تندتر شدن زمان در سرعت بالا

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
koorosh1

محل اقامت: تهران

سپاس: 35

تندتر شدن زمان در سرعت بالا

پست توسط koorosh1 »

نمیدانم چیزی که میگم تا چه حد درست است به همین دلیل میخواهم از دوستان کمک بگیرم مدتی است که دارم از لحاظ تجربی سرعتم را بررسی میکنم یکبار من از دوستم خواستم که با سرعت زیادی بدود و همزمان تا بیست ثانیه بشمارد و من هم گفتم که یکجا میشینم و بیست ثانیه میشمارم بعد گفتم هر کی که زودتر بیست ثانیه رو تموم کرد باید دستشو بلند کنه .دوستم که داشت با سرعت زیادی میدوید بیست ثانیه رو تموم و دستشو سریع بالا کرد ولی من اون موقع تو اخرای هجده ثانیه بودم. پس من نتیجه گرفتم که اگه سرعت بیشتر بشود حرکت زمانم نیز تندتر میشه. اما انیشتن گفته بود اگریک سفینه ای که با سرعت نور حرکت کنه ساکنین ان میتونند کند شدن زمانو احساس کنند.نظر شما چیست? smile001
THE FIRST STEP FOR SUCCESS IS;
BELIEVING YOURSELF

René Descartes

سپاس: 1

Re: تندتر شدن زمان در سرعت بالا

پست توسط René Descartes »

آزمایش بیش از حد استاندارد بوده و نسبیت انیشتین رو نقض کرد smile048
به نظرت شما و دوستت سرعت شمردنتون یکسان بوده؟!!!! smile040

hoseinmc2

نام: hosein beigie

پست توسط hoseinmc2 »

ابتدا شما باید از زمان سنج استفاده کنید.دوما طبق تبدیلات لورنس T2=(t1-(vx∕c2))÷√1-(v2∕c2)
که با جای گذاری متوجه می شوید که سرعت دوست شما حتی اگر سرعت صوت باشد باز مقداری نمی شود که با تایمر آنرا متوجه شدولی روی کاغذ متوجه انقباض زمان خواهید شد.

نمایه کاربر
koorosh1

پست توسط koorosh1 »

René Descartes نوشته شده:آزمایش بیش از حد استاندارد بوده و نسبیت انیشتین رو نقض کرد smile048
به نظرت شما و دوستت سرعت شمردنتون یکسان بوده؟!!!! smile040
سرعت شمردنمون یکسان بوده چون بلند میشمردیم.
hoseinmc2 نوشته شده:ابتدا شما باید از زمان سنج استفاده کنید.دوما طبق تبدیلات لورنس T2=(t1-(vx∕c2))÷√1-(v2∕c2)
که با جای گذاری متوجه می شوید که سرعت دوست شما حتی اگر سرعت صوت باشد باز مقداری نمی شود که با تایمر آنرا متوجه شدولی روی کاغذ متوجه انقباض زمان خواهید شد.

کاری که شما گفتید من کردم از محاسبات که مال شما درست بود اما اززمان سنج باهم مساوی بود اگر میشود شما هم این کار رو انجام دهید و نتیجرو بمن بگید.
BELIEVING YOURSELF

babre2011

سپاس: 3

پست توسط babre2011 »

پس بیچاره فیزیکدانها ! مخصوصا انیشتین که عمری تو این توهم بودن که زمان از دید ناظز متحرک کند میشه ولی با یک آزمایش ساده رد شده.
smile058 smile058 smile039

meha1368

سپاس: 19

پست توسط meha1368 »

فرض کنیم حرف شما درست باشه.مثال زیر رو در نظر بگیریم
فرض کنیم دو دوست در حال گوش دادن به گزارش یک مسابقه ی فوتبال از رادیو باشند.نفر اول از رادیوی منزل و دومی از رادیوی اