برای کسب معلومات بیشتر فیزیکی ام باید چه کتاب هایی بخونم؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
shahab2020

سپاس: 7

Re: برای کسب معلومات بیشتر فیزیکی ام باید چه کتاب هایی بخونم

پست توسط shahab2020 »

من خودم برا المپیاد هالیدی میخونم.
فیزیک اوهانیان هم خوب کتابیه.قابل فهم هم هستش.

نمایه کاربر
kako

سپاس: 145

تماس:

پست توسط kako »

به نظر بنده :
بهتره آدم ریاضیاتشو قوی کنه(بیشتر دیفرانسیل و انتگرال ) ، وبعد بره سراغ یه کتاب کامل !!!
اینکه شما یه مبحث رو از روی یک کتاب غیر کامل ( که فقط در حد چند تا مفهوم اولیه توضیح داده ) بخونین و دوباره برای تکمیل اون برید کتب بالاتر خیلی خوشایند نیست!!!بهتره یه کتاب گرفته بشه که تا مدتی ( مثلا چند ماه ) آدم درگیر باشه !!!
هالیدی واقعا خوب هست : اگه می خواید بخرید هم ، انتشارات صفار بگیرید !
اما اگه یه مقدار بالاتر با مسائل سخت تر و رویکردی المپیادی بخواید ، مکانیک 1 انتشارات خوشخوان ، که ویژه داوطلبان المپیاد فیزیک هست ، از نظر بنده فوق العاده است !!!
smile072 smile072

نمایه کاربر
ehsan.helli1

نام: احسان

محل اقامت: تهران

سپاس: 624

تماس:

پست توسط ehsan.helli1 »

kako نوشته شده:به نظر بنده :
بهتره آدم ریاضیاتشو قوی کنه(بیشتر دیفرانسیل و انتگرال ) ، وبعد بره سراغ یه کتاب کامل !!!
اینکه شما یه مبحث رو از روی یک کتاب غیر کامل ( که فقط در حد چند تا مفهوم اولیه توضیح داده ) بخونین و دوباره برای تکمیل اون برید کتب بالاتر خیلی خوشایند نیست!!!بهتره یه کتاب گرفته بشه که تا مدتی ( مثلا چند ماه ) آدم درگیر باشه !!!
اما اگه یه مقدار بالاتر با مسائل سخت تر و رویکردی المپیادی بخواید ، مکانیک 1 انتشارات خوشخوان ، که ویژه داوطلبان المپیاد فیزیک هست ، از نظر بنده فوق العاده است !!!
smile072 smile072
خوبه که شما زود شروع کردی ولی الان بهتره حساب دیفرانسیل نخونی و بری تا 5 فصل اول هالیدی 1 رو بخونی

نمایه کاربر
shahab2020

سپاس: 7

پست توسط shahab2020 »

منم فک میکنم با ریاضی شرو کنی بهتر باشه.برا خوندن هالیدی هم حساب دیفرانسیل و...نیاز هست.آخه حتی فصل دو هم حد و مشتق و انتگرال داره!برا ریاضی کتاب حساب دیفراسیل و انتگرال توماس خیلی عالیه.
البته حساب دیفرانسیل و انتگرال لوئی لیت هلد هم خوبه. smile020

نمایه کاربر
kako

تماس:

پست توسط kako »

ehsan.helli1 نوشته شده:
kako نوشته شده:به نظر بنده :
smile072 smile072
خوبه که شما زود شروع کردی ولی الان بهتره حساب دیفرانسیل نخونی و بری تا 5 فصل اول هالیدی 1 رو بخونی
اون که بله !!! فعلا تا حد کمی دیف خوندم ، ولی بیشتر دارم مکانیکم رو می بندم ، که تا 27 آبان که امتحان المپیاد هست بتونم نتیجه خوبی بگیرم ( البته چون اولم ، المپیاد برام آزمایشیه )

برای مبحث الکترومغناطیس هم جلد سوم همین هالیدی خوبه !!!در ضمن برای دیفرانسیل و انتگرال ، به غیر از توماس و لیتهلد ، استوارت و سیلورمن هم هست که واقعا عالین !!
راستی کسی کتاب روش های برداری که توسط باشگاه دانش پژوهان جوان چاپ شده رو خونده ؟؟
لینک کتاب :
http://irolympiad.com/index.php?act=vie ... ductId=106

کتابه چطوریه دقیقا ؟؟؟باید حتما پیش نیاز زیادی داشته باشیم؟؟ smile072 smile072

adroit

سپاس: 40

پست توسط adroit »

اینجا کسی نیومده کتاب معرفی کنه اومدن اینجا کتابایی رو که خوندن به رخ هم بکشن وبگن ما هم اره...
حیات غفلت رنگین یک دقیقه ی حواست

سهراب

نمایه کاربر
ehsan.helli1

نام: احسان

محل اقامت: تهران

سپاس: 624

تماس:

پست توسط ehsan.helli1 »

adroit نوشته شده:اینجا کسی نیومده کتاب معرفی کنه اومدن اینجا کتابایی رو که خوندن به رخ هم بکشن وبگن ما هم اره...
شما هر جور دوست داری فکر کن!
خطاب به 2 تا بالایی:من از توماس زیاد خوشم نمیاد.یکی از اقوام معلم دیفرانسیل بود یه کتاب داد به من (حساب دیفرانسیل و انتگرال و هندسه ی تحیلی لارسن)خیلی عالیه.البته الان شاید تو بازار نباشه ولی پر از مثال های فیزیکیه و هندسه تحلیلیشم عالیه

