نیروی گرانش

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
sama-1990

سپاس: 1

نیروی گرانش

پست توسط sama-1990 »

چقدر از نیروی گرانش یا جاذبه اطلاع دارید؟

اگه میتونید برای این موضوع سوال طرح کنید، با یک مثال.( به سوالاتون احتیاج دارم لطفا نظر بدید)

مثلا : آیا من به دوستم که در فاصله 1متری روبه روی من نشسته نیروی جاذبه یا گرانش وارد میکنم؟

نمایه کاربر
nimamc2

نام: nima

سپاس: 12

تماس:

Re: نیروی گرانش

پست توسط nimamc2 »

ای دریاچه ارومیه . به خدا دریاچه ارومیه نمکک جای تو کم میاره جونه من اینقد نمک نریز باشه؟خسارات جدی به هوپا وارد میکنی عزیزم.
جواب سوال=من فکر نمیکنم همچین نیرویی که شما گفتین بین ما یا اجسام وجود داشته باشه و دلیلی بر بودنش هم نمیبینم چون گرانش به همه اجسام به یک اندازه وارد میشه پس همه با شتاب خاصی به سمت زمین کشیده میشن و نه به سمت هم دیگه.
همینه نظرم بای
قوانین دیگر نیوتون پیش از مرگ=
قانون صف: اگر شما از یک صف به صف دیگری رفتید، سرعت صف قبلی بیشتر از صف فعلی خواهد شد.
قانون معذوریت: اگر بهانه تان پیش رئیس برای دیر آمدن پنچر شدن ماشینتان باشد، روز بعد واقعاً به خاطر پنچر شدن ماشینتان، دیرتان خواهد شد
www.physicist1.mihanblog.com

Hall

محل اقامت: تهران

سپاس: 105

پست توسط Hall »

nimamc2 نوشته شده:ای دریاچه ارومیه . به خدا دریاچه ارومیه نمکک جای تو کم میاره جونه من اینقد نمک نریز باشه؟خسارات جدی به هوپا وارد میکنی عزیزم.
جواب سوال=من فکر نمیکنم همچین نیرویی که شما گفتین بین ما یا اجسام وجود داشته باشه و دلیلی بر بودنش هم نمیبینم چون گرانش به همه اجسام به یک اندازه وارد میشه پس همه با شتاب خاصی به سمت زمین کشیده میشن و نه به سمت هم دیگه.
همینه نظرم بای
هر جسمی جرم داشته باشه بر جسم دیگه نیرو وارد میکنه و جاذبه داره بنابراین بین ما و اجسام جاذبه وجود داره .

نمایه کاربر
nimamc2

نام: nima

سپاس: 12

تماس:

پست توسط nimamc2 »

من این ضقیه رو قبول نمیکنم.میشه توضیح بیشتر بدین؟
قوانین دیگر نیوتون پیش از مرگ=
قانون صف: اگر شما از یک صف به صف دیگری رفتید، سرعت صف قبلی بیشتر از صف فعلی خواهد شد.
قانون معذوریت: اگر بهانه تان پیش رئیس برای دیر آمدن پنچر شدن ماشینتان باشد، روز بعد واقعاً به خاطر پنچر شدن ماشینتان، دیرتان خواهد شد
www.physicist1.mihanblog.com

Hall

محل اقامت: تهران

سپاس: 105

پست توسط Hall »

nimamc2 نوشته شده:من این ضقیه رو قبول نمیکنم.میشه توضیح بیشتر بدین؟
این قانون نیوتنه.. هرچی جرم جسم بیشتر باشه هم جاذبش بیشتر میشه (از اونجایی که این نیروی جاذبه با ضرب جرم دوجسم نسبت مستقیم و با مجذور فاصلشون از هم نسبت عکس داره) برای همین دو جسم که جرمشون کمه جاذبه بینشون هم کمه و احساس نمیشه ولی مثلا زمین که جرمش زیاده جاذبش احساس میشه.

niloofar13

پست توسط niloofar13 »

کی گفته به دلیل داشن جرم جاذبه بین دوتاآدم به وجودمیاد ؟؟؟؟!!!اگه اینجوریه یه آدم100کیلویی خبلی جذابه smile032
یااونایی که توفضاهستن بایدبه سمت همدیگه کشیده میشدن
قانون جاذبه ای که نیوتن گفت واسه اجسام روی زمین وجاذبه ی زمینه نه بین دوتا آدم smile032
نامم راپدرم انتخاب کرد
نام خانوادگی ام رایکی از اجدادم
دیگربس است راهم راخودم انتخاب میکنم...

نمایه کاربر
sheBalBa

سپاس: 97

پست توسط sheBalBa »

من یه سوال توی این لینک پرسیدم و از اونجا باید بری یه لینک دیگه تا جواب بگیری smile039
http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.ph ... 31#p286031
جایی که همه چیز غلطه
درست بودن هم غلطه . . .

user30018

سپاس: 28

پست توسط user30018 »

طبق نظریه های نیوتن بله بین دو آدم یا دو جسم جاذبه وجود دارد ولی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی کم
ولی طبق نظریه های انیشتین دوران دور انحنا

sama-1990

پست توسط sama-1990 »

باید در جواب دوستانی که گفتند بین دو جسم روی زمین جاذبه وجود نداره بگم اشتباه میکنند . قانون نیوتن درباره همه اجسام بود و زنده و غیر زنده رو از هم جدا نکرده همچنین نسبین عام انیشتن .
و در جواب دوستمون که گفته ادم 100کیلولیی جذابیت بالایی داره باید بگم ما از اون جذابیتی که شما میگی صحبت نمیکنیم بلکه نیروی جاذبه بیشتری نسبت به یک ادم 30کیلویی ایجاد میکنه .

