زمان در سرعت نور بي مفهوم مي شود!

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
mohsen2545

سپاس: 98

تماس:

Re: زمان در سرعت نور بي مفهوم مي شود!

پست توسط mohsen2545 »

آخرین ویرایش توسط mohsen2545 دوشنبه ۱۳۹۱/۲/۴ - ۱۶:۰۷, ویرایش شده کلا 1 بار
دلم میخواد یه روزی فارغ از غم
تبسم رویِ لبهامون بشینه
شاید اون روز دوباره جون بگیره
نهالِ آرزوهامون تو سینه

نمایه کاربر
Sinasuperman

محل اقامت: تهران

سپاس: 23

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

mohsen74 نوشته شده:
Sinasuperman نوشته شده:
mohsen74 نوشته شده:
Sinasuperman نوشته شده:محسن جان سلام،
دوست عزیز من این موضوع که شما فهمیدید زمان در سرعت های نزدیک به سرعت نور نا مفهوم می شود امری کاملاً طبیعی است چرا که اوّلاً محاسبات نسبیت برای سرعت های پایین تر از این حد است و به نوعی می توان آن را در سرعت های بالا بی استفاده دانست و دیگر اینکه بهتر است برای محاسبات دقیق تر و بهتر از فرمول های نسبیت عام استفاده کنید و این نیازمند ریاضیاتی بسیار بسیار قوی است که اگر از چنین توانایی بهره می برید بهتر است سری نیز به این محاسبات بزنید و البته بدانید در نسبیت در پاره ای از اوقات بهتر است مسائل تئوری وارانه مطرح گردند چرا که هیچ کس از صحت معادلات و فرمول ها آگاه نیست به طوریکه سالها پیش مردم محاسبات نیوتون را بی ایراد می دانستند امّا بزرگترین ایراد وارد بر آن بعدها در مسئله ی عطارد مطرح شد. به هر حال از اینکه رسماً تلاش کردید وارد نسبیت شوید بسیار خوشحالم و برای شما آرزوی موفقیت می کنم!
ارادتمند شما عزیز گرامی
سینا.جــــــــــــــ .
سلام سينا جان
تا جايي که من اطلاع دارم نسبيت خاص در مورد سرعت هاي بالا بحث مي کنه و همه جا هم مي نويسند زمان در سرعت نور متوقف مي شه و اين درسته چون اگر سرعت نور رو در فرمول پايين بذاريم زمان صفر به دست مياد
t'=t√(v^2/c^2 )
اما طبق محاسباتي که من انجام دادم زمان در سرعت نور متوقف نميشه بلکه مبهم ميشه
من که نمي فهمم آخه مگه انيشتين نگفت زمان در سرعت نور متوقف ميشه؟! smile124
آصلاً کاملاً اشتباه است( smile124 ) چون فرمول های نسبیت خاص هیچ کدام در سرعت های بالا جواب نمی دهند و این موضوعی نیست که جدیداً توسط شما کشف شده باشد( smile072 ) بلکه بنده دوره ی راهنمایی هم بودم پدرم در این مورد با بنده صحبت می کرد ولی فراموش نکنید، اولاً اینکه زمان در سرعت نور متوقف می شود یک امری تئوری است که بر اساس روال شتابدار شدن و سرعت گرفتن جسم رخ می دهد و ما هستیم که اینگونه فرض می کنیم و بنده هم شدیداً بر این امر هستم ولی در هیچ کجای علم نسبیت چیزی بدین مضمون ثبت نشده و اگر در مقاله و نوشته ای چنین چیزی خواندید بدانید گذری بر تخیلات نویسنده بوده!( smile018 )
امیدوارم متوجه گشته باشید
ارادتمند شما عزیز گرامی
سینا.جـــــــــــــــــــ .
( smile022 )
خوب منم همین امر تئوریش رو می گم که اشتباست. اینطور نیست؟ smile124
دوست عزیزم محسن جان هیچ گاه نمی توان از صحت معادلات مورد استفاده اطمینان حاصل کرد پس بهتر است به در چنین مواردی به ذهنتان متوصل گردید! مثلاً افق رویداد سیاهچاله ها بهترین مثال برای چنین بحثی است!
ارادتمند شما
سینا.جـــــ .
. معما را در اینجا اینجابیابید..
. دیدن این رو از دست ندید.
تو به مردم ایده حرکت به آینده رو خواهی داد، آنها در پشت تو برخواهند خواست، خواهند لغزید و خواهند افتاد و در آخر درخورشید به تو خواهند پیوست؛در آخر تو به اونها کمک خواهی کرد به شگفتی ها دست پیدا کنند...

