زمان و حرکت یکی اند؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
Sinasuperman

محل اقامت: تهران

سپاس: 23

تماس:

Re: زمان و حرکت یکی اند؟

پست توسط Sinasuperman »

mohsen74 نوشته شده:
Sinasuperman نوشته شده:
mohsen74 نوشته شده:
alishtain نوشته شده:عرب ها یک اصطلاح جالب دارند؛ آنها میگویند هر چیز با ضد آن تعریف میشود
مثلا سیاه ضد سفید است و همینطور سفید ضد سیاه
خوب حالا ضد زمان چیست ؟ سکون
ضد حرکت چیست ؟ باز هم سکون
زمان و حرکت یک چیز اند؟
سلام دوست عزيز اتفاقا ضد زمان يعني حركت با دو برابر سرعت نور
در سرعت صفر يك دقيقه 60 ثانيه است
در سرعت نور يك دقيقه 0 ثانيه است
در سرعت دوبرابر نور يك دقيقه 60- ثانيه است
طبق گفته ي شما سكون ضد زمان است يعني سرعت همان زمان است مثلا شما اگر سرعتت صفر باشه زمان برات مي ايسته ولي اينطور نيست شما اگر به نقطه اي از فضا برويد كه در آنجا جاذبه نباشد كه شما را به حركت در بياورد (در حال سكون) باشيد زمان براي شما نمي ايستد ولي طبق گفته ي شما زمان بايد بايستد؟؟؟!!!
smile124
( smile058 )
mohsen74 عزیز کی این چیزها را برای شما اثبات می کند؟خودتان؟این حرف ها را دیگر نزنید بسیار خنده دار بود!( smile055 )!از چه معادلاتی استفاده می کنید!حتماً معادلاتتان را قرار بدهید استفاده کنیم!
من که هر چي نگاش مي کنم جاي خنده داري توش نمي بينم حرف شما درست نمي شه به سرعت نور رسيد چه به سرعت دو برابر نور ولي اينا همش فرضه سينا جان در جواب جناب thephysics هم گفتم حالا که رسيدن به سرعت دو برابر نور امکان پذير نيست پس ما هم مفهومي به نام ضد زمان نداريم ولي شما براي يک لحظه فرض کن (فقط فرض کن) که به سرعت دو برابر نور رسيدي حالا خودتون بگيد زمان براي شما چطور مي گذره؟

راستي چيزي که زياده گل بيا اينا هم مال شما
smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072
اصلا خودت گل نيازي به اين همه گل نيست
smile124
شرمنده ، عذرخواهی می کنم این ( smile072 ) هم تقدیم شما ای ( smile072 ) عزیز، محسن جان!
. معما را در اینجا اینجابیابید..
. دیدن این رو از دست ندید.
تو به مردم ایده حرکت به آینده رو خواهی داد، آنها در پشت تو برخواهند خواست، خواهند لغزید و خواهند افتاد و در آخر درخورشید به تو خواهند پیوست؛در آخر تو به اونها کمک خواهی کرد به شگفتی ها دست پیدا کنند...

تصویر

نمایه کاربر
deja-vu

پست توسط deja-vu »

sadeghol نوشته شده:بجای دادن نظریه های من در آوردی و بحث الکی

اینجا دنبال سئوالاتون بگردید
http://en.wikipedia.org/wiki/Faster-than-light
درست ترین راه همینه!!
ما کاشفان کوچه های بن بسته ایم
حرف های خسته ای داریم
این بار پیامبری بفرست
که تنها گوش کند...

نمایه کاربر
reza azadi

سپاس: 14

پست توسط reza azadi »

mohsen74 نوشته شده:در اين حالت زمان معمولي مي گذره
عجب
پس شما زمان را یک بعد می نامید! یا چیزی که با ماده پیوستگی ندارد و از ان پدید نمیاد بلکه منشا دیگری دارد ! smile024
حال این زمان که به خودی خود وجود دارد و نیازی به حرکت ماده ندارد را تعریف کن؟؟؟؟؟؟ smile057
در ضمن وقتی ماده حرکت ندارد میشه بگی این زمان برای چی میگذرد که شما میگی زمان معمولی می گذرد؟؟؟ smile024 ایا در جای که هیچ حرکتی وجود ندارد می توان گذشت زمان معمولی را اندازگیری کرد؟؟؟ smile024
تصویر

ehmed

سپاس: 6

پست توسط ehmed »

reza azadi نوشته شده:
mohsen74 نوشته شده:در اين حالت زمان معمولي مي گذره
عجب
پس شما زمان را یک بعد می نامید! یا چیزی که با ماده پیوستگی ندارد و از ان پدید نمیاد بلکه منشا دیگری دارد ! smile024
حال این زمان که به خودی خود وجود دارد و نیازی به حرکت ماده ندارد را تعریف کن؟؟؟؟؟؟ smile057
در ضمن وقتی ماده حرکت ندارد میشه بگی این زمان برای چی میگذرد که شما میگی زمان معمولی می گذرد؟؟؟ smile024 ایا در جای که هیچ حرکتی وجود ندارد می توان گذشت زمان معمولی را اندازگیری کرد؟؟؟ smile024
من شما را نمشناسم ولی درک خوبی از مسائل داری من مطمئنم اگر فیزیک ادامه بدی آدم موفقی خواهی شد
اما در مورد بحث زمان خیلی ها اشتباه تفسیر میکنند دوستان وجود زمان و جرم هر دو باهم هستند و هر دو با هم نیستند مثل قضیه مرغ و تخم مرغ است که کدام اول بودند چون که هر دو شرط لازم برای هم هستند زمان دارای سه بعد است و مکان نیز همین گونه است انیشتین معادلاتش را با فرض C=1 گرفت میدانی یعنی چه یعنی اینکه دو بعد زمان در این سرعت به صفر میل میکند و صفر هر چیزی در هر معادله ای برابر صفر است و در آن صورت میتوان فضا را x,y,z,t تعریف کرد ساده تر بگویم مثلا در مثل قاعده C^2=A^2+B^2-ABCOSQ است حال گفتند که اگر Q=90 باشد ضرب دومی هرچی که باشد برابر صفر است پس میرسیم به قانون مثلث قائم الزاویه C^2=A^2+B^2 حالا اگر هر جرمی به هر دلیلی سرعت سکون داشته باشد دیگر زمان ندارد و اصلا وجود نخواهد داشت به صورت جرمی قابل مشاهده نیست پس یکی از معیارهای سنجش زمان مطلق یا تاریخی وجود سرعت است طی فاصله است هرچند برگشت پذیر حتی سیاهچاله هم زمان دارد و این یعنی حرکت میکند

ehmed

سپاس: 6

پست توسط ehmed »

deja-vu نوشته شده:
sadeghol نوشته شده:بجای دادن نظریه های من در آوردی و بحث الکی

اینجا دنبال سئوالاتون بگردید
http://en.wikipedia.org/wiki/Faster-than-light
درست ترین راه همینه!!
دوست عزیز سایتی که معرفی کردید اشاره به نظریه رشته ها دارد که هنوز ابهام است و فقط از لحاظ ریاضی جواب گرفته که ما میدانیم خود ریاضیات مشکلات حادی دارد و دچار مشکل میشود

alishtain

سپاس: 1

پست توسط alishtain »

به نظر من در جایی که هیچ حرکتی وجود نداشته باشد زمان هم بی معنی است اما در حرکت های بسیار سریع نیز زمان متوقف میشود
فکر کنم جواب سوال اینجا باشه:
وفتی ما به سرعتی بسیار بالا نظر به اشخاصی که در اطراف مان هست اند حرکت میکنیم از دید ما آن اشخاص تقریبا ساکن هست اند و هیچ حرکتی نمی کنند پس از نظر ما زمان می ایستد
به طور کلی ایستادن زمان در سرعت های بالا و در حالت سکون بیانگر یک چیز هست اند.

