ایستگاه تفکر

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
Sina Asadi

نام: سینا اسدی

سپاس: 50

تماس:

Re: ایستگاه تفکر

پست توسط Sina Asadi »

hani96 نوشته شده:3 نفر؟ smile029
باید توضیح دهید که گونه با سه نفر و یا هر چند نفر دیگر می تواند این کار را انجام دهد.
hani96 نوشته شده:هنوز جایزه برنده های قبلی رو ندادی رفتی سراغ سوال بعدی؟ smile058
Anita! نوشته شده:یوهوووووو!!!!! smile039 smile015
من جایزه میخوام م م م م smile039 smile039
مگر بنده در قوانین تاپیک عرض نکردم از این پست های بیهوده به صورت جداگانه نفرمایید بانو anita و آقا/خانم hani96 ضمنا بنده برای جایزه جز نبوغ و علم سرشار خودم دیگر چه چیزی دارم که خدمت شما عرضه کنم حال اگر در زمینه ی اختر فیزیک و موضوعات وابسته سوالی دارید بفرمایید تا جواب یا همان جایزه ی خود را دریافت کنید!
چاکریم!
You know!....the purpose should be somewhere beyond the impossible limits.

hani96

محل اقامت: تهران

پست توسط hani96 »

باید توضیح دهید که گونه با سه نفر و یا هر چند نفر دیگر می تواند این کار را انجام دهد
اولین مضرب 4که به 6 هم بخش پذیر باشد
با شیطان هم داستان شدم تا در برابر هیچ انسانی سر تعظیم فرود نیاورم(دکتر شریعتی)

نمایه کاربر
Sina Asadi

تماس:

پست توسط Sina Asadi »

hani96 نوشته شده:
باید توضیح دهید که گونه با سه نفر و یا هر چند نفر دیگر می تواند این کار را انجام دهد
اولین مضرب 4که به 6 هم بخش پذیر باشد
من از شما پاسخ ریاضی نمی خواهم.اگر به سوالان ریاضی علاقه مند هستید به تاپیک بنده با عنوان "پاسخ دهید به این سوال ساده ی ریاضی" در تالار ریاضیات مراجعه فرمایید.شما باید توضیح دهید که مراحل کار با این چند همراه به چه صورت است.

akropovice

پست توسط akropovice »

سلام من می گم فرقی نمیکنه چند نفر باشن چون هرکی آذوقه خودشو داره و به کسی هم نمی ده smile001 .
اگه مثلا بگیم 3 تا (که 3×4بشه 12)اون وقت یه نفرباید اون وسط از گرسنگی بمیره.
آلبرت انیشتین:
ارزش حقیقی بشر در مرتبه ی اول به میزان و نحوه ی رهایی او از خود بستگی دارد.
فیزیک تماشای بیرون جهان نیست .سلوک در ژرفای جهان است.

نمایه کاربر
Sina Asadi

تماس:

پست توسط Sina Asadi »

akropovice نوشته شده:سلام من می گم فرقی نمیکنه چند نفر باشن چون هرکی آذوقه خودشو داره و به کسی هم نمی ده smile001 .
اگه مثلا بگیم 3 تا (که 3×4بشه 12)اون وقت یه نفرباید اون وسط از گرسنگی بمیره.
شما رو به روزه های نگرفتتون ، شما رو به نماز های نخوندتون ، شمارو رو به دروغ های گفته تون شما رو به این که پته ی همتون رو ریختم رو آب کمی فکر کنید!پاسخ منطقی بدهید!

نمایه کاربر
Sina Asadi

تماس:

پست توسط Sina Asadi »

پاسخ سوال شماره ی 2:
کاشف می تواند مسافت شش روزه به یاری 2 همراه به پایان برساند.
سه مرد در حالی که هر کدام ذخیره ی آب و غذای 4 روز را حمل می کنند به راه می افتند.در پایان نخستین روز یکی از همراهان جیره یک روز خود را به هر یک از دو مرد تحویل می دهد و خود به نقطه آغاز باز می گردد.در پایان روز بعد همراه دوم جیره ی یک روز خود را به کاشف تحویل می دهد و باز می گردد.اکنون جناب کاشف آب و غذای کافی در اختیار دارد و می تواند سفر چهار روزه ی باقیمانده را به پایان برساند.
دیدید چقدر آسان بود!

نمایه کاربر
Anita!

پست توسط Anita! »

بعدی رو بگید!! smile040
تصویر

keyhankeyhan

پست توسط keyhankeyhan »

Sina Asadi نوشته شده:پاسخ سوال شماره ی 2:
سه مرد در حالی که هر کدام ذخیره ی آب و غذای 4 روز را حمل می کنند به راه می افتند.در پایان نخستین روز یکی از همراهان جیره یک روز خود را به هر یک از دو مرد تحویل می دهد و خود به نقطه آغاز باز می گردد.در پایان روز بعد همراه دوم جیره ی یک روز خود را به کاشف تحویل می دهد و باز می گردد.اکنون جناب کاشف آب و غذای کافی در اختیار دارد و می تواند سفر چهار روزه ی باقیمانده را به پایان برساند.
دیدید چقدر آسان بود!
جواب رو زود زدید تو تاپیک من تازه به اینترنتم رسیده بودم

نمایه کاربر
EWTRFAN

محل اقامت: شیراز

سپاس: 43

تماس:

پست توسط EWTRFAN »

Sina Asadi نوشته شده:جز نبوغ و علم سرشار خودم
آفرین!!!
Albert Einstein:
معادلات برای من مهمترند چرا که سیاست برای زمان حال است و یک معادله برای ابدیت...

