زمان

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
Sinasuperman

محل اقامت: تهران

سپاس: 23

تماس:

Re: زمان

پست توسط Sinasuperman »

ehmed نوشته شده:حالا من نظرم را بگویم البته تو این بازار شام که نمیشود به حرف کی استناد کرد و هرکسی برای خود دارد به گونه ای تعبیر میکند ولی نظریه ای درست است که عوامل جدید را توصیف کند حال آنکه ما که نظر می دهیم چه عواملی توصیف میشود که اصلاً جهان 100 میلیارد سال دیگر میخواهد چه شود به ما چه . اصلاً میدانید چرا دانشمندان از این حرفا میزنند برای اینکه هر چه دایره دیده ما وسیعتر شود عوامل و قوانین مربوط به دنیای اطراف ما قابل درکتر میشود و از روی این دید مقیاسی بزرگ کنترل بهتری روی عوامل محیطی کنار خود خواهیم داشت حالا با اینکه فرض بگیریم که بیگ بنگ بوده آخرش چی لطفاً با توجه به نظریاتتان دنیای قابل روئیت اطرافتان را پیش بینی کنید نه اینکه بگیم فلان شد و فلان شد البته پیشاپیش معذرت میخواهم از مقدار تندی من در نوشته ولی واقعیت تلخ است حالا نقطه بیگ بنگ بوده من نظری دارم که نبوده و حتی انبساط جهان نیز ناشی از حرکت زمان است مثل بیضی شکل بودن مدار زمین که او هم ناشی از انحنای جرم در زمان است که آن هم مربوط به فاصله ما از جسم و حرکت خود ما است که هر چه این نسبت بالا رود ولی حرکت به تناسب بالا نرود اتفاق ندید روی میدهد یعنی آن اجرامی که از ما خیلی دور هستند را نمیتوان دید مادام آنکه خود جرم دارای فعالیت منوری باشد که ان هم بنا به شرایط خیلی خاص قابل روئیت میشود که این شرط مربوط به افزایش سرعت است قبول دارم یک مقدار گنگ صحبت کردم و اشکال من این است که در رساندن مفهوم مشکل دارم و در اخر بگویم دنیا به خاطر عدم درک ابعاد و تصور آن توسط انسان دچار چالش شده است بقول انیشتین اگر بخواهی از نور صحبت کنی بایستی خودت را جای نور بگذاری و شروع به حرکت کنی نه اینکه او را مخاطب قرار دهی
دوست عزیز من با نظرات شما مخالفم زیرا ما باید برای دانستن آینده ی پیش رویمان و به نوعی مطابقت و سازگاری با آن از گذشته با خبر باشیم و تنها راه تعمیم نظریات به گذشته یا تئوریک است و یا با فرمول می توان این کار را انجام داد. حال انتخاب با شماست یکی را انتخاب کنید! ! ! ! ! !
در ضمن دوست من شما کاملاً در اشتباه هستید اولاً انبساط جهان به انرژی تاریک (Dark Energy ) باز می گردد و گذشت زمان البته یکی از معیار های اندازه گیری انبساط است و جزء عوامل به حساب نمی آید.
بیضی بودن شکل مدار زمین اصلاً ربطی به انحنا ندارد زیرا انحنا در فضا-زمان ، در این ابعاد کوچک خودش را نشان نمی دهد بلکه اثر آن تازه در فضای کهکشانی خودش را نمایان می کند.
دلیل گنگ بودن صحبت هایتان هم این است که کاملاً اشتباه هستند وگرنه اگر درست و با دقت صحبت کنید همه به راحتی مفاهیم شما را درک خواهند کرد.
MRT نوشته شده:چنين پيش بيني ميشود كه در هر كهكشان ميليونها جرم نوتروني موجود است كه اگر همه اينها به جرم بحراني خود برسند براي انهدام خود كهكشان كافي هستند . اما در مورد پاد ماده به نظر من اجرام سماوي از نوع پاد ماده از خود مغناطيس متضاد ايجاد مي كنند كه مغناطيس ماده را دفع مي كند و فعلا تصادمي مابين اين دو صورت نخواهد گرفت ولي در دوران قيامت اين تصادفها اجتناب ناپذير خواهد بود .
منظور شما را می فهمم آقای MRT جان عزیز منظور شما سنگین شدن اجرام در یک نقطه و فروپاشی فضا است امّا آیا تمام جهان پوشیده از کهکشان هاست؟ صحبت ما در ابعاد تکینه ( Singularity ) است نه ابعاد کوچک چند کهکشان ما فضا را بی نهایت فرض می کنیم! ! ! حرف شما تا حدی قابل قبول امّا در موضوع از بین رفتن جهان کاملاً غیر قابل پذیرش است.
paulhenry نوشته شده:منم با MRT مخالفم(ناراحت نشی) ولی سینا، توکه بامنم مخالفی؟!! نظرت رو مستقیم بگو.
انفجار بزرگی (Big Bang) [بیگ بنگ] که شما از آن صحبت می کنید کاملاً از نظر علمی غیر قابل قبول است چرا که این پدیده نوعی تکینگی است که ما در فیزیک تکینگی را قابل پذیرش حداقل از نظر تئوریک نمی دانیم. امّا با اینکه جهان دوباره نابود خواهد شد کاملاً موافقم. پس بحث هایتان را از بیگ بنگ خارج کنید و دنبال یک نظریه ی قابل قبول دیگر بگردید چرا که حداقل امروزه اکثر دانشمندان معتبر دیگر بیگ بنگ را نمی پذیرند (البته هستند کسانی که هنوز هم بر این نظریه پایداری می ورزند) البته اگر هنوز منظور من را در رابطه با غیر قبول بودن بیگ بنگ کاملاً متوجه نشده اید حتماً در همین بخش مطرح کنید تا بتوانم کامل تر برایتان توضیح دهم.
hhamid نوشته شده:در این مورد با جناب Sinasupermanموافقم. smile020 smile020
خیلی ممنون hhamid جان عزیز نظر لطفتان است.
. معما را در اینجا اینجابیابید..
. دیدن این رو از دست ندید.
تو به مردم ایده حرکت به آینده رو خواهی داد، آنها در پشت تو برخواهند خواست، خواهند لغزید و خواهند افتاد و در آخر درخورشید به تو خواهند پیوست؛در آخر تو به اونها کمک خواهی کرد به شگفتی ها دست پیدا کنند...

