سفر در زمان یا سفر در جهان های موازی ؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
shahab.r

سپاس: 1

Re: سفر در زمان یا سفر در جهان های موازی ؟

پست توسط shahab.r »

فکر میکنم این جوابِ سوالِ منه:
aalireza نوشته شده: البته برای حرفه ای تر شدن بحث هم باید اضافه کرد که این لفظ جهان های موازی خیلی خیلی گنگ هست و معلوم نیست منظور ما از جهان موازی چیه. این جهان موازی رو میشه از ابعادِ اضافه گرفت و کشوند تا نقاط دور دست جهان و آورد تا جهان های کاملاً خارج از جهان ما که میرن تو حیطه ی خدایی کوانتوم.
پس موازی بودنِ جهانهای موازی با اون موازیی که ما میشناسیم خیلی فرق داره و شاید بشه گفت فقط یه نامگذاریه! smile026
اگر بوی گلی را دوست نداری, شاخه هایش را نشکن...

sanaz-ism

محل اقامت: ایروان

سپاس: 9

پست توسط sanaz-ism »

با سلام به همه دوستان
بسیار مطلب جالبیه . اگر این نظریه درست باشه پس میشه با یه تیر دو نشون زد ، هم سفر در زمان و هم دستیابی به جهان های موازی ...

نمایه کاربر
NARGES_SH

پست توسط NARGES_SH »

به نظر من کسی نمیتونه جهان های موازی رو دقیقا درک کنه!مگر انکه رفته باشه اونجا!

نمایه کاربر
شلغم الدین

سپاس: 111

تماس:

پست توسط شلغم الدین »

NARGES_SH نوشته شده:به نظر من کسی نمیتونه جهان های موازی رو دقیقا درک کنه!مگر انکه رفته باشه اونجا!
جهان های موازی جایی دوردست از ما نیست! جهان ها یعنی اتفاقاتی که دو دسته می شن تبدیل به دو جهان میشن!
این طرزِ برخورد که نه می‌شه ردش کرد و نه می‌شه قبولش کرد و به‌اصطلاح نسبت به‌این بابا آگنوستیک باشیم علمی‌ترین و والاترین طرزِ تفکره - و البته کاملاً ایده‌آلیستی هم هست smile039
ولی قوانینِ فیزیک رو که می‌دونیم.... اگر این‌طوریه نظریّه‌ی ابرریسمان هم اثبات نشده ولی یه‌سری قوانینی داره... این‌جا هم همین‌طور.
«موآیِ» قبیله‌ی بغلی در تلفظ «ر» مشکل دارد
املت نامه

«صلام بر تو باد. من سه‌شنبه به رم خواهم آمد تا به حضور پاپ شرفیاب شوم...» امضاء: مسیح مصلوب
نیچه

نمایه کاربر
SHAHOSEINI

سپاس: 12

پست توسط SHAHOSEINI »

درک جهان های موازی سخته چون با منطقی که می شناسیم ناسازگاری داره . اما این رو هم در نظر بگیرید که دنیای زیر اتمی هم با منطق ما در تعارضه ولی دارای حقیقتی به نام اصل عدم قطعیت و طبیعت دوگانه ی الکترون هستش . چند تئوری جهان های موازی وجود داره که اگر دوستان لارم می دونن می تونم همینجا ذکرشون کنم منتها نمی دونم که بحث این تایپیک رو دچار انحراف می کنه یا نه ...
smile072 smile072
نادان تحصیلکرده از فردی جاهل نیز نادانتر است
مولیر

نا آگاهی بهتر است از آگاهی نادرست
جوزف بیلینگر

azinfar_arta

پست توسط azinfar_arta »

