مکعب و کعبه

مدیران انجمن: parse, javad123javad

saeedmorida

سپاس: 7

Re: مکعب و کعبه

پست توسط saeedmorida »

مشکل ما اینه حاضر نیستیم قبول کنیم که قران ازجانب خداست و این باعث میشه درمورد برخی مسائل یک طرفه به قاضی بریم و داستان سرایی کنیم. اینکه اسلام آخرین دین الهی هست بر هیچکس پوشیده نیست اگر مایل باشید از تمام ادیان الهی من اینو ثابت میکنم.

با نظریه ی ریسمان شروع کنیم

در نظریه ی ریسمان به جای اینکه هر ذره را مستقل در نظر بگیریم به صورت رشته ای پیوسته با شکلهای مختلف درنظر میگیریم (1) که این رشته ها مانند سیمهای گیتار یا طناب در نظر گرفته می شوند با این تفاوت که در فضا شناورند و همیشه در حال حرکت موجی شکل هستند.

حال اگر دو سر طناب را بگیریم و یک حرکت موجی در آن ایجاد کنیم چه چیزی دده می شود؟ مشخصاً همان طناب در حال موج زدن! که اگر در این موج دست ببریم طناب به دست ما گیر میکند و از حرکت می ایستد!

حالا اگر سرعت موج را مرتباً بیشتر کنیم دیدن طناب برای ما سخت تر و سخت تر میشود اما هنوز اگر در این موج دست ببریم طناب به دست ما گیر میکند و از حرکت می ایستد!

ولی اگر سرعت طناب را بسیار بسیار زیاد کنیم مثلاً نوسان این طناب را به 9999999999999999... هرتز برسانیم دیگر اگر دست را به طرف طناب ببریم این طناب 9999999999999999... بار در ثانیه به دست ما برخورد می کند به طوری که ما در پیش روی خود یک دیوار میبینیم چون در این حالت نمی توان بین دامنه های موج این طناب دست برد و سرعت نوسان طناب از سرعت واکنش حواس ما هم فراتر رفته است!!!!

ولی اگر دوباره سرعت کم شود دوباره همان طناب دیده می شود!

این همان چیزیست که در تئوری ریسمانها اتفاق می افتد. با توجه به این مطالب ماهیت هر جسمی از رفتار این ریسمانها حاصل می شود مثلاً:
کوه ، کوه نیست مگر جسمی که خداوند به ریسمانهای(string) تشکیل دهنده ذرات بنیادین آن فرمان حرکت با نوسان بسیار بالا را داده به طوری که چشمان ما خود ریسمانها را دیگر نمی بیند و هیچ جسمی از دامنه موج های این ریسمانها عبور نمیکند!

خدا در سوره النمل- آیه88 در این مورد می فرماید:
وَتَرَى الْجِبَالَ تَحْسَبُهَا جَامِدَةً وَهِیَ تَمُرُّ مَرَّ السَّحَابِ صُنْعَ اللَّهِ الَّذِی أَتْقَنَ کُلَّ شَیْءٍ إِنَّهُ خَبِیرٌ بِمَا تَفْعَلُونَ
کوه‏ها را مى‏بینى‏، و آنها را ساکن و جامد مى‏پندارى‏، در حالى که مانند ابر در حرکتند؛ این صنع و آفرینش خداوندى است که همه چیز را متقن آفریده‏؛ او از کارهایى که شما انجام مى‏دهید مسلّماً آگاه است‏!

نمایه کاربر
hhamid

سپاس: 48

تماس:

پست توسط hhamid »

saeedmorida نوشته شده:مشکل ما اینه حاضر نیستیم قبول کنیم که قران ازجانب خداست و این باعث میشه درمورد برخی مسائل یک طرفه به قاضی بریم و داستان سرایی کنیم. اینکه اسلام آخرین دین الهی هست بر هیچکس پوشیده نیست اگر مایل باشید از تمام ادیان الهی من اینو ثابت میکنم.

در نظریه ی ریسمان به جای اینکه هر ذره را مستقل در نظر بگیریم به صورت رشته ای پیوسته با شکلهای مختلف درنظر میگیریم (1) که این رشته ها مانند سیمهای گیتار یا طناب در نظر گرفته می شوند با این تفاوت که در فضا شناورند و همیشه در حال حرکت موجی شکل هستند.

حال اگر دو سر طناب را بگیریم و یک حرکت موجی در آن ایجاد کنیم چه چیزی دده می شود؟ مشخصاً همان طناب در حال موج زدن! که اگر در این موج دست ببریم طناب به دست ما گیر میکند و از حرکت می ایستد!

حالا اگر سرعت موج را مرتباً بیشتر کنیم دیدن طناب برای ما سخت تر و سخت تر میشود اما هنوز اگر در این موج دست ببریم طناب به دست ما گیر میکند و از حرکت می ایستد!

ولی اگر سرعت طناب را بسیار بسیار زیاد کنیم مثلاً نوسان این طناب را به 9999999999999999... هرتز برسانیم دیگر اگر دست را به طرف طناب ببریم این طناب 9999999999999999... بار در ثانیه به دست ما برخورد می کند به طوری که ما در پیش روی خود یک دیوار میبینیم چون در این حالت نمی توان بین دامنه های موج این طناب دست برد و سرعت نوسان طناب از سرعت واکنش حواس ما هم فراتر رفته است!!!!

این همان چیزیست که در تئوری ریسمانها اتفاق می افتد. با توجه به این مطالب ماهیت هر جسمی از رفتار این ریسمانها حاصل می شود مثلاً:
کوه ، کوه نیست مگر جسمی که خداوند به ریسمانهای(string) تشکیل دهنده ذرات بنیادین آن فرمان حرکت با نوسان بسیار بالا را داده به طوری که چشمان ما خود ریسمانها را دیگر نمی بیند و هیچ جسمی از دامنه موج های این ریسمانها عبور نمیکند!

