نمونه سوالات المپيادي

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
Myself

نام: رقیه

سپاس: 35

Re: نمونه سوالات المپيادي

پست توسط Myself »

uta نوشته شده:
Roghaye_M نوشته شده:
uta نوشته شده:جواب میشه 25 متر smile039
اگه کسی نتونست راه حلشو مینویسم
375 متر می ره جلوتر می ایسته نسبت به تیر برق میشه 25 متر دیگه!!درست حل نکردم مگه؟
چرا درسته ببخشید حواسم نبود smile039
خب سوال بعدیو هم خودم بپرسم؟ کسی سوالی نداره؟
باز اگه راه حل دیگه ای هم برای این سوال کسی بلده بنویسه smile036
فعلا اگه باز سوال داری خودت بپرس مثل اینکه کسی سوالی نداره
باید آن شوی که هستی...

نمایه کاربر
خواهر نیوتون

سپاس: 29

پست توسط خواهر نیوتون »

مرده شور هر چی المپیاده ببرن .اهههههههههههههههههههههه smile065 smile065 smile065 smile065 smile065 smile065 smile065 smile065

خیلی بده یه شبه تمام زحمات و آرزوهات با یه حادثه از بین بره ....
اگه دل کندن آسون بود ،فرهاد به جای کوه ،دل میکند ....

نمایه کاربر
uta

نام: مهسا

سپاس: 136

پست توسط uta »

دو سیلندر عمودی با قطرهای مختلف بوسیله یک دریچه میانی به هم متصل شده اند داخل این سیلندرها گازی با دمای ثابت زیر پیستون های m1=1kg و m2=2kg قرار دارند سیلندر ها در خلاء هستند و پیستون ها در یک ارتفاع h0=0/2m قرار دارند اگر جرم پیستون اول به اندازه جرم پیستون دوم باشد اختلاف ارتفاع پیستون ها چقدر خواهد بود؟
جانی که اطاعت میکند، پیش از آن که دلیلی در میان باشد قضاوت میکند، در ادراک ثمر بخش و آموختن به رویش بسته است.

چه خودخواهی غم انگیزی است اینکه باور کنیم باورهای ما باورهای پاینده اند که بر واقعیت محیط اند. دست از این باور که برداریم مقام امن را یافته ایم.

نمایه کاربر
1300144

سپاس: 79

پست توسط 1300144 »

uta نوشته شده:دو سیلندر عمودی با قطرهای مختلف بوسیله یک دریچه میانی به هم متصل شده اند داخل این سیلندرها گازی با دمای ثابت زیر پیستون های m1=1kg و m2=2kg قرار دارند سیلندر ها در خلاء هستند و پیستون ها در یک ارتفاع h0=0/2m قرار دارند اگر جرم پیستون اول به اندازه جرم پیستون دوم باشد اختلاف ارتفاع پیستون ها چقدر خواهد بود؟
0.2
گرم بیایی و پرسی چه بردی اندر خاک؟ .................... ز خاک نعره برآرم که آرزوی تو را

نمایه کاربر
uta

پست توسط uta »

0/3 smile039
لطفا راه حل هم بنویسین smile072
جانی که اطاعت میکند، پیش از آن که دلیلی در میان باشد قضاوت میکند، در ادراک ثمر بخش و آموختن به رویش بسته است.

چه خودخواهی غم انگیزی است اینکه باور کنیم باورهای ما باورهای پاینده اند که بر واقعیت محیط اند. دست از این باور که برداریم مقام امن را یافته ایم.

نمایه کاربر
Myself

پست توسط Myself »

منم آوردم 0/2 راه حلمو بنویسم؟
باید آن شوی که هستی...

نمایه کاربر
Myself

پست توسط Myself »

راه حل

تو حالت اول که هاشِ صفر برابره:
p1=p2
F1/A1=F2/A2
F=mg
A2=2A1

اما بعد اینکه جرم پیستون ها برابر میشه:
h0=h2=0/2
h1-h2=?
F1=F2
P1A1=P2A2

P1A1=P22A1
P1=2P2
ρ1gh1=2ρ1gh2

h1=2h2
h1-h2=h2
=0/2
باید آن شوی که هستی...

نمایه کاربر
Myself

پست توسط Myself »

تو هم راه حلتو می نویسی یوتا.چرا 0/3 smile042
باید آن شوی که هستی...

نمایه کاربر
uta

پست توسط uta »

Roghaye_M نوشته شده:تو هم راه حلتو می نویسی یوتا.چرا 0/3 smile042
m1g/s1 =m2g/s2
s1/s2 = m1/m2
پس:
h = h0 (m1/m2 + 1) => 0/3
کجاشو اشتباه کردم؟ smile042

نمایه کاربر
Myself

پست توسط Myself »

uta نوشته شده:
Roghaye_M نوشته شده:تو هم راه حلتو می نویسی یوتا.چرا 0/3 smile042
m1g/s1 =m2g/s2
s1/s2 = m1/m2
پس:
کجاشو اشتباه کردم؟ smile042
راستش نگرفتم!یکم توضیح پلیز.چرا اینطوری شده؟
جواب درستو داری؟
باید آن شوی که هستی...

نمایه کاربر
uta

پست توسط uta »

Roghaye_M نوشته شده:راستش نگرفتم!یکم توضیح پلیز.چرا اینطوری شده؟
جواب درستو داری؟
چیزی که خودش گفته:
از آنجایی که سیلندرهای عمودی با هم در ارتباط هستند حالت تعادل بعد از زیاد شدن جرم پیستون اول فقط وقتی بوجود میاد که پیستون تا انتهای سیلندر پایین بیاید یعنی تمام گاز به درون سیلندر دوم جریان یابد چون دما و فشار گاز ثابت می مانند حجم کل اشغال شده توسط گاز تغییر نمیکند بنابراین میتوانیم نتیجه بگیریم که s1h0 + s2h0 = s2h که s1 و s2 سطح مقطع سیلندر اول و دوم هستند و h ارتفاعی است که در آن پیستون دوم قرار میگیرد یعنی دقیقا به اندازه اختلاف ارتفاع خواسته شده در مسئله (چون اولین پیستون در پایین سیلندر قرار دارد) فشارهای اولیه تولید شده توسط پیستون ها برابر است

بر طبق این تعریف:
uta نوشته شده:m1g/s1 =m2g/s2
s1/s2 = m1/m2
پس:
smile042

نمایه کاربر
Myself

پست توسط Myself »

uta نوشته شده:
Roghaye_M نوشته شده:راستش نگرفتم!یکم توضیح پلیز.چرا اینطوری شده؟
جواب درستو داری؟
چیزی که خودش گفته:
از آنجایی که سیلندرهای عمودی با هم در ارتباط هستند حالت تعادل بعد از زیاد شدن جرم پیستون اول فقط وقتی بوجود میاد که پیستون تا انتهای سیلندر پایین بیاید یعنی تمام گاز به درون سیلندر دوم جریان یابد چون دما و فشار گاز ثابت می مانند حجم کل اشغال شده توسط گاز تغییر نمیکند بنابراین میتوانیم نتیجه بگیریم که s1h0 + s2h0 = s2h که s1 و s2 سطح مقطع سیلندر اول و دوم هستند و h ارتفاعی است که در آن پیستون دوم قرار میگیرد یعنی دقیقا به اندازه اختلاف ارتفاع خواسته شده در مسئله (چون اولین پیستون در پایین سیلندر قرار دارد) فشارهای اولیه تولید شده توسط پیستون ها برابر است

بر طبق این تعریف:
uta نوشته شده:m1g/s1 =m2g/s2
s1/s2 = m1/m2
پس:
smile042
تا اون قبل پس که نوشتی رو من هم نتیجه گیری کردم و بر طبق اون جواب نوشتم.فقط نتیجه گیریتو نمی فهمم.مگه جرم پیستون ها برابر نمیشه پس چرا تو جرم m1 , m2 ات رو باز همون 1 و 2 باید بزاری؟به نظرت کجای جواب من غلطه؟ smile042
باید آن شوی که هستی...

نمایه کاربر
uta

پست توسط uta »

Roghaye_M نوشته شده:تا اون قبل پس که نوشتی رو من هم نتیجه گیری کردم و بر طبق اون جواب نوشتم.فقط نتیجه گیریتو نمی فهمم.مگه جرم پیستون ها برابر نمیشه پس چرا تو جرم m1 , m2 ات رو باز همون 1 و 2 باید بزاری؟به نظرت کجای جواب من غلطه؟ smile042
نمیدونم من گیج شدم smile033
آقای 1300144 میشه شما هم راه حلتون رو بنویسین؟
از اونجا که اکثریت 0/2 دراوردن حتما من اشتباه کردم

نمایه کاربر
Myself

پست توسط Myself »

تصویر

اینم شکلی که کشیدم البته سیلندرهارو متصل فرض کنید smile039
باید آن شوی که هستی...

نمایه کاربر
1300144

سپاس: 79

پست توسط 1300144 »

بله جواب ۰.۳ درسته و منم به دلیل ساده انگاریم تو حل این سوال یه تصمیمی گرفتم که عرض می‌کنم

در واقع نکتهٔ سوال تو همینه که باید درک کرد پیستون اول(کوچک تر )به انتهای سیلندر میرسه.چون با حل معمولو بدون توجه به نکته باید حجم گاز بیش از میزان موجود باشه که ممکن نیست و بنابر این متوجه میشیم که پیستون کاملا پائین میاد و کل گاز تو یه سیلندر جمع می‌شه

و تصمیم بنده:تصمیم گرفتم یه وانت بگیرم سیب زمینی‌ بفروشم .شمام اگه خواستید بگید مایه به مایه حساب می‌کنم
گرم بیایی و پرسی چه بردی اندر خاک؟ .................... ز خاک نعره برآرم که آرزوی تو را

ارسال پست