تصویر

نمایه کاربر
mohsen2545

تماس:

پست توسط mohsen2545 »

تبسم رویِ لبهامون بشینه
نهالِ آرزوهامون تو سینه

نمایه کاربر
mohsen2545

تماس:

پست توسط mohsen2545 »

تبسم رویِ لبهامون بشینه
نهالِ آرزوهامون تو سینه

نمایه کاربر
Sinasuperman

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

mohsen74 نوشته شده:سينا جان پس کجا رفتي؟! smile007
بقيه نمي خوان يه سروساموني به اين تاپيک بدن؟! smile043
آقا یه مدت بنده بسیار درگیر هستم و متأسفانه نمی تونم خیلی در بحث ها شرکت کنم. امیدوارم بنده را عفو کنید!
ارادتمند همه ی اعضا ی گرامی هوپا
سینا.جـــــــــــ .
تو به مردم ایده حرکت به آینده رو خواهی داد، آنها در پشت تو برخواهند خواست، خواهند لغزید و خواهند افتاد و در آخر درخورشید به تو خواهند پیوست؛در آخر تو به اونها کمک خواهی کرد به شگفتی ها دست پیدا کنند...

تصویر

lilipoot

پست توسط lilipoot »

mohsen74 نوشته شده:
Sinasuperman نوشته شده:
mohsen74 نوشته شده:
Sinasuperman نوشته شده:محسن جان سلام،
دوست عزیز من این موضوع که شما فهمیدید زمان در سرعت های نزدیک به سرعت نور نا مفهوم می شود امری کاملاً طبیعی است چرا که اوّلاً محاسبات نسبیت برای سرعت های پایین تر از این حد است و به نوعی می توان آن را در سرعت های بالا بی استفاده دانست و دیگر اینکه بهتر است برای محاسبات دقیق تر و بهتر از فرمول های نسبیت عام استفاده کنید و این نیازمند ریاضیاتی بسیار بسیار قوی است که اگر از چنین توانایی بهره می برید بهتر است سری نیز به این محاسبات بزنید و البته بدانید در نسبیت در پاره ای از اوقات بهتر است مسائل تئوری وارانه مطرح گردند چرا که هیچ کس از صحت معادلات و فرمول ها آگاه نیست به طوریکه سالها پیش مردم محاسبات نیوتون را بی ایراد می دانستند امّا بزرگترین ایراد وارد بر آن بعدها در مسئله ی عطارد مطرح شد. به هر حال از اینکه رسماً تلاش کردید وارد نسبیت شوید بسیار خوشحالم و برای شما آرزوی موفقیت می کنم!
ارادتمند شما عزیز گرامی
سینا.جــــــــــــــ .
سلام سينا جان
تا جايي که من اطلاع دارم نسبيت خاص در مورد سرعت هاي بالا بحث مي کنه و همه جا هم مي نويسند زمان در سرعت نور متوقف مي شه و اين درسته چون اگر سرعت نور رو در فرمول پايين بذاريم زمان صفر به دست مياد
t'=t√(v^2/c^2 )
اما طبق محاسباتي که من انجام دادم زمان در سرعت نور متوقف نميشه بلکه مبهم ميشه
من که نمي فهمم آخه مگه انيشتين نگفت زمان در سرعت نور متوقف ميشه؟! smile124
آصلاً کاملاً اشتباه است( smile124 ) چون فرمول های نسبیت خاص هیچ کدام در سرعت های بالا جواب نمی دهند و این موضوعی نیست که جدیداً توسط شما کشف شده باشد( smile072 ) بلکه بنده دوره ی راهنمایی هم بودم پدرم در این مورد با بنده صحبت می کرد ولی فراموش نکنید، اولاً اینکه زمان در سرعت نور متوقف می شود یک امری تئوری است که بر اساس روال شتابدار شدن و سرعت گرفتن جسم رخ می دهد و ما هستیم که اینگونه فرض می کنیم و بنده هم شدیداً بر این امر هستم ولی در هیچ کجای علم نسبیت چیزی بدین مضمون ثبت نشده و اگر در مقاله و نوشته ای چنین چیزی خواندید بدانید گذری بر تخیلات نویسنده بوده!( smile018 )
امیدوارم متوجه گشته باشید
ارادتمند شما عزیز گرامی
سینا.جـــــــــــــــــــ .
( smile022 )
خوب منم همین امر تئوریش رو می گم که اشتباست. اینطور نیست؟ smile124
من فکر نمیکنم انیشتین گفته باشه زمان در سرعت نور متوقف میشود اصلا این معنی نداره . یعنی چی زمان در سرعت نور متوقف میشود ؟
کدوم زمان متوقف میشه ؟ زمان فتون متوقف میشه یا زمان ناظر ؟ یا زمان حد بین ناظر و فقتون ؟ اصلا این جمله مفهومی نداره دوست من

