Dark energy

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

Re: Dark energy

پست توسط mamy72 »

من مي دونم كه شتاب ناشي از انفجار بزرگ بايد بعد از حدود 5 ميليارد سال متوقف ميشد و ما امروزه بعد از 14 ميليارد سال شاهد شتاب منفي ناشي از تاثير جرم مي بوديم ، ولي از مشاهدات نتيجه گيري شد كه شتاب بر خلاف انتظار همچنان مثبت است !
خوب؟

نمایه کاربر
Science Master

سپاس: 11

پست توسط Science Master »

سلام به همه
به نظر من حرکت شتابدار کهکشانها ناشی از ماهیت آنهاست و بنابراین این حرکت اجتناب ناپذیر است
توجه کنید این به غیر از زمانی است که خود مساله حرکت را نادیده بگیریم که آیا اصلا حرکتی وجود دارد (یا به بیان دقیق تر ماهیت حرکت چیست) که این هم بحث جالبی است.

بدرود smile051
یا مرگ یا پیروزی.

vega

سپاس: 5

پست توسط vega »

mamy72 نوشته شده: ولي از مشاهدات نتيجه گيري شد كه شتاب بر خلاف انتظار همچنان مثبت است !
خوب؟
من می خوام توضیح بدین چطور نتیجه گیری شد وگرنه اینایی که گفتی تکرار مکررات است
OVERLORD نوشته شده:سلام به همه
به نظر من حرکت شتابدار کهکشانها ناشی از ماهیت آنهاست و بنابراین این حرکت اجتناب ناپذیر است
توجه کنید این به غیر از زمانی است که خود مساله حرکت را نادیده بگیریم که آیا اصلا حرکتی وجود دارد (یا به بیان دقیق تر ماهیت حرکت چیست) که این هم بحث جالبی است.

بدرود smile051
کدوم ماهیت کهکشانها؟

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

پست توسط mamy72 »

vega نوشته شده:من می خوام توضیح بدین چطور نتیجه گیری شد وگرنه اینایی که گفتی تکرار مکررات است
چيز خاصتي نتيجه گيري نشد فقط مشاهدات تفسير شد ! ... هيچ دليلي براي شتاب مثبت وجود نداشت ، اگر قرار بود انرژي تاريك وجود نداشته باشه ، شتاب جهان (شتاب دور شدن كهكشان هاي دور دست) بايد منفي مي بود كه نبود ... همين و بس !

نمایه کاربر
Science Master

این استدلال هایی که بعضی ها راجب انفجار بزرگ و گسترش جهان میدهند مثل کلاف سردرگمی می شود که بسیار عجیب و پیچیده می شود تا آنجایی که خود از حل مساله باز می مانند و نتایج عجیب تحویل می دهند که به دور از واقعیت است.

بسیار خوب
توجه کنید: (حرکت کهکشانها در فضا با روند شتاب مثبت دلیلی بسیار ساده دارد شاید تعجب کنید اما جهان آنقدر ها هم که فکر می کنید پیچیده نیست ما برای درک جهان باید بنیادی تر عمل کنیم )

جواب شما: بسیار عالی, هر چیزی حتی نور در فضا سیر میکند حتی شما هم در حال سیر کردن در فضا هستید هرگز متوقف نخواهید شد چون توقف شما مساوی است با عدم وجود, شتاب مثبت هرگز توقف نخواهد یافت چون سرعت ثابت اصلا وجود خارجی ندارد.)
یا مرگ یا پیروزی.

نمایه کاربر
Quantom12

پست توسط Quantom12 »

OVERLOAD چرا سرعت ثابت وجود خارجی نداره ؟میشه کاملتر توضیح بدی ؟

نمایه کاربر
Science Master

خب بسیار ساده هست اینرو من نباید توضیح بدهم بلکه آنهایی که سرعت ثابت رو مطرح کردند باید دلیل این کارشون رو توضیح بدهند (که در ظاهر صحیح به نظر می رسد).
یا مرگ یا پیروزی.

نمایه کاربر
Quantom12

پست توسط Quantom12 »

اگه کسی میدونه بگه

نمایه کاربر
Science Master