SHAHOSEINI نوشته شده:چند وقت پیش عمویم که دارای تحصیلات فیزیک کوانتومی هستش و در کبک تدریس می کنه به ایران اومده بود . از اونجا که دیوونه ی فیزیکم یک لحظه هم نذاشتمش راحت باشه . تو حرفاش به نظریه ی بسیار جالبی برخوردم که گویا تازگی ها مطرح شده و درمرحله مطالعات قرار داره
همه ی ما در مورد امکان سفر در زمان اطلاعاتی داریم . قسمت مهم این موضوع نحوه ی تعامل ما با محیطه . مثلا من به گذشته میرم وسعی میکنم که به دکتر مصدق کمک کنم که کودتا منجر به شکستش نشه . اینجا عده ای هستن که میگن در سفر در زمان ما صرفا می توانیم تماشاگر باشیم وگرنه پارادوکس معروفی که هاوکینگ هم اشاره کرده بود ( که شما به گذشته میروید و پدر بزرگ خودتون رو در سن 4 سالگی می کشید ، که البته در این صورت شما هرگز به دنیا نیامده اید ) اتفاق می افته .
در نظریه جدید گفته میشه که به عبارتی سفر در زمان سفر به جهان های موازی هستش . به این ترتیب که من به سال 1332 شمسی می رم و با هزار بربختی دکتر مصدق رو مجاب می کنم که قراره کودتایی صورت بگیره ... دکتر مصدق موفق میشه که کودتا رو سرکوب کنه . اینجا به عبارتی من در تاریخ دست برده ام و تغییر ایجاد کرده ام . اما این نظریه می گه که اصولا شما هیچ تغییری ایجاد نکرده اید بلکه شما موفق شده اید که خود رو وارد جهان موازی کنید که در اون مصدق هیچوقت سقوط نکرده .
مثلا سال 57 انقلاب شد . با توجه به مفهوم جهانهای موازی ، جهانی وجود داره که در اون شاه هیچوقت سقوط نکرده . حال شما سعی می کنید که به سال 57 سفر کنید و موفق میشید که جلوی تاریخ و انقلاب رو بگیرین . در اینجا همون شق صورت می گیره . جهانی که در اون انقلاب شده وجود داره و داره به مسیر خودش ادامه میده ولی شما که در طاهر موفق شده اید جلوی انقلاب رو بگیرید به اون جهان موازی وارد میشید که در اون شاه هرگز سقوط نکرده . به عبارت دیگر اتفاقات همه رخ داده اند ولی شما با تلاش در عوض کردن اتفاقات به گونه وارد جهانهای موازی میشید .
این موضوع به نظرم جالب اومد ، تصمیم گرفتم که با توجه به جدید بودن این موضوع اون رو اینجا مطرحش کنم تا بتونیم به صورت نظری اون رو بررسی کنیم . شایان ذکره که بنده مایلم همه دوستانی که در فیزیک دارای آگاهی هستن از این تایپیک به سادگی عبور نکنن و با گفتن نظرشون من رو در پیدا کردن پاسخ یاری بدن ..
با تشکر
سلام من تا حالا نشنیده بودم ولی خیلی برام جالب بود.
به ظاهر که ساده میاد اما یه سوال
این به مبحث اول نسبیت خاص ربظ داره یعنی اگه رویدادی زمان گونه باشه یا به عباری خارچ مخروط نوری اتفاق بیفته یعنی از همزمانی رویدادها نتیجه میشه؟ smile026

meysam0149

نام: میثم زیاری

پست توسط meysam0149 »

سلام به همه دوستان . من تمام مطالب این تاپیک رو خوندم و از تمام این بحث ها لذت بردم و طلاعات گوناگونی هم بدست آوردم . قصد دخالت علمی ندارم ولی می خواستم چیزی که من رو به این تاپیک کشند رو به تون معرفی کنم و اونم سریال فرینج (fring) هستش . یه سریال علمی تخیلی که سریال بسیار جالبیه ارزش دیدن رو داره مخصوصا برای کسایی که دوستان علوم جدید و تخیل بالا در علم هستن .

با تشکر .... من این تاپیک رو در مورد علاقه هام قرار دادم امیدوارم به زودی آبدیت تا استفاده کنیم.

Hooman kh

نام: هومن خدایاری

محل اقامت: تهران

سپاس: 62

تماس:

پست توسط Hooman kh »

