ایا سیگنالها در زمان سفر میکنند

مدیران انجمن: parse, javad123javad

هورین

سپاس: 16

Re: ایا سیگنالها در زمان سفر میکنند

پست توسط هورین »

در واقع ما هم داریم یک دهم ثانیه ی قبل دوست خودمونو می بینیم هم صدای یک دهم ثانیه قبل اونو میشنویم . ولی فقط یک دهم پانیه . چون خیلی کمه ما متوجه نمیشیم . به همین سادگی .

نمایه کاربر
koorosh1

محل اقامت: تهران

سپاس: 35

پست توسط koorosh1 »

شما ایا یک ساعت اتمی دقیق دارید؟ من این کارو یکبار انجام دادم و با ساعت اتمی من اونو اندازه گرفتم. اختلاف یک دهم ثانیه ای در کار نبود. smile012
THE FIRST STEP FOR SUCCESS IS;
BELIEVING YOURSELF

نمایه کاربر
ehsan.helli1

نام: احسان

سپاس: 624

تماس:

پست توسط ehsan.helli1 »

koorosh1 نوشته شده:شما ایا یک ساعت اتمی دقیق دارید؟ من این کارو یکبار انجام دادم و با ساعت اتمی من اونو اندازه گرفتم. اختلاف یک دهم ثانیه ای در کار نبود. smile012
چیو اندازه گرفتی؟

نمایه کاربر
koorosh1

پست توسط koorosh1 »

من و دوستم دقیق توی یک محلی با فاصله ی 1.7km فاصله داشتم.میتونستم هم صداشو بشنوم و هم ببینمش.من با یک موبایل که سرعت نورو داشت به موبایل نوری اون زنگ زدم. خب هر دومون یک ساعت اتمی دقیق تو دستمون داشتیم. من یک لحظه سریع بهش گفتم ساعتتو متوقف کن.خود منم این کارو کردم. من به یک دهم گذشتهی اون زنگ زدم پس اون یک دهم ثانیه باید دیرتر از من ساعتشو متوقف کنه. وقتیکه این کارو کردیم اختلاف ساعتها صفر بود. پس سرعت نور بزمان سفر نمیکنه. smile012 smile012
BELIEVING YOURSELF

نمایه کاربر
ehsan.helli1

تماس:

پست توسط ehsan.helli1 »

koorosh1 نوشته شده:من و دوستم دقیق توی یک محلی با فاصله ی 1.7km فاصله داشتم.میتونستم هم صداشو بشنوم و هم ببینمش.من با یک موبایل که سرعت نورو داشت به موبایل نوری اون زنگ زدم. خب هر دومون یک ساعت اتمی دقیق تو دستمون داشتیم. من یک لحظه سریع بهش گفتم ساعتتو متوقف کن.خود منم این کارو کردم. من به یک دهم گذشتهی اون زنگ زدم پس اون یک دهم ثانیه باید دیرتر از من ساعتشو متوقف کنه. وقتیکه این کارو کردیم اختلاف ساعتها صفر بود. پس سرعت نور بزمان سفر نمیکنه. smile012 smile012
شما خیلی ساده نگر هستی : ))
سیگنال های مغز انسان با سرعتی برابر 1/10 سرعت نور حرکت میکنه.تفسیر و تحلیل مغز انسان هم اندکی طول میکشه،علاوه بر اون ها خطای انسانی هم هست و ...بعد شما نتایج ازمایشتون به نظرت درسته؟!

نمایه کاربر
koorosh1

پست توسط koorosh1 »

خود تو فکر میکنی نتایج ازمایش های نسبیت هم بدون خطای مغز بوده. smile058
BELIEVING YOURSELF

نمایه کاربر
ehsan.helli1

تماس:

پست توسط ehsan.helli1 »

koorosh1 نوشته شده:خود تو فکر میکنی نتایج ازمایش های نسبیت هم بدون خطای مغز بوده. smile058
بله کاملا دقیق بوده چون انسان نبوده که اندازه میگرفته با استفاده از دستگاه و ...

نمایه کاربر
koorosh1

پست توسط koorosh1 »

خب باهوش ساعتم یک نوع دستگاهست. بخصوص ساعتای اتمی که بدون خطاست و اتوماتیکی میتونه کارشو انجام بده.
BELIEVING YOURSELF

نمایه کاربر
metis441

سپاس: 121

پست توسط metis441 »

koorosh1 نوشته شده:یک سوال دارم انیشتن مدتها پیش گفته بود که سرعتی سریعتر از نور نمیتواند باشد و اگر جسمی بتواند با سرعت نور حرکت کند در زمان سفر میکند سوال من این است که بیشتر شما میدانید که سرعت امواج سیگنال از نور بیشتر است و میدانید که سیگنالهای ارتباطی ازجنس الکتروفوتون نور هستند خب چرا فرضا ما از تهران به سان دیگو زنگ میزنیم اگر مثلا از طریق ماهواره ها ما بفهمیم که ساعت ساندیگو10:30am و ساعت تهران 11:00pmباشد خب قاعدتا سیگنالها باید در زمان سفر کنند مثلا از تهران به سان دیگو وقتی که ما به انجا زنگ میزنیم ساعت باید 10:55pmباشد یعنی فرضا ما به پنج دقیقه پیش سان دیگو زنگ زدیم ولی این اتفاق نمیافتد البته نسبیت این قضیه را ممنوع کرده است ولی به نظر من انیشتن برای اینکه دستش رو نشود ان را بی دلیل ممنوع کرد نظراتتونو بنویسید وخواهشا جواب درست را به من بگید تا من از سردرگمی بیرون بیام. smile033 smile033 smile033 smile033 smile033
اصلا یه سوال؟
کی گفته سرعت سیگنالها بالاتر از سرعت نوره؟
مگه نمیگن سرعت هیچ چیز بیشتر نور نیست؟ smile024
an astronomer بودم -_-

نمایه کاربر
metis441

پست توسط metis441 »

f.sd نوشته شده:
یه دوست نوشته شده:
f.sd نوشته شده:
koorosh1 نوشته شده:خب این را که من میدانم .سوال من این بود که سیگنال ها ان هم از نوع جنس نور که سرعت بالاتری از نور دارند چرا درزمان نمیتوانند سفر کننداما نور خالی میتواند? مثلا نوری که از خورشید به ما میرسد میگویند برای 8.3دقیقه قبل است یعنی نور برای رسیدن به زمین 8.3دقیقه وقت میگذارد و همزمان هم در 8.3دقیقه گذشته سفر میکند.منظورم این است که امکان دارد بحث سفر به زمان اشتباه باشد? smile023
شما از کجا می دونی نمی تونن؟
البته اگه این جور که شما میگید باشه دو حالت پیش میاد:
1.اگه در سفر زمان سفر نکنن ؛مقوله ای به اسم سفر در زمان یه جورایی سوال برانگیز ناک میشه؟ smile042

2.شایدم توی زمان سفر میکنن و ما خبر نداریم مثلا وقتی یه پیام میفرستیم یه نسخش به آینده میره،یه نسخش به گذشته میره و یه نسخشم زمان فقط براش متوقف میشه و به صورت آنی به مقصد میرسه ولی چون ما نمی تونیم تو زمان سفر کنیم از دو نسخه دیگه که در زمان جلو یا عقب میرن خبر نداریم؟
(ببین دیگه من چه نظریه ای دادم smile039 )
اگر اینطوری باشه ما باید در هر زمانی هم که هستیم پیام هایی رو از آینده دریافت کنیم(اما نمی کنیم)
آینده هنوز نیومده....
an astronomer بودم -_-

نمایه کاربر
metis441

پست توسط metis441 »

f.sd نوشته شده:
koorosh1 نوشته شده:خب این را که من میدانم .سوال من این بود که سیگنال ها ان هم از نوع جنس نور که سرعت بالاتری از نور دارند چرا درزمان نمیتوانند سفر کننداما نور خالی میتواند? مثلا نوری که از خورشید به ما میرسد میگویند برای 8.3دقیقه قبل است یعنی نور برای رسیدن به زمین 8.3دقیقه وقت میگذارد و همزمان هم در 8.3دقیقه گذشته سفر میکند.منظورم این است که امکان دارد بحث سفر به زمان اشتباه باشد? smile023
شما از کجا می دونی نمی تونن؟
همه در حال سفردر زمان هستیم....
an astronomer بودم -_-

نمایه کاربر
metis441

پست توسط metis441 »

یه دوست نوشته شده:
f.sd نوشته شده: البته اگه این جور که شما میگید باشه دو حالت پیش میاد:
1.اگه در سفر زمان سفر نکنن ؛مقوله ای به اسم سفر در زمان یه جورایی سوال برانگیز ناک میشه؟ smile042

2.شایدم توی زمان سفر میکنن و ما خبر نداریم مثلا وقتی یه پیام میفرستیم یه نسخش به آینده میره،یه نسخش به گذشته میره و یه نسخشم زمان فقط براش متوقف میشه و به صورت آنی به مقصد میرسه ولی چون ما نمی تونیم تو زمان سفر کنیم از دو نسخه دیگه که در زمان جلو یا عقب میرن خبر نداریم؟
تو ضیح بیشتر درباره ی نظریه ی دوم لطفا....
an astronomer بودم -_-

نمایه کاربر
یه دوست

سپاس: 43

پست توسط یه دوست »

an astronomer نوشته شده:
یه دوست نوشته شده:
f.sd نوشته شده: البته اگه این جور که شما میگید باشه دو حالت پیش میاد:

تو ضیح بیشتر درباره ی نظریه ی دوم لطفا....
توضیح دیگه برای چی؟

نمایه کاربر
metis441

پست توسط metis441 »

یه دوست نوشته شده:شاید تمام این نظریه ها؛خرافات و... که در مورد چیزی به اسم UFO به وجود آوردن از همین جا باشه؟ smile073
UFO چیست آیا؟؟
an astronomer بودم -_-

نمایه کاربر
یه دوست

سپاس: 43

پست توسط یه دوست »

an astronomer نوشته شده:
یه دوست نوشته شده:شاید تمام این نظریه ها؛خرافات و... که در مورد چیزی به اسم UFO به وجود آوردن از همین جا باشه؟ smile073
UFO چیست آیا؟؟
نظریه وجود موجودات فضایی...اسم این موجودات رو گذاشتنUFO .

ارسال پست