وَتَرَى الْجِبَالَ تَحْسَبُهَا جَامِدَةً وَهِیَ تَمُرُّ مَرَّ السَّحَابِ صُنْعَ اللَّهِ الَّذِی أَتْقَنَ کُلَّ شَیْءٍ إِنَّهُ خَبِیرٌ بِمَا تَفْعَلُونَ
کوه‏ها را مى‏بینى‏، و آنها را ساکن و جامد مى‏پندارى‏، در حالى که مانند ابر در حرکتند؛ این صنع و آفرینش خداوندى است که همه چیز را متقن آفریده‏؛ او از کارهایى که شما انجام مى‏دهید مسلّماً آگاه است‏!
من شباهتی بین حرکت ابرها و نوسان های بیسیار تندی که منظورتان بود نمی بینم.
توجه کنید که قیاس ها بیشتر از اینکه بر مهاد دانشیک استوار باشند بر پایه ی برداشت های ذهنی انجام می شوند و اگر ادعای مورد بحث درست باشد ، این راه مناسبی برای پایور کردنش نیست.
سپاس
.
رويايي كه جزئياتش به اندازه ي بيداري باشد ... رنج و لذت را دو برابر مي كند.

زندگي يك تصادف و بي رنگ است . آنچه مي بينيم عبور اين صحنه ي بي رنگ از شيشه هاي رنگي تفكرات و عقايدماست.

saeedmorida

پست توسط saeedmorida »

همه ذرات بنیادی همچون کوارک ها که اتم های همه چیز از سنگ گرفته تا سیب را شامل می شوند ذرات نقطه ای نامیده می شوند زیرا ساختار رونی تری ندارند اگر می توانستیم ساختار دقیق تر این ذرات را مشاهده کنیم می دیدم که از ریسمان هایمرتعش یک بعدی که الگوی نوساناتشان جرم و بار ذره ای را تعین می کند تشکیل شده است.ریسمانها از آخرین و کوچکترین ذره هر چیز در طبیعت تشکیل شده اند.ساز و کار الگوی ارتعاش در ریسمان ها مشابه ساز و کار گیتار است و ارتعاش انها به قله و تارها بستگی دارد.دانشمندان تړوری ریسمان ها را دقیقا به گیتار تشبیه می کنند با این تفاوت که برای فاصله ها از ثابت پلانگ استفاده می کنند

ریسمان ها نیز جرم و بار نیرو را جایگزین نت های موسیقی می کنند و "الگوی ارتعاشی متفاوت در یک ریسمان بنیادی موجب بروز جرم متفاوت و بارهای نیروی متفاوت می شود"و الگوی های ارتعاشی رفتار و بار هر ماده را در فضا و زمان توضیح می دهد و خود را به گونه های مختلف در فضا و زمان نمایش می دهد

در سوره الذاریات آیه ۷ نوشته شده است :

وَالسَّمَاء ذَاتِ الْحُبُکِ ﴿۷﴾إِنَّکُمْ لَفِی قَوْلٍ مُّخْتَلِفٍ ﴿۸﴾سوگند به آسمان مشبک ﴿۷﴾ که شما در گفتاری مختلف و گوناگون هستید.

در این آیه خداوند به خوبی به آسمان مشبک که مدل تئوری ریسمان ها برای ساختار ابعاد کیهان است اشاره می کند در آیه هشتم نیز به گفتار اشاره می شود که گفتار نیز می تواند به تارهای صوتی مربوط شود که در بالا به آن اشاره شد که ارتعاش تارها باعث تفاوت شکل و ساختار می شود و احتمالا منظور قرآن از گفتار نیز نوعی به تئوری ریسمان ها مربوط می شود.

حال در متن بالا که از کتاب اسرار کائنات آقای ویکتوری اشاره شده بود نوشته شده بود که چهار بعد از یازده بعد کائنات بروی زمین هستند و هفت بعد در فضا هستند.به همین دلیل است که در آیات مختلفی از قرآن از جمله آیات زیر به هفت آسمان اشاره شده است.

برای نمونه در سوره النبأ آیه 12 نوشته شده است که :

و بر فراز شما هفت [آسمان] استوار بنا کردیم (۱۲)

یا در سوره اسرا آیه 44 نوشته شده است :

تُسَبِّحُ لَهُ السَّمَاوَاتُ السَّبْعُ وَالأَرْضُ وَمَن فِیهِنَّ وَإِن مِّن شَیْءٍ إِلاَّ یُسَبِّحُ بِحَمْدَهِ وَلَکِن لاَّ تَفْقَهُونَ تَسْبِیحَهُمْ إِنَّهُ کَانَ حَلِیمًا غَفُورًا ﴿۴۴﴾آسمانهاى هفتگانه و زمین و هر کس که در آنهاست او را تسبیح مى‏گویند و هیچ چیز نیست مگر اینکه در حال ستایش تسبیح او مى‏گوید ولى شما تسبیح آنها را درنمى‏یابید به راستى که او همواره بردبار [و] آمرزنده است (۴۴)

در سوره فوق به خوبی نیز خداوند از ارتعاشات در تئوری ریسمانها بعنوان تسبیح یاد برده است که انسانها قادر به درک آن نیستند و این آیه به خوبی تئوری ریسمان ها را توصیف می کند.

در سوره نوح آیه 15 نیز یک اشاره جالب شده است:

لَمْ تَرَوْا کَیْفَ خَلَقَ اللَّهُ سَبْعَ سَمَاوَاتٍ طِبَاقًا ﴿۱۵﴾مگر ملاحظه نکرده‏اید که چگونه خدا هفت آسمان را توبرتو آفریده است (۱۵)

همانطوری که در متن اقتباص شده در کتاب نوشته شده است این هفت بعد تو در تو هستند و با هم تداخل دارند.

در سوره الطلاق 12 نیز نوشته شده است :

اللَّهُ الَّذِی خَلَقَ سَبْعَ سَمَاوَاتٍ وَمِنَ الْأَرْضِ مِثْلَهُنَّ یَتَنَزَّلُ الْأَمْرُ بَیْنَهُنَّ لِتَعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ وَأَنَّ اللَّهَ قَدْ أَحَاطَ بِکُلِّ شَیْءٍ عِلْمًا ﴿۱۲﴾خدا همان کسى است که هفت آسمان و همانند آنها هفت زمین آفرید فرمان [خدا] در میان آنها فرود مى‏آید تا بدانید که خدا بر هر چیزى تواناست و به راستى دانش وى هر چیزى را در بر گرفته است

نکته تامل بر انگیز آن نیز مربوط به انسان می شود که نوشته شده در میان هفت بعد است و بنا به متل هر حرکتی بر هفت بعد دیگر تاثیر می گذارد.

و همه آیات بالا و اشاراتی که به هفت آسمان شده به هفت بعد کائنات که به بعد چهارم مربوط نمی شوند اشاره دارد و به تئوری ریسمان ها مربوط می شود.

در پست بالا آیه رو اشتباه نوشتم اون ایه اشاره به حرکت صفحات زمین داره.

نمایه کاربر
bamzi_5144

نام: rasoul

سپاس: 13

پست توسط bamzi_5144 »

mrfane نوشته شده:من متوجه صحبت های بامزی نشدم. اما لحن کلامتون شبیه به چیزی است که ما بهش میگیم «شبه علم». روش شبه علم اینه که با شواهد موجود یک داستان می سازند، بعد می گویند اگر میتوانی آن را نقض کن. در حالی که کسی که مطلبی را بیان می کند، باید علاوه بر «شواهد»، «دلایلی» برای درستی کلامش بیاورد.

در مورد کروی بودن زمین هم که فرمودید، 2 نکته هست:
1- اون چیزی که توی کتاب ها می نویسند مربوط به تمدن اروپایی است. این جمله که «گالیله حرکت زمین به دور خورشید را کشف کرد» درسته. اما دلیل نمیشه که قبل از اون ایرانی ها یا سایر ملل آن را کشف نکرده باشند.
2- در قدیم علمی بوده به اسم «هیأت بطلمیوسی» که با استفاده از اون و با فرض مسطح و ثابت بودن زمین، نه تنها گاهشماری می کردند، بلکه مکان تک تک سیارات و ستاره ها و حتی کسوف ها و خسوف ها را پیش بینی می کردند. (شاید براتون جالب باشه، اصطلاحاتی مثل «هفت آسمان» ریشه در علم هیأت دارند.)

مرسی دوست من
بله منم دقیقا منظورم همین مساله بود
اینکه عده ای میبینم تحت تاثیر مباحثی قرار گرفتن که صد در صد جنبه سیاسی داره و اصطاحا بهش میگن جنگ نرم ! بعد فکر میکنن کسی که دین داره و یا نه اصلا هم دینی که ساخته و پرداخته ذهن خودشه رو قبول داره وبهش ایمان آورده مورد هجوم قرار میدن و ادعای روشنفکری و اوپن ماینی میکنن منم میخواستم همینو با همین مثال و توضیحات بهشون نشون بدم

ضمن اینکه در تکامل حرف شما بنده نمیخوام با شواهد حرف بزنم حرف ها مستنده و کاملا برا هرکدوم منبع و مرجع هست !
مثل همین نکته که قبل اینکه جناب گالیله و اون موضوع جنجالی کلیسا در قرون وسطی بوجود اومد ما ایرانیا که نه حتی قبل تر از ماها اقوام مایاهم میدونستن کره زمین گرده و داره میچرخه !!! بعد اینجا دوستان به استناد همچنین ماجراهایی میان و تیشه به ریشه خودشون میزنن !

saeedmorida نوشته شده:واقعا افسوس میخورم برا بعضیا اداعای تمدن دارن ولی ولی هنوز به عقاید دیگران بلد نیستن احترام بزارن
شما خدا و پیغمبر رو قبول نداری خوب نداشته باش براچی توهین میکنی؟
شما هر شبه ای دوست داری وارد کن من جواب میدم.(5سال تحقیق کردم) smile072
هرچندکه سعید عزیز در این مورد توی پستهای بعدی هم توضیحاتشون رو دادن که امیدوارم دوستانی که متوجه نمیشن یه کم بیشتر تعمق کنن که متوجه بشن ولی بازم میگم که اون عزیزانی که تا همین یکی دوصفحه قبل ادعاهایی مثه خرابی کعبه و عدم و جود خدا و توهمات دینی و ... دارن بنده منتظرم که جواب سوال قبلی منو هم بدن !!! منم زودتر به همشون ثابت کنم که امثالی مثه من و سعید و اجدادمون و تمدنمون و کلا ایران و ایرانی از همون اول خلقت تو توهم بودن و نمیفهمیدن خدا وجود نداره !!!

hhamid نوشته شده:اگر بتوانید به شیوه ی دانشیک این کار را انجام دهید من هم سخنم مبنی بر شبه دانش بودن این ادعا را پس می گیرم.
سخن پیشین من بیشتر برای ماندن در چهارچوب گفت و گو های دانشیک بود نه رد کردن اعتقادات دیگران
.
شما دوست عزیز اول داستان لطفا خطوط قرمز بحث رو از جانب مفتوح کننده تاپیک و خودتون مشخص کن دوم هم چهارچوب گفت و گوهای دانش بنیانی که میفرمائید هم کاملا روشن باشه که اگه فرضا من یا بقیه که به چیزایی ایمان داریم اومدیم و وارد اون حوزه شدیم یا اومدیم و از اون قوانین گفتگوی دانشیک تبعیت نکردیم بعد بتونی خرده بگیری و نقدتون رو وارد کنی !

ببخشید ببخشید نه اینکه الان بقیه مثه جمله پایانی شما سریع بیان و بزنن تو جاده خاکی و بگن ماقصد نداشتیم اعتقادات کسی رو رد کنیم !!!

جسارت به شما نباشه ولی لطفا از ابتدای تاپیک گفتگوهایی که بین دوستان رد و بدل شده رو یه بار دیگه بخونین !
hhamid نوشته شده:من شباهتی بین حرکت ابرها و نوسان های بیسیار تندی که منظورتان بود نمی بینم.
توجه کنید که قیاس ها بیشتر از اینکه بر مهاد دانشیک استوار باشند بر پایه ی برداشت های ذهنی انجام می شوند و اگر ادعای مورد بحث درست باشد ، این راه مناسبی برای پایور کردنش نیست.
سپاس
.
از این پستتون واقعا تشکر میکنم و بازم عذر خواهم اگه نمونه ای حرفای شما رو مثال میزنم
ولی اون دسته از دوستانی که هرچیزی رو بی مهابا به مسخره می گیرن اگه مثه همین حمله دوستمون لحن برخورد داشتن کار به اینجا نمیرسید که الان در مقابل دوتا سوال بنده حرفی برای پست کردن نداشته باشن !!!
کسی نمیتونه ادعا کنه که علامه دهر توی چیزیه ! چه برسه به علم که هیچ تضمینی برای فرداش وجود نداره که مثلا یکی بیاد و با دلایل علمی قانون جاذبه رو کلا نقض کنه !!!
کسی تو این دنیا بالا نیست که بقیه پائین باشن و نفهمن !
منم مثه شما و همه ما مثه هم انسانیم و باید قبول داشته باشیم که زندگی با آزمون و خطا پیشرفت میکنه
اما اینکه یه دفه چشمتون به دوتا نظریه بیفته که هیجانی بشین و بگین دیگه همه اجدادمون نفهم بودن و ما فقط میفهمیم این دیگه اسمش آزمون و خطا نیست حماقته !!!
چیزی که من نمیتونم متوجهش بشم دلیلی نداره که غلط باشه یا وجود نداشته باشه !
پس بهتره هممون توی این دست تناقض ها اصطلاحا ندانم گرا باشیم . چون نه تنها به عقاید هم احترام گذاشتیم بلکه خودمون هم درگیر جزم اندیشی و مطلق گرایی نشدیم !!!

و بازم میگم منتظرم دوستانی که توی صفحات قبل ادعاها داشتن بیان و تا همینجا نظرشون رو بگن چون میخوام خیلی چیزا رو نه با قرآن و احادیث که با علم و سیاست و استراتژی های استعماری که خیلی ها نمیدونن چی هست بهشون ثابت کنم !!!

پ.ن
دوستان اگه لحن حرفام هنوز مبهمه بفرمائین تا اصطلاح کنم یا توضیح بدم و بازتر کنم
مرسی و سال نو همگی مبارک smile072
اى انسان چه چيز تو را درباره پروردگارت مغرور ساخته؟ 6- 82

Empty

نام: لسيه نچم

سپاس: 8

پست توسط Empty »

2ba نوشته شده:
آیاز نوشته شده:دوست عزیز شما یکبار دیگر معنای آیه را نیاورید اتفاقا بار پیش هم نیاورده بودید شما معنای واضح و آشکار آیه را با سلیقه و اندیشه شخصی خود تحریف می کنید و به نفع خود انحراف معنا می دهید منظورم پرانتزهاییست که آورده اید جالب است پیروان بودا با اینکه به ادعای شما دینشان زمینی ست و دین شما آسمانی بخاطر اینکه مبادا سلیقه و اندیشه شان سخنان بودا را چیزی غیر از آن چیزی بنماید که بودا می خواسته بگوید یک نقطه آن را عوض نمی کنند و چیزی به آن کم و زیاد نمی کنند ولی در تمامی قرآن ها از این پرانتزها و کروشه ها بسیار دیده می شود و هرکس سلیقه خود را بر آن اعمال نموده و نامش را گذاشته تفسیر!!!! تازه ادعا می کنید تحریف هم نشده است.
در ترجمه از هر زبانی به زبان دیگر معمولاً مشکلاتی پیش می آید، واژگانی که هم معنای واژگان در زبان دیگر هستند معمولاً دقیقاً از لحاظ معنا و کاربرد یکسان نیستند. و اینکه آن کلمات منظور اصلی را به طور کامل نمی رسانند. در ترجمه آیات به زبان فارسی هم این مشکلات وجود دارد مترجم سعی می کند منظور اصلی و آن مفهومی را که در زبان عربی دریافت می شود با باز و بسته کردن پرانتزها بیان کند (که البته به این تفسیر نمی گویند).
آیاز نوشته شده:
2ba نوشته است:
فکر می کنم که اگر یک باردیگر متن را می خواندید بهتر بود:

مطمئنم پاسخی نداشتید و فهمیدید این بار نیرنگتان جواب نداده. اگرنه پاسخ دهید بالاخره ما زن را می زنیم که دردش بیاید و تنبیه و اصلاح شود یا اینکه می زنیم تا لذت ببرد چون مازوشیسم دارد!؟
این مطلب را خواندید؟!
در واقع این کارها برای تنبیه فرد است، امّا برخی زنان هم که مازوشیسم دارند از لحاظ روانی درمان هم می شوند.
آیاز نوشته شده:ه هر حال اضافه کردن کلمه مختصر و تغییر کتک زدن به تنبیه بدنی از زشتی و مطرود بودن این موضوع نمی کاهد و همچنان عقب مانده ترین و کوته فکرترین انسان ها پی برده اند که کتک زدن حتی یک حیوان هم عمل شنیعیست!
حتّی در پیشرفته ترین کشورها(!) زدن صورت می گیرد، قبول نداشتنش از طرف شما تعجب آور است!
حال اسلام به دلیل لطافت زن، تنبیه زن را به دست شوهرش داده به جای اینکه توسط افراد دیگر مجازات شود.(حتّی علما می گویند این تنبیه هم نباید باعث کبودی و... شود)
آیاز نوشته شده:براستی متحیر شدم از این برنامه ریزی و قوانین فوق العاده اسلام که چه حقی بر مادر داده و چه پیش بینی ای کرده است واقعا احسنتم!
باید خدمتتان عرض کنم این موضوع شاید در همان عصر جاهلیت انسان باید رواج می داشت زیرا امروزه به لطف پیشرفت علمی و فرهنگی بشر سازمان ها و ارگان هایی وجود دارد که اگر پدر خوراک و پوشاک برای مادر و بچه فراهم نکند دولت وظیفه دارد آن ها را تامین کند همه جا مثل کشور عقب مانده ما نیست که دلیل عقب ماندگی اش هم همین قوانین تاریخ گذشته است
فراهم کردن خوراک و پوشاک مادر، وظیفه پدر است و اگر پدری کوتاهی کند باید یقه پدر گرفته شود نه دولت!
حال اگر تمام پدران از وظیفه خود سرباز زنند دولت بیچاره باید خوراک و پوشاک مادران را تأمین کند؟ با این عقل های پیشرفته تان!(ببخشید!)
آیاز نوشته شده:این سخنان بسیار زیبایند ولی بدست اسلام اختراع نشده اند. اینها مفاهیمیست که از هزار سال قبل از اسلام هم همه می دانستند و می گفتند اسلام هم آمده و تکرار کرده این چه چیزی را ثابت می کند؟
اسلام چیزی را اختراع نکرده، این ها مفاهیمی است که خداوند توسط پیامبرانش بر مردم نازل کرده است(البته در هر دوره در حدّ فهم مردم بوده است)، مفاهیمی هم تحریف و یا فراموش می شده است.
این مفاهیم را برای این آوردم که نشان دهم اسلام حتّی دستور داده با بردگان با نیکی رفتار شود، برسد به رفتار با همسر و فرزند و افراد دیگر.
آیاز نوشته شده:یکی از عمده تشابهاتی که در سخنان شما و هم مسلکانتان دیده ام همین موضوع است: تناقض در گفتار بطوریکه انگار مخاطب حافظه ندارد تا بیاد آورد شما در پست قبلی چه گفته بودید همانطور که در صحبتهایمان همه خواندیم قرآن دستور می دهد مردان زنان را بزنند و همه نیز فهمیدیم که مرد هیچ حقی برتر از زن ندارد که بتواند اورا بزند و این را هم می دانیم که کلا زدن حق و ناحق ندارد و کلا عمل بدیست آن وقت قرآن چطور به کار نیک دعوت می کند؟
این آخرین سخنان من با شما بود دو ماه دیگر بیایید پستی بزنید و حرفهایتان را تکرار کنید
در اسلام به دلیل اینکه مرد مخارج خانواده را تأمین می کند سرپرست خانواده است. در واقع هر کانونی سرپرستی دارد، سرپرست خانواده هم مرد (بنا به دلایلی که ذکر شد) است.

تناقضی وجود ندارد، این آیات را کنار هم می گذاریم:

«مردان ، سرپرست و خدمتگزار زنانند، بخاطر برتريهايى كه (از نظر نظام اجتماع) خداوند براى بعضى نسبت به بعضى ديگر قرار داده است و به خاطر انفاقهايى كه از امـوالشـان (در مـورد زنـان) مـى كـنـند، و زنان صالح آنها هستند كه متواضعند، و در غياب (همسر خود) اسرار و حقوق او را، در مقابل حقوقى كه خدا براى آنان قرار داده ، مى كنند. و (امـا) آن دسـته از زنان را كه از طغيان و مخالفتشان بيم داريد، پند و اندرز دهيد! و (اگر مـؤ ثـر واقـع نـشـد،) در بـسـتر از آنها دورى نماييد! و (اگر آنهم مؤثر نشد و هيچ راهى بـراى وادار كـردن آنـهـا بـه انـجـام وظـايـفـشـان جـز شـدت عـمـل، براى وادار كردن آنها به انجام وظايفشان نبود،) آنها را تنبيه كنيد! و اگر از شما پيروى كردند به آنها تعدى نكنيد و (بدانيد) خداوند بلند مرتبه و بزرگ است (و قدرت او بالاترين قدرتهاست .)»( سوره نساء، آیه 34)
«و خدا بپرستید، و هیچ چیز را شریک او قرار ندهید، و به پدر و مادر نیکی کنید؛ و همچنین به خویشاوندان و یتیمان و مسکینان، و همسایه نزدیک، و همسایه دور، و دوست و همنشین و واماندگان در سفر و بردگانی که مالک آن ها هستید، زیرا خداوند، کسی را که متکبر و فخر فروش است، (و از ادای حقوق دیگران سرباز می زند،) دوست نمی دارد.»(سوره نساء، آیه36)

همان طور که مشخص است این دو آیه از یک سوره و حتّی با فاصله یک آیه از هم آمده اند.
این چه چیزی را نشان می دهد؟
آیا مسلمانان خودشان نمی فهمند که یکجا آمده است زنانشان را بزنند و با فاصله یک آیه دستور به نیکی شده است.( قرآن که در یک قسمت دستور به زدن داده چگونه پس از یک آیه به نیکی دعوت کرده؟)
چه چیزی را باید بفهمیم؟
قضاوت و نتیجه گیری را به دوستان واگذار می کنم.
واقعا توضیحاتتان خیلی خوب و کامل است و در کمال ادب! فقط با پوزش سوالاتی پیش آمد:

1. اینکه میگویند اگر 124000 شخصی که خود را پیامبر نامیده اند دروغ گفته باشند، دچار بیماری شدید روانی بوده اند و در راستای همین بیماری برای جلب توجه و جمع کردن دوره ای برای خود مجبور بودند رفتاری شایسته؛ حتی با دشمنانشان داشته باشند و جایی که دیگر دشمنان بیش از حد عاقل بودند روش کشت و کشتار پیش می گرفتند تا چه حدی میتواند درست باشد؟

2. امیوارم قسمتی را که درشت نمایی کرده ام درست متوجه شده باشم و در همین راستا می خواستم بدانم اینکه می گویند قرآن مقدسی هم اکنون دستمان است، پس از رحلت پیامبر (ص) و توسط افراد زیادی جمع آوری و تبیین شده و حتی تفاوتهایی نیز با قرآن مکتوب شده توسط امام علی (ع) داشته است ولی گویا این کتاب به جای نگاشته مولا علی (ع) مورد تایید بزرگان قرار گرفته و به اصطلاح امروزی چاپ و نشر گردیده تا چه اندازه درست است؟ (آخر از نوشته شما چنین برداشتم که همین کتاب را خداوند (عزوجل) در همین قالب و محتوا و با همین ترتیب میلی متری آیه به آیه و سوره به سوره بر زمین افکنده است!)

3. البته اسلام ناب محمدی آمده است که آن کشورهای خارجی هم که برخیهاشان کارهای ناپسندی (همچون جنگ با دشمن و زدن زنها و دخالت در زندگی دیگران و اجبار در انتخاب ها و بخصوص انتخاب نوع دین افراد و ...) انجام می دهند اصلاح شوند و زیر پرچم عدالت جهانی اسلام جای گیرند، یا اینکه شما میگویید چون برخی از غربی های قانون شکن که برخلاف قوانین نوشته شده به دست انسان را عمل می کنند الگوی خداوند بلند مرتبه هستند؟!!!

4. در مورد بردگان صحبتی کردید و یادم آدم قرآن کتاب همه اعصار ما مسلمین است و همیشه درست، خواستم بدانم آیاتی که در مورد کنیزان مطرح گشته هنوز هم اعتبار دارند یا اعتبارشان تمام شده است؟ (من شخص مجردی هستم که خانه ای دارم بس بزرگ و حیاطی جنگلی می خواستم بدانم اگر دختران و پسرانی به عنوان غلام و کنیز استخدام کنم که در امور نظافت و پخت و پز کمک حالم باشند حق همه گونه استفاده از ایشان را خواهم داشت؟ آخر نوشته شده از کنیزان فقط به شرط کنیز نامیدنشان می شود هر نوع بهره برداری کرد آیا این درست است؟)

Empty

پست توسط Empty »

saeedmorida نوشته شده:مشکل ما اینه حاضر نیستیم قبول کنیم که قران ازجانب خداست و این باعث میشه درمورد برخی مسائل یک طرفه به قاضی بریم و داستان سرایی کنیم. اینکه اسلام آخرین دین الهی هست بر هیچکس پوشیده نیست اگر مایل باشید از تمام ادیان الهی من اینو ثابت میکنم.

دوست عزیز واقعا از اطلاعاتی که در اختیار دوستان و بنده حقیر قرار دادید خرسند شدم، فقط خواستم بدانم اینکه می گویند نظریه ریسمان یا همان رشته ها تنها یک نظریه است که با وجود 10 یا 11 بعد تازه می توان در مورد تحقیق کرد تا شاید به درستیش پی برد درست است یا این نظریه تبدیل به فرضیه و برهان گشته است؟ از طرفی زمانی این آیات را برای رانش جزئی زمین و کوهها، تفسیر و استفاده می کردند یعنی آن تفاسیر و آن حرکات جزئی کوهها درست بوده یا نادرست، یا از جای دیگری تفسیرش پیدا شده است؟

Empty

پست توسط Empty »

bamzi_5144 نوشته شده:خیلی برام جالبه چون با شناختی که من از خودم دارم بدون هیچ تعارف و شکسته نفسی بگم که فکر نمیکنم تو این دنیا از من خنگ تر وجود داشته!!! ولی ....

...

اما خوب بریم سر اصل مطلب

...
ولی همینقدر بدونین که تو دنیا بهش میگن چارت سازمانی پیامبران

[ تصویر ]

http://oi33.tinypic.com/sbu9i0.jpg

خوب اما اگه در جریان باشین همین الان تو بازارهای مالی و سرمایه دنیا (!) یعنی جایی که بانک های دنیا به جون هم می افتن و همو تیکه پاره میکنن ( که اسم دیگش هم میشه استعمار ) دعوای هر روزه دنیا سر دوتا چیز مهم و با ارزشه !!!

...
ولی کسائی که مثلا علم دارن (!) و هنوز به سرو تهش نرسیدن به این چیزایی که شاید خواهم گفت نیاز دارن !!!
تصویر

دوست عزیز بنده واقعا معذرت میخوام که مجبور شدم متن شما رو کوتاه کنم، اون مطالب خیلی خوب بودن فقط از سطع کشش مغز بنده خارج بودن خواستم حالا اگه از دوستان کسی نظری داشت بخونه فقط این چارت سازمانی تو همون نگاه اول یه سوالی تو ذهنم ساخت خواستم بپرسم، هر چند سوالیست که از کوته فکری بنده ناشی شده و شمایی که این بحث سنگین را راه انداخته اید حتما جوابش را می دانید:

بنده از آدم تا پیامبر اکرم محمد (ص) شمردم شدن 81 نسل یا همون پدر و پسر و پسرپسرو ... که اگه متوسط فاصله این نسل هارو 25 سال در نظر بگیریم که یه بازه استاندارد هستش (اگر فرض بر این باشد که پدران به طور متوسط 25 ساله بودند که پسران به دنیا آمدند) میشه چیزی حدود 2025 سال که اگر 1435 سالم از حضرت محمد (ص) به بعد رو اضافه کنیم، طول بازه زمانی زندگی نسل بشر روی این کره خاکی چیزی حدود 3460 سال میشه، ولی آیا این با یافته های علمی جور در میاد، یا اصلا این محاسبه ایراد داره؟ (اگه لطف کنین ایرادشم بگین ممنون میشم)

Empty

پست توسط Empty »

امیرکاوه نوشته شده:مکعب می تونه منبع انرژی باشه و شاید بشه گفت مثل منشور انرژی رو پخش می کنه . کعبه در کی از نقاط انرژی قرار دارد که در نقشه مراکز انرژی هم قابل رویته . احیانا اگر فیلم اونجرز رو دیده باشید همه دعواها سر یک مکعب هست که منبعا انرژی لایزال و پاک هست ...