SHAHOSEINI نوشته شده:چند وقت پیش عمویم که دارای تحصیلات فیزیک کوانتومی هستش و در کبک تدریس می کنه به ایران اومده بود . از اونجا که دیوونه ی فیزیکم یک لحظه هم نذاشتمش راحت باشه . تو حرفاش به نظریه ی بسیار جالبی برخوردم که گویا تازگی ها مطرح شده و درمرحله مطالعات قرار داره
همه ی ما در مورد امکان سفر در زمان اطلاعاتی داریم . قسمت مهم این موضوع نحوه ی تعامل ما با محیطه . مثلا من به گذشته میرم وسعی میکنم که به دکتر مصدق کمک کنم که کودتا منجر به شکستش نشه . اینجا عده ای هستن که میگن در سفر در زمان ما صرفا می توانیم تماشاگر باشیم وگرنه پارادوکس معروفی که هاوکینگ هم اشاره کرده بود ( که شما به گذشته میروید و پدر بزرگ خودتون رو در سن 4 سالگی می کشید ، که البته در این صورت شما هرگز به دنیا نیامده اید ) اتفاق می افته .
در نظریه جدید گفته میشه که به عبارتی سفر در زمان سفر به جهان های موازی هستش . به این ترتیب که من به سال 1332 شمسی می رم و با هزار بربختی دکتر مصدق رو مجاب می کنم که قراره کودتایی صورت بگیره ... دکتر مصدق موفق میشه که کودتا رو سرکوب کنه . اینجا به عبارتی من در تاریخ دست برده ام و تغییر ایجاد کرده ام . اما این نظریه می گه که اصولا شما هیچ تغییری ایجاد نکرده اید بلکه شما موفق شده اید که خود رو وارد جهان موازی کنید که در اون مصدق هیچوقت سقوط نکرده .
مثلا سال 57 انقلاب شد . با توجه به مفهوم جهانهای موازی ، جهانی وجود داره که در اون شاه هیچوقت سقوط نکرده . حال شما سعی می کنید که به سال 57 سفر کنید و موفق میشید که جلوی تاریخ و انقلاب رو بگیرین . در اینجا همون شق صورت می گیره . جهانی که در اون انقلاب شده وجود داره و داره به مسیر خودش ادامه میده ولی شما که در طاهر موفق شده اید جلوی انقلاب رو بگیرید به اون جهان موازی وارد میشید که در اون شاه هرگز سقوط نکرده . به عبارت دیگر اتفاقات همه رخ داده اند ولی شما با تلاش در عوض کردن اتفاقات به گونه وارد جهانهای موازی میشید .
این موضوع به نظرم جالب اومد ، تصمیم گرفتم که با توجه به جدید بودن این موضوع اون رو اینجا مطرحش کنم تا بتونیم به صورت نظری اون رو بررسی کنیم . شایان ذکره که بنده مایلم همه دوستانی که در فیزیک دارای آگاهی هستن از این تایپیک به سادگی عبور نکنن و با گفتن نظرشون من رو در پیدا کردن پاسخ یاری بدن ..
با تشکر

البته چندان هم جدید نیست

M.Metin

نام: MMY

سپاس: 25

پست توسط M.Metin »

من فکر میکنم همین الان جهان های موازی دیگری برابر با ما وجود دارند مثلا شما میروید به گذشته و پدرتون را در کودکی میکشید پس یک جهان دیگر نیز بوجود میاد یعنی این جهان به دو راه میرود یک جهان که شما وجود دارید ویک جهان که شما وجود ندارید.

M.Metin

نام: MMY

سپاس: 25

پست توسط M.Metin »

galaxy73 نوشته شده:
mohsen74 نوشته شده:سلام دوستان عزيز
جهان هاي موازي همين طور که از اسمشون مشخصه به صورت موازي هستند
و از طريق کرم چاله ها و سياهچاله ها مي توان به اين جهان ها رفت
کرم چاله ها بهترين راه براي رفتن به جهان هاي موازي است تنها تفاوت کرم چاله با سياهچاله اين است که جسم هنگام ورود به کرم چاله از هم نمي پاشد
اما در سياهچاله اين گونه نيست چون جسمي که وارد سياهچاله مي شود مجبور است با سرعت بيشتر از نور حرکت کند پس به ذراتي تجزيه مي شود که بتواند با سرعت بيشتر از نور حرکت کند و تنها ذراتي که مي توانند با سرعت بيشتر از نور حرکت کنند تاکيون ها هستند
نتيجه: پس ذرات تاکيون ها از جهان هاي موازي آمده اند

البته اين نظر شخصيه خودم هست
دوستان اگر اشتباه مي کنم به من بگوييد smile124
يه سوال: چطوري از طريق كرم چاله ها ميشه به جهان موازي ديگه اي رفت؟مگه شرط لازم براي اينكه به جهان موازي ديگه اي رفت اين نيست كه با سرعتي بيشتر از سرعت نور حركت كنيم.چطوري جسم از هم نمي پاشد و به جهان موازي ديگه اي ميره؟
تاکیون ها چی هستند ؟لطفا جواب دهید

نمایه کاربر
Dr.Walter Bishop

نام: دکتر والتر بیشاپ

محل اقامت: اصفهان

تماس:

پست توسط Dr.Walter Bishop »

تاکیون ها به ذراتی می گویند که سرعتشان بیشتر از سرعت نور باشد البته این ذره هیچ جایگاهی در نظریه نسبیت نداره.
تخیل مهمتر از دانش است.علم محدود است اما تخیل دنیا را دربر می‌گیرد.