alishtain

سپاس: 1

پست توسط alishtain »

سلام دوستان :
فکر کنم یک جواب پیدا کردم
اگر در فضایی قرار داشته باشیم که همه چیز ساکن است به نظر ما زمان ایستاده است
حالا فرض کنید شما باسرعتی بسیار زیاد (نزدیک سرعت نور ) حرکت میکنید به نظر شما اشخاص اطراف شما در چه حال اند ؟
ظاهرا آنها به نظر ما ساکن اند و هیچ حرکتی نمی کنند.

نمایه کاربر
mohsen2545

سپاس: 98

تماس:

پست توسط mohsen2545 »

آخرین ویرایش توسط mohsen2545 چهارشنبه ۱۳۹۱/۱/۲۳ - ۱۸:۳۷, ویرایش شده کلا 1 بار
دلم میخواد یه روزی فارغ از غم
تبسم رویِ لبهامون بشینه
شاید اون روز دوباره جون بگیره
نهالِ آرزوهامون تو سینه

نمایه کاربر
reza azadi

پست توسط reza azadi »

تصویر

ali reza 1111

سپاس: 7

پست توسط ali reza 1111 »

اولاً عرب جماعت خیلی بیخود میکنه حرف میزنه !!!
کی گفته ضد زمان ، سکونه !!!!!!!!
به نظر من با اینکه از خیلی از دوستان کمتر میدونم ، زمان ضد نداره !!
آنان که محیط فضل و آداب شدند * در جمع کمال شمع اصحاب شدند
ره زین شب تاریک نبردند برون * گفتند فسانه ای و در خواب شدند

نمایه کاربر
reyhan2

محل اقامت: دماوند

سپاس: 8

پست توسط reyhan2 »

اخه مگه میشه؟درضمن مگه ماتوفضابعدزمان نداریم؟یعنی اگه ثابت بمونیم ونیرویی به ماواردنشه زمان روی ماتاثیری نداره؟یعنی زندگی جاودان؟درسته؟؟؟ smile048
گاهی وقتها آنقدر از زندگی خسته می شوم
که دلم میخواهد قبل از خواب
ساعت را روی "هیچوقت" کوک کنم..!!!"""http://351girls.blogfa.com/""""

نمایه کاربر
reza azadi

پست توسط reza azadi »

یعنی انجماد !جاویدان smile039 ( منظورم سرمای مطلق نیست )
زندگی هم تو انجماد معنی نداره و باید حرکت باشه
تصویر

نمایه کاربر
small physicist

سپاس: 10

تماس:

پست توسط small physicist »

