ایا سیگنالها در زمان سفر میکنند

مدیران انجمن: parse, javad123javad

vajiheh

نام: وجیهه نیک

Re: ایا سیگنالها در زمان سفر میکنند

پست توسط vajiheh »

ببینید سال نوری چیزیه که خودمون تعریف میکنیم.
یعنی میگیم یک سال n ثانیه اس بعد اگر با سرعت نور حرکت کنیم توی n ثانیه, 300000000*n متر رو طی میکنیم.یعنی مسافتی که نور تو یک سال ما طی میکنه.
حالا میشه فاصله ی بین کهکشان هارو با یه ضریبی از این عددی که بدست اومده بیان کنیم.

نمایه کاربر
koorosh1

محل اقامت: تهران

سپاس: 35

پست توسط koorosh1 »

خب حالا منظورت چیست? smile020
THE FIRST STEP FOR SUCCESS IS;
BELIEVING YOURSELF

نمایه کاربر
ehsan.helli1

نام: احسان

سپاس: 624

تماس:

پست توسط ehsan.helli1 »

koorosh1 نوشته شده:
ehsan.helli1 نوشته شده:کوروش بهتره یکم منطقی فکر کنی.
برو تقویم کامپیوترتو ببر روی سال 2000 حالا تو توی زمان سفر کردی؟یا برو ساعتتو عقب بکش.الان توی زمان سفر کردی؟
الان جواب منطقی تو این بود! این حرف تو چه ربطی به سوال من داشت. یکبار دیگر برو سوال منو بخون بعد مثال بزن
وقتی خوت سوالت رو متوجه نشدی انتظار نداشته باش جواب من رو متوجه بشی

نمایه کاربر
یه دوست

سپاس: 43

پست توسط یه دوست »

vajiheh نوشته شده:ببینید سال نوری چیزیه که خودمون تعریف میکنیم.
یعنی میگیم یک سال n ثانیه اس بعد اگر با سرعت نور حرکت کنیم توی n ثانیه, 300000000*n متر رو طی میکنیم.یعنی مسافتی که نور تو یک سال ما طی میکنه.
حالا میشه فاصله ی بین کهکشان هارو با یه ضریبی از این عددی که بدست اومده بیان کنیم.
بابا کوروش جون دادش بی خیال اسکل کردی داری میخندی دیگه جواب درست همینه که ایشون گفتن دیگه...که البته احسان هم همینو گفت!

نمایه کاربر
koorosh1

پست توسط koorosh1 »

ehsan.helli1 نوشته شده:
koorosh1 نوشته شده:
ehsan.helli1 نوشته شده:کوروش بهتره یکم منطقی فکر کنی.
برو تقویم کامپیوترتو ببر روی سال 2000 حالا تو توی زمان سفر کردی؟یا برو ساعتتو عقب بکش.الان توی زمان سفر کردی؟
الان جواب منطقی تو این بود! این حرف تو چه ربطی به سوال من داشت. یکبار دیگر برو سوال منو بخون بعد مثال بزن
وقتی خوت سوالت رو متوجه نشدی انتظار نداشته باش جواب من رو متوجه بشی
بابا این اقا احسان فکر میکنه خیلی سرش میشه که مثل این فیلسوفایی که انگار از اخر حرف خودشون درست از اب در میاد واسه من صحبت میکنه. البته ببخشید من قصد بی ادبی به کسی را ندارم اتفاقا نظرتون هم برای من قابل ارزش است اما با این حرفهای شما من که جوابم را نمیگیرم .در ضمن من در مورد این سوال کلی تحقیق کردم و 100%فهمیدمش اما این پاسخ شماست که با سوال من جور در نمیادلطفا پاسخ مناسب دهید.
یه دوست نوشته شده:
vajiheh نوشته شده:ببینید سال نوری چیزیه که خودمون تعریف میکنیم.
بابا کوروش جون دادش بی خیال اسکل کردی داری میخندی دیگه جواب درست همینه که ایشون گفتن دیگه...که البته احسان هم همینو گفت!

واقعیت را بخواهید من منظور vajihehرو نفهمیدم. میشه کسی اینو توضیح بده.
BELIEVING YOURSELF

نمایه کاربر
ehsan.helli1

نام: احسان

سپاس: 624

تماس:

پست توسط ehsan.helli1 »

میگویند کسی که خواب است را میتوان بیدار کرد ولی کسی که خودش را به خواب زده را نمیتوان.شما هم مصداق همین فرد هستید!

