راهنمایی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
Vita

سپاس: 288

راهنمایی

پست توسط Vita »

سلام، من هر چي فكر مي كنم سر در نميارم كه چطوري مي تونم با گرايش هاي رشته ي فيزيك جوري آشنا بشم كه بتونم يكيشونو انتخاب كنم... جداً مسخره اس كه از يك نفر انتظار داشته باشيم با خواندن كتاب هاي فيزيك دبيرستان اطلاعات كاملي درباره ي گرايش ها بدست بياره و علاقه اش در يكي از اونها شكل بگيره... با اين كه مي دونم بي فايده است، اما از كسايي كه حالت جامد مي خونن عاجزانه درخواست دارم اگر فكر مي كنن مي تونن كاري كنن كه من بفهمم آيا اين گرايش مورد علاقه ي من هست يا نه، اين لطف بزرگو در حق من بكنن...

نمایه کاربر
farnaspas

محل اقامت: بروجرد

سپاس: 96

تماس:

Re: لطفاً مرا راهنمايي كنيد خواهش التماس

پست توسط farnaspas »

سلام.
در دوره های کارشناسی گرایش ها نسبت به هم تفاوت چندانی ندارند و فرق آنها در چند واحد
درسی است. تخصص(چیزی که شما مدّ نظرتونه) در دوره های ارشد به بالا بوجود می آید.
موفق باشید

نمایه کاربر
sosiana

سپاس: 15

پست توسط sosiana »

چه خبرته smile048 شصتا پست دادي smile024 کسي که بخاد جواب بده باهمون يه پستي که دادي متوجه ميشه و کمکت ميکنه smile047
دو چيز را هميشه به ياد داشته باش
يكي خدا و ديگري مرگ
دو چيز را فراموش كن
بدي ديگران در حق خودت
خوبي خودت در حق ديگران
چهار چيزرا بيش از بيش نگهدار
شكمت را در سر سفره ديگران
زبانت را در جمع دوستان
چشمت را در خانه دوست
دلت را در سر نماز
روزگار دوروز است
يك روز براي تو و روزي بر عليه تو
اگر براي تو بود مغرور نشو
اگر بر عليه تو بود صبر داشته باش

Vita

پست توسط Vita »

sosiana نوشته شده:چه خبرته smile048 شصتا پست دادي smile024 کسي که بخاد جواب بده باهمون يه پستي که دادي متوجه ميشه و کمکت ميکنه smile047
بخواد نه بخاد.

martlet

سپاس: 2

پست توسط martlet »

سلام
شما در دوره کارشناسی فیزیک ، اول همه مباحث دبیرستان رو بصورت پیشرفته تر می خونید. (فیزیک های پایه)
بعد درسای تخصصی تر با مباحث خاص مثل مکانیک و الکترو مغناطیس.
سه چهر تا درس هم هست که اختصاصی گرایش شماست (بلور شناسی، قطعات نیمه رسانا، ابر رسانا و..... در گرایش جامد)
ولی حدود 30 واحد هست که بسته به اینکه دانشگاه چی ارائه بده و شما چی بردارین، دستتون میاد که گرایش های مختلف چه مباحثی دارن، ،آخرش چی میشه و از همه مهم تر اینکه شما کدوم رو بیشتر دوست دارین
اون 30 واحد میتونه این درسا باشه:
لیزر - هسته ای - جامد1 - زبان تخصصی - هوا شناسی - الکترونیک - نجوم - فیزیک فضا - فیزیک جو - نسبیت- مکانیک آماری -
مکانیک سیالات و .....

از لینک زیر میتونید چک لیست درسای فیزیک رو دانلود کنید
http://www.iauahvaz.ac.ir/index.aspx?si ... showitem=2

پس شما در هر گرایشی که باشین، با همه ی مباحث دبرستان سر و کار دارید و اون ها شما رو تنها نمیذارن!
فقط و فقط یه سری شون رو در حد 3-4 درس نسبت به 76 درس! بیشتر میخونید.در نتیجه دسستون میاد که واقعا چی دوست دارید.
اگر از همون 3-4 تا و درسای مرتبط دیگه خوشتون اومد، برای فوق همون گرایش رو انتخاب میکنید . اگر هم نه با شناختی که از بقیه گرایش ها پیدا کردین ( با پاس کردن درسای مختلف ) تصمیم میگیرید

فقط یه توصیه دارم: لطفا مشتق و انتگرال و هندسه تحلیلی رو هم دوست داشته باشید !!

Vita

پست توسط Vita »

martlet نوشته شده:فقط یه توصیه دارم: لطفا مشتق و انتگرال و هندسه تحلیلی رو هم دوست داشته باشید !!
سلام.
دوست دارم! smile072

نمایه کاربر
جعفر

سپاس: 1

پست توسط جعفر »

حالت جامد بحث بررسی خصوصیات مواد است مثلا خواص مغناطیسی الکتریکی ابر رسانایی مواد در ابعاد بسیار ریز که بیشترین نوبل را در پنجاه سال اخیر به خود اختصاص داده است .
حالت جامد درموضوعاتی مثل سلول های خورشیدی ،سیم کوانتومی و نانو کامپوزیت ها و... مقاله ارائه می دهد گرایش پیچیده و نیاز به شناخت نرم افزارهای فیزیکی از جمله متلب و کامسول را دارد .
در مورد بقیه گرایش ها اطلاعات دقیقی ندارم فقط اتمی و ملکولی نزدیکترین گرایش به حالت جامد است.

نمایه کاربر
godfather

محل اقامت: Sudbury

سپاس: 283

تماس:

پست توسط godfather »

در ضمن به نسبتِ باقیه گرایش ها جزوِ گرایش های پر درآمدِ! و بازه ی وسیعی از فعالیت ها رو شامل میشه مثلا بخش جامد تجربی واردِ صنعت میشه، و اگه به فیزیک نظری علاقه مند باشی بخش هاییش میتونه دیدگاه خیلی نظری داشته باشه مثل many body systems ! اینش خوبه که بازه ی وسیعی از علایق رو شامل میشه و دستت بازه!
“Science is a way of trying not to fool yourself”

peace

سپاس: 1

پست توسط peace »

با سلام.دوست عزیز در مورد کارشناسی فیزیک میشه گفت همون کتابای دبیرستان در مقیاس وسیع تر.به طور کلی فیزیک پایه 1و2و3 همون فیزیک دبیرستان.بعد اونا فیزیک مدرن که در مورد نسبیت و الکترومغناطیس و مکانیک کوانتومی و بعضی از درسای اختیاری که بسته به دانشگاه که چه درسی رو ارایه بدن.فقط توصیه میکنم با علاقه انتخاب کن .موفق باشی smile072

ارسال پست