ماث من  فرا تر از تخیل موجودات ماوراءطبیعه

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
marqos

سپاس: 39

ماث من  فرا تر از تخیل موجودات ماوراءطبیعه

پست توسط marqos »

وجود داستان هایی درباره ، وجود موجودات افسانه ای یا فرا انسانی چه در گذشته چه در حال مبحثی منحصر به منطقه یا کشور خاصی نیستند ! پدیده ی ماث من یا مرد شاپرکی که در دهه های 60 و 70 آمریکا بسیار مطرح بود از این دست موارد است. ماث من طبق گزارش شاهدان عینی موجودی با دو الی سه متر قد ، بدون سر ، یا سری کوچک ، با دو بال در پشت ایستاده رو ی دو پا و چشمانی بزرگ و قرمز استتصویر
تعدادی از مشاهدان آنرا حیوانی باندازه انسان و بالدار و دارای چشمان بزرگ و مشعشع سرخ رنگ توصیف کرده اند در حالیکه تعدای دیگر چشمانی نورانی را از آن به یاد دارند. فرضیات متعددی از پدیده فوق الطبیعه گرفته تا جغدها، بر اساس گزارشهای مردمی بنا گردید و البته تاکنون هنوز هیچ توضیح صریح و قطعی ای در این زمینه ارائه نشده است.
مخلوق ماثمن، که به موازات سریال تلویزیونی بتمن که در آن زمان طرفداران بیشماری داشت نامگذاری گردید، برای اولین بار در 12 نوامبر 1966 مشاهده گردید. گروهی شامل پنج مرد که در حال آماده سازی گوری در قبرستان نزدیگ Clendenin وست ویرجیانا بودند، موجودی قهوه ای رنگ مانند انسان بالدار می بینند که از پشت سر آنها کنار درختان به هوا برمی خیزد و از روی سر آنها عبور می کند. به هر حال این رویت به اطلاع عموم رسانده نشد و تازه سه روز بعد برای اولین بار در رسانه ها خبررسانی گردید.
تصویر

اواخر شب 15 نوامبر، دو زوج جوان از پوینت پلیزانت به نامهای راجر و لیندا اسکاربری و استیو و ماری مالت با اتوموبیل اسکاربری مشغول رانندگی بودند. آنها در حال عبور از کارخانه TNT جنگ جهانی دوم، حدود هفت مایلی خارج پوینت پلیزانت بودند که در سایه شب، دو روشنائی سرخ رنگ کنار ایستگاه ژنراتور، نزدیک درب ورودی کارخانه نظر آنها را جلب می کند. آنها اتوموبیل را متوقف می کنند و از چیزی که دیدند وحشت کردند: آن دو روشنائی چیزی نبود غیر از چشمان قرمز رنگ و درخشان حیوانی بزرگ، شبیه انسان اما گنده تر، حدود شش و نیم یا هفت فیت بلندی، که دو بال بزرگ به پشت داشت. هر دو زوج وحشت زده و هراسان به اتوموبیل گریخته و راهی جاده 62 می شوند. آنها در پائین جاده و در حال خروج از آن، دوباره حیوان را می بینند که بر روی خاک پشته کنار جاده ایستاده است. آن بالهایش را باز می کند و پروازکنان آنها را تا نزدیکی شهر دنبال می کند. هر دو خانواده به دادگاه میسون کانتی رفتند و ماوقع را برای میلارد هالستید معاون تعریف کردند که بعدها گفت: «من این بچه ها را در تمام طول زندگیشان می شناختم. آنها تا بحال هیچ مشکلی نداشتند و واقعا آن شب ترسیده بودند. من گفته آنها را باور کردم.» وی پشت سر اتوموبیل راجر اسکاربری به کارخانه TNT بازگشتند ولی هیچ اثر و نشانه ای از مخلوق عجیب و غریب نیافتند.
برخی هم علت فرو ریختن پل فلزی silver bridge را این موجود میدانند
تصویر