lilipoot

پست توسط lilipoot »

mohsen74 نوشته شده:سلام دوستان طبق محاسباتي که من انجام دادم زمان در سرعت نور متوقف نمي شود! بلکه مفهومي مبهم پيدا مي کند.
تصویر
دوستان اگر اشتباه ميکنم بگيد smile124
دوست عزیز رابطه سوم اسمش چیه ؟

lilipoot

پست توسط lilipoot »

mohsen74 نوشته شده:دوستان يه مشکل ديگه به وجود اومد اگه ادامه ي رابطه ي 4 رو اينجوري ادامه بديم بازم به نتيجه ي قبلي مي رسيم
تصویر
لطفا اين دفعه جواب بديد smile124
تو این عکس E=بینهایت از کجا اومده ؟ منظورتون 'E=بینهایت باید باشه ؟

بعد با نظر سینا موافقم فرمول انیشتین برای سرعت های پایین تر از نور کاربرد داره و حق ندارید در فرمولی که به دست اوردید C رو قرار بدید .

نمایه کاربر
adrina

نام: نگین

محل اقامت: سردشت

سپاس: 52

پست توسط adrina »

به خودتون سخت نگیرید متوقف بشه یا نشه چی میشه کسی که تا حالا نتونسته چنین کاری بکنه چیزی که کاربرد نداره تو زمان ما چرا خودتون رو درگیر میکنید انیشتین هم ادم بود نابغه بود ولی بی اشتباه نبود میتونه نظریش غلط باشه اصلا این نظریست قانون نیست پس جاش هست که غلط باشه
تصویرتصویرتصویر

نمایه کاربر
mohsen2545

تماس:

پست توسط mohsen2545 »

آخرین ویرایش توسط mohsen2545 دوشنبه ۱۳۹۱/۲/۴ - ۱۶:۰۸, ویرایش شده کلا 1 بار
تبسم رویِ لبهامون بشینه
نهالِ آرزوهامون تو سینه

نمایه کاربر
mohsen2545

تماس:

پست توسط mohsen2545 »

تبسم رویِ لبهامون بشینه
نهالِ آرزوهامون تو سینه

lilipoot

پست توسط lilipoot »

mohsen74 نوشته شده:
lilipoot نوشته شده:
mohsen74 نوشته شده:دوستان يه مشکل ديگه به وجود اومد اگه ادامه ي رابطه ي 4 رو اينجوري ادامه بديم بازم به نتيجه ي قبلي مي رسيم
تصویر
لطفا اين دفعه جواب بديد smile124
تو این عکس E=بینهایت از کجا اومده ؟ منظورتون 'E=بینهایت باید باشه ؟

