بهترین رشته برای ارشد

مدیران انجمن: parse, javad123javad

Ramin Afshar

Re: بهترین رشته برای ارشد

پست توسط Ramin Afshar »

با عرض سلام و تشکر از شما دوستان گرامی. اخه یکی اینجا به فکر منم باشه.ناسلامتی این تاپیک رو واسه ایده های خوبتون در جهت رفع مشکلم نوشتم.

kok.korosh

پست توسط kok.korosh »

سلام دوست عزيز . به نظر من دنبال علاقه بايد رفت .

phisicist

نام: هوپا

سپاس: 1

پست توسط phisicist »

سلام دوستای خوب خودم.
ببینید من خودم رشته مدیریت خوندم و طبق بررسی هایی که انجام دادم(آگهی استخدام در اینترنت و نیازمندی ها) رشته مدیریت چه برای کارشناسی و چه ارشد در کنار رشته هایی چون:حسابداری،کامپیوتر،صنایع،برق،مکانیک و... یکی از پرآگهی ترین رشته ها است،ضمنا تفاوت این رشته اینه که اصولا نیازی نداری دنبال کار بگردی بلکه اگه ارشد داشته باشی کار دنبال تو میگرده مخصوصا ارشد گرایشهایی مثل مالی،منابع انسانی،بیمه یا حتی لیسانس مدیریت اکو! اصلا شاید دلت خواست یه کاری رو خودت شروع کنی؟!
در مجموع درس خوندن توی رشته مدیریت یا با کمی تفاوت رشته اقتصاد چه در کارشناسی و چه در ارشد بسیار لذت بخش است و من معتقدم هر آدمی فقط یکبار توی زندگیش از درس خوندن میتونه لذت ببره و اونهم درس خودن در دانشکده های مدیریت و اقتصاده!
البته میتونید به دلمشغولی های دیگه ای هم فکر بکنید مثل خود من که از فیزیک به عنوان علم دوم خوشم میاد!!!

matin.physics

سپاس: 13

پست توسط matin.physics »

چند سوالی که پرسیده شده بود...
از هر رشته ای به رشته دیگه میتونین تغییر بدین فقط باید جزو رشته های شناور که تو دفترچه کارشناسی ارشد هست باشه!
و اما فیزیک پزشکی که دوستمون گفته بله برعکس دانشجویان فیزیک قبولیشون بیشتره چون ریاضیات پایه و فیزیکهای هالیدی و کوانتوم نوین وهسته ای یعنی تقریبا درسای رشته فیزیک و از لحاظ شغلی و درآمد در ایران تا اونجایی که من شنیدم جزو بهترین هاست و اما دوستی که گفته بود میخاد از ایران بره و جای دیگه تحیل کنه،باید بگم علم ایران تو فیزیک بد نیست ولی اهمیتی برای شغل به این دانشجویان داده نمیشه ولی در دیگر کشورها علوم پایه از مهندسی اهمیت بیشتری داره پس به نظرم برای تحصیل در دیگر کشور که البته البته کدام کشور و با چه سطح علمی مهمه!مخصوصا فیزیک باید از مهندسی بهتر باشه...
وشما که مدیریت رو پیشنهاد میدی بله شایداز نظر کاری بد نباشه اما اول اول علاقه هر فرد مهمه و تلاش.....بد نیست به علمی که تو هر رشته ای هم نهفته فکر کرد...
باتشکر از همه دوستان...موفق باشین...سوالی بود تا جایی که بتونم در خدمتم
خداوندا!
به هرکس که سرمایه اش امید به توست رحمت نما....

نمایه کاربر
nazila2

نام: نازیلا

محل اقامت: گرگان

سپاس: 28

تماس:

پست توسط nazila2 »

من بین گرایش های رشته فیزیک موندم.مدرک کارشناسیم هسته ای بوداما علاقه ی خودم به نجومه که متاسفانه توکشور ماازنظرشغلی اوضاع خوبی نداره.دلم نمیخوادبعدازگرفتن مدرک ارشدم بازم نبودکار توجامعه بهم حس پوچی بده.ممنون میشم راهنماییم کنید!
سر تا پاي‌ خودم‌ را كه‌ خلاصه‌ مي‌كنم، مي‌شوم‌ قد يك‌ كف‌ دست‌ خاك‌ كه‌ ممكن‌ بود يك‌ تكه‌ آجر باشد توي‌ ديوار يك‌ خانه، يا يك‌ قلوه‌ سنگ‌ روي‌ شانه‌ يك‌ كوه، يا مشتي‌ سنگ‌ريزه، ته‌ته‌ اقيانوس؛ يا حتي‌ خاك‌ يك‌ گلدان‌ باشد؛ خاك‌ همين‌ گلدان‌ پشت‌ پنجره.

