پاسخ فوری (لطفا)

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
M_amin

سپاس: 3

پاسخ فوری (لطفا)

پست توسط M_amin »

به نام خدا
همین هفته ی پیش معلم فیزیک از ما یک امتحانی گرفت درر اون امتحان این سوال آمده بود که
20-در مدار الکتریکی کدام ذرات تاثیر نمی پذیرند؟
1)الکترون 2)پروتون 3)نوترون 4)هیچکدام

من جواب دادم هیچکدام ولی معلم میگه جوابش نوترونه!!!!!
لطفا سریع جواب بدبد تا سال تمام نشده نمرمو بگیرم smile039
من دانش اموز سوم راهنمایی شهید حقانی بندرعباس

احسان مختاری نژاد

نام: احسان مختاری نژاد

سپاس: 12

Re: پاسخ فوری (لطفا)

پست توسط احسان مختاری نژاد »

ببینیم در نبود هر کدوم در یه مدار معمولی چه اتفاقی می افته:
1-نبود الکترون:هیچ بار متحرکی برا شارش(تولید جریان الکتریکی)وجود نداره
2-نبود پروتون یا نوترون:هسته ای وجود نداره که ماده پایدار باشه تا ما مدار داشته باشیم
البته ما مدار های غیر معمول هم داریم مثل مداری که یه قسمتش از یه محلول یونی میگذره(و تو اون قسمت از مدار یونها و در حالتی پروتونها شارش میکنند)
یا مدار یه مهتابی یا لامپ کاتدی که هم الکترونها(پرتو کاتدی) و هم یونها و پروتونها (پرتو کانالی) شارش میکنند. بهر حال وجود پروتونها برا بقای ماده(مدار) ضروریه اما چون بار خالص ندارن، شارششون بی تاثیره

نمایه کاربر
amishtain

نام: AMIRFARHANG

سپاس: 112

پست توسط amishtain »

نوترون...
علاوه بر توضیحات دوست بالا..
یه نکته دیگه هم هست که نوترون یه ذره خنثی هست و چون مدار دارای میدان میشه وقتی ازش جریان عبور میکنه نوترون هیچ گونه تاثیری از میدان مدار نمیپذیره... smile015 smile015

jhvh

سپاس: 284

پست توسط jhvh »

بهش بگو بلاخره ممکنه ضربه ای برخوردی چیزی براش اتفاق بیفته
اگه قبول نکرد بفرست پیش خودم

M_amin

پست توسط M_amin »

amishtain نوشته شده:نوترون...
یه نکته دیگه هم هست که نوترون یه ذره خنثی هست و چون مدار دارای میدان میشه وقتی ازش جریان عبور میکنه نوترون هیچ گونه تاثیری از میدان مدار نمیپذیره... smile015 smile015
اقای عزیز وقتی در صاعقه بی نهایت الکترون وارد یک نقطه میشه حتما خواندی که هوا بشدت منقبض میشه یعنی بی نهایت الکترون پروتون ها رو بشدت میکشن که در نتیجه پروتون بشدت به سمت صاعقه سوق پیدا میکند حالا پروتون که تنها نمی یاد نوترون هم با خودش میکشه که یعنی نوترون هم اثر گرفته و اگر نوترون تاثیر نمی گرفت و سر جاش میموند که واکش هسته ای صورت میگرفت.
نکته 1:صاعقه مدار بوجود می یاره (قطرات اب=انتقال دهنده ابر که دارای بار منفی است و زمین که پتانسیل 0 دارد دو سر مدار)
نکته 2:صاعقه هوا رو منقبض میکنه یعنی اتم رو میکشه سمت خودش (نوترون و پروتون)

M_amin

پست توسط M_amin »