تصویر

ehmed

سپاس: 6

پست توسط ehmed »

آقای Sinasuperman شما بلاخره با بیگ بنگ موافق هستی یا نیستی در تایپیک شکل جهان با مدل mrt موافق بودی و حالا هم سازه مخالف میزنی اصلاً تکلیفت رو مشخص کن آخرش ما بفهمیم که چگونه فکر میکنی نمیشود که به انبساط جهان فکر کنی و ان را قبول کنی ولی به بیگ بنگ مخالفت کنی دنیا که با هجی مجی خلق نشده دانشمندان هرچی گفتند اگر بر اساس اثبات باشد قبول میکنیم ولی به غیر این برای خودشان گفتند بعدآ خیلی راحت میگویی که اشتباه میکنی این را نمی دانم که چه کاره هستی ولی مطمئنم خیلی به خودت میبالی دوست ارجمند راحت به دیگران نگو اشتباه میکنی چون شما سخت در اشتباهی البته اشتباهی که همراه با تعصب هم است که انسان با تعصب کور و کر میشود و هر چیزی که به غیر از نظر او فکر کند حتی به آن نخواهد اندیشید و فقط خدا بدونه اشتباه است و بس در یک جا میگویی مدل جهان را از mrt قبول میکنی که دلالت بر بیگ بنگ دارد و در جایی دیگر میگویی نه قبول ندارم
آخرین ویرایش توسط ehmed سه‌شنبه ۱۳۸۹/۴/۱ - ۰۰:۳۶, ویرایش شده کلا 1 بار

ehmed

پست توسط ehmed »