يك‌ كف‌ دست‌ خاك‌ ممكن‌ است‌ هيچ‌ وقت، هيچ‌ اسمي‌ نداشته‌ باشد و تا هميشه، خاك‌ باقي‌ بماند، فقط‌ خاك.

نمایه کاربر
نوآور

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 1323

پست توسط نوآور »

ببخشید، عبارت «بهترین رشته » کاملا غلط است، ما رشته یا گرایش خوب و بد نداریم. احتمالا این فرهنگ نرخ گذاری روی رشته ها، فقط مال ایران است. همه رشته ها خوب و مفیدند و در جای خود نیاز جامعه هستند و فقط علاقه شما مهم است.
ایران تبدیل شده به واحه ای دانشگاهی در میان یک برهوت صنعتی

matin.physics

سپاس: 13

پست توسط matin.physics »

اگه توجه کرده باشین من نگفتم بهترین رشته!گفتم جزو بهترین هاست آن هم از نظر شغلی و کسب درآمد....
نازیلا به نظر من علاقه خیلی مهه و نباید پا رو ی علاقه ات بزاری البته خب باید خودت بسنجی ببینی بین نجوم و شغل کدوم برات اهمیت بیشتری داره؟؟؟آره نجوم خیلی سخت کار پیدا میشه اما اگه به استادی بخوای فکر کنی خب میتونی نجوم انتخاب کنی اما درحد دکتری باید تلاش کنی و به ارشد بسنده نکنی....
هر دو دوست موفق باشین...
خداوندا!
به هرکس که سرمایه اش امید به توست رحمت نما....

shohrehj

نام: shohreh

پست توسط shohrehj »

kasi midone vorod be mohandesi pezeshki az tarigh olom pezeshki chetorie?sharayetesh chiye? salam

نمایه کاربر
عطیه فرجی

سپاس: 2

پست توسط عطیه فرجی »

بنظر من شما که میخواید برید و به فیزیکم علاقه دارید خیلی عالی میشه که فیزیکو ادامه بدبد.
هر وقت احساس کردی در اوج قدرتی به حباب فکر کن!

نمایه کاربر
عطیه فرجی

سپاس: 2

پست توسط عطیه فرجی »

راستی به نظر من ذرات بنیادین خیلی خوبه
هر وقت احساس کردی در اوج قدرتی به حباب فکر کن!

هاوکینگ استیون

نام: amir

محل اقامت: تهران

سپاس: 4

پست توسط هاوکینگ استیون »

به نظرمن بهترین رشته فیزیک ذرات بنیادیه . smile034 اما به علاقه ی خودت بستگی داره smile001

نمایه کاربر
SH.

سپاس: 7

پست توسط SH. »

سلام دوستان. نظر دوستان با تجربه در مرود گرایش اماری و سیستم های پیچیده چی هست؟ از نظر پزوهشی ادم دستش چقدر برای پایان نامه توش بازه؟از نظر اپلای یا بورسیه نسبت به ذرات چطور هست؟ و از نظر جذب شغلی(تو ایران) نسبت به ذرات چطور هست؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
اینکه کاری کنی همه ازت راضی باشن غیر ممکنه. درعوض اینکه کاری کنی همه ازت شاکی بشن اسونه. خیلی هم باحاله

نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5491

تماس:

پست توسط rohamavation »

برای ارشد به نظر من خوندن فیزیک فایده نداره وارشد در رشته های مانند مهندسی مکانیک و هوافضا خوبه که گرایش هایی متنوعی داره که مخصوص بازار کار هست .البته کسی که دنبال تحقیقات هست هوافضا بهترین هست .خودم ترم سوم هستم و خدا بخداد گرایش پیشران انتخاب میکنم برای ارشد .چون زمینه ان وسیع و کاربرد ان زیاد وجهان اینده صنعت هوانوردی هست .و تسخیر فضا .حالا از طراحی موتورها جت تا موتورهای پیشران موشک خلاصه در علوم هوافضا رشته مهندسی هوافضا شاخه‌ای است از مهندسی مکانیک محسوب می شود و بر چهار پایه آیرودینامیک 1 ، جلوبرندگی 2 ، مکانیک پرواز 3 و سازه‌های هوافضایی استوار است هوافضا بیشتر به طراحی، تحلیل و ساخت اجسام پرنده می‌پردازند و برای طراحی و ساخت اجسام پرنده مثل هواپیما، بالگرد، گلایدر، موشک ماهواره بر و ماهواره آماده می‌شوند. گرایش آیرودینامیک یا هواپویش ، گرایش پیشرانش یا جلوبرندگی ، گرایش سازه‌های هوافضایی ، گرایش دینامیک پرواز و کنترل و گرایش مهندسی فضایی می باشد.و سازمانها و شرکتهای مختلفی در سراسر جهان اماده پذیرش جهت کار هستند .
تصویر

ارسال پست