پارادوکس های سفر در زمان

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
MetaZehn

سپاس: 112

Re: پارادوکس های سفر در زمان !!!کسی میدونه اینا چه جوری حل م

پست توسط MetaZehn »

لااقل یکم کتابو مقاله بخونید!
شما هم یک مقدار اندیشه کنید.

نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

پست توسط ویستاM »

کلا ازاون یه صفحه مقاله همین یه جملشو خوشتون اومد؟!
نکنه فکرکردید اینا از چیزی جز تفکر و اندیشه دراومده؟!!!!!
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

نمایه کاربر
MetaZehn

پست توسط MetaZehn »

ویستاM نوشته شده:کلا ازاون یه صفحه مقاله همین یه جملشو خوشتون اومد؟!
نکنه فکرکردید اینا از چیزی جز تفکر و اندیشه دراومده؟!!!!!
کپی و پیست کردن.

نمایه کاربر
ویستاM

پست توسط ویستاM »

من روهوا نمیتونم حرف بزنم و هنوز حرفای خودمم مستدل(ریاضیاتی و فرمول بندی شده)نیست خدمتتون ارائه بدم!
انشاله یروز عین حرفامو با دلایلش میارم
فعلا که حرف زدن از عمل کردن راحتتره و منم واقعا نمیخوام حرف زن خوبی باشم!
موفق باشید...
من نواده ی کوروش کبیرم

danne13

نام: دانیال آزاد

سپاس: 5

پست توسط danne13 »

ویستاM نوشته شده:
danne13 نوشته شده:اگر بخواهیم به آینده سفر کنیم باید با سرعتی نزدیک نور حرکت کنیم.
در حرکت با سرعت نور اهنگ گذر زمان کند میشه!ما به اینده نمیریم!
رفتن به اینده هیچ امکانی نداره ولی به گذشته میتونیم بریم(نوشته های قبلو مطالعه کنید)
راه حرکت در زمان سرعت نیست!!
بله. آهنگ گذر زمان برای منی که دارم با یه سرعتی نزدیک سرعت نور حرکت می کنم نسبت به بقیه که در سکونن کندتر می شه. وقتی من سرعتم رو کم می کنم و در نهایت می ایستم, می بینم که به "آینده" سفر کردم. این فرایند چیزی که توسط شتاب دهنده های ذره ای اثبات شده. می شه لطفا توضیح بدید چه طور ممکنه به گذشته سفر کنیم در حالی که گذشته چیزی که وجود داشته و دیگه وجود نداره؟

نمایه کاربر
MetaZehn

پست توسط MetaZehn »

danne13 نوشته شده:
ویستاM نوشته شده:
danne13 نوشته شده:اگر بخواهیم به آینده سفر کنیم باید با سرعتی نزدیک نور حرکت کنیم.
رفتن به اینده هیچ امکانی نداره ولی به گذشته میتونیم بریم(نوشته های قبلو مطالعه کنید)
بله. آهنگ گذر زمان برای منی که دارم با یه سرعتی نزدیک سرعت نور حرکت می کنم نسبت به بقیه که در سکونن کندتر می شه. وقتی من سرعتم رو کم می کنم و در نهایت می ایستم, می بینم که به "آینده" سفر کردم. این فرایند چیزی که توسط شتاب دهنده های ذره ای اثبات شده. می شه لطفا توضیح بدید چه طور ممکنه به گذشته سفر کنیم در حالی که گذشته چیزی که وجود داشته و دیگه وجود نداره؟
یعنی ذره های شتاب داده شده به آینده سفر کردن؟ میشه لطفاً لینک مصاحبه ای که باهاشون شده رو بذارید که اعتراف کردن به آینده رفتن. هیچی مسخره تر از این نیست که میگین چیزی که با سرعت نزدیک سرعت نور حرکت میکنه به آینده سفر میکنه.

danne13

پست توسط danne13 »

MetaZehn نوشته شده:
danne13 نوشته شده:
ویستاM نوشته شده:
یعنی ذره های شتاب داده شده به آینده سفر کردن؟ میشه لطفاً لینک مصاحبه ای که باهاشون شده رو بذارید که اعتراف کردن به آینده رفتن. هیچی مسخره تر از این نیست که میگین چیزی که با سرعت نزدیک سرعت نور حرکت میکنه به آینده سفر میکنه.
منظور من فرایند کند شدن آهنگ زمانه. اعتراف ذره ای می خواید؟ بفرمایید: این هایی که الان می خوام بگم از خودم نمی گم. هم از کتاب جهان زیبای برایان گریین خوندم و هم فیلم مستندشو دیدم. میون ها ذراتی هستند که در حالت آزمایشگاهی و ساکن به راحتی و بعد از چند میلیونم ثانیه از هم می پاشن. ولی وقتی این ذرات در یک شتاب دهنده ی ذره ای قرار می گیرن و سرعتشون به حدود 99 در صد سرعت نور افزایش پیدا می کنه, طول عمرشون به شکل شگفت آوری چند برابر افزایش پیدا می کنه. نمی شه دقیقا اسمشو سفر به آینده گذاشت. یه جورایی یه روش برای افزایش طول عمره نسبت به دیگر ذراتی که ساکنن.

نمایه کاربر
ویستاM

پست توسط ویستاM »

danne13 نوشته شده:آهنگ گذر زمان برای منی که دارم با یه سرعتی نزدیک سرعت نور حرکت می کنم نسبت به بقیه که در سکونن کندتر می شه.
smile015
danne13 نوشته شده:وقتی من سرعتم رو کم می کنم و در نهایت می ایستم, می بینم که به "آینده" سفر کردم.
smile024
بالاخره دم خروسو باور کنم یا قسم حضرت عباسو!؟؟ smile055
danne13 نوشته شده:طول عمرشون به شکل شگفت آوری چند برابر افزایش پیدا می کنه. نمی شه دقیقا اسمشو سفر به آینده گذاشت. یه جورایی یه روش برای افزایش طول عمره نسبت به دیگر ذراتی که ساکنن.
آهان فکرکنم اینجا همون دم خروسو باور کنم بهتره!
نمیشه به اینده رفت!
موفق باشید... smile072
من نواده ی کوروش کبیرم

نمایه کاربر
MetaZehn

پست توسط MetaZehn »

danne13 نوشته شده: منظور من فرایند کند شدن آهنگ زمانه. اعتراف ذره ای می خواید؟ بفرمایید: این هایی که الان می خوام بگم از خودم نمی گم. هم از کتاب جهان زیبای برایان گریین خوندم و هم فیلم مستندشو دیدم. میون ها ذراتی هستند که در حالت آزمایشگاهی و ساکن به راحتی و بعد از چند میلیونم ثانیه از هم می پاشن. ولی وقتی این ذرات در یک شتاب دهنده ی ذره ای قرار می گیرن و سرعتشون به حدود 99 در صد سرعت نور افزایش پیدا می کنه, طول عمرشون به شکل شگفت آوری چند برابر افزایش پیدا می کنه. نمی شه دقیقا اسمشو سفر به آینده گذاشت. یه جورایی یه روش برای افزایش طول عمره نسبت به دیگر ذراتی که ساکنن.
خود زمان آهنگ تغیر ماده در دنیای ماده ا ست مگر میشه آهنگ و ریتم یه آهنگ و ریتمی تغیر کنه.
من 10 متر رو در 10 ثانیه میرم خوب اگر قرار باشه 10 متر و در 5 ثانیه برم باید سرعتم و بیشتر کنم یا اینکه ساعتی پیدا کنم که 10 ثانیه رو در 5 ثانیه میشماره. یا متری که هر 20 متر رو در 10 متر اندازه میگیره. راه دیگش از نظر نسبیت اینه که با سرعت نور یا کمتر بری یعنی 10 ضربدر 300 هزار کیلومتر در ثانیه تا بتونی 5 ثانیه کمتر بری اونوقت 10 متر و دیگه ولش کن چون میلیاردا کیلومتر جلوتر از دنیایی smile058

danne13

پست توسط danne13 »

MetaZehn نوشته شده:
danne13 نوشته شده: منظور من فرایند کند شدن آهنگ زمانه. اعتراف ذره ای می خواید؟ بفرمایید: این هایی که الان می خوام بگم از خودم نمی گم. هم از کتاب جهان زیبای برایان گریین خوندم و هم فیلم مستندشو دیدم. میون ها ذراتی هستند که در حالت آزمایشگاهی و ساکن به راحتی و بعد از چند میلیونم ثانیه از هم می پاشن. ولی وقتی این ذرات در یک شتاب دهنده ی ذره ای قرار می گیرن و سرعتشون به حدود 99 در صد سرعت نور افزایش پیدا می کنه, طول عمرشون به شکل شگفت آوری چند برابر افزایش پیدا می کنه. نمی شه دقیقا اسمشو سفر به آینده گذاشت. یه جورایی یه روش برای افزایش طول عمره نسبت به دیگر ذراتی که ساکنن.
خود زمان آهنگ تغیر ماده در دنیای ماده ا ست مگر میشه آهنگ و ریتم یه آهنگ و ریتمی تغیر کنه.
من 10 متر رو در 10 ثانیه میرم خوب اگر قرار باشه 10 متر و در 5 ثانیه برم باید سرعتم و بیشتر کنم یا اینکه ساعتی پیدا کنم که 10 ثانیه رو در 5 ثانیه میشماره. یا متری که هر 20 متر رو در 10 متر اندازه میگیره. راه دیگش از نظر نسبیت اینه که با سرعت نور یا کمتر بری یعنی 10 ضربدر 300 هزار کیلومتر در ثانیه تا بتونی 5 ثانیه کمتر بری اونوقت 10 متر و دیگه ولش کن چون میلیاردا کیلومتر جلوتر از دنیایی smile058
بله آهگ زمان یک جسم با سرعت نزدیک سرعت نور نسبت به اجسام دیگر که ساکنن تغییر می کنه و کند می شه.

danne13

پست توسط danne13 »

چرا نشه به آینده رفت smile024 ؟

نمایه کاربر
MetaZehn

پست توسط MetaZehn »

danne13 نوشته شده:چرا نشه به آینده رفت smile024 ؟
به آینده میشه رفت ولی این طوری که من میگم.

danne13

پست توسط danne13 »

MetaZehn نوشته شده:
شما چطوری می گید؟

نمایه کاربر
MetaZehn

پست توسط MetaZehn »

danne13 نوشته شده:
MetaZehn نوشته شده:
شما چطوری می گید؟
میگم به شرطی که نگین تو نسبیت اینجوری تو نسبیت اونجوری. اینی که میخوام بگم بیشتر به علوم پیچیده و با کلیت کم مربوط میشه تا ریاضی و فیزیک با پیچیدگی کم و کلیت زیاد.

danne13

پست توسط danne13 »

MetaZehn نوشته شده:
danne13 نوشته شده:
MetaZehn نوشته شده:
شما چطوری می گید؟
میگم به شرطی که نگین تو نسبیت اینجوری تو نسبیت اونجوری. اینی که میخوام بگم بیشتر به علوم پیچیده و با کلیت کم مربوط میشه تا ریاضی و فیزیک با پیچیدگی کم و کلیت زیاد.
باشه من فعلا هیچی نمی گم به شما گوش می دم. بفرمایید smile021 .

ارسال پست