در مورد وجود چنین موجودی داستان ها و گزارشات فراوانی ثبت شده!
خب فکر میکنید این میتونه صحت داشته باشه؟
آخرین ویرایش توسط marqos چهارشنبه ۱۳۹۰/۶/۳۰ - ۲۲:۴۰, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
space.mohamad

نام: محمد منصوریان

سپاس: 4

تماس:

Re: ماث من

پست توسط space.mohamad »

مثله هزاران مورد شبیه به این ، راست یا دروغ بودنشا هیچکس نمیدونه . البته خوشبختانه موسسه های علمی مسخره ترین موارد هم بررسی می کنند . که تا به حال در اکثر موارد به هیچ چیزی نرسیدند . smile072
اصل اول : " هرگز نگذار کسانی یا رویدادهایی تو را منکوب کنند " (ماری کوری)

stay hungry stay foolish

نمایه کاربر
Sinasuperman

محل اقامت: تهران

سپاس: 23

تماس:

یتی

پست توسط Sinasuperman »

یتی (به تبتی: Migo, gYa’ dred) یا مرد برفی موجود افسانه‌ای ساکن در کوه‌های هیمالیا و (کشورهای نپال و تبت است. بنا به داستان‌ها او جثه‌ای به بزرگی یک خرس بزرگ سفید دارد و همانند انسان بر روی دو پا راه می‌رود گفته می‌شود که بومیان و کوهنوردان در هوای بد کوهستان یتی را گه گاه میبینند گفته می‌شود که گاهی به مردمان گمشده د رکوه کمک می‌کند. از این موجود با نامهای "بزرگ پا" Big Foot و Sasquach هم نام برده شده است. بسیاری از انسان‌های کنجکاو و حتی دانشمندان به‌دنبال ردپاهای "یتی" هستند.برخی دانشمندان انسان شناس یتی را با "ژیگانتوپیتکوس" که موجودی باستانی، انسان نما ومنقرض شده از گونه پریماتها می‌باشد مشابه دانسته اند. برخی شواهد بدست آمده نشان می‌دهد که احتمال وجود موجودی مانند یتی، نه تنها در تبت، که در کلرادو (ایالات متحده) نیز می‌رود. پژوهشگرانی که در زمینه چنین موجوداتی تحقیق می‌کنند با تشکیل انجمن‌ها و سایتهای گوناگون نتایج تحقیقات خود را بعموم علاقمندان ارائه مینمایند:The Bigfoot Researchers' Organizationتصاویرو شواهد گوناگونی از این موجود ارائه شده که همه آنها واضح و قابل اثبات نیستند، اما برخی از آنها تامل برانگیزند و این امکان را می‌دهند که روزی افسانه یتی به حقیقتی علمی بدل گردد و شاید انقلابی در کشف مراحل تکامل پریماتها و بویژه انسان پدید آورد.
تصویر
...
یک مجری تلویزیونی آمریکایی می گوید ، او و اعضای تیمش ردپاهایی را در منطقه اورست در نپال یافته اند که مشابه ردپاهای موجود افسانه ای «یتی» است. با کشف این ردپاها باردیگر افسانه مرد برفی هیمالیا و اورست مشهور به «یتی» زنده شده است.
تصویر
به گزارش شبکه BBC ،‌ جاش گیتس، مجری آمریکایی که به همراه تیم خود در منطقه اورست سرگرم تهیه یک مجموعه تلویزیونی به نام (Destination Truth ) در مورد موجودات افسانه ای است، می گوید، جستجو برای یافتن یتی را شب ها و با کمک چراغ قوه انجام داده است زیرا افرادی که ادعا می کنند این موجود عظیم الجثه انسان نما را دیده اند، می گویند هنگام شب او را مشاهده کرده اند.
با اینکه تیم گیتس موفق به مشاهده یتی نشده است، اما یکی از اعضای نپالی گروه او سه رد پا کشف کرده است.
این ردپاها که چهارشنبه گذشته کشف شده اند هیجان زیادی را در کشور نپال برانگیخته اند.

