زمان و مکان واقعا وجود دارن؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

sepideh_A

سپاس: 11

زمان و مکان واقعا وجود دارن؟

پست توسط sepideh_A »

راستش من فک میکنم جهان لا مکان و لا زمانه و در واقه چیزی به نام مختصات یا زمان وجود نداره جز اینکه ساخته ی ذهنه ما ان.و در واقع اینده و گذشته و حال مرزی ندارنو توی هم ادغام شدن و ما همونقد به ازل نزدیکیم که به ابد نزدیکیم.حتی شاید گذشتگان و ادمای اینده دارن همینجا زندگی میکنن اما فع غث ذخیث یهلشد.حتی به اتقاد من بهشتو جهنمو اون دنیا چیزی جدا از ما نیستنو همینجان فقط ذهنما محدودهو مجبوره مفاهیمی مثلزمانو بسازه.اگه کسی کتاب جهان هولوگرافیکو خونده یا راجه به این قضیه نظری داره خواهشا بگه!
شاید وجود صحرا برای این است که انسان ها با دیدن نخل لبخند بزنند.

نمایه کاربر
farnaspas

محل اقامت: بروجرد

سپاس: 96

تماس:

Re: زمان و مکان واقعا وجود دارن؟

پست توسط farnaspas »

sepideh_A نوشته شده:راستش من فک میکنم جهان لا مکان و لا زمانه و در واقه چیزی به نام مختصات یا زمان وجود نداره جز اینکه ساخته ی ذهنه ما ان.و در واقع اینده و گذشته و حال مرزی ندارنو توی هم ادغام شدن و ما همونقد به ازل نزدیکیم که به ابد نزدیکیم.حتی شاید گذشتگان و ادمای اینده دارن همینجا زندگی میکنن اما فع غث ذخیث یهلشد.حتی به اتقاد من بهشتو جهنمو اون دنیا چیزی جدا از ما نیستنو همینجان فقط ذهنما محدودهو مجبوره مفاهیمی مثلزمانو بسازه.اگه کسی کتاب جهان هولوگرافیکو خونده یا راجه به این قضیه نظری داره خواهشا بگه!
من عقیده دارم هر چیزی که ما از آن فاز میگیریم وجود دارد...! smile124 smile015 smile111 smile133

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

7 8 تا تایپیک با همین عنوان یا یا با عنوان وجود ندارند ! وجود دارد.
smile049

نمایه کاربر
mohsen2545

سپاس: 98

تماس:

پست توسط mohsen2545 »

آخرین ویرایش توسط mohsen2545 پنج‌شنبه ۱۳۹۱/۱/۳۱ - ۲۳:۱۱, ویرایش شده کلا 1 بار
دلم میخواد یه روزی فارغ از غم
تبسم رویِ لبهامون بشینه
شاید اون روز دوباره جون بگیره
نهالِ آرزوهامون تو سینه

نمایه کاربر
reza azadi

سپاس: 14

پست توسط reza azadi »

تصویر

Mohammad sharegh

تماس:

پست توسط Mohammad sharegh »

زمان و مکان قرار دادی برای زندگی است و هر کسی میتونه واسه خودش تعریف مشخصی داشته باشه
ولی اینم باید قبول کنه که زمان و مکان غیر استاندارد ارتباط با اطرافیان رو تحت تاثیر قرار میده
ولی گذر از مکان و زمان در شرایط عادی حرفی دیگه است.
زمان یا اندیشه است یا معیار، نه واقعیت.

نمایه کاربر
Angel!

سپاس: 955

پست توسط Angel! »

سلام میخواستم یه تعریف درباره زمان و مکان بیان کنید مشاتقم که بیشتر شما جوابمو بدین ممنون میشم

lilipoot

پست توسط lilipoot »

زمان وجود نداره ولی مکان واقعا وجود داره .

نمایه کاربر
adrina

نام: نگین

محل اقامت: سردشت

سپاس: 52

پست توسط adrina »

خیلی چیزا رو سخت گرفتین جهان پیچیده نیست همینیه که میبینید مکان مطمئنن هست زمان هم وجود داره به نظر من بصورت بازه ای هست نمیشه گفت کی شروع شده کی پایان داره فقط باید باشی تا زمان هم باشه زمان نسبیه وقتی میمیری متوقف میشه وقتی زنده ای وجود داره البته این بحثا بی رابطه با دین و مذهب هم نیستن
تصویرتصویرتصویر

sepideh_A

پست توسط sepideh_A »

albert maryam نوشته شده:سلام میخواستم یه تعریف درباره زمان و مکان بیان کنید مشاتقم که بیشتر شما جوابمو بدین ممنون میشم
وقتی ادعا می کنم وجود ندارن چه طور تعریفشون کنم؟
lilipoot نوشته شده:زمان وجود نداره ولی مکان واقعا وجود داره .
جالبه اون وقت چرا.....!؟
adrina نوشته شده:خیلی چیزا رو سخت گرفتین جهان پیچیده نیست همینیه که میبینید مکان مطمئنن هست زمان هم وجود داره به نظر من بصورت بازه ای هست نمیشه گفت کی شروع شده کی پایان داره فقط باید باشی تا زمان هم باشه زمان نسبیه وقتی میمیری متوقف میشه وقتی زنده ای وجود داره البته این بحثا بی رابطه با دین و مذهب هم نیستن
اتفاقا این طور نیست.اسون ترین زندگی با نفهمیه.وقتی سعی کنی بفهمی همه چیز سخت می شه دوست عزیز.

نمایه کاربر
adrina

نام: نگین

محل اقامت: سردشت

سپاس: 52

پست توسط adrina »

ولی به نظر من کسی که می خواد بفهمه براش دنیا اسونتره سختی برا کسیه که نمیفهمه smile057
تصویرتصویرتصویر

نمایه کاربر
هواشناس

محل اقامت: شهر اولین ها

سپاس: 1

تماس:

پست توسط هواشناس »

زمان و مکان وجود دارد اما مختصات آن تعریفی از ذهن انسان است smile072
تبریز - ۱۴ مرداد ۱۲۸۵ : مشروطه میکنیم و تمام ایران را گلستان خواهیم کرد ؛ آزادی از آذربایجان برای تمام ایران

تبریز - ۲۸ مرداد ۱۳۹۰ : قطعه خاکی در مرکز ایران بدهید ، در کویر ارومیه چیزی جز نمک برایمان نمانده است

http://tabrizweather.blogfa.com

نمایه کاربر
Parmenides

سپاس: 239

پست توسط Parmenides »

بستگی دارد که منظور شما از "وجود داشتن" چه چیزی باشد، و همچنین از "زمان" و "مکان"!
No rational argument will have a rational effect on a man who does not want to adopt a rational attitude.

-Karl Popper-

lilipoot

پست توسط lilipoot »

sepideh_A نوشته شده:
albert maryam نوشته شده:سلام میخواستم یه تعریف درباره زمان و مکان بیان کنید مشاتقم که بیشتر شما جوابمو بدین ممنون میشم
جالبه اون وقت چرا.....!؟
adrina نوشته شده:خیلی چیزا رو سخت گرفتین جهان پیچیده نیست همینیه که میبینید مکان مطمئنن هست زمان هم وجود داره به نظر من بصورت بازه ای هست نمیشه گفت کی شروع شده کی پایان داره فقط باید باشی تا زمان هم باشه زمان نسبیه وقتی میمیری متوقف میشه وقتی زنده ای وجود داره البته این بحثا بی رابطه با دین و مذهب هم نیستن
اتفاقا این طور نیست.اسون ترین زندگی با نفهمیه.وقتی سعی کنی بفهمی همه چیز سخت می شه دوست عزیز.
اگر مکان وجود ندارد پس خمش مکان چیست ؟ عامل گرانش در نسبت همان خمش مکان است اگر اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنند

sepideh_A

پست توسط sepideh_A »

lilipoot نوشته شده:
sepideh_A نوشته شده:
جالبه اون وقت چرا.....!؟
اگر مکان وجود ندارد پس خمش مکان چیست ؟ عامل گرانش در نسبت همان خمش مکان است اگر اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنند
مثل اینه که بپرسین اگه مکان وجود نداره پس مکان چیه.ببینید شما هر چیزی رو خلق کنید دارای ویزگی هایی خواهد بود انحنا هم همین طوره.من می گم مامکان و زمان رو برا پاسخ گویی به ذهن محدودمون ساختیم و انحنای فضا بخشی از همین توهمه که شاید یک بخشی از نیاز ذهن ما رو بر طرف می کنه .یعنی ما برا اینکه همه چیز رو اون طور که انتظار می ره و به اعتقاد من برنامه ریزی شده درک کنیم باید زمان و مکان رو با این شرایط در نظر بگیریم.حالا به اعتقاد من کسی برنده اس و می تونه حقیقت رو بفهمه که از این توهم خلاص شه.
adrina نوشته شده:ولی به نظر من کسی که می خواد بفهمه براش دنیا اسونتره سختی برا کسیه که نمیفهمه smile057
نه کاملا برعکسه.یه نگا به گوسفندایه ادم نما بندازین و ببنید زندگی احمقانشون براشون چه لذتی داره.ببنید چه راحت یه سری توهم کورکورانه رو تو مخشون کردن و با نادونیشون زندگی می کنن و فک می کنن همه چیز رو می دونن وهیچ وقت دردی رو احساس نمی کنن که یه روشنفکر در راه رسیدن به حقیقت احساس می کنه. من خودم الان احساس می کنم هر چی بیشتر پیش میرم همه چیز برام سختر می شه.نفهمی و جهل نعمت بزرگی برا خوب و شاد زندگی کردنه.

ارسال پست