قانون دوم نیوتن

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
meskhan

قانون دوم نیوتن

پست توسط meskhan »

خانم ها و آقایون! کی میدونه چرا در مسائل مربوط به قانون دوم نیوتن همیشه از بلوک یا جعبه به عنوان جسم استفاده می شه؟

ali reza 1111

سپاس: 7

Re: قانون دوم نیوتن

پست توسط ali reza 1111 »

meskhan نوشته شده:خانم ها و آقایون! کی میدونه چرا در مسائل مربوط به قانون دوم نیوتن همیشه از بلوک یا جعبه به عنوان جسم استفاده می شه؟
بنظر من بخاطر اینه که حل مسائل رو آسون تر میکنه (بفرض از نظر بررسی اصطکاک) . smile023
آنان که محیط فضل و آداب شدند * در جمع کمال شمع اصحاب شدند
ره زین شب تاریک نبردند برون * گفتند فسانه ای و در خواب شدند

آقا مهيار

پست توسط آقا مهيار »

جانننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننن؟
مطمئني؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ smile029

black.hole

محل اقامت: تهران

سپاس: 32

تماس:

پست توسط black.hole »

meskhan نوشته شده:خانم ها و آقایون! کی میدونه چرا در مسائل مربوط به قانون دوم نیوتن همیشه از بلوک یا جعبه به عنوان جسم استفاده می شه؟
احتمالا به این خاطره که اگه از توپ و گوی استفاده کنن احتماله غلتش و گردش بوجود میاد !!! smile021
اینجا زمین است ، زمین گرد است!
تویی که مرا دور زدی...فردا به خودم خواهی رسید...
حال و روزت دیدنیست...

نمایه کاربر
maryamz

نام: مریم

محل اقامت: کرمانشاه

سپاس: 21

تماس:

پست توسط maryamz »

در کل توی حل مسایل از طریق قانون دوم ما جسم رو یه نقطه که تمام جرم جسم در اون متمرکز شده فرض می کنیم
اگه نخوای جسم نقطه ای باشه باید یه جسم صلب در نظر بگیری و براش مرکز جرم رو تعیین کنی و ...
زیباترین مکان برای حضور، بودن در افکار کسی ست

نمایه کاربر
nimamc2

نام: nima

سپاس: 12

تماس:

پست توسط nimamc2 »

من فکر کنم چون بخاطر کنترل بهتر جسم(مثلا اگر گوی باشه ممکنه خوب نتونه شتاب بگیره یا خوب صاف نباشه و طبق قانون اینرسی حرکت نکنه)و همچنین راحت تر بودن تماس کف دست ها با دیواره های جعبه و نیرو رو بطور مساوی تقسیم کردن؟
نظرتون چیه؟
قوانین دیگر نیوتون پیش از مرگ=
قانون صف: اگر شما از یک صف به صف دیگری رفتید، سرعت صف قبلی بیشتر از صف فعلی خواهد شد.
قانون معذوریت: اگر بهانه تان پیش رئیس برای دیر آمدن پنچر شدن ماشینتان باشد، روز بعد واقعاً به خاطر پنچر شدن ماشینتان، دیرتان خواهد شد
www.physicist1.mihanblog.com

reza_pmh_71

نام: reza kalantari

سپاس: 2

پست توسط reza_pmh_71 »

چون اساس حل مسائل مکانیک دیاگرام آزاد یا جسم آزاد هست این کار باعث می شه که مسائل راحت تر حل بشه

mohammad saleh

سپاس: 8

پست توسط mohammad saleh »

به نظر من هم به دلیل دیاگرامه هم به دلیل اصطکاکه.درضمن اگه جعبه نزارن پس چی بزارن smile042؟

نمایه کاربر
MA*MA

نام: مهتاب

سپاس: 10

پست توسط MA*MA »

به نظر من چون راحت تر می شه گرانی گاه یه جعبه رو پیدا کرد از جعبه استفاده می شه ولی فکر نکنم به اصطکاک ربطی داشته باشه چون ما از روی فرمولی که داریم اصطکاک رو حساب می کنیم به سطح تماس جسم و سطح کاری نداریم چون موی کا یا موی اس رو خودش می ده و یا از رابطی ها خودمون حسابش می کنیم.

نمایه کاربر
DR.know

سپاس: 1

پست توسط DR.know »

چون اون موقه نیوتن آزمایشاشو با این چیزا میکرده ! فنر جعبه توپ !!

روزویازا

نام: رویا ندافیون

پست توسط روزویازا »

بخاطره این از گوی استفاده نمیشه چون در این صورت حرکت دورانی هم وارد میشه که باید حسابشون کرد برای راحتی کار در مقدمه کار از اجسام متقارن که حرکت چرخشی ندارن استفاده میشه smile040

نمایه کاربر
Legionnaire

سپاس: 15

تماس:

پست توسط Legionnaire »

یه دلیلش اینه که دوران ایجاد نمی شود و مسئله ی لختی دوران و انرژی جنبشی دورانی وارد نمی شود
و در ضمن چون اصکاک از نیروهای مهم در فیزیک دبیرستانی هست و باید در مسائل به صورت واضح وارد شود
و همچنین اگر جسم را مدور در نظر بگیریم قضایایی مثل لغزش یا اصکاک بدون لغزش پیش میاد و مسئله سخت می شود
smile072

ارسال پست