جاش گیتس به BBC گفت ،یکی از این رد پا ها که ردی تازه و دست نخورده است ۳۳ سانتیمتر طول و ۲۵ سانتیمتر عرض داشته است. رد دیگری که کشف شده، جای یک پاشنه پا و دیگری ردی نامشخص تر است.
گیتس می گوید رد پای کشف شده که اثر ۵ انگشت نیز در آن دیده می شود، مشخصاتی انسانی دارد.
او گفت ، این ردپا ساختگی به نظر نمی رسد و به علاوه فکر نمی کند که رد پا به جانوری مانند خرس تعلق داشته باشد.
اما در عین حال خود گیتس می گوید که اعتقاد چندانی به وجود یتی ندارد و نمی داند در مورد این رد پاها چه توضیحی دهد.

تیم جاش گیتس از این رد پاها قالب برداری کرده است و دانشمندان آمریکایی این قالبها را مطالعه خواهند کرد.
نخستین گزارش های مربوط به مشاهده یتی، به صدها سال پیش باز می گردد. برخی از قدرت های خطرناک این موجود افسانه ای روایت کرده اند و برخی دیگر او را دارای قدرتی محافظ و کمک کننده دانسته اند.
در یک صومعه بودایی در نزدیکی اورست، جمجمه ای نگه داری می شود که گفته شده به یتی تعلق دارد.
دانشمندانی که آنرا مطالعه کردند گفتند که این جمجمه از پوست آهو ساخته شده است، اما برخی کارشناسان دیگر با نظر آنها مخالف بودند.
در دهه 1950 میلادی یک کاوشگر بریتانیایی به نام اریک شیپتون از رد پاهایی به جا مانده در برف عکس گرفت که برخی با قاطعیت آنها را ردپاهای یتی می دانند.
...
اندازه : حدود 198 سانتیمتر، وزن حدود200 كیلوگرم از روی گفته های افرادی كه مدعی اند او را دیده اند و از عمق ردپاهای آنها محاسبه شده است .

ردپا: آنهائی كه دیده شده است حدود35 سانتیمتر پهنا و50 سانتیمتر طول دارند.

محل زندگی : 2000 كیلومتر محیط وسیع هیمالیا به مركزیت اورست، اكثر مشاهدات در محیط 2500 تا 3600 متر و عموما" جنگلی بوده است .

سرعت: 60 كیلومتر درساعت كه تقریبا" دو برابر سرعت یك انسان دونده است .

سبك زندگی: طول عمر حدود30 سال ، تغذیه از گاو و گوسفند، ارتباط از طریق صدائی شبیه سوت و فعالیتهای او شبانه است.

منشاء: احتمالا" بازمانده ناندرتالهائی هستند كه به مركز آسیا در38000 سال پیش عقب نشینی كرده اند.

مو: معمولا" سیاه و در جوانی قرمز و هنگام كودكی قرمز براق.

خصوصیات : حالت غیرتهاجمی اولین نكته ای است كه از رفتار او برداشت می شود و بیشتر مهربان و خجالتی است .

اسم : Abominable Snowman اسمی است كه بواسطه ترجمه غلط از لغت محلی ""متوخانگمی"" به معنی آدم برفی مزخرف گرفته شده است .

كمپانی هرالدو ویكلی تایمز با مسئولیت محدود

استرالیا/نیوزلند

21/9/1997 ساندی هرالدسان

...
marqos جان اگر ممکن است اسم تاپیک را تغییر دهید تا مناسب همه موجودات ناشناخته به انسان باشد تا وسعت تاپیک افزایش یابد.
سینا.جـــــــــــ .
. معما را در اینجا اینجابیابید..
. دیدن این رو از دست ندید.
تو به مردم ایده حرکت به آینده رو خواهی داد، آنها در پشت تو برخواهند خواست، خواهند لغزید و خواهند افتاد و در آخر درخورشید به تو خواهند پیوست؛در آخر تو به اونها کمک خواهی کرد به شگفتی ها دست پیدا کنند...