سلام دوستان
به نظر بنده تلاش ما برای درک زمان بی شباهت به تلاش یک نفر که میخواهد با نرم افزار windows media player 9 فایل های Avi را باز کند نیست!
همان طور که میدانید این نرم افزار بدون نصب codec های مخصوص نمیتواند فایل هایی با این فرمت را باز کند ، به نظر بنده ذهن ما نیز همین طور است یعنی نمیتواند زمان را درک کند و درک مفهوم آن نیز در طراحی ذهن ما منظور نشده است. درست همان طور که پخش فایل های avi در طراحی نرم افزار windows media player 9 منظور نشده است!
در مورد بحث فضا زمان اینشتین که زمان را آمیخته با فضا میداند نیز بدلیل نداشتن تخصص هیچ سخنی نمیگویم. اما تصور کنونی بنده این است که آمیخته بودن فضا با زمان و یا حتی فرض آن به عنوان یک بُعد ، سبب میشود که ما زمان را دارای ماهیت بدانیم به زبان ساده تر این فرض که زمان بُعد است یا آمیخته با فضا ، فرض دیگری را سبب میشود و آن این که ، چیزی به نام زمان در بیرون وجود داشته و دارای ماهیت باشد! که البته این نیز نمی تواند صحت داشته باشد! (حداقل از نظر بنده!)
و نیز گفتن این که در سرعت نور زمان می ایستد نیز نهایتا این امر را سبب میشود که زمان با حرکت ارتباطی ندارد! اگر برنامه ی ساعت برنارد را به خاطر بیاورید او با فشار تکمه ی یک ساعت باعث میشد تا تمام محیط اطرافش متوقف شود یعنی زمان بایستد! درک عامه ی مردم از توقف زمان نیز همین گونه است ، سکون مطلق! یعنی ایستادن تمامی متحرک ها = توقف زمان! و از این نظر درک عامه ی مردم از زمان توام با حرکت است. تا پیش از مطالعه ی این تاپیک تصور بنده نیز همین بود یعنی توقف زمان = توقف تمامی حرکت ها ، اما قبلا بنده این نتیجه از نسبیت خاص را در نظر نمیگرفتم که سرعت نور = توقف زمان! یعنی هنگامی که با سرعت نور حرکت میکنیم زمان میایستد! توجه کنید در حین حرکت زمان می ایستد و نه در سکون و خوب این متناقض است با درک عامه ی مردم از توقف زمان یعنی توقف زمان در سکون مطلق!
البته همان طور که گفتم از نظر بنده زمان قابل درک نیست و صد البته ماهیتی هم ندارد یعنی این طور نیست که چیزی به نام زمان در بیرون وجود داشته و دارای ماهیت باشد.
با تشکر
‏به نام خداوند بخشنده مهربان

1- ‏آيا كافران نمي‌بينند كه آسمانها و زمين ( در آغاز خلقت به صورت توده عظيمي در گستره فضا ، يكپارچه ) به هم متّصل بوده و سپس ( بر اثر انفجار دروني هولناكي ) آنها را از هم جدا ساخته‌ايم ( و تدريجاً به صورت جهان كنوني درآورده‌ايم ) و هرچيز زنده‌اي را ( اعم از انسان و حيوان و گياه ) از آب آفريده‌ايم . آيا ( درباره آفرينش كائنات نمي‌انديشند و ) ايمان نمي‌آورند ؟‏ (انبیا/30)

2- ما آسمان را با قدرت بنا ساخته‌ايم و همواره آن را وسعت مي‌بخشيم .‏ ‏(ذاریات/47)

نمایه کاربر
reza azadi

پست توسط reza azadi »

اینکه در سرعت نور زمان می ایسته نمی تواند ثابت کنه که حرکت با زمان ارتباطی نداره smile012

چرا ؟ چون شما انسانی را فرض کن که تمام اجزای تشکیل دهنده (ساختار اتمی ) در حالت سکون باشه ( انجماد ) ایا گذشت زمان را می توان بر ان فرض کرد؟ نه . حال اگر خود این مجموعه انجماد شده در فضا در حال حرکت باشه چطور؟ این حرکت هیچ گذشت زمانی را برای خود انسان (در حال انجماد ) لحاظ نمیکنه در نتیجه انسان در این حالت به اینده صفر میکنه! smile129

واینکه در حین حرکت با سرعت نور زمان می ایسته و نه در سکون ،تناقضی با توقف زمان در سکون نداره smile012

چرا ؟ چون منظور عامه از توقف زمان در سکون یعنی : نوعی انجماد اجزای (ساختار اتمی )یک مجموعه مثلا یه انسان . حال اگر خود این انسان نسبت به محیط در حال حرکت باشه همانطور که گفته شد روی حرکت اجزا انسان تاثیر نداره و گذشت زمان را برای اجزا نشون نمیده تنها نشاندهنده اینکه این انسان چقدر در این حالت مانده وچقدر به اینده سفر کرده ! smile129

smile039
تصویر

نمایه کاربر
sajadi150

سپاس: 4

پست توسط sajadi150 »

آلبرت هم چیزای سختی میگفته ها! smile023
سقف آزروهای ما ، کف دنیای دیگری است... دنیا به طور ناجوانمردانه ای آپارتمان است

ارسال پست