دوست عزیز Sinasuperman اینکه مدار زمین بیضی شکل است حرف انیشتین است نه حرف من در تایپیک (شکل جهان) می گویی که نسبیت نمیشود نقض شود و آزمایش شده است ولی در اینجا میگویی اصلاً ربطی ندارد اینکه در مقیاس منظومه نمیشود در صورتی است که منظومه شمسی و خورشید را مرکز کائنات ببینی ولی میدانی ما با چه سرعت زیادی به دور مرکز گروه محله کهکشانها داریم می چرخیم و دوباره میگم که مقداری بیشتر بیاندیش و قوانین نسبیت را فقط در فرمول نبین و ببین که این قوانین از کجا آمده اند و چگونه به این فرمولها رسیده اند چون تنها با فرمول دچار خطای درک میشویم و باز این را خواهم گفت مدار بیضی شکل زمین به خاطر انحنای فضا زمان است که فکر میکنم به اشتباه درک شده باشد که گفته ام معنی اش این است که در واقعیت بیضی نباشد و میگویم حالا هم بیضی است و دلیل این بیضی بودن را ذکر کردم نه اینکه فکر کنم در بعد مکان دایره است

نمایه کاربر
jeneral

سپاس: 7

تماس:

پست توسط jeneral »

فعلا و در حال حاضر نظریه بیگ بنگ معتبر تر و قابل استناد تر از بقیه نظریات ارائه شده در اینمورد است و آغاز زمان را نیز به همین واقعه مربوط میدانند.
کفر لغت دیگرى است براى آزادى اندیشه. ((گراهام گرین))

كلیه حقایق بزرگ جهان در ابتدا كفر محسوب میشدند. ((برنارد شاو))

نمایه کاربر
paulhenry

سپاس: 5

تماس:

پست توسط paulhenry »

فکر کنم سینا کمی به تاپیک big bang theory is impossible و صحبتی که با mrt داشته استناد میکنه. سینا من هنوز دیپلم زبانم رو نگرفتم بیا یه تاپیک فارسی بزن و ترجمه اون مقاله رو توضیح بده. شاید هممون قانع شیم. smile026 smile026
توازن سر انجام جهان ، و هر آنچه درون آن است

نمایه کاربر
hhamid

سپاس: 48

تماس:

پست توسط hhamid »

از دیدگاه برخی دانشمندان نیستی وجود ندارد و اینکه بگوییم بیگ بنگ بی نهایت اتفاق افتاده نوعی تسلسل(حلقه ی بی نهایت ) است که منطقا غیر ممکن است و بی نهایت مکرر بودن بیگ بنگ مستلزم وجود اولین بیگ بنگ است که آن هم به وجود ماده ی قبلی نیاز دارد و آن هم ... و این همان تسلسل غیر ممکن است.
رويايي كه جزئياتش به اندازه ي بيداري باشد ... رنج و لذت را دو برابر مي كند.

زندگي يك تصادف و بي رنگ است . آنچه مي بينيم عبور اين صحنه ي بي رنگ از شيشه هاي رنگي تفكرات و عقايدماست.