تصویر

نمایه کاربر
Cartouche

سپاس: 957

پست توسط Cartouche »

این موجودات ممکنه وجود داشته باشن .ممکنه اونا آدم باشن که جهش یافتن و در نتیجه به شکلی که شما میگید در اومده باشن و توانایی های خاصی رو داشته باشن.این حرفو به این دلیل میگم که از این موجودات یکی هست ، چون اگه دو تا بود الآن باید ددر اثر زاد و ولد چند تا شده باشن.واسه همینم میگم اینا آدم های جهش یافتن.
شایدم یه سری (یه نفر یا یه گروه)خودشونو به این شکل در میآرن. smile042
دوای درد عاشق را کسی کو سهل پندارد

ز فکر آنان که در تدبیر درمانند در مانند

نمایه کاربر
Anita!

سپاس: 50

پست توسط Anita! »

به نظر من وجود همچین موجوداتی اصلا عجیب نیست. قرار نیست چون ما فقط انسان و تعدادی
حیوان و گیاه و رو میشناسیم دیدمون رو به اینا محدود کنیم. وجود موجودات فرا انسانی چه روی زمین
چه در هر کجای کیهان اصلا عجیب نیست.

اطلاعات ما درباره حیات موجودات خیلی کمه...خیلی!
تصویر

نمایه کاربر
professor.freak

نام: پویان

سپاس: 19

تماس:

پست توسط professor.freak »

تاپیک جالبیه لطفا ادامه بدید .
زندگی تنها سایه ای گذرا و بازیگری بی نوا است که ساعتی بر صحنه می خرامد و به شور و هیجان می آید و سپس دیگر آوایی به گوش نمی رسد .افسانه ای خشم آلود و پر خروش که ابلهی حکایت می کند و هیچ معنایی ندارد.(مکبث-شکسپیر)
انسان حیوان غمگینی است که فقط اعجاز به هیجان می آوردش ،یا کشتار.(هفت دیوانه -روبرتو آرلت)

نمایه کاربر
me-alone

محل اقامت: Winnipeg

سپاس: 76

پست توسط me-alone »

Anita! نوشته شده:به نظر من وجود همچین موجوداتی اصلا عجیب نیست. قرار نیست چون ما فقط انسان و تعدادی
حیوان و گیاه و رو میشناسیم دیدمون رو به اینا محدود کنیم. وجود موجودات فرا انسانی چه روی زمین
چه در هر کجای کیهان اصلا عجیب نیست.

اطلاعات ما درباره حیات موجودات خیلی کمه...خیلی!
آهان! بعد دوست عزیز منبع شما از این حرف چیه؟؟ نظرتون؟ چون در جاهای دیگه ی کیهان رو من کار ندارم, ولی روی کره زمین, هیچ هم اطلاعات ما محدود و کم نیست والبته خیلیم زیاده!
فکر کنم فیلم های ساینس فیکشن زیاد میبینی واسه همین قاطی کردیو و فکر میکنی این جور چیزا وجود داره!

جهش یافتن یه انسان به این جور جانوری اصلا عجیب نیست اما خوب اون انسان به هر حال خودش رو معرفی خواهد کرد! چون انسانه! و انسان موجودی اجتماعیه! اگه فقط طبق گفته ی امیر یکی از این موجودات باشه, خوب نمیشه که! باید به یکی خودشو معرفی کنه یا نه؟؟

که البته به احتمال زیاد اینا همش یا توحمه و یا یه عده آدم مریض سربه سر مردم گذاشتن!! smile039
من زنم و به همان اندازه از هوا سهم میبرم
که ریه های تو!
درد آور است که من آزاد نباشم تا تو به گناه نیفتی!
قوس های بدنم بیشتر از افکارم به چشمهایت ما آیند!
تاسف بار است که باید
لباس هایم را به میزان ایمان تو تنظیم کنم!

سیمین دانشور

نمایه کاربر
marqos

پست توسط marqos »

me-alone نوشته شده: جهش یافتن یه انسان به این جور جانوری اصلا عجیب نیست اما خوب اون انسان به هر حال خودش رو معرفی خواهد کرد! چون انسانه! و انسان موجودی اجتماعیه! اگه فقط طبق گفته ی امیر یکی از این موجودات باشه, خوب نمیشه که! باید به یکی خودشو معرفی کنه یا نه؟؟
در رابطه با ماث من میگن که ممکنه بخاطر وجود کارخانه ای با مواد شیمیایی در همون حوالی جغد ها جهش یافته باشن و تبدیل به این موجود شدن!
چه ربطی به اجتماعی بودن یا نبودن انسان داره؟ اون موجودات افسانه ای فقط میشه گفت انسان نما هستند و فقط از لحاظ فیزیکی به انسان شبیه اند نه از لحاظ عاطفی و احساسی

نمایه کاربر
marqos

Re: ماث من  فرا تر از تخیل موجودات ماوراءطبیعه

پست توسط marqos »

حتی آنکه با اخلاص

در دل شبها می‌خواند دعا

هنگامی که در بدر کامل است ماه

می‌تواند به جانوری مبدل شود

به انسان گرگ‌نما

شعری که در بالا می‌بینید مطعلق به 460 سال پیش است که بر روی دیوارهای غار رویین در انگلستان کشف شده است و در آن به چگونگی گرگ شدن انسان اشاره دارد

اول بحث باید بگویم که انسان گرگنما دو معنی متفاوت در زبان فارسی دارد:

معنی اول ان به فردی اطلاق می‌شود که احساس می‌کند گرگ شده است. این حالت یک حالت روانی است و در آن فرد جسما سالم است اما فکر میکند که گرگ است و مانند آنها زوزه می‌کشد و گاز می‌گیرد . این افراد در جوامع وجود دارند و در آسایشگاه های روانی تحت مراقبتهای ویژه‌ای نگه‌داری می‌شوند. به این افراد در زبان انگلیسی Lycanthrope می‌گویند .

معنی دوم انسانی را بیان می‌کند که میتواند خصوصیات جسمی خود را تغییر دهد و به گرگ تبدیل شود که این حالت در افسانه‌ها وجود دارد و منظور ما نیز در این متن این معنی انسان گرگنما می‌باشد که در زبان انگلیسی به انها Werewolf میگویند.

تصویر

طبق نوشته‌های قدیمی واژه انسان گرگنما به انسانهایی گفته می‌‌شده که در شبهایی که مهتاب کامل است می‌توانند به گرگ مبدل شوند. پنجه جایگزین ناخنهای انها می‌شود و زوزه های وحشتناکی می‌کشند. و به آغل گوسفندان حمله کرده و آنها را می‌درند. بر اساس اصول عقلی یک چنین چیزی غیر ممکن است. ( اما جایی که خرافات بیاد چشم عقل کور میشه) در آن زمان اعتقاد داشتند که اگر انسان در در شب چهاردم ماه(month) به ماه(moon) نگاه کند تبدیل به انسان گرگنما می‌شود. در کتب قدیمی موثرترین راه تبدیل شدن به انسان گرگ نما ، برهنه غلتیدن برروی شنهای ساحل در زیر نور ماه شب چهارده ذکر شده است. در گذشته اعتقاد داشتند که انسانی گرگنما شده درونش از مو پوشیده شده است. و به همین دلیل در قرن 15 یا 16 اهالی یک شهر فردی را که به گرگنما بودن مظنون بود، کشتند تا ببیند درون بدن او از مو پوشیده شده است یا نه. این اعتقاد به وجود انسان گرگنما می‌تواند از سه مورد منشا بگیرد که دوتای اولی نکته‌های ذکر شده در کتب مختلف است و سومی هم نظر شخصی خودم است.
تصویر

نمایه کاربر
Anita!

