد...
باز خواهد گشت
«آلما يولو»

نمایه کاربر
garfield

سپاس: 54

پست توسط garfield »

آیاز نوشته شده:
edwardfurlong نوشته شده:
ادوارد عزیز قصد داشتم بیام و ازت خواهش کنم تا به عقاید دیگران توهین نکنی ولی دیدم که کاملا حق باتوست
من همواره با اینکه به دین و مذهب اعتقاد ندارم سعی می کنم محترمانه با پیروانشون برخورد کنم و بهشون توهین نکنم ولی الان متوجه شدم این رفتار باد دو طرفه باشه و اینکه همیشه این ماییم که مثل مثال شما مورد توهین قرار می گیریم و در دم زدنی به توهین کردن محکوم میشیم

درود بر شما

یکی از دلایل موندن من توی هوپا وجود عزیزانی مثل آیاز و ادوارد عزیز هستند smile072
وگرنه خیلی وقته که اینجا، خرافه جای فیزیک رو گرفته.

نمایه کاربر
farnaspas

محل اقامت: بروجرد

سپاس: 96

تماس:

پست توسط farnaspas »

padena نوشته شده:چرا کعبه به صورت مکعبی ساخته شده است
لطفا دلیل علمی ان را بگویید
معذرت میخام ببخشید خیلی ببخشید واقا معذرت که این این لغت استفاده میکنم ولی گوز چه ربطی به شقیقه داره؟؟؟؟؟ smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile017 smile017 smile017 smile017 smile007 smile007 smile072 smile072

نمایه کاربر
jeneral

سپاس: 7

تماس:

پست توسط jeneral »

25هزار سال به زمان ماست در زمانهای معنوی خیلی کوتاهتر این کار انجام میشه
alijohar نوشته شده:25 هزار سال معنوي ( smile055 ) خيلي زود ميگذره ؛ smile056
25 هزار سال معنوی خوب اومدی smile058 smile058 smile058 smile018
کفر لغت دیگرى است براى آزادى اندیشه. ((گراهام گرین))

كلیه حقایق بزرگ جهان در ابتدا كفر محسوب میشدند. ((برنارد شاو))

قفل شده