نمایه کاربر
paulhenry

تماس:

پست توسط paulhenry »

hhamid نوشته شده:بی نهایت مکرر بودن بیگ بنگ مستلزم وجود اولین بیگ بنگ است که آن هم به وجود ماده ی قبلی نیاز دارد
این جور دید نسبت به مسئله میتواند ما را محدود کند.حرف شما مثل این است که بگوییم نقطه ی شروع دایره کجاست؟ مسلما بعد از کشیدن آن نمیتوان این موضوع را متوجه شد. یا این سوال معروف که «اول مرغ بوده یا تخم مرغ؟». گرچه حرف شما هم میتواند درست باشد در این صورت بیگ بنگ های گذشته بی نهایت نمیتوانند باشند. اما من هنوز هم میگویم، دنیایی که ما در ؛آن زندگی میکنیم میتواند اولین، دومین یا n مین دنیای بعد از یک بیگ بنگ باشد اما این بیگ بنگ ها تا بی نهایت میتواند ادامه داشته باشد.

نمایه کاربر
hhamid

تماس:

پست توسط hhamid »

یعنی بیگ بنگ اول از هیچی درست شده ؟؟؟ smile042

زندگي يك تصادف و بي رنگ است . آنچه مي بينيم عبور اين صحنه ي بي رنگ از شيشه هاي رنگي تفكرات و عقايدماست.

نمایه کاربر
paulhenry

تماس:

پست توسط paulhenry »

تو میتونی بگی انرزی مطلق اولیه که همه ی مواد از اون به وجود اومدن از کجا اومده؟ هیچ کس اینو نمیدونه. ساده ترین جواب ولی اینه که بگی خدا اون رو به وجود آورد. شما میگید اولین بیگ بنگ به ماده ی قبلی احتیاج داشته، خوب این خمیر مایه از کجا اومده؟

نمایه کاربر
hhamid

تماس:

پست توسط hhamid »