پست توسط Anita! »

marqos نوشته شده:حتی آنکه با اخلاص

در دل شبها می‌خواند دعا

هنگامی که در بدر کامل است ماه

می‌تواند به جانوری مبدل شود

به انسان گرگ‌نما

شعری که در بالا می‌بینید مطعلق به 460 سال پیش است که بر روی دیوارهای غار رویین در انگلستان کشف شده است و در آن به چگونگی گرگ شدن انسان اشاره دارد

اول بحث باید بگویم که انسان گرگنما دو معنی متفاوت در زبان فارسی دارد:

معنی اول ان به فردی اطلاق می‌شود که احساس می‌کند گرگ شده است. این حالت یک حالت روانی است و در آن فرد جسما سالم است اما فکر میکند که گرگ است و مانند آنها زوزه می‌کشد و گاز می‌گیرد . این افراد در جوامع وجود دارند و در آسایشگاه های روانی تحت مراقبتهای ویژه‌ای نگه‌داری می‌شوند. به این افراد در زبان انگلیسی Lycanthrope می‌گویند .

معنی دوم انسانی را بیان می‌کند که میتواند خصوصیات جسمی خود را تغییر دهد و به گرگ تبدیل شود که این حالت در افسانه‌ها وجود دارد و منظور ما نیز در این متن این معنی انسان گرگنما می‌باشد که در زبان انگلیسی به انها Werewolf میگویند.

تصویر

طبق نوشته‌های قدیمی واژه انسان گرگنما به انسانهایی گفته می‌‌شده که در شبهایی که مهتاب کامل است می‌توانند به گرگ مبدل شوند. پنجه جایگزین ناخنهای انها می‌شود و زوزه های وحشتناکی می‌کشند. و به آغل گوسفندان حمله کرده و آنها را می‌درند. بر اساس اصول عقلی یک چنین چیزی غیر ممکن است. ( اما جایی که خرافات بیاد چشم عقل کور میشه) در آن زمان اعتقاد داشتند که اگر انسان در در شب چهاردم ماه(month) به ماه(moon) نگاه کند تبدیل به انسان گرگنما می‌شود. در کتب قدیمی موثرترین راه تبدیل شدن به انسان گرگ نما ، برهنه غلتیدن برروی شنهای ساحل در زیر نور ماه شب چهارده ذکر شده است. در گذشته اعتقاد داشتند که انسانی گرگنما شده درونش از مو پوشیده شده است. و به همین دلیل در قرن 15 یا 16 اهالی یک شهر فردی را که به گرگنما بودن مظنون بود، کشتند تا ببیند درون بدن او از مو پوشیده شده است یا نه. این اعتقاد به وجود انسان گرگنما می‌تواند از سه مورد منشا بگیرد که دوتای اولی نکته‌های ذکر شده در کتب مختلف است و سومی هم نظر شخصی خودم است.
تصویر
smile084 smile084 smile016 smile016 smile016
تصویر

نمایه کاربر
Cartouche

سپاس: 957

پست توسط Cartouche »

مارکوس این عکسای ترسناک چیه میذاری.نذار من میترسم. smile054 کلا سبک کارتو عوض کردی رفتی تو کار وحشت نه؟
دوای درد عاشق را کسی کو سهل پندارد

ز فکر آنان که در تدبیر درمانند در مانند

نمایه کاربر
Anita!

پست توسط Anita! »

amir.hs نوشته شده:مارکوس این عکسای ترسناک چیه میذاری.نذار من میترسم. smile054 کلا سبک کارتو عوض کردی رفتی تو کار وحشت نه؟
مارکوس همیشه تو کار وحشت بوده فک کنم.. smile024
تصویر

نمایه کاربر
sheBalBa

سپاس: 97

پست توسط sheBalBa »

منم یه مورد توی سرفرنامه ناسرخسرو خوندم که تویه یکی از سفر هاش توی یه شهری انسان گرگنما وجود داشته!!!
شایدم برای جذابیت نوشتش اینو گفته smile024 !!!!
البته این مطلب رو به عینه توی مجله دانشمند دیدم که مطرح کرده!!!! smile007
جایی که همه چیز غلطه
درست بودن هم غلطه . . .

نمایه کاربر
marqos

پست توسط marqos »

انسانهایی که شبهای مهتابی تحت تاثیر نور مهتاب در زمان کامل شدن قرص ماه

تغییر شکل میدن و تبدیل به موجودی نیمه انسان و نیمه گرگ میشن، طبق افسانه ها این انسانها که اغلب توسط گرک نمای دیگری زخمی و یا گزیده شدند تا زمان مرگشان اسیر این نفرین یا تلسم شی

خاستگاه افسانه گرگ انسان نما به سال 1591 میلادی در روستاهای اطراف شهرهای آلمانی کلانگن و بدبرگ برمیگردد. در این زمان اروپا زیر سایه تاریک جهالت قرار داشت. شهر ها عقب افتاده بودند و مردم در نزدیکی جنگل ها زندگی میکردند . بنابراین ترس از گرگ همچون یک کابوس همواره با آنان بود. حمله این حیوانات به انسان مکرر دیده میشد. طوری که مردم میترسیدند از نقطه ایی به نقطه ایی مسافرت کنند. آنها هر روز صبح جسد انسان نیم خورده شده را در زمین های زراعی پیدا میکردند و سعی میکردند این جانوران خون آشام را پیدا کنند و از بین ببرند.

اما یک روز حقیقتی بر ساکنان کلانگن و بدبرگ آشکار شد که همه چیز را دگرگون کرد : بر اساس سندی قدیمی آن روز چند نفر گرفتار یک گرگ وحشی شدند و سگهای شکاری خود را به جنگ او روانه ساختند و خود نیز با نیزه های تیز به او حمله کردند. اما این گرگ به طرز شگفت آوری نه فرار کرد نه به دفاع پرداخت فقط ایستاد و پس از دقایقی تبدیل به یک مرد میان سال شد. آنها این مرد را شناختند . او پیتر استابل از اهالی دهکده خودشان بود.

مردم به کسانی که صورت شان پوشیده از مو باشد گرگ می گویند.

انسان های گرگ نما در جهان انگشت شمارند.

( پدرو جانتالیث) ، یکی دیگر از این نمونه ها بود که در تناریوا در جزایر

قناری اسپانیا به دنیا آمد. از زمانی که به عنوان هدیه به هنری دوم داده شد،

مورد آزار و اذیت قرار گرفت و اشخاص زیادی سعی کردند او را شکار کنند
وقتی که جانتالیث به پادشاه فرانسه داده شد او را به قفس حیوانات انداخت

مدتی بعد.

وقتی فهمیدند که او احساسات کاملا انسانی دارد با او به خوبی

برخورد شد و جانتالیث توانست در مدت کوتاهی دو زبان فرانسه و انگلیسی را

بیاموزد و به عنوان خدمتکار دربار پادشاه خدمت کند.
دانشمندان می گویند انسان های گرگ نما در دوران باستان به تعداد 50 مورد

دیده شدند ولی سال ها از این موجود خبری نبود.

تصویر

stay for load

افسانه های متعددی وجود دارند که از موضوع پرورش انسان توسط حیوانات وحشی حکایت می کنند . در گذشته با احترام از این موضوع یاد میشد, مثلا اینکه " رومولوس " و " رموس " بنیانگذاران شهر رم در دوران کودکی از پستان یک ماده گرگ شیر خورده اند . ولی طی سده نوزدهم میلادی که انگار مسابقه ای بین دانشمندان و محققین برای بی اعتبار کردن احادیث و تواریخ قدیمی وجود داشته باشد, این قبیل گزارشها را داستانهائی دروغین که برای اطفال سرگرم کننده – ولی برای افراد بزرگسال بسیار جدی و مهم بود قلمداد میکردند . در اوایل قرن اخیر دانشمندان در حالیکه این موارد را از نظر علمی مطرود میدانستند, ولی هر روز گزارش موثق و مدارک معتبر از انسانهای بزرگ شده توسط حیوانات مواجه بودند . سرانجام در سال 1920 میلادی تاریخچه مستند و غیر قابل انکاری از کشف " انسانهای پرورش یافته توسط گرگ " واقع در منطقه "میدناپور " هندوستان در جراید سراسر جهان انتشار یافت و همه – بجز عده ای شکاک و خودسر را متقاعد کرد که عملا امکان پرورش کودکان توسط حیوانات وحشی وجود دارد .

امروزه ما گزارش های متعددی در دست داریم که حاکی از پرورش بچه های انسان توسط گرگ یا خرسها و در مقیاس کمتر توسط پلنگ, و نوعی گوزن که به " انتلوپ " معروف است , وجود دارد . در تمامی موارد کودکان تحت سرپرستی بصورت کما بیش, خصلت ها , عادات , قابلیت ها و حتا پاره ای از خصوصیات جسمانی حیوانات مربوطه را کسب کرده اند . به زحمت میتوان نمونه ای از یک کودک را مثال زد که توسط حیوانات وحشی بزرگ شده باشد و در بازگشت به جامعه انسانی بتوانند کاملا با روش های بشری خوی بگیرند . تحقیقات نشان میدهد که این دسته از انسانها با محیط حیوانی خویش سازگاری بیشتری دارند و زندگی برایشان در بین حیوانات وحشی لذتبخش تر از جوامع انسانی است, نحوه یادگیری در این نوع از انسانها بمراتب کندتر از سایر افراد معمولی بوده و چندتائی از انها هم که قادر به ادای چند کلمه شده اند, بدون استثناء از انها برای ابراز ترجیحشان از خانه حیوانی خویش نسبت به خانه فعلی بشری استفاده کرده اند . من اگر بخواهم نام تمام انسانهائی که توسط حیوانات بزرگ شده را بیان کنم چندین مطلب کسل کننده خواهد شد . اما مشهورترین انها کسی است بنام "رامو " که توسط ماده گرگی بزرگ شده و در اجتماع انها زندگی کرده و جالب اینجاست که این اجتماع او را پذیرفته, او بصورت چهار دست و پا راه میرود و سرعت بسیاری دارد . برای او دریدن و پاره پاره کردن یک تفریح است, او از قوء بویائی بسیار قوی برخوردار است . او را هنگامیکه اسیر کردن مثل یک گرگ درنده زوزه می کشید و از گوشه های چشمانش اشک میریخت و با پنجه هایش بر میله های قفس میکشید .

این گوشه ای از واقعیت "رامو " است که در روزنامه های ان زمان بچاپ رسید . در شهر " لانکای " هندوستان پسر بچه ای که مشهور به رامو پسر گرگ شده بود بدرود حیات گفت سرگذشت رسمی او از زمانی اغاز می شود که کارگران وی را در یک واگن قطار در یک روز صبح سال 1954 در حالیکه در گوشه ای کز کرده بود پیدا کردند او برهنه وکثیف بود و قادر به تکلم و نوشتن هم نبود و این مجموعه خصوصیات شامل حال گرگها هم می شود شاید بهمین خاطر بود که چنین قلمداد شد گرگها او را بزرگ کرده اند و بعد در اقدامی مدبرانه با این فکر که بهتر است در میان همنوعانش رشد کند او را در یک واگن قطار قرار دادند رامو از خوردن غذاهایی که در جلویش می گذاشتند امتناع میکرد و دانشمندان پی بردند که وقتی از او خواسته میشود تا حمام بگیرد به سختی مقاومت میکرد . رامو در برابر معالجاتی که توسط مقامات بیمارستانی برای بازگردان وی به انچه که تمدن خوانده میشود به مقاومت پرداخت و تا زمان مرگش هم این مقاومت ادامه داشت .

نمایه کاربر
Anita!

پست توسط Anita! »

saeid mehralipor نوشته شده:منم یه مورد توی سرفرنامه ناسرخسرو خوندم که تویه یکی از سفر هاش توی یه شهری انسان گرگنما وجود داشته!!!
شایدم برای جذابیت نوشتش اینو گفته smile024 !!!!
البته این مطلب رو به عینه توی مجله دانشمند دیدم که مطرح کرده!!!! smile007
اره منم همین مطلب رو تو دانشمند خوندم.. جای دیگه هم خوندم که ناصرخسرو توی سفرنامه ش
درباره گرگنما ها گفته! فک کنم وجود داشته باشن..(امیدوارم smile015 )
تصویر

ارسال پست