سقوط سكه در سقوط آزاد ؟؟؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
محمد مهدي غلامي

محل اقامت: مشهد

سپاس: 14

تماس:

سقوط سكه در سقوط آزاد ؟؟؟

پست توسط محمد مهدي غلامي »

سوال: فرض كنيد كه ما درون يك آسانسور در حال سقوط آزاد هستيم و سكه اي را در دست داريم اكر كف دستمان را رو به بايين بكيريم و سكه را رها كنيم جه اتفاقي خواهد افتاد ؟ايا سكه به كف آسانسور برخورد ميكند يا خير ؟
جنگ نرم ... ؟!!!

navidn2

سپاس: 2

تماس:

Re: سقوط سكه در سقوط آزاد ؟؟؟

پست توسط navidn2 »

چون شتاب سکه نسبت به دست شما 0 است و جاذبه هم برای شما و سکه یکسان------>سکه به کف دست شما میچسبد و باهم سقوط میکنید!!!
smile072

نمایه کاربر
الیسا

سپاس: 22

تماس:

پست توسط الیسا »

siroos_fazeli نوشته شده:سوال: فرض كنيد كه ما درون يك آسانسور در حال سقوط آزاد هستيم و سكه اي را در دست داريم اكر كف دستمان را رو به بايين ب-م و سكه را رها كنيم جه اتفاقي خواهد افتاد ؟ايا سكه به كف آسانسور برخورد ميكند يا خير ؟
این سوال منم بود،آزمایش کردم دیدم سکه افتاد کلی ضایع شدم.(حالا ما که نمیخواستیم بچسبه به دستمون،شناورم میشد کافی بود!)
---the night will rise&---

navidn2

سپاس: 2

تماس:

پست توسط navidn2 »

الیسا نوشته شده:
siroos_fazeli نوشته شده:سوال: فرض كنيد كه ما درون يك آسانسور در حال سقوط آزاد هستيم و سكه اي را در دست داريم اكر كف دستمان را رو به بايين ب-م و سكه را رها كنيم جه اتفاقي خواهد افتاد ؟ايا سكه به كف آسانسور برخورد ميكند يا خير ؟
این سوال منم بود،آزمایش کردم دیدم سکه افتاد کلی ضایع شدم.(حالا ما که نمیخواستیم بچسبه به دستمون،شناورم میشد کافی بود!)
در این حد؟؟؟؟
یعنی رفتی تو اسانسور بعد ازمایش کردی توقع داشتی نیفته؟؟؟؟
معلومه می افته چون شتاب شما شتاب اسانسوره و شتاب سکه g
خوب گرانش مسلما بیشتر از شتاب اسانسوره و سکه می افته!!!!! smile072

نمایه کاربر
lfigo170

سپاس: 9

تماس:

پست توسط lfigo170 »

الیسا نوشته شده:
یه بار دیگه سوار آسانسور شو
هر چی سیم و طناب به آسانسور وصلن رو قطع کن.
این بار ضایع نمی شی smile001
البته اگه از مقاومت هوا صرف نظر کنی
"love the life you live.
live the life you love."

— Bob Marley

نمایه کاربر
paulhenry

سپاس: 5

تماس:

پست توسط paulhenry »

اگه زنده موندی....
گرچه حتی اگه واقعا در حال سقوط باشی مقاومت شدید هوا به خاطر سطح بالای سکه نسبت به جرمش اونو با شتابی بسیار کمتر از G حرکت میده... یعنی سکه یه ربع بعد از خودت میرسه!!
توازن سر انجام جهان ، و هر آنچه درون آن است

نمایه کاربر
lfigo170

تماس:

پست توسط lfigo170 »

paulhenry نوشته شده:اگه زنده موندی....
گرچه حتی اگه واقعا در حال سقوط باشی مقاومت شدید هوا به خاطر سطح بالای سکه نسبت به جرمش اونو با شتابی بسیار کمتر از G حرکت میده... یعنی سکه یه ربع بعد از خودت میرسه!!
مقاومت هوا به زیر آسانسور اثر می کنه و سکه توی آسانسوره
مقاومت از شتاب آسانسور کم می کنه نه سکه
حالا الیسا بره امتحان کنه همه چیزو می فهمیم
"love the life you live.
live the life you love."

— Bob Marley

نمایه کاربر
paulhenry

سپاس: 5

تماس:

پست توسط paulhenry »

منظور من هم بیرون از آسانسور بود
توازن سر انجام جهان ، و هر آنچه درون آن است

نمایه کاربر
lfigo170

تماس:

پست توسط lfigo170 »

paulhenry نوشته شده:منظور من هم بیرون از آسانسور بود
آهههااا از اون لحاظ
"love the life you live.
live the life you love."