به خاطر همین می گم تسلسل غیر ممکنه smile023

نمایه کاربر
Sinasuperman

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

ehmed نوشته شده:آقای Sinasuperman شما بلاخره با بیگ بنگ موافق هستی یا نیستی در تایپیک شکل جهان با مدل mrt موافق بودی و حالا هم سازه مخالف میزنی اصلاً تکلیفت رو مشخص کن آخرش ما بفهمیم که چگونه فکر میکنی نمیشود که به انبساط جهان فکر کنی و ان را قبول کنی ولی به بیگ بنگ مخ؟الفت کنی دنیا که با هجی مجی خلق نشده دانشمندان هرچی گفتند اگر بر اساس اثبات باشد قبول میکنیم ولی به غیر این برای خودشان گفتند بعدآ خیلی راحت میگویی که اشتباه میکنی این را نمی دانم که چه کاره هستی ولی مطمئنم خیلی به خودت میبالی دوست ارجمند راحت به دیگران نگو اشتباه میکنی چون شما سخت در اشتباهی البته اشتباهی که همراه با تعصب هم است که انسان با تعصب کور و کر میشود و هر چیزی که به غیر از نظر او فکر کند حتی به آن نخواهد اندیشید و فقط خدا بدونه اشتباه است و بس در یک جا میگویی مدل جهان را از mrt قبول میکنی که دلالت بر بیگ بنگ دارد و در جایی دیگر میگویی نه قبول ندارم
دوست عزیز من نوکر شما هم هستم با عرض پوزش از لحن حرف زدنم امّا متأسفانه من به این دلیل تند حرف می زنم زیرا می خواهم بتوانیم به نتیجه برسیم چون با ملایمت کار خیلی طول خواهد کشید پس در اینجا من را ببخشید.مدل ارائه شده ی MRT اصلاً با وجود دنیاهای موازی تضادی ندارد و به این دلیل بود که من مدل ایشان را بیشتر از دیگر مدل ها پذیرفتم. من با بیگ بنگ مخالفم دلایلم را نیز به شما گفتم اگر یادتان نیست رخصت بفرمایید دوباره می گویم. در ضمن من نمی گویم دنیا با هجی مجی خلق شده است نظر من این است که جهان و انفجار های بسیار بزرگ آن اصلاً مناسب بیگ بنگ نیست بلکه این انفجار های پی در پی تنها به دلیل برخورد دو یا چند جهان موازی می تواند به وجود آمده باشد. انصافاً می دانستید مدل بیگ بنگ خیلی هول هولکی اثبات شده است!؟ پس چرا سعی می کنید از اثبات دانشمندان 50 سال پیش برای اثبات آن استفاده کنید!؟ دوست عزیز باز هم می گویم من نوکر شما هم هستم و شاگردی شما را می کنم و درس پس می دهم امّا متأسفانه زمانی که استاد هم اشتباه بکند باید شاگرد به او متذکر شود. در آخر اصلاً مدل MRT دلالت شدیدی بر بیگ بنگ ندارد ولی برای متوجه شدن منظور من باید به اصل های ریز تر و اشتباهات کوچک نظریه ی بیگ بنگ نگاه کنید انصافاً شما بگید مهبانگ تکینگی نیست؟!؟ منتظر می مانم خودتان جواب دهید.
ehmed نوشته شده:دوست عزیز Sinasuperman اینکه مدار زمین بیضی شکل است حرف انیشتین است نه حرف من در تایپیک (شکل جهان) می گویی که نسبیت نمیشود نقض شود و آزمایش شده است ولی در اینجا میگویی اصلاً ربطی ندارد اینکه در مقیاس منظومه نمیشود در صورتی است که منظومه شمسی و خورشید را مرکز کائنات ببینی ولی میدانی ما با چه سرعت زیادی به دور مرکز گروه محله کهکشانها داریم می چرخیم و دوباره میگم که مقداری بیشتر بیاندیش و قوانین نسبیت را فقط در فرمول نبین و ببین که این قوانین از کجا آمده اند و چگونه به این فرمولها رسیده اند چون تنها با فرمول دچار خطای درک میشویم و باز این را خواهم گفت مدار بیضی شکل زمین به خاطر انحنای فضا زمان است که فکر میکنم به اشتباه درک شده باشد که گفته ام معنی اش این است که در واقعیت بیضی نباشد و میگویم حالا هم بیضی است و دلیل این بیضی بودن را ذکر کردم نه اینکه فکر کنم در بعد مکان دایره است