نمایه کاربر
kako

تماس:

پست توسط kako »

adroit نوشته شده:اینجا کسی نیومده کتاب معرفی کنه اومدن اینجا کتابایی رو که خوندن به رخ هم بکشن وبگن ما هم اره...
چطور چنین فکری کردی ؟؟؟ smile042 خب اصولا ما باید یک کتاب رو اول بخونیم ، و بعد دربارش نظر بدیم و معرفی کنیم!!!! بنابراین تقریبا هرگونه معرفی کتاب در واقع معرفی کتبی هست که خوندیم!
ehsan.helli1 نوشته شده:
خطاب به 2 تا بالایی:من از توماس زیاد خوشم نمیاد.یکی از اقوام معلم دیفرانسیل بود یه کتاب داد به من (حساب دیفرانسیل و انتگرال و هندسه ی تحیلی لارسن)خیلی عالیه.البته الان شاید تو بازار نباشه ولی پر از مثال های فیزیکیه و هندسه تحلیلیشم عالیه
جدی ؟؟؟ توضیحات این کتاب چطوره ؟ یعنی روشن و واضحه؟

adroit

سپاس: 40

پست توسط adroit »

kako نوشته شده:
چطور چنین فکری کردی ؟؟؟ smile042 خب اصولا ما باید یک کتاب رو اول بخونیم ، و بعد دربارش نظر بدیم و معرفی کنیم!!!! بنابراین تقریبا هرگونه معرفی کتاب در واقع معرفی کتبی هست که خوندیم!
ehsan.helli1 نوشته شده:
جدی ؟؟؟ توضیحات این کتاب چطوره ؟ یعنی روشن و واضحه؟
بنده خدا گفت هر کی یه کتاب معرفی کنه نه اینکه بیاید در باره کتاب هایی که خوندید بحث وتبادل نظر کنید وبگید کدوم برا المپیاد خوبه کدوم برا...
حیات غفلت رنگین یک دقیقه ی حواست

سهراب

نمایه کاربر
ostad eshgh

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 82

پست توسط ostad eshgh »

کمی باهاتون موافقم
ولی بحث دوستان هم بدرد بخوره
و میشه ازش ویژگی های کتاب هایی که مورده بحثرو استخراج کرد
just keep going

نمایه کاربر
Stupendous

سپاس: 113

پست توسط Stupendous »

سلام.برای آشنایی با مباحث فیزیک نوین من کتاب"الکترودینامیک کوانتومی" اثر فاینمن رو پیشنهاد می کنم.از اسم سنگینش نترسین از اون کتاباییه که اصلا فرمول نداره:http://www.fatemi.ir/Details.aspx?bookid=4239
برای آشنایی با تاریخ نسبیت عام هم "آیا انیشتین راست می گفت؟" کتاب خیلی خوبیه:http://chapnashr.ir/book/811/(البته اونی که من خوندم جلدش با این فرق داشت)

نمایه کاربر
kako

تماس:

پست توسط kako »

Stupendous نوشته شده:سلام.برای آشنایی با مباحث فیزیک نوین من کتاب"الکترودینامیک کوانتومی" اثر فاینمن رو پیشنهاد می کنم.از اسم سنگینش نترسین از اون کتاباییه که اصلا فرمول نداره:http://www.fatemi.ir/Details.aspx?bookid=4239
برای آشنایی با تاریخ نسبیت عام هم "آیا انیشتین راست می گفت؟" کتاب خیلی خوبیه:http://chapnashr.ir/book/811/(البته اونی که من خوندم جلدش با این فرق داشت)
ممنون !! ولی فکر کنم آدم فعلا سراغ فیزیک نوین نره بهتره!!!آدم اول باید با مفاهیم فیزیک کلاسیک آشنا باشه وبعد بره سراغ فیزیک نوین!
اما برای الکترودینامیک که دوست عزیزمون گفتن ، کتاب گریفیث رو من شنیدم خیلی عالیه ! البته با ریاضیات هستش smile039
ولی می گن خیلی کتاب زیبایی و افراد علاقه مند به فیزیک ، از اون لذت می برند !

نمایه کاربر
Stupendous

پست توسط Stupendous »

ما که خیر سرمون دانشجوی فیزیکیم توی ریتس-میلفورد موندیم اون وقت شما میگی گریفیتث!؟
البته منم شنیدم کتاب خوبیه ولی نه برای شروع این جوری آدم از زندگی ناامید میشه!

نمایه کاربر
kako

تماس:

پست توسط kako »

Stupendous نوشته شده:ما که خیر سرمون دانشجوی فیزیکیم توی ریتس-میلفورد موندیم اون وقت شما میگی گریفیتث!؟
البته منم شنیدم کتاب خوبیه ولی نه برای شروع این جوری آدم از زندگی ناامید میشه!
smile015
خب اون که آره!!!! اصلا برای شروع خوب نیست!!!تازه بعد از هالیدی شاید خوندن چند فصلش بد نباشه!!راستی ببخشید شاید ربطی به تاپیک نداشته باشه ، ولی می خواستم بدونم ریتس سخت تره یا نایفه ؟؟؟ smile042

نمایه کاربر
Stupendous

پست توسط Stupendous »

فکر کردی من از اون دانشجو بیکارام که چندتا کتاب میخوننو همه ی تمرینارم تحویل میدن.نه داداش من فقط ریتس میخونم. smile039

ارسال پست