— Bob Marley

نمایه کاربر
ذهن زيبا

سپاس: 1

پست توسط ذهن زيبا »

سلام. بايد بگم همتون اشتباه ميكنيد smile020 .اولا بايد بگم از اين روش براي تعليم چتر بازان استفاده مي شود . به اين صورت كه همه با
يك هواپيماي مسافر بري كه صندلي هايش را بر داشته اند تا ارتفاع بسيار بالايي پرواز مي كنند سپس خلبان موتور ها را خاموش كرده و سقوط آزاد مي كنند .در هنگام سقوط همگي در هواپيما معلق مي شوند. smile006 .حالا دليلش . درون اسانسور در حال سقوط باسرعت بالا سكه نيز مانند چترباز ها در هوا معلق مي شود . در موارد قبل كه شما ازمايش كرده بوديد سرعت كم است smile061

نمایه کاربر
mohsen2545

سپاس: 98

تماس:

پست توسط mohsen2545 »

آخرین ویرایش توسط mohsen2545 شنبه ۱۳۹۱/۲/۹ - ۲۲:۰۴, ویرایش شده کلا 1 بار
دلم میخواد یه روزی فارغ از غم
تبسم رویِ لبهامون بشینه
شاید اون روز دوباره جون بگیره
نهالِ آرزوهامون تو سینه

نمایه کاربر
lfigo170

تماس:

پست توسط lfigo170 »

ذهن زيبا نوشته شده:سلام. بايد بگم همتون اشتباه ميكنيد smile020 .اولا بايد بگم از اين روش براي تعليم چتر بازان استفاده مي شود . به اين صورت كه همه با
يك هواپيماي مسافر بري كه صندلي هايش را بر داشته اند تا ارتفاع بسيار بالايي پرواز مي كنند سپس خلبان موتور ها را خاموش كرده و سقوط آزاد مي كنند .در هنگام سقوط همگي در هواپيما معلق مي شوند. smile006 .حالا دليلش . درون اسانسور در حال سقوط باسرعت بالا سكه نيز مانند چترباز ها در هوا معلق مي شود . در موارد قبل كه شما ازمايش كرده بوديد سرعت كم است smile061
مگه من چی گفتم
منم گفتم اگه هر چی سیم و طناب به آسانسور وصله رو قطع کنی بعد سوارش بشی (سقوط آزاد) و سکه رو ول کنی از دستت نمیفته
"love the life you live.
live the life you love."

— Bob Marley

نمایه کاربر
Legionnaire

سپاس: 15

تماس:

پست توسط Legionnaire »

سلام
یه راه ساده برای برون رفت از بحران اینه که یه لیوان فلزی را با آب داخلش رها کن و نتیجه را ببین البته لیوان رو برعکس بگیر با آب داخلش بعد رهاش کن.
ذهن زيبا نوشته شده:ولا بايد بگم از اين روش براي تعليم چتر بازان استفاده مي شود . به اين صورت كه همه با
يك هواپيماي مسافر بري كه صندلي هايش را بر داشته اند تا ارتفاع بسيار بالايي پرواز مي كنند سپس خلبان موتور ها را خاموش كرده و سقوط آزاد مي كنند .در هنگام سقوط همگي در هواپيما معلق مي شوند
این چیزی که شما می گید بر چه اساس و منبعی می گید؟
چون باید نیروی وزن با چیزی روبه بالا خنثی بشه تا بی وزنی حاصل شود

تو هالیدی نوشته بود که هواپیما یه مسیر سهموی رو طی می کنه که وقتی به همسایگی نقطه بیشینه می رسه به مدت چند ثانیه نیروی مرکزگرا با نیروی عمود بر سطح برابر می شن و بی وزنی ایجاد می شه
smile072

mohammad saleh

سپاس: 8

پست توسط mohammad saleh »

هنگامی که شما در حال سقوط آزاد هستید نسبت به سکه ای که در دستتان است سرعتی ندارید چون هردو دریک زمان و از یک ارتفاع سقوط کرده ایدوچون سرعت کمیتی نسبی است بنابراین زمانی که سکه را رها می کنید در دستتان می ماند.

ali reza 1111

سپاس: 7

پست توسط ali reza 1111 »

دوستان حداقل اول امتحان کنید بعد جواب بدین !!
جواب:قطعاً به زمین برخورد خواهد کرد ؛ جالبه که بدونید اگر زمانی که سکه در هوا معلق است ، اسانسور بایستد سکه با شتاب بیشتر و ضربه محکم تری به کف اسانسور برخورد خواهد کرد .
اینگونه سؤالات به راحتی با کمی تسلط بر محاسبات شتاب و سرعت نسبی قابل پاسخ گوییست .
به شما پیشنهاد میکنم کتاب هالیدی جلد 1 یا کتاب کلپنر را مطالعه کنید و تمرین بیشتری داشته باشید.
آنان که محیط فضل و آداب شدند * در جمع کمال شمع اصحاب شدند
ره زین شب تاریک نبردند برون * گفتند فسانه ای و در خواب شدند

ارسال پست