ehmed جان عزیزتر از جان انحنا در فضا-زمان امکان ندارد در این ابعاد کوچک خودش را نشان بدهد مگر اینکه جرمی که انحنا ایجاد می کند جرمی برابر سیاهچاله داشته باشد! ! ! حالا شما جواب بدید مثلاً خورشید جرمش چند برابر سیاهچاله است؟ زمین چطور ؟ عطارد چه طور؟ امیدوارم منظور من را متوجه شده باشد در ضمن اگر بخواهیم این بیضوی بودن را به انحنا ربط بدهیم باید بگوییم این بیضوی بودن خیلی خیلی خیلی کوچک است!! !! !! !! !!
jeneral نوشته شده:فعلا و در حال حاضر نظریه بیگ بنگ معتبر تر و قابل استناد تر از بقیه نظریات ارائه شده در اینمورد است و آغاز زمان را نیز به همین واقعه مربوط میدانند.
البته خودتان می گویید فعلاً.
paulhenry نوشته شده:فکر کنم سینا کمی به تاپیک big bang theory is impossible و صحبتی که با mrt داشته استناد میکنه. سینا من هنوز دیپلم زبانم رو نگرفتم بیا یه تاپیک فارسی بزن و ترجمه اون مقاله رو توضیح بده. شاید هممون قانع شیم. smile026 smile026
paulhenry جان به روی چشم! در اوّلین وقت سعی می کنم این کار را بکنم.
hhamid نوشته شده:از دیدگاه برخی دانشمندان نیستی وجود ندارد و اینکه بگوییم بیگ بنگ بی نهایت اتفاق افتاده نوعی تسلسل(حلقه ی بی نهایت ) است که منطقا غیر ممکن است و بی نهایت مکرر بودن بیگ بنگ مستلزم وجود اولین بیگ بنگ است که آن هم به وجود ماده ی قبلی نیاز دارد و آن هم ... و این همان تسلسل غیر ممکن است.
ببینید به نظر من شما درست می گویید و حرف همه ی ما به نوعی در هر صورت غلط است ولی برای اثبات این موضوع فکر می کنم بتوان از نظریه ی ریسمان صحبت به میان آورد.
hhamid نوشته شده:یعنی بیگ بنگ اول از هیچی درست شده ؟؟؟ smile042
به نظر من بله! البته من با مهبانگ مخلفم امّا چه اشکالی دارد همه چیز از هیچی درست شود. البته نه هیچی هیچی! توضیح بیشتر را زمانی می دهم که دوستان حوصله داشته باشد و بخواهند! ولی انصافاً موضوع جالبی است دوستان OK بدهند توضیح بدهم.
paulhenry نوشته شده:تو میتونی بگی انرزی مطلق اولیه که همه ی مواد از اون به وجود اومدن از کجا اومده؟ هیچ کس اینو نمیدونه. ساده ترین جواب ولی اینه که بگی خدا اون رو به وجود آورد. شما میگید اولین بیگ بنگ به ماده ی قبلی احتیاج داشته، خوب این خمیر مایه از کجا اومده؟
حالا شما که این رو می گید [خدا ما رو ببخشه] سوال من را جواب بده! اگه ما برای به وجو آمدن یا خمیر مایه شدن نیاز به منبع داریم که خداست پس خود خدا چه جوری به وجود آمده؟ واگر خدا خودش می توانسته زمانی که وجود نداشته(هیچ قدرتی نداشته ، منظور اینست که نبوده و چون نبوده قدرت نداشته) خودش را خلق کند ، پس جهان هم می تواند خودش را خلق کند.
حالا جواب شما چیه؟
hhamid نوشته شده:به خاطر همین می گم تسلسل غیر ممکنه smile023
به نظر من تسلسل هیچ اشکالی ندارد به قول شما مهم اوّلین دوره ی تسلسل است! درست است یا اشتباه می گویم؟
البته باز هم نظر شما ارجح است و استاد بنده هستید!
ارادتمند hhamid ، ehmed ، jeneral ، paulhenry و همه ی هوپایی های عزیز و البته آقای MRT که پایه ی صحبتمان همیشه ایشان هستند
سینا جمیل(سینا سوپرمن)
تو به مردم ایده حرکت به آینده رو خواهی داد، آنها در پشت تو برخواهند خواست، خواهند لغزید و خواهند افتاد و در آخر درخورشید به تو خواهند پیوست؛در آخر تو به اونها کمک خواهی کرد به شگفتی ها دست پیدا کنند...

