زمان و مکان واقعا وجود دارن؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
adrina

نام: نگین

محل اقامت: سردشت

سپاس: 52

Re: زمان و مکان واقعا وجود دارن؟

پست توسط adrina »

sepideh_A نوشته شده:
lilipoot نوشته شده:
sepideh_A نوشته شده:
albert maryam نوشته شده:سلام میخواستم یه تعریف درباره زمان و مکان بیان کنید مشاتقم که بیشتر شما جوابمو بدین ممنون میشم
وقتی ادعا می کنم وجود ندارن چه طور تعریفشون کنم؟
lilipoot نوشته شده:زمان وجود نداره ولی مکان واقعا وجود داره .
جالبه اون وقت چرا.....!؟
adrina نوشته شده:خیلی چیزا رو سخت گرفتین جهان پیچیده نیست همینیه که میبینید مکان مطمئنن هست زمان هم وجود داره به نظر من بصورت بازه ای هست نمیشه گفت کی شروع شده کی پایان داره فقط باید باشی تا زمان هم باشه زمان نسبیه وقتی میمیری متوقف میشه وقتی زنده ای وجود داره البته این بحثا بی رابطه با دین و مذهب هم نیستن
اتفاقا این طور نیست.اسون ترین زندگی با نفهمیه.وقتی سعی کنی بفهمی همه چیز سخت می شه دوست عزیز.
اگر مکان وجود ندارد پس خمش مکان چیست ؟ عامل گرانش در نسبت همان خمش مکان است اگر اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنند
مثل اینه که بپرسین اگه مکان وجود نداره پس مکان چیه.ببینید شما هر چیزی رو خلق کنید دارای ویزگی هایی خواهد بود انحنا هم همین طوره.من می گم مامکان و زمان رو برا پاسخ گویی به ذهن محدودمون ساختیم و انحنای فضا بخشی از همین توهمه که شاید یک بخشی از نیاز ذهن ما رو بر طرف می کنه .یعنی ما برا اینکه همه چیز رو اون طور که انتظار می ره و به اعتقاد من برنامه ریزی شده درک کنیم باید زمان و مکان رو با این شرایط در نظر بگیریم.حالا به اعتقاد من کسی برنده اس و می تونه حقیقت رو بفهمه که از این توهم خلاص شه.
adrina نوشته شده:ولی به نظر من کسی که می خواد بفهمه براش دنیا اسونتره سختی برا کسیه که نمیفهمه smile057
نه کاملا برعکسه.یه نگا به گوسفندایه ادم نما بندازین و ببنید زندگی احمقانشون براشون چه لذتی داره.ببنید چه راحت یه سری توهم کورکورانه رو تو مخشون کردن و با نادونیشون زندگی می کنن و فک می کنن همه چیز رو می دونن وهیچ وقت دردی رو احساس نمی کنن که یه روشنفکر در راه رسیدن به حقیقت احساس می کنه. من خودم الان احساس می کنم هر چی بیشتر پیش میرم همه چیز برام سختر می شه.نفهمی و جهل نعمت بزرگی برا خوب و شاد زندگی کردنه.
مبارکه مبارکه شما هی بفهمین اینجا موضوع دونستن و ندونستن نیست اینجا باید به سوال جواب بدین smile036
تصویرتصویرتصویر

sepideh_A

سپاس: 11

پست توسط sepideh_A »

مبارکه مبارکه شما هی بفهمین اینجا موضوع دونستن و ندونستن نیست اینجا باید به سوال جواب بدین
بله؟؟؟؟؟..............
چی می گین؟شما سوالتو بپرس من جواب بدم.دونستن و ندونستن؟...................مگه من راجع به همچین چیزی بحث کردم؟
شاید وجود صحرا برای این است که انسان ها با دیدن نخل لبخند بزنند.

نمایه کاربر
sadeghol

سپاس: 10

پست توسط sadeghol »

تصویر
تصویر

نمایه کاربر
adrina

نام: نگین

محل اقامت: سردشت

سپاس: 52

پست توسط adrina »

sadeghol نوشته شده:
تصویر
mmmmmmmm smile042 smile024
به نظر من ممکن نیست که مکان وجود نداشته باشه شاید شاید زمان وجود نداشته باشه ولی بازم فکر میکنم که اونم وجود داره smile054
گیج شدم تا فکرایی میکنم میبینم هست میشه فقط حسش کرد و نمیشه دیدش تا یه فکرایه دیگه میکنم میبینم نیست smile054
تصویرتصویرتصویر

نمایه کاربر
sadeghol

پست توسط sadeghol »

adrina نوشته شده:
sadeghol نوشته شده:
تصویر
mmmmmmmm smile042 smile024
به نظر من ممکن نیست که مکان وجود نداشته باشه شاید شاید زمان وجود نداشته باشه ولی بازم فکر میکنم که اونم وجود داره smile054
گیج شدم تا فکرایی میکنم میبینم هست میشه فقط حسش کرد و نمیشه دیدش تا یه فکرایه دیگه میکنم میبینم نیست smile054

smile015

من هم زمان شاید ولی مکان حتما وجود داره
تصویر

hani96

محل اقامت: تهران

پست توسط hani96 »