نمایه کاربر
Dr.Walter Bishop

تماس:

تصمیمات ما در زندگی همیشه 2 راه را در پی دارد مثلاً من امروز تصمیم می گیرم به جای خیابان x از خیابان y بگذرم،هنگامی که از خیابان x رد می شوم یک ماشین با من تصادف می کند و من می می میرم اما اگر از خیابان x رد می شدم بهیچوجه من کشته نمی شدم.
یعنی در جهانی دیگر شخصی همانند من وجود دارد که تصمیم گرفته از خیابان x بگذرد و کشته نشود در کل هر تصمیم ما رشته ای از احتمالات را ایجاد می کند.
فرق جهان موازی با جهان ما همین است تصمیم هایی که ما می گیریم 2 جنبه دارد،هر کدام حتی کوچکترین آن ها(مثلاً رفتن به دستشویی یا نرفتن) و همینست که ما بی نهایت جهان موازی داریم.

نمایه کاربر
Dr.Walter Bishop

تماس:

galaxy73 نوشته شده:
mohsen74 نوشته شده:سلام دوستان عزيز
جهان هاي موازي همين طور که از اسمشون مشخصه به صورت موازي هستند
و از طريق کرم چاله ها و سياهچاله ها مي توان به اين جهان ها رفت
کرم چاله ها بهترين راه براي رفتن به جهان هاي موازي است تنها تفاوت کرم چاله با سياهچاله اين است که جسم هنگام ورود به کرم چاله از هم نمي پاشد
اما در سياهچاله اين گونه نيست چون جسمي که وارد سياهچاله مي شود مجبور است با سرعت بيشتر از نور حرکت کند پس به ذراتي تجزيه مي شود که بتواند با سرعت بيشتر از نور حرکت کند و تنها ذراتي که مي توانند با سرعت بيشتر از نور حرکت کنند تاکيون ها هستند
نتيجه: پس ذرات تاکيون ها از جهان هاي موازي آمده اند

البته اين نظر شخصيه خودم هست
دوستان اگر اشتباه مي کنم به من بگوييد smile124
يه سوال: چطوري از طريق كرم چاله ها ميشه به جهان موازي ديگه اي رفت؟مگه شرط لازم براي اينكه به جهان موازي ديگه اي رفت اين نيست كه با سرعتي بيشتر از سرعت نور حركت كنيم.چطوري جسم از هم نمي پاشد و به جهان موازي ديگه اي ميره؟
کرمچاله ها برای رفتن به جهان موازی نیستند،در ذاتشون این کار نیست.
تا کنون کرمچاله های زیادی شناسایی شدند اما در حد کسری از ثانیه دهانه آن ها باز مونده که نیازی به ماده ای برای پایدار سازی این کرمچاله ها است اگر هم این کرمچاله باز بمونه و ما به درون اون بریم،به زمان گذشته می رویم نه دنیای موازی اما اگر در گذشته مثلاً پدر و مادر هیتلر را بکشم جنگ جهانی دوم به وجود نخواهد آمد و یک جهان موازی به وجود می آید ولی جهان قبلی ماهیت خود را از دست نداده و در طرف دیگر کرمچاله به حیاتش ادامه می دهد.

نمایه کاربر
یکی از دونفر

محل اقامت: تهران

سپاس: 52

پست توسط یکی از دونفر »

من فکر نمی کنم که بشه با سفر کردن در زمان که غیرممکنه رفت جهان های موازی چون اصلا دو تا موضوع جداست اگه تحقیق کنین دربارش می فهمین اصلا سفر در زمان یه دنیای دیگه ای جهان های موازی یه دنیا دیگه!
حالم خوب نیست...
اینه حال الان من.

ارسال پست