چرا دستمون رو ها میکنیم گرم میشه؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

vega

سپاس: 5

Re: چرا دستمون رو ها میکنیم گرم میشه؟

پست توسط vega »

سلام
موقع ها كردن هم هوا فشار داره ،بنابراين دليل اصلي همون هواي كرم درون ريه هاست

vega

سپاس: 5

پست توسط vega »

البته من دليل كرم شدن را عرض كردم، اما تنها دليل سرد شدن موقع فوت كردن همان فرايند بي دررو ميباشد

amirdelbar

محل اقامت: tehran

تماس:

پست توسط amirdelbar »

همان طور که شهاب جان گفت در موقع فوت کردن ما به علت سرعت زیاد یک فرایند بی در رو داریم که بعلت کاهش فشار افزایش حجمی همراه با کاهش دما داریم که دست احساس خنکی میکند
در مورد ها کردن هم دمای 37 درجه ریه ها به دست ما که دمایی حدود 27 درجه دارد میخورد و احساس گرما میکنیم

نمایه کاربر
shahab.r

سپاس: 1

پست توسط shahab.r »

faeze aghaei نوشته شده: ما همون هواي دم رو به صورت بازدم به بيرون نميديم.هواي بازدم شامل مقادير بسيار زياد كربن دي اكسيده.چون اكسيژن هواي دم برا فرايند هاي سوخت و ساز و...بدن مصرف شده!
درسته, ازنظر ماهیت همون هوا نیست. منظورمن از "همون هوا" همون مقدار هوا بود که البته مهم هم نیست چون هنوز فرایندی اتفاق نیوفتاده و بحث ما روی بازدمه.
faeze aghaei نوشته شده: چه جوري ميشه دهنمونو ببنديم و از بينيمون هم نفس نكشيم اونوقت يه فشاري رو احساس كنيم ؟! پس تكليف شرايط لازم واسه انجام يه فرايند ترموديناميكي چي ميشه؟ ما كلي اتلاف انرژي داريم پس تعادلي وجود نداره!
من این مثالو زدم که بتونی این فشارو احساس کنی معلومه که برای فوت کردن نباید دهانو ببندیم!!!!!!!!!!!!!! smile113
faeze aghaei نوشته شده: طبق نظر شما ها كردن مثل عبور يه عده ادم از يه در بزرگه كه فشار كمتره و فوت كردن عبور همون تعداد ادم از يه در كوچيك كه فشار بيشتره.چطوري اين فشار كمتر گرماي بيشتري از فشار بيشتر توليد ميكنه؟؟
این فرآینده که باعث ایجاد گرما یا سرما میشه(نه فشار بیشتر یا کمتر) وفرآیند به معنیه تغییر فشار, حجم یا.... است.
هر فرایند شامل یه حالت ابتداس ویه حالت انتها که خود فرآیند بین این دوتا قرار میگیره. ها کردن که هیچی,اصلا فرآیند نیست بدلیل گرمتر بودنِ دمای بدن, گرمه و تغییر فشار نداره(این فشار کمتر نیست که گرماتولید میکنه). اما درمورد فوت کردن حالت ابتدا داخل دهانه که هوا فشارش زیاد وحجمش کمه, حالت انتها هم خارج دهانه که فشار کم میشه وحجم افزایش پیدا میکنه و طبق فرمولهایی که قبلا گفتم با افزایش حجم هم دما کاهش داره.(این فشارِ بیشتر نیست که سرما تولید میکنه)
faeze aghaei نوشته شده: من استدلال دقيق تري از اينكه ميگين اين فراين بي دررو هست ميخوام.
استدلالی دقیقتر از تعریفه فرآیند بی دررو لازمه؟ اگر فرآیندی آنقدرسریع اتفاق بیوفته که گاز فرصت تبادل گرما با محیط نداشته باشه, مثل این میمونه که سیستم عایق بندی شده باشه وفرآیند یه فرآیند بی درروِ. قبوله که فوت کردن خیلی سریع اتفاق میوفته؟ اگه قبوله پس فرآیند بی درروِ.
sadeghol نوشته شده: چقدر کشش دادین جوابو موقع ha کردن برای این که هوا آرومتر تخلیه میشه رطوبت بیشتری به خودش میگیره
ورطوبت یعنی گرما؟!!
اگر بوی گلی را دوست نداری, شاخه هایش را نشکن...

ارسال پست