اهنربا

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
TEZAR0241

سپاس: 7

تماس:

اهنربا

پست توسط TEZAR0241 »

سلام دوستان من تازه عضو شدم اگه جای اشتپاهی تاپیک رو زدم شرمنده!!!!
یه سوال که خیلی ذهنم رو مشغول کرده اینه که میخوام چندتا اهن ربا که قطب های ناهم نامش به سمت هم دیگه هستن رو تو یه تخته عمود بزارم به طوری که یه فنرمغناطیسی ایجاد شه میخوام ببینم جابه جایی این فنر با نیرویی که من جسم هام رو میزارم رابطش چه جوریه خطیه یا غیر خطی رابطش برام خیلی مهمه؟؟؟
از دوستان اگه کسی هست کمکم کنه خیلی ممنون میشم. smile031
در طول یک قانون ریاضی به یک واقعیت اشاره می شود ولی یقین وجود ندارد. در طول زمانی که یقین وجود دارد،کسی به واقعیت اشاره نمی کند.

JAVADQUANTUM

نام: JAVAD physics

سپاس: 9

تماس:

Re: اهنربا

پست توسط JAVADQUANTUM »

دوست عزیز بیشتر توضیح بده!!!!!!!!
JAVADQUANTUM

JAVADQUANTUM

تماس:

پست توسط JAVADQUANTUM »

فنر کجست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اهنرباها دقیقا وضعیتشون چه جوریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
JAVADQUANTUM

نمایه کاربر
TEZAR0241

تماس:

پست توسط TEZAR0241 »

JAVADQUANTUM نوشته شده:فنر کجست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اهنرباها دقیقا وضعیتشون چه جوریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
میخوام قسمت ناهمنام اهنربا ها به سمت هم باشن تا نیروی دافعه باشه بعد نیروی فنر هم برابرF=-kxهستش میخوام رابطه نیروی فنر با جابه جایی رو به دست بیارم.
در طول یک قانون ریاضی به یک واقعیت اشاره می شود ولی یقین وجود ندارد. در طول زمانی که یقین وجود دارد،کسی به واقعیت اشاره نمی کند.

JAVADQUANTUM

تماس:

پست توسط JAVADQUANTUM »

دوست عزیز منظورت اینه که یه میدان مغناطیسی یکنواخت داریم و یه فنر درون این میدان قرار داره؟
JAVADQUANTUM

نمایه کاربر
TEZAR0241

تماس:

پست توسط TEZAR0241 »

JAVADQUANTUM نوشته شده:دوست عزیز منظورت اینه که یه میدان مغناطیسی یکنواخت داریم و یه فنر درون این میدان قرار داره؟
نه داداش اگه 3تا اهنربای واشر مانن داشته باشیم که سه تاش رو هم قطب های همنامش رو به طرف هم بزاریم مثل تین عکسhttp://img.tebyan.net/big/1390/08/24515 ... 310099.jpg
بعداینکه یه وزنه بزاریم رو اهنربامثه فنر رفتار میکنه.تونستم مطلب رو برسونم یا نه؟؟؟

JAVADQUANTUM

تماس:

پست توسط JAVADQUANTUM »

اها اوکی
JAVADQUANTUM

نمایه کاربر
TEZAR0241

تماس:

پست توسط TEZAR0241 »

JAVADQUANTUM نوشته شده:اها اوکی
خوب حالا میتونین کمکم کنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

JAVADQUANTUM

تماس:

پست توسط JAVADQUANTUM »

فقط با داشتن مشخصه های حرکتی و محاسبه میشه خطی و غیر خطی بودن معلوم کرد.تنها چیزی که فعلا مشخصه اینه که نیرو متغیره و حرکت نوسانی.با داشتن اطلاعات بیشتر میشه به سوال جواب داد!
JAVADQUANTUM

نمایه کاربر
TEZAR0241

تماس:

پست توسط TEZAR0241 »

JAVADQUANTUM نوشته شده:فقط با داشتن مشخصه های حرکتی و محاسبه میشه خطی و غیر خطی بودن معلوم کرد.تنها چیزی که فعلا مشخصه اینه که نیرو متغیره و حرکت نوسانی.با داشتن اطلاعات بیشتر میشه به سوال جواب داد!
صحیح منم میخوام یه فرمول پیدا کنم که ایا با زیاد کردن نیر متغیرxچه تغییری میکنه؟؟؟
میدونم ایکس با زیاد کردن نیرو کم میشه ولی میخوام نسبت بیارم اگه میتونین تو این مورد کمک کنید !!!!

JAVADQUANTUM

تماس:

پست توسط JAVADQUANTUM »

دوست عزیز نیروی فنر خودش یه رابطه تجربیه و همه فنرها هوک نیستن.در مورد این سوال مشخصات میدان مغناطیسی و نوع حرکت جسم باید مشخص بشه smile018
JAVADQUANTUM

JAVADQUANTUM

تماس:

پست توسط JAVADQUANTUM »

بدست اوردن رابطه بدون داشتن مشخصه های حرکتی که در ازمایش تعیین میشه غیر ممکنه smile018
JAVADQUANTUM

نمایه کاربر
TEZAR0241

تماس:

پست توسط TEZAR0241 »

الان من یه اهنربا دارم که میخوام وزنه بهش اضافه کنم دیگه هیچ چیزه دیگه ای ندارم رابطه ای نیست ؟؟؟

JAVADQUANTUM

تماس:

پست توسط JAVADQUANTUM »

فقط میتونم بگم بخاطر ترکم و بازشدگیهای پیچیده میدان و غیر یکنواختی و قوی بودن میدان در شرایطی که اهنرباها به هم نزدیکترن به احتمال زیاد تغیرات f-x غیر خطیه smile038
JAVADQUANTUM

نمایه کاربر
TEZAR0241

تماس:

پست توسط TEZAR0241 »

JAVADQUANTUM نوشته شده:فقط میتونم بگم بخاطر ترکم و بازشدگیهای پیچیده میدان و غیر یکنواختی و قوی بودن میدان در شرایطی که اهنرباها به هم نزدیکترن به احتمال زیاد تغیرات f-x غیر خطیه smile038
غیر خطی بودن که ضایع اس من میخوام عددی بهش نیگا کنم میخوام بدونم با چه تغییراتی جابه جایی چندمیشه یا به صفر نزدیک میشه. smile036

ارسال پست