در مورد همه چی صحبت کردیم به جز موضوع تالار!!

دوست عزیزم واقعا یعنی مکعب همچین انرژی پنهانی داره؟!!

نمی دونم چرا اینهمه سوال و جواب شده ولی کسی اون سوال معروف خانه خدا رو نپرسیدن! نمی دونم شایدم جوابش پیدا شده، آخه یه زمانی جوابش همین بود که حکمته. اینکه مکعب و هر مخلوقی انرژی فوق العاده بالایی داره (طبق فرمول نسبیت آینشتین) درست ولی می خواستم بدونم اینکه می گن این موضوع انرژی بالای مکعب و زوایای آنچنانی و تاثیرات مغناطیسی و ... رو خداوند عزوجل دیر متوجه شدن و اون هم به خاطر محاسبات ملائکه بوده که نقطه بیت المقدس رو برای این خصوصیات نشون می داده درسته یا نه، فقط خداوند عزوجل تصمیم گرفتن تغییر مکان بدن؟

saeedmorida

پست توسط saeedmorida »

empty عزیز من توی پست بعد گفتم که اون آیه برای رانش و حرکت صفحات زمین استفاده میشه و در پاسخ به نظریه ریسمان باید بگم که در قرآن اشاره شده به این نظریه اما از 10 یا 11 بعد سخن گفته نشده اما باید بگم ماهیت این نظریه درست هست .
حتی اینکه برخی به دنیاهای موازی یا عوالم دیگری که در فیزیک اشاره شده است من در یکی از روایات امام صادق(ع) یا پیامبراکرم(ص) به صراحت اشاره شده به دنیا های دیگر . اگر متن کاملشو خواستی پیدا میکنم

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

saeedmorida نوشته شده:empty عزیز من توی پست بعد گفتم که اون آیه برای رانش و حرکت صفحات زمین استفاده میشه و در پاسخ به نظریه ریسمان باید بگم که در قرآن اشاره شده به این نظریه اما از 10 یا 11 بعد سخن گفته نشده اما باید بگم ماهیت این نظریه درست هست .
حتی اینکه برخی به دنیاهای موازی یا عوالم دیگری که در فیزیک اشاره شده است من در یکی از روایات امام صادق(ع) یا پیامبراکرم(ص) به صراحت اشاره شده به دنیا های دیگر . اگر متن کاملشو خواستی پیدا میکنم
همین دو روز پیش نظریه ی ریسمان به کلی رد شد. پس نتیجه میگیریم که خدا خودش هم نمیدونه چه طوری دنیا رو درست کرده.

saeedmorida

پست توسط saeedmorida »

edwardfurlong نوشته شده:
saeedmorida نوشته شده:empty عزیز من توی پست بعد گفتم که اون آیه برای رانش و حرکت صفحات زمین استفاده میشه و در پاسخ به نظریه ریسمان باید بگم که در قرآن اشاره شده به این نظریه اما از 10 یا 11 بعد سخن گفته نشده اما باید بگم ماهیت این نظریه درست هست .
همین دو روز پیش نظریه ی ریسمان به کلی رد شد. پس نتیجه میگیریم که خدا خودش هم نمیدونه چه طوری دنیا رو درست کرده.
1-اگر براساس گفته های روز به روز دانشمندان خواستیم بگیم باید نتیجه بگیریم که بالاتر از سرعت نور هم سرعت هست و 273 درجه هم نفر کلوین نیست چون پارسال برخی از دانشمندان گفتن.
2- نظریه ریسمان از نظریات تکامل نظریه واحد انیشتین هست و از آن زمان درحال آزمایش هست و الکی نیست کسی شب خواب بد ببینه بیاد اینو رد کنه
3-شما اگه میخوای بایه نظریه ریسمان خدا رو قبول کنی بهتره قبول نداشته باشی .شما نظم این دنیا و برقراری این همه قوانین رو شانسی و خودبه خودی میبینی؟!!!!!!
4-کاملا تعصبی نظر دادن شما مشخص هست و مطمئن هستم یه کتاب مذهبی هم نخوندی!
5-رفتار هر شخصی تا وقتی اجتماعی نشده مربوط به خودش هست اما وقتی در اجتماع بیان بشه باید دلیل عقلانی و علمی داشته باشه پس درست در رابطه با اعتقادات دیگران صحبت کنید

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

saeedmorida نوشته شده:1-اگر براساس گفته های روز به روز دانشمندان خواستیم بگیم باید نتیجه بگیریم که بالاتر از سرعت نور هم سرعت هست و 273 درجه هم نفر کلوین نیست چون پارسال برخی از دانشمندان گفتن.
خوب که چی؟
saeedmorida نوشته شده:2- نظریه ریسمان از نظریات تکامل نظریه واحد انیشتین هست و از آن زمان درحال آزمایش هست و الکی نیست کسی شب خواب بد ببینه بیاد اینو رد کنه
از نظریات تکامل نظریه ی واحد انیشتین دیگه چیا هستن؟! من نمیدونستم...
saeedmorida نوشته شده:3-شما اگه میخوای بایه نظریه ریسمان خدا رو قبول کنی بهتره قبول نداشته باشی .
پس با چه نظریه ای باید قبول داشته باشیم؟
saeedmorida نوشته شده:شما نظم این دنیا و برقراری این همه قوانین رو شانسی و خودبه خودی میبینی؟!!!!!!
نظم؟ شیب ؟ بام؟
saeedmorida نوشته شده:4-کاملا تعصبی نظر دادن شما مشخص هست و مطمئن هستم یه کتاب مذهبی هم نخوندی!
از نوع حرف زدن معلومه حتی یک کتاب علمی هم نخوندی...
saeedmorida نوشته شده:5-رفتار هر شخصی تا وقتی اجتماعی نشده مربوط به خودش هست اما وقتی در اجتماع بیان بشه باید دلیل عقلانی و علمی داشته باشه پس درست در رابطه با اعتقادات دیگران صحبت کنید
اعتقاد هر کسی برای خودش تا وقتی که در اجتماع بیان نشه! ولی وقتی داری بیان میکنی همه حق دارن اعتقادت رو به چالش بکشن و یا حتی مسخره کنن!

نمایه کاربر
nirvana68

نام: شیما خ

محل اقامت: مشهد

سپاس: 2

پست توسط nirvana68 »

وندرحکایات تفسیروعلومه ازلامی

اعجاز ریاضی در "اتل متل توتوله"

در جمله‌ی اتل متل توتوله، حرف "ت" چهار بار تکرار شده است که تعداد 4 فصل سال است.
حرف "ل" 3 بار تکرار شده است که تعداد ماه‌های هر فصل است.... از حاصلضرب این دو 12=4*3 تعداد 12 ماه سال بدست می‌آید، و مهمتر اینکه تعداد تمام حروف "اتل متل توتوله" 12 حرف است. ..

.نتیجه:آیا به راستی این نظم و ترتیب را خالقی نیست ؟

آیا فکر می کنید این هماهنگی بی هدف و بی منشاء بوده است ؟

این جمله از طرف خداست و اینها نشانه‌هاییست برای افرادی که می‌اندیشند... ­..

اگه ایمان نیاوردید ، یه توپ دارم قلقلیه رو تفسیر کنم براتون!! smile028
دگرگون شد اکنون زمین و هوا

تو هم نو کن اینک مراندیشه را

خجسته شود روزگاران و لیک

به گفتار و پندار و کردار نیک

saeedmorida

پست توسط saeedmorida »

edwardfurlong نوشته شده:
saeedmorida نوشته شده:1-اگر براساس گفته های روز به روز دانشمندان خواستیم بگیم باید نتیجه بگیریم که بالاتر از سرعت نور هم سرعت هست و 273 درجه هم نفر کلوین نیست چون پارسال برخی از دانشمندان گفتن.
خوب که چی؟
saeedmorida نوشته شده:2- نظریه ریسمان از نظریات تکامل نظریه واحد انیشتین هست و از آن زمان درحال آزمایش هست و الکی نیست کسی شب خواب بد ببینه بیاد اینو رد کنه
از نظریات تکامل نظریه ی واحد انیشتین دیگه چیا هستن؟! من نمیدونستم...
saeedmorida نوشته شده:3-شما اگه میخوای بایه نظریه ریسمان خدا رو قبول کنی بهتره قبول نداشته باشی .
پس با چه نظریه ای باید قبول داشته باشیم؟
saeedmorida نوشته شده:شما نظم این دنیا و برقراری این همه قوانین رو شانسی و خودبه خودی میبینی؟!!!!!!
نظم؟ شیب ؟ بام؟
saeedmorida نوشته شده:4-کاملا تعصبی نظر دادن شما مشخص هست و مطمئن هستم یه کتاب مذهبی هم نخوندی!
از نوع حرف زدن معلومه حتی یک کتاب علمی هم نخوندی...
saeedmorida نوشته شده:5-رفتار هر شخصی تا وقتی اجتماعی نشده مربوط به خودش هست اما وقتی در اجتماع بیان بشه باید دلیل عقلانی و علمی داشته باشه پس درست در رابطه با اعتقادات دیگران صحبت کنید
اعتقاد هر کسی برای خودش تا وقتی که در اجتماع بیان نشه! ولی وقتی داری بیان میکنی همه حق دارن اعتقادت رو به چالش بکشن و یا حتی مسخره کنن!

شما اگه اعتقاد به مسخره کردن داری من باشما دیگه حرفی ندارم .
از پست های دیگتون هم معلومه فرهنگ بحث رو ندارین.
و بجای دلیل از توهین استفاده میکنید
شما از کجا میدونید من کتاب علمی نخوندم. حتما فقط شما بلدی بخونی
شما اگه دیگه نظم این دنیا و قوانینشو نمیبینی تقصیر من نیست. فقط کمی باید فکر کنی

saeedmorida

پست توسط saeedmorida »

nirvana68 نوشته شده:وندرحکایات تفسیروعلومه ازلامی

اعجاز ریاضی در "اتل متل توتوله"

در جمله‌ی اتل متل توتوله، حرف "ت" چهار بار تکرار شده است که تعداد 4 فصل سال است.
حرف "ل" 3 بار تکرار شده است که تعداد ماه‌های هر فصل است.... از حاصلضرب این دو 12=4*3 تعداد 12 ماه سال بدست می‌آید، و مهمتر اینکه تعداد تمام حروف "اتل متل توتوله" 12 حرف است. ..

.نتیجه:آیا به راستی این نظم و ترتیب را خالقی نیست ؟

آیا فکر می کنید این هماهنگی بی هدف و بی منشاء بوده است ؟

این جمله از طرف خداست و اینها نشانه‌هاییست برای افرادی که می‌اندیشند... ­..

اگه ایمان نیاوردید ، یه توپ دارم قلقلیه رو تفسیر کنم براتون!! smile028
خانم شما زرتشتی هستید؟
با شما میشه بحث کرد چون خدا رو قبول دارید
اگر مایل باشید هستم.

قفل شده