احسان مختاری نژاد نوشته شده:ببینیم در نبود هر کدوم در یه مدار معمولی چه اتفاقی می افته:
1-نبود الکترون:هیچ بار متحرکی برا شارش(تولید جریان الکتریکی)وجود نداره
2-نبود پروتون یا نوترون:هسته ای وجود نداره که ماده پایدار باشه تا ما مدار داشته باشیم
البته ما مدار های غیر معمول هم داریم مثل مداری که یه قسمتش از یه محلول یونی میگذره(و تو اون قسمت از مدار یونها و در حالتی پروتونها شارش میکنند)
یا مدار یه مهتابی یا لامپ کاتدی که هم الکترونها(پرتو کاتدی) و هم یونها و پروتونها (پرتو کانالی) شارش میکنند. بهر حال وجود پروتونها برا بقای ماده(مدار) ضروریه اما چون بار خالص ندارن، شارششون بی تاثیره
سوال این بود که کدام یک اثر نمی پذیرند نه اثر ندارند

نمایه کاربر
amishtain

نام: AMIRFARHANG

سپاس: 112

پست توسط amishtain »

M_amin نوشته شده:
اقای عزیز وقتی در صاعقه بی نهایت الکترون وارد یک نقطه میشه حتما خواندی که هوا بشدت منقبض میشه یعنی بی نهایت الکترون پروتون ها رو بشدت میکشن که در نتیجه پروتون بشدت به سمت صاعقه سوق پیدا میکند حالا پروتون که تنها نمی یاد نوترون هم با خودش میکشه که یعنی نوترون هم اثر گرفته و اگر نوترون تاثیر نمی گرفت و سر جاش میموند که واکش هسته ای صورت میگرفت.
نکته 1:صاعقه مدار بوجود می یاره (قطرات اب=انتقال دهنده ابر که دارای بار منفی است و زمین که پتانسیل 0 دارد دو سر مدار)
خوب عزیز من نوترون به واسطه پروتون به سمت صاعقه سوق پیدا میکنه به قول خودتون....
اگر پروتون نباشه نوترون میاد؟؟؟
مسلما" نمیاد چون یک ذره خنثی هست دیگه..

M_amin

پست توسط M_amin »

amishtain نوشته شده:
M_amin نوشته شده:
خوب عزیز من نوترون به واسطه پروتون به سمت صاعقه سوق پیدا میکنه به قول خودتون....
اگر پروتون نباشه نوترون میاد؟؟؟
مسلما" نمیاد چون یک ذره خنثی هست دیگه..
بالاخره از مدار تاثیر پذیرفت یا نه؟ smile051

M_amin

پست توسط M_amin »

کسی جواب نداد؟
نمره ی ما از دست رفت ها!!! smile037 smile037 نمره علومم کم شد اون دنیا یقه ی اعضای این انجمنو میگیرمااااااااااااااااااااااااا

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

M_amin نوشته شده:کسی جواب نداد؟
نمره ی ما از دست رفت ها!!! smile037 smile037 نمره علومم کم شد اون دنیا یقه ی اعضای این انجمنو میگیرمااااااااااااااااااااااااا
اصلا باید بهت صفر بده. این همه توضیح دادن واست. خنگی دیگه.

M_amin

پست توسط M_amin »

edwardfurlong نوشته شده:
M_amin نوشته شده:کسی جواب نداد؟
اصلا باید بهت صفر بده. این همه توضیح دادن واست. خنگی دیگه.
والا همه این توضیحا چرت و پرت بود smile039 جز اونی که خودم گذاشتم که از همه صحیح تر بود شما هیچ چی بلد نیستید خودم باید بیام فیزیکو متحول کنم smile038

jahanshid

پست توسط jahanshid »

همه ام منتظرن تو بیای فیزیکو متحول کنی....:p
.
خدا یا هر چه را دوست داشتم از من گرفتی

به هر چه دل بستم دلم را شکستی

به هر چیزی عشق ورزیدم آن را زایل کردی

هر کجا قلبم ارامش یافت تو مضطرب و مشوشش نمودی .

هر وقت که دلم به جایی استقرار یافت تو آواره ام کردی

هر زمان به چیزی امیدوار شدم تو امیدم را کور نمودی....

تا به چیزی دل نبندم وکسی را به جای تو نپرستم

ودر جایی استقرار نیابم

و به جای تو محبوبی ومعشوقی نگیرم

وجز تو به کسی دیگری وجایی دیگری ونقطه ای دیگر آرامش نیابم

فقط می خواهم تو را بخوانم تو را بجویم وتو را پرستش کنم (دکتر چمران)

ارسال پست