حالا این حرفها به کنار ...

سوالاتون که گفتم بهشون احتیاج دارم چی شد؟ smile047

لطفا همونطور که اول بحث گفتم یه سوال با یه مثال برام طرح کنید... smile124

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

sama-1990 نوشته شده:لطفا همونطور که اول بحث گفتم یه سوال با یه مثال برام طرح کنید...
یه مثال توپ برات طرح کرده بودم ولی این کارتوچ اومد پاک کرد!
smile054

mohammad saleh

سپاس: 8

پست توسط mohammad saleh »

هر جسمی که جرم دارد در فضا و اتر انحنا ایجاد کرده وبه اجسام اطرافش نیرو وارد میکنه وآن ها رو به سمت خودش میکشه ولی چون ضریب تناسب آن بسیارکوچیکه بنابراین برای اجسامی با جرم کم محسوس نیست.

نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

پست توسط ویستاM »

سلام
ببخشید من خیلی ادعای فیزیکم نمیشه ولی با دیدن این تاپیک یه چیزی به ذهنم رسید که بد نیست بگم!
یه سری به دلایل مختلف(سن کم،تحصیلات ناکافی،دیده ها وشنیده های غیرقابل استنادو...)حرفها و نظراتی میدند و خیلی هم روش مصرن و تازه خیلی ها رو هم به دلایل خودشون مسخره میکنند!
بچه ها!استادها و بزرگای فیزیکم به اندازه ی شماها ادعا ندارن و روی چیزهایی که میگن مصر نیستند...بهتر نیس به جای اینکه یه سری چیزای قلمبه سلمبه که از هوپا یا هرجای دیگه میبینیم تاکید زیاد داشته باشیم و به دیگران نشون بدیم چقدرمیدونیم با تعامل و همفکری علمی به سوال جواب بدیم تا همه لذت ببرن؟
این قانون پیشرفت علمه
موافق نیستید؟!
{ببخشید اگه ربطی به تاپیک نداشت! smile026 }
همیشه موفق باشید... smile072
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

sama-1990

پست توسط sama-1990 »

خیلی جالبه......

کسی سعی نداره جواب سوال منو بده.......

ویستاM نوشته شده:سلام
ببخشید من خیلی ادعای فیزیکم نمیشه ولی با دیدن این تاپیک یه چیزی به ذهنم رسید که بد نیست بگم!
یه سری به دلایل مختلف(سن کم،تحصیلات ناکافی،دیده ها وشنیده های غیرقابل استنادو...)حرفها و نظراتی میدند و خیلی هم روش مصرن و تازه خیلی ها رو هم به دلایل خودشون مسخره میکنند!
بچه ها!استادها و بزرگای فیزیکم به اندازه ی شماها ادعا ندارن و روی چیزهایی که میگن مصر نیستند...بهتر نیس به جای اینکه یه سری چیزای قلمبه سلمبه که از هوپا یا هرجای دیگه میبینیم تاکید زیاد داشته باشیم و به دیگران نشون بدیم چقدرمیدونیم با تعامل و همفکری علمی به سوال جواب بدیم تا همه لذت ببرن؟
این قانون پیشرفت علمه
موافق نیستید؟!
{ببخشید اگه ربطی به تاپیک نداشت! smile026 }
همیشه موفق باشید... smile072

دقیقا با تعامل و همفکری میشه به نتایج خوب رسید .... پس سعی کنید اینجا اولین محل تمرین این مسئله باشه.

پس لطفا جواب سوال منو بدید....

نمایه کاربر
anTi-ИeuTЯin0

سپاس: 239

پست توسط anTi-ИeuTЯin0 »

mohammad saleh نوشته شده:هر جسمی که جرم دارد در فضا و اتر انحنا ایجاد کرده وبه اجسام اطرافش نیرو وارد میکنه وآن ها رو به سمت خودش میکشه ولی چون ضریب تناسب آن بسیارکوچیکه بنابراین برای اجسامی با جرم کم محسوس نیست.
با نظر ایشان موافقم اما برای روشن شدن مطلب:
اصلا نیروی جاذبه چیست؟
آنچه ما از آن به عنوان نیروی جاذبه(گرانش) یاد می کنیم در واقع چیزی جز انحنای فضا و هندسه ریمنی نیست.
یک پرده فنری را تجسم کنید که روی آن می پرند.اگر یک جسم سنگین روی ان قرار دهیم پرده در اطراف جسم دچار انحنا میشود.حال اگر یک پرتقال که نسبت به جسم اول سبکتر است روی این پرده فنری قرار دهیم کم کم(بستگی به وزن جسم1 و انحنای به وجود آمده دارد) به طرف جرم بزرگتر کشیده میشود.
فضا هم به همین شکل است.هر جسمی که در فضا جرم بیشتری داشته باشد و انحنای ایجاد شده بیشتر باشد می تواند جسم سبکتر را به طرف خودش جذب کند.
بنابراین برای تمام اجسام این گرانش موجود است-اما برای اجسام کوچک که توانایی ایجاد انحناهای بزرگ و در نتیجه جاذبه زیاد ندارند این واقعه قابل درک نخواهد بود.
اما در اندازه های کیهانی به سهولت قابل درک است.

ارسال پست