ساحل فیزیک : http://www.beach-physics.ir

balalian

پست توسط balalian »

به نام خدا
سلام من تازه واردم سوالاتی دارم اما ندونستم از کجا شروع کنم ضمن درخواست راهنمایی لطفا جواب بفرمائید:
بفرمایید چرا از کتری یا سماور هنگامی که آب آن در آستانه به جوش آمدن است صدای جیغ یا زوزه یا سوت یا صدای فیشه شنیده می شود وبا جوش آمدن آن، صدا قطع می شود. ممنون

نمایه کاربر
Sina Asadi

تماس:

پست توسط Sina Asadi »

Anita! نوشته شده:بعدی رو بگید!! smile040
keyhankeyhan نوشته شده:
Sina Asadi نوشته شده:پاسخ سوال شماره ی 2:
دیدید چقدر آسان بود!
جواب رو زود زدید تو تاپیک من تازه به اینترنتم رسیده بودم
EWTRFAN نوشته شده:
آفرین!!!
Anita! نوشته شده:
EWTRFAN نوشته شده:
آفرین!!!
smile058
Anita! نوشته شده:
EWTRFAN نوشته شده:
آفرین!!!
smile058
یک بار دیگر میگم :لطفا از دادن این پست ها خودداری نمایید
balalian نوشته شده:به نام خدا
سلام من تازه واردم سوالاتی دارم اما ندونستم از کجا شروع کنم ضمن درخواست راهنمایی لطفا جواب بفرمائید:
بفرمایید چرا از کتری یا سماور هنگامی که آب آن در آستانه به جوش آمدن است صدای جیغ یا زوزه یا سوت یا صدای فیشه شنیده می شود وبا جوش آمدن آن، صدا قطع می شود. ممنون
با آن که این پست مربوط به این تاپیک نیست و باید در تالار پرسش و پاسخ مطرح شود و نه اینجا ! با این حال جواب سوال شما را با این که در تخصص من نیست می دهم.بر روی دهانه ی لوله ی کتری یک سوت خاص با لبه های مشخص و یا دهانه ی این لوله را به نوعی خاص طراحی می شود که در مقابل فشار ضعیف گاز (یعنی هنوز آب درون محفظه به طور کامل جوش نیامده است) صدایی شبیه به سوت تولید می کند ولی دیگر هنگامی که آب به طور کامل به جوش آمد به دلیل فشار شدید بخار آب دیگر صدایی تولید نمی شود.البته این سوال رو نمی شود یک سوال کاملا فیزیکی تلقی کرد.

نمایه کاربر
Sina Asadi

تماس:

پست توسط Sina Asadi »

سوال شماره ی 3
یک قایق گشتی پلیس مسیر معمولی گشتزنی را آغاز می کند.مسیر ماموریت ایتدا به سمت بالای رود خانه و سپس به سمت پایین رود خانه می رود و مجددا به سمت بالای رودخانه باز می گردد.امروز رودخانه کمی با سرعت بیشتری در جریان است.آیا این امر در زمان انجام ماموریت دارد؟چرا؟

keyhankeyhan

پست توسط keyhankeyhan »

نه فرقی نداره چون سرعت رفت و برگشت هم دیگه رو جبران میکنن smile026

keyhankeyhan

پست توسط keyhankeyhan »

keyhankeyhan نوشته شده:نه فرقی نداره چون سرعت رفت و برگشت هم دیگه رو جبران میکنن smile026

اگه جوابم درسته جایزه جواب سوال زیر

اپر سیاه چاله ای به جرم ماده سیاه داشته باشیم فاصلش از کل کائنات چقدر باید باشد که باعث انقباض جهان نشود؟

نمایه کاربر
Sina Asadi

تماس:

پست توسط Sina Asadi »

keyhankeyhan نوشته شده:نه فرقی نداره چون سرعت رفت و برگشت هم دیگه رو جبران میکنن smile026
keyhankeyhan نوشته شده:

اگه جوابم درسته جایزه جواب سوال زیر

اپر سیاه چاله ای به جرم ماده سیاه داشته باشیم فاصلش از کل کائنات چقدر باید باشد که باعث انقباض جهان نشود؟
خیر درست نیست! ولی با این حال جواب سوال می دهم:در ابتدا به علت این امر می پردازیم.علت این امر به تعبیر بسیار ساده نبروی گرانشی بسیار قدرتمند آن است.(افق رویداد به دامنه ی گرانشی یک سیاه چاله گفته می شود) حال شما می گویید که ابر سیاه چاله ای به جرم ماده تاریک چه فاصله ای از کیهان داشته باشد تا موجب انقباض جهان نشود پاسخ این است که باید کیهان ما درافق رویداد آن قرار نگرفته باشد.نکته قابل تذکر این است که این یک بررسی بسیار ساده است.علت این امر استفاده از لغاتی همچون کل کائنات و جرم ماده سیاه می باشد چراکه سوال پیش می آید:خوب اصلا این جرم از کجا آمده است و یا این که منظور از خارج از کائنات چیست.بررسی دقیق تر نیاز به مطالعه در زمینه ی ماده سیاه و نظریه ی جهان های موازی دارد که خود بحث درازی دارد.پیشنهاد می کنم که مقاله ای را که بنده در زمینه ی ماده و انرژی تاریک در تالار کیهانشناسی نوشته ام را مطالعه بفرمایید.
منتظر پاسخ های شما عزیزان هستم!
چاکریم!
آخرین ویرایش توسط Sina Asadi سه‌شنبه ۱۳۹۰/۶/۱ - ۲۳:۵۴, ویرایش شده کلا 1 بار

ارسال پست