تصویر

ehmed

پست توسط ehmed »

دوست ارجمند آقای Sinasuperman من خودم یکی از کسانی هستم که بیگ بنگ را رد میکنم اما در مورد بیضی بودن زمین بله این بیضی در مقیاس ما بزرگ جلو میکند شاید انحنای نور را با زمین یکسان ببینیم ولی هر چه جرم بزرگتر باشد انحنا بیشتر است و حرف شما قبول در مقیاس کهکشان این انحنا افزایش مییابد ولی در مقیاس منظومه هم صدق میکند چون به خاطر درک کهکشانی دیگر جرم زمین به حسابمان نمی آید ولی واقعیت این است که انحنای زمین با انحنای عطارد فرق دارد و این عامل نیز به خاطر تفاوت جرمی انها است و در این بیضی مداری بیضی کاملاً نزدیک به دایره است که در مدلهای ساختگی در این مورد مقداری اغراق می شود

نمایه کاربر
Sinasuperman

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

ehmed نوشته شده:دوست ارجمند آقای Sinasuperman من خودم یکی از کسانی هستم که بیگ بنگ را رد میکنم اما در مورد بیضی بودن زمین بله این بیضی در مقیاس ما بزرگ جلو میکند شاید انحنای نور را با زمین یکسان ببینیم ولی هر چه جرم بزرگتر باشد انحنا بیشتر است و حرف شما قبول در مقیاس کهکشان این انحنا افزایش مییابد ولی در مقیاس منظومه هم صدق میکند چون به خاطر درک کهکشانی دیگر جرم زمین به حسابمان نمی آید ولی واقعیت این است که انحنای زمین با انحنای عطارد فرق دارد و این عامل نیز به خاطر تفاوت جرمی انها است و در این بیضی مداری بیضی کاملاً نزدیک به دایره است که در مدلهای ساختگی در این مورد مقداری اغراق می شود
خیلی ممنون ehmed جان بسیار عزیز صحبت هایی که زدید بسیار بسیار بسیار درست است و فکر می کنم بعد از همه ی این مدّت ها بالاخره با هم همصحبت شدیم و می توانیم در مورد تاپیک به نتیجه ای عاقلانه برسیم. نظر شما نهایتاً در مورد شکل گیری زمان چیست؟
لطفاً نظر خود را کامل بیان کنید تا با هم بتوانیم آن را اصلاح و نهایتاً نتیجه ای تقریباً درست از مفهوم شکل گیری زمان بدست آوریم.
برای شما آرزوی موفقیت روز افزون دارم
ارادتمند شما
سینا

تصویر

ehmed

پست توسط ehmed »

