دوستان کمکم کنید ...

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
space.mohamad

نام: محمد منصوریان

سپاس: 4

تماس:

دوستان کمکم کنید ...

پست توسط space.mohamad »

سلام
دوستان کمکم کنید ...
من رشته ی مکانیک می خونم ( 2 سال) ولی عاشق فیزیکم . می خوام خودم کنار درسام بخونمش و بعد فوق لیسانس را برم فیزیک
یعنی می تونم خودم بخونمش ؟؟؟؟
فوق لیسانس می شه رشته عوض کنم ؟؟؟؟
اصل اول : " هرگز نگذار کسانی یا رویدادهایی تو را منکوب کنند " (ماری کوری)

stay hungry stay foolish

Aseman shab

Re: دوستان کمکم کنید ...

پست توسط Aseman shab »

ارشد میتونید فیزیک شرکت کنید
اما بابت درسهایی که لازم بخونید اول باید معلوم کنید خود فیزیک شرکت میکنید یا رشته های شناورش رو دوست دارید؟
آنجا که هیچ راهی وجود ندارد خداوند راه هایی را میگشاید که تو را حیرت زده خواهد کرد

نمایه کاربر
professor.freak

نام: پویان

سپاس: 19

تماس:

پست توسط professor.freak »

Aseman shab نوشته شده:ارشد میتونید فیزیک شرکت کنید
اما بابت درسهایی که لازم بخونید اول باید معلوم کنید خود فیزیک شرکت میکنید یا رشته های شناورش رو دوست دارید؟
میشه لطفا توضیح بدید رشته شناور یعنی چی؟
زندگی تنها سایه ای گذرا و بازیگری بی نوا است که ساعتی بر صحنه می خرامد و به شور و هیجان می آید و سپس دیگر آوایی به گوش نمی رسد .افسانه ای خشم آلود و پر خروش که ابلهی حکایت می کند و هیچ معنایی ندارد.(مکبث-شکسپیر)
انسان حیوان غمگینی است که فقط اعجاز به هیجان می آوردش ،یا کشتار.(هفت دیوانه -روبرتو آرلت)

نمایه کاربر
space.mohamad

تماس:

پست توسط space.mohamad »

professor.freak نوشته شده:
Aseman shab نوشته شده:ارشد میتونید فیزیک شرکت کنید
میشه لطفا توضیح بدید رشته شناور یعنی چی؟
اگه می شه توضیح بدید !

stay hungry stay foolish

Aseman shab

پست توسط Aseman shab »

خود فیزیک که کنکور و دفترچه اش جداست شامل گرایشهای هسته ای، اتمی ومولکولی، جامد، پلاسما، نجوم
ولی رشته های شناور که کنکور ودفترچه اش جدای از کنکور فیزیک شامل فیزیک پزشکی، ژئوفیزیک، فیزیک دریا، فوتونیک میشه که البته قبولی توی این رشته بخاطر پذیرش خیلی کم، خیلی سختتر از فیزیک و فقط حق شرکت در یکی از این رشته های شناور رو دارین
آنجا که هیچ راهی وجود ندارد خداوند راه هایی را میگشاید که تو را حیرت زده خواهد کرد

ستاره مرتضوی

سپاس: 3

پست توسط ستاره مرتضوی »

سلام دوست عزیز
مهندسی هسته ای هم جز رشته های شناور هست اما کنکورش جدا نیست تا چند سال پیش کنکور جداگانه داشت اما الان نداره
ستاره -ارشد مهندسی هسته ای smile015

Aseman shab

پست توسط Aseman shab »

میشه بگید کدوم دانشگاه ها داره و فرقش با فیزیک هسته ای چیه؟ وبرای انتخابش از توی دفترچه کنکور که بعد ازاعلام رتبه میاد میشه انتخابش کرد؟

نمایه کاربر
Vanda

سپاس: 71

پست توسط Vanda »

ستاره مرتضوی نوشته شده:ستاره -ارشد مهندسی هسته ای smile015
smile072 smile007 smile072موفق باشید smile072 smile072

Aseman shab

پست توسط Aseman shab »

ستاره خانم من منتظر جوابتونم smile128

نمایه کاربر
space.mohamad

تماس:

پست توسط space.mohamad »