به نظر من زمان یا مکان از خصوصیاتی هستن که ساخته ی ذهن ما هستن و ما اونارو به جسم مربوط میکنیم تا خودمون یه سری چیزارو راحت تر درک کنیم
اما فکر میکنم تو عالم فزیک چیزایی مهم تر از اینکه زمان یا مکان واقعا وجود داشته باشن خیلی باشن

نمایه کاربر
mohsen2545

سپاس: 98

تماس:

پست توسط mohsen2545 »

آخرین ویرایش توسط mohsen2545 پنج‌شنبه ۱۳۹۱/۱/۳۱ - ۲۳:۱۲, ویرایش شده کلا 1 بار
دلم میخواد یه روزی فارغ از غم
تبسم رویِ لبهامون بشینه
شاید اون روز دوباره جون بگیره
نهالِ آرزوهامون تو سینه

نمایه کاربر
sadeghol

پست توسط sadeghol »

تصویر
smile039
تصویر

hani96

محل اقامت: تهران

پست توسط hani96 »

اساس سازنده ي کل جهان همين دو چيزه (مکان و زمان) اگر اين دو وجود نداشته باشه پس دنيايي که ما توش زندگي مي کنيم يه توهمه
اما من فکر میکنم اینا کمیت هایی باشن که ما خودمون بوجود اوردیمشون مگر اینکه به چشم یه کیفیت نگاهشون کنیم نه کمیت در اون صورت جای بحث داره smile028
حالا واقعا اگه این دوتارو به چشم یه کیفیت ببینیم میتونن وجود داشته باشن؟ smile027
با شیطان هم داستان شدم تا در برابر هیچ انسانی سر تعظیم فرود نیاورم(دکتر شریعتی)

نمایه کاربر
Angel!

سپاس: 955

پست توسط Angel! »

salam dostan mamnon az in ke javabay motafavoti dadin
az hame shoma motshakeram smile072

نمایه کاربر
mahboobeh

محل اقامت: رامسر

سپاس: 381

تماس:

پست توسط mahboobeh »

hani96 نوشته شده:به نظر من زمان یا مکان از خصوصیاتی هستن که ساخته ی ذهن ما هستن و ما اونارو به جسم مربوط میکنیم تا خودمون یه سری چیزارو راحت تر درک کنیم
اما فکر میکنم تو عالم فزیک چیزایی مهم تر از اینکه زمان یا مکان واقعا وجود داشته باشن خیلی باشن
smile072 smile072 موافقم..به نظر منم باید اینجوری باشه
mohsen74 نوشته شده:اساس سازنده ي کل جهان همين دو چيزه (مکان و زمان) اگر اين دو وجود نداشته باشه پس دنيايي که ما توش زندگي مي کنيم يه توهمه smile124
نه من این نظرتونو قبول ندارم...به نظرم مکان و زمان یه اسمه که ما بهش نسبت دادیم...این اسم نیازی به وجود داشت و نداشتن نداره و اساس جهان رو نقض نمی کنه smile072

نمایه کاربر
Angel!

سپاس: 955

پست توسط Angel! »

به نظر شما زمان مهمتره یا مکان

نمایه کاربر
mahboobeh

تماس:

پست توسط mahboobeh »

albert maryam نوشته شده:به نظر شما زمان مهمتره یا مکان
مهمتر؟؟؟
مگه بچه بازیه؟؟؟
البته که هردوشون با هم مهمند

نمایه کاربر
Parmenides

سپاس: 239

پست توسط Parmenides »

اصلا شما هیچ موجودی را جز در زمان و مکان نمی توانید تصور و درک کنید، اینجا است که می فهمیم صورت سوال "زمان و مکان واقعا وجود دارن؟" برای نوع بشر نامفهوم و بی معناست، چون ما مجبوریم برای درک صورت سوال دو چیز به نامهای "زمان" و "مکان" را دوباره در زمانی و مکانی تصور کنیم، یعنی زمان و مکان را مستقل از زمان و مکان نمی توانیم تصور کنیم. این هم فقط یک بازی زبانی است.
No rational argument will have a rational effect on a man who does not want to adopt a rational attitude.

-Karl Popper-

نمایه کاربر
mahboobeh

تماس:

پست توسط mahboobeh »

نيما.ب.س نوشته شده:اصلا شما هیچ موجودی را جز در زمان و مکان نمی توانید تصور و درک کنید، اینجا است که می فهمیم صورت سوال "زمان و مکان واقعا وجود دارن؟" برای نوع بشر نامفهوم و بی معناست، چون ما مجبوریم برای درک صورت سوال دو چیز به نامهای "زمان" و "مکان" را دوباره در زمانی و مکانی تصور کنیم، یعنی زمان و مکان را مستقل از زمان و مکان نمی توانیم تصور کنیم. این هم فقط یک بازی زبانی است.
smile072 smile072

ارسال پست