دوست عزیز نظر من در مورد زمان سه بعدی است ولی بدبختانه درک آن احتیاج به تصوری باور نکردنی دارد که من با این تصور قوی بعضی وقتها دچار مشکل میشوم ولی آن را تصور کردهام نه فقط تصور باشد بلکه دنبال جواب به بعضی از سوالات مطرح جهان هستم که یکیش بیگ بنگ است
ما اگر بخواهیم سه بعد مکان را مثال بزنیم میگوییم که طول عرض ارتفاع و همه آنها دارای مقدار محاسبه هستند مثلاً طول یک متر و در مقیاس ریزتر ماده ابعاد دیگری از مکان هستند که تعدادشان با هم 10 بعد میشود که زمان بعد 11هم است حالا با ابعاد مکان کاری ندارم و دنیا را در سه بعد تصور میکنم ولی اما زمان پارامتر محاسبه آن تابعی از طول و حرکت میشود چون همان طور که میدانی بدونه حرکت و یا بهتر بگویم در حرکت صفر زمان نیز صفر است ولی با توجه به نگاهی به کائنات داریم هیچ جرمی بدونه حرکت نیست چرا؟ علتش این است اگر ما از دید زمان به مکان نگاه کنیم اگر حرکت صفر شود ماده نیز وجود نخواهد داشت و دیگر هیچی وجود ندارد حالا که وجود دارد چگونه است همانطور که در ریاضیات اشاره شد هر بعد بر بعد دیگر عمود است حالا این سوال پیش می آید بعد صفر که نقطه است در سه بعد چگونه است هر نقطه در فضای سه بعد را میتوان به نقطه عمود رسم کرد یعنی هر بعد بر صفر بعد عمود است اما دید ما از زمان فراتر از سه بعد میشود حالا فعلاً به بقیه ابعادش کار ندارم ولی این بعد زمان مگه عمود بر سه بعد مکان نیست خوب چرا هست از یک طرف میدانیم که بعد زمان با مکان متفاوت است به همین خاطر میگویند زمان =ابعاد+1 است پس اگر بخواهی در دایره محیطی زمان مکان را تعریف کنی بایستی حداقل زمان سه بعد داشته باشد تا بتواند بعد مکان را در خود با مشخصات متفاوت که طول مشخصه مکان است نمایش دهد یا جاگزاری شود و موقعیت زمانی پیدا کند پس با توجه به هندسه ابعاد متفاوت که از تانسورها بدست میآید حداقل وجود ابعاد متفاوت از هم سه بعد است مثل حداقل وجود سه نقطه برای کشیدن یک صفحه حالا تصور کنیم که مکان سه بعدی ما در سه بعد زمان نقطه ای بیش نیست که اگر از بعد مکان نگاه کنیم درک زمان سخت خواهد شد ولی خوشبختانه به علت درک وجود نقطه در سه بعد اگر از سه بعد زمان نگاه کنیم کل کائنات صفر بعدی دیده میشود حالا همه زمینی ها از مکان به زمان دید دارند ولی اگر از زمان به مکان دید داشته باشی قضیه همان نقطه میشود که دانشمندان به آن رسیدن به اسم بیگ بنگ اما از آنجایی که دنیا در حال گسترش است این نظریه ارائه شده است حالا از یک طریق دیگر به دنیا نگاه کنیم در مدل و مکعبی چهار بعد اگر تصور کنی وقتی بعد چهارم نمایش داده میشود که حرکتی درونگرا و برونگرا به حالت اولیه باز گردد میتوان بعد چهارم را در مدل نمایش دهی یعنی این مکعب کوچک که در مدل است همان مکعبی است که دارد رشد میکند و بزرگ میشود یعنی خلاصه تر بگویم طول پاره خط مکعب کوچک که در حال بزرگ شدن است ثابت است ولی دید مکانی ما آن را بیشتر خواهد دید و در این مدل اگر ما چهار بعد مکعب را ببینیم برای نمایش سه بعد زمان مجبوریم 2 بعد مکان را حذف کنیم تا بررسی کنیم که یک بعدی مکان یا همان طول پاره خط در سه بعد زمان چه بلایی سرش مییاد یکی از پاره خط های مکعب کوچک را پاره خط مکان ببینیم و پاره خط موازی آن دنیاهای موازی هستند و پاره خط متصل به دو پاره خط زمان بین دو دنیای موازی است و زمان نهفته در حرکت مکعب زمان مطلق یا تاریخی است که ممکن است یک دوره کامل را طی کند ولی وقتی به حالت اول بازگردد جهان دیگری حاکم است حالا به کش آمدن پاره خط در مکان در چهار بعد توجه کن ولی ما میدانیم که از دید چهار بعد مکعب برابر نباشند از دید سه بعد که به همین مکعب نگاه کنیم مکعب اصلاً یکی است دوتا نیست ولی در دید چهار بعد عملاً میبینیم که پاره خط دارد کش پیدا میکندو ما که در این دنیاهستیم خود را روی پاره خط مکان تصور کن به هرجا و در هر موقعیتی نگاه میکنی جهان در حال کش پیدا کردن است حالا پیش بینی این است که با حرکت در زمان دنیاهای موازی نیز از هم فاصله میگیرند و کش پیدا میکنند این میدانی تعبیرش چیست این است که ستارگانی که دارند کش پیدا میکنند و از ما فاصله میگیرند نورشان نیز دیرتر به ما میرسد
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

ehmed

پست توسط ehmed »

حال اگر بیگ بنگ وجود نداشته باشد یعنی چه ؟ یعنی اینکه ماده تاریک دنیا ثابت بوده و است این با توجه به آخرین تحقیقاتم و مقایسه آفرینش و تشکیل ستاره ها این معنی را خواهد داد که ستاره هایی در حال شکل گیری در کنار سیاهچاله ها هستند و هر موقعیت از آفرینش دارای بیگ بنگی برای تشکیل است البته اگر کشف نمیشد که در مرکز کهکشانها سیاهچاله وجود دارد توسط این مدل به راحتی پیش بینی میشد و اینکه ماده تاریک رابطه بسیار عجیبی با جرم و سرعت دارد که درام روش کار میکنم و به نتایج بسیار حیرت آوری رسیدم که دیگر از گفتن آن شرمندم

ارسال پست