بعد با نظر سینا موافقم فرمول انیشتین برای سرعت های پایین تر از نور کاربرد داره و حق ندارید در فرمولی که به دست اوردید C رو قرار بدید .
E= بينهايت از فرمول زير که تکامل يافته ي فرمول E = mc2 اينشتينه به دست اومده
تصویر
در ضمن من فقط زمان رو در حد سرعت نور حساب کردم نه در سرعت c
lilipoot نوشته شده:
mohsen74 نوشته شده:سلام دوستان طبق محاسباتي که من انجام دادم زمان در سرعت نور متوقف نمي شود! بلکه مفهومي مبهم پيدا مي کند.
تصویر
دوستان اگر اشتباه ميکنم بگيد smile124
دوست عزیز رابطه سوم اسمش چیه ؟
فرمول جرم نسبي

smile072
دوست عزیز منظورم فرمول اول بود که از C استفاده کردید ولی در فرمول دوم هم به نظر من اشتباه است چون باز هم در حد سرعت نور و نزدیک به سرعت نور محاسبه کردید و همین طور که سینا هم اشاره داشتند فرمول انیشتین برای سرعت های بالا و نزدیک به نور کاربرد ندارد .
بازم اگه اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنند

باز میگم منظور از زمان متوفق میشود یعنی چی ؟ خود شما میتوانید این را شرح دهید ؟ آیا زمان برای فتون نور متوقف میشود ؟ برای ناظر متوقف میشود ؟ یا حد فاصل بین ناظر و فتون نور متوقف میشود ؟ یا در جهان متوقف میشود ؟
فکر نمیکنم این گزاره مفهوم درستی داشته باشد و در مقالات علمی از ان استفاده شود و به قول دوستان تخیلات نویسنده بوده است .

نمایه کاربر
adrina

نام: نگین

محل اقامت: سردشت

سپاس: 52

پست توسط adrina »

زمان متوقف میشه احتمالا واسه جسمیه که به سرعت بیشتر از نور میرسه.وقتی جسمی سرعتش اند بالا بره مگه به انرژی تبدیل نمیشه؟
تصویرتصویرتصویر

نمایه کاربر
mohsen2545

تماس:

پست توسط mohsen2545 »

تبسم رویِ لبهامون بشینه
نهالِ آرزوهامون تو سینه

نمایه کاربر
Sinasuperman

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

دوست عزیز محسن جان اوّلاً از این فرمول اصلاً در سرعت نور استفاده نکن![این نصیحت بنده به شما! !]در زمانی که فرمول به سمت C میل می کند فرمول جواب ندارد این برای بار nام!( smile097 )!
در مورد از حرکت ایستادن و یا متوقف شدن زمان در این سرعت می توان اینگونه استنباط کرد که چون این سرعت حد و مرز حرکت ماده در دایره ی کائنات است به نوعی با رسیدن به آن از همه ی اجرام مادی و صرفاً مادی سریع تریم و این میزان نه به اندازه ی کم بلکه بسیار بسیار زیاد است!برای درک بالاتر خودتان را از چشم یک فوتون ببینید! واکنش یک انسان آنقدر کند است که در برابر حرکت یک فوتون تقریباً 0.000 [تکینگی] می باشد و این سبب می شود از دیدگاه یک فوتون ما بدون حرکت به نظر بیاییم و اگر دقیقاً به ثابت C=3*10^8 m/s برسیم اجسام در اطراف ما دقیقاً بدون حرکتند زیرا ما سریعترین ماده ای هستیم که حرکت می کنیم( smile023 ) ! ! !
ارادتمند اعضای گرامی سایت
سینا.جـــــــــ .
( smile048 )

تصویر

ارسال پست