از جواباتون ممنونم .
حالا به نظر شما در کنار درسم می تونم خودم فیزیکا بخونم ؟
یعنی درس هاشا می فهمم ؟؟ smile072

stay hungry stay foolish

Aseman shab

پست توسط Aseman shab »

اگه بخوای خود فیزیک رو بررسی کنیم درسهایی مثل ریاضیات پایه، ریاضی فیزیک، فیزیک پایه ها، ومکانیک تحلیلی ها رو چون رشته خودتونم مکانیک حتما میتونید، درسی مثل ترمودینامیک هم تقریبا ساده و میتونید خودتون بخونید. اما مکانیک کوانتومی ها راستش فکر نکنم بشه بدون استاد خوند و چیز زیادی فهمید و مغناطیس هم به خاطر سنگینی مبحث هاش وضعی مشابه کوانتوم رو داره که اگه بتونید برای این دوتا درس با بچه های فیزیک دانشگاهتون سرکلاس برید فکر نکنم دیگه مشکلی باشه

نمایه کاربر
professor.freak

نام: پویان

سپاس: 19

تماس:

پست توسط professor.freak »

Aseman shab نوشته شده:اگه بخوای خود فیزیک رو بررسی کنیم درسهایی مثل ریاضیات پایه، ریاضی فیزیک، فیزیک پایه ها، ومکانیک تحلیلی ها رو چون رشته خودتونم مکانیک حتما میتونید، درسی مثل ترمودینامیک هم تقریبا ساده و میتونید خودتون بخونید. اما مکانیک کوانتومی ها راستش فکر نکنم بشه بدون استاد خوند و چیز زیادی فهمید و مغناطیس هم به خاطر سنگینی مبحث هاش وضعی مشابه کوانتوم رو داره که اگه بتونید برای این دوتا درس با بچه های فیزیک دانشگاهتون سرکلاس برید فکر نکنم دیگه مشکلی باشه
نه به نظر من فیزیک کوانتوم رو خودتم میتونی بخونی مهم اینه که پایه فیزیک مدرنت قوی باشه.(نه پایه فیزیک نیوتنی)
زندگی تنها سایه ای گذرا و بازیگری بی نوا است که ساعتی بر صحنه می خرامد و به شور و هیجان می آید و سپس دیگر آوایی به گوش نمی رسد .افسانه ای خشم آلود و پر خروش که ابلهی حکایت می کند و هیچ معنایی ندارد.(مکبث-شکسپیر)
انسان حیوان غمگینی است که فقط اعجاز به هیجان می آوردش ،یا کشتار.(هفت دیوانه -روبرتو آرلت)

Aseman shab

پست توسط Aseman shab »

نه به نظر من فیزیک کوانتوم رو خودتم میتونی بخونی مهم اینه که پایه فیزیک مدرنت قوی باشه
حرفتون درست اما منظورم این که برای فراگیری این بخش از فیزیک (فیزیک کوانتومی ومدرن)نیاز به استاد هست، حالا برای یادگیری مدرن هم نیاز به استاد، چون بالاخره باید به صورت پایه ای مدرن رو یادگرفت که اونم فکرنکنم بدون استاد بشه درک درستی به دست آورد

نمایه کاربر
space.mohamad

تماس:

پست توسط space.mohamad »

Aseman shab نوشته شده:اگه بخوای خود فیزیک رو بررسی کنیم درسهایی مثل ریاضیات پایه، ریاضی فیزیک، فیزیک پایه ها، ومکانیک تحلیلی ها رو چون رشته خودتونم مکانیک حتما میتونید، درسی مثل ترمودینامیک هم تقریبا ساده و میتونید خودتون بخونید. اما مکانیک کوانتومی ها راستش فکر نکنم بشه بدون استاد خوند و چیز زیادی فهمید و مغناطیس هم به خاطر سنگینی مبحث هاش وضعی مشابه کوانتوم رو داره که اگه بتونید برای این دوتا درس با بچه های فیزیک دانشگاهتون سرکلاس برید فکر نکنم دیگه مشکلی باشه

از راهنماییهاتون بسیار متشکرم

stay hungry stay foolish

Aseman shab

پست توسط Aseman shab »

خواهش میکنم smile072

ارسال پست