نمایه کاربر
koorosh1

پست توسط koorosh1 »

بجاي استفاده از تمثيل ادبي پاسخ دهيد .
BELIEVING YOURSELF

sayyedmeisam

سپاس: 1

پست توسط sayyedmeisam »

dustane aziz javab kamelann vazehe etelaati ke ma mifrestim az tarighe amvaj miresan va in amvaj sorate ziadi daran ke baes mishe dar ja sabt beshan vali age hamin amvaj ro be khorshid ersal konim shaiad 10 daghighe ba takbir beresan va age ba sorate nur harkat kone 8 daghighe ba takbir mirese ! ruye zamin ham be ye sanie keshide nemishe ! hala motevajeh shodi?

نمایه کاربر
koorosh1

پست توسط koorosh1 »

کامل متوجه نشدم چون فارسیو با انگلیسی نوشته بودی .
BELIEVING YOURSELF

نمایه کاربر
koorosh1

پست توسط koorosh1 »

sayyedmeisam نوشته شده:dustane aziz javab kamelann vazehe etelaati ke ma mifrestim az tarighe amvaj miresan va in amvaj sorate ziadi daran ke baes mishe dar ja sabt beshan vali age hamin amvaj ro be khorshid ersal konim shaiad 10 daghighe ba takbir beresan va age ba sorate nur harkat kone 8 daghighe ba takbir mirese ! ruye zamin ham be ye sanie keshide nemishe ! hala motevajeh shodi?
خوب بالاخره نمیخواهید بگویید چه گفتید?
BELIEVING YOURSELF

demis666

سپاس: 4

پست توسط demis666 »

دوست عزیز اصل سوال شما دچار خطاست. (( ما میدانیم سیگنال ها سرعتشان از سرعت نو بیشتراست!!!)) این رو ما ویا شما از کجا میدانید؟؟ اولا سیگنالها نوعی از امواج هستند و..... که هیچگاه سرعتشان از سرعت نور بیشتر نخواهد شد . سوال خود را با این قطعیت مطرح کنید که سرعت سیگنالها هم سرعت نور است .

نمایه کاربر
koorosh1

پست توسط koorosh1 »

باهوش .دیگه اینو خودت تشخیص بده. اول ببین بیشترین مسافت را چه کشوری با ایران داره بعد به اون کشور زنگ بزن بعد بشمار ببین چند ثانیه طول میکشه خواستی از هاوکینگ هم بپرس.
BELIEVING YOURSELF

نمایه کاربر
یه دوست

سپاس: 43

پست توسط یه دوست »

و این بحث همچنان ادامه دارد و بی نتیجه...

نمایه کاربر
koorosh1

پست توسط koorosh1 »

نمیدونم چرا اقایونی مانند شما و احسان اگر واقعیت را با هزار مدرک نشونتون بدن باز هم حرف غربی ها ملاک اول شماست. smile097
BELIEVING YOURSELF

نمایه کاربر
koorosh1

پست توسط koorosh1 »

این یکی مثالم دیگه قشنگ دست سفر به زمانو رو میکنه.همونطور که گفتم نوری که ما الان از خورشید میبینیم مال 8.3 دقیقه پیشه. پس اگه ما هر چقدر نزدیک به خورشید بشیم ما مقدار زمانی گذشته ی کمتری رو از خورشید مشاهده میکنیم تا اینکه رو سطح خورشید فرود بیاییم. انوقت زمان گذشته صفرمیشود. (البته این یک مثاله. ما کمی که به خورشید نزدیک بشیم خواهیم سوخت.) خب حالا این مثال رو به زنگ زدن ربط میدیم. فرض کنید که شما یک تلفن که دارای سیگنال نوری که با سرعت نور منتشر میشود را دارید و شما یک دوستی دارید که دارای همان تلفن شماست. شما با دوستتان فرض کنید 1.7km فاصله دارید.(در ان فاصله شما قادر به دیدن واضح دوست خود هستید.) از همان فاصله شما به دوستتان زنگ میزنید. خب پس طبیعتا سیگنال شما باید به گذشته سفر کند. و شما یعنی الان باید به 0.095s گذشته دوست خود یعنی نزدیک به یک دهم ثانیه گذشته دوست خود زنگ زدید. پس شما الان دارید با یک دهم ثانیه ی گذشته دوست خود صحبت میکنید. اما شما دوستتان را دارید میبنید و میتواند صدای همدیگررا همزمون هم از ان یکی گوشتون بشنوید. خب حالا شما دیگر به این تناقص پی نمیبرید؟
BELIEVING YOURSELF

ارسال پست