ابتدا و انتهای جهان

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
m.ss

ابتدا و انتهای جهان

پست توسط m.ss »

کی میدونه ابتدا و انتهای جهان کجاست ؟ اصلا جهان ابتدا و انتها داره یا نه ؟ پاسخ منطقی میخوام...

afi

محل اقامت: شیراز

سپاس: 54

Re: ابتدا و انتهای جهان

پست توسط afi »

m.ss نوشته شده:کی میدونه ابتدا و انتهای جهان کجاست ؟ اصلا جهان ابتدا و انتها داره یا نه ؟ پاسخ منطقی میخوام...
منظورت از ( جا ) چیه؟
اگر منظور یه مکان خاصه ، باید بگم نمیشه یه نقطه مکانی را به عنوان ابتدا و انتهای عالم در نظر گرفت و گفت که جهان از اینجا شروع شده !
اما درمورد چگونه به وجود آمدن و پایان جهان نظریه های مختافی وجود داره .
برای آغاز جهان نظریاتی مثل : بیگ بنگ ، برین ها ، جهان های موازی و...
و پایان جهان هم بسته به جرم موجود در عالم و هندسه ای که ایجاد می کنه یا تا ابد منبسط میشه، یا نرخ این انبساط کم و درجایی متوقف میشه یا بعد از توقف انبساط شروع به انقباض می کند و ...

smile072
آسمان جایگاه من و توست
گاهی به آن نگاهی بینداز ...

m.ss

پست توسط m.ss »

اره منظورم (مکان) شروع دنیا و (مکان) انتهای دنیاست .
اینکه میگی نمیشه مکانی رو برای ابتدا و انتهای دنیا در نظر گرفت در واقع داری تمام نظریه هایی که در مورد چگونگی پیدایش جهان گفته شده رو زیر سئوال میبری برای نمونه نظریه ی جهانهای موازی که خودت مثال زدی رو در نظر بگیر این نظریه میگه به غیر از جهانی که ما میشناسیم جهانهایی دیگه ای وجود داره که همسان و مشابه جهان ما میباشد پس اگر جهان دیگه ای بجز جهان ما وجود داشته باشه طبیعتا جهانها از یکدیگر جدا میباشند پس در نتیجه هر جهان بطور مشخص دارای شکل و اندازه و متعاقب اون دارای ابتدا و انتها میباشد . نمونه ی دیگه جهانهای حبابی میباشند که طبق این نظریه جهانها در درون شئی مانند حباب قرار گرفته اند که این خود بمعنی جهانی دارای شکل و ابتدا و انتها و غیره میباشد در مورد دیگر نظریه ها هم این موضوع صدق میکند .
البته من استدلالات دیگه ای هم دارم که چرا جهان نمیتونه بدون ابتدا و انتها باشه ولی شاید همین مثالی که در بالا گفتم بتونه قانعت کنه !
اما در توضیحی که در مورد چگونگی پیدایش جهان عنوان کردی باید خدمت عرض کنم تمام نظریه هایی که گفتی و گفته شده همشون در مورد چگونگی پیدایش کائنات وهستی عنوان شده نه در مورد پیدایش خود جهان ( فضای کیهان ) و موضوع ابتدا و انتهای کیهان نیز برمیگرده به فضایی که هستی و کائنات در اون بوجود امده !
به هر حال هر کس که ایده ای منطقی در مورد اینکه ابتدا و انتهای دنیا کجا میتونه باشه یا با استدلال این موضوع رو بتونه نفی کنه خوشحال میشم که نظرشو بشنوم و اگه نظرش مورد قبول من و بقیه دوستان قرار بگیره یک هدیه خیلی خیلی نفیس پیش من داره !!!

one.des94

محل اقامت: مشهد

تماس:

پست توسط one.des94 »

اگه نظریه بیگ بنگ رو قبول کنیم خیلی راحت با محاسبه ضریب انبساط کاینات و جهت اون میشه مکان تقریبی مبدا گسترش کاینات رو پیدا کرد.
اما در مورد مبدا جهان(یا به قول تو فضای کیهانی) هم اینو باید بگم که هنوز عقل انسان توانایی درک چگونگی ایجادش رو نداره(ایجاد ماده از غیر ماده) چه برسد به مبدا اش... smile052
آخرش کجاست...!!؟؟
.
.
.
دنیا رو می گم

habibullah.hamidi

پست توسط habibullah.hamidi »

mazrat mekham ke finglish menawisam!

hama chez ye shoro dara wa intiha dara to tabiyati hichi nes ke az bayn nara nazar ba qoraan-e-karim ye ruza donya tamam mesha ke ono megan qeyamat pas metunim begem dunya ye roza ba payan khahad rasid.
aga zamin feker konim zamin ba elati korawi bodanash ma nametonim noqtaye shoro wa akhere zaminu befahmim chon korawi ast waqti bashar az darki in zamini ke hayseyati ye noqta ro ham nadara nametonim bedonim ke intiha wa akheresh kodam pas on kayenati ke ba in bozorgish bedonim

kayenatam mesli zamina intiha wa akher nadara

ama mesha ba in rahati goft ke zamin ham intiha wa ham anjami kayenata

one.des94

محل اقامت: مشهد

تماس:

پست توسط one.des94 »

من هیچی از حرفات نفهمیدم ....
آخرش کجاست...!!؟؟
.
.
.
دنیا رو می گم

نمایه کاربر
doom3

سپاس: 9

پست توسط doom3 »

[size=150]درود
دوستان در مورد پیدایش جهان وابعاد هندسی باید به فلسفه متوسل شد وعلم محض نمیتواند پاسخ دهد
ابعاد ومکان ماده اگر نظریه انفجار بزرگ را بپذیریم در راستای حرکت ماده میباشد
زمان یعنی حرکت ماده یا همان انبساط ماده پس از انفجار بزرگ ومکان وجایگاه کیهان هم تا بی نهایت ادامه میابد
اگرنیروی گرانش از سرعت انبساط ضعیف تر باشد؟
اگر هم گرانش قوی تر باشد دوباره این چرخه تولید میشود
در واقع ماده کرانه ندارد وابعاد هندسی جهان هم برای ذهن سه بعدی ما گنگ است
شاید به کمک هوش مصنوعی وابر رایانه ها بتوان پاسخی یافت برای حل راز هستی!!!
ولی بعید است در زمانی که هیچ زمانی قبل تر از ان نبوده ودر مکانی که نبوده واز ماده ایی که نبوده یک خالقی این کیهان وابعاد ان را به وجود اورده باشد
[/size]
هر جا اکثریتی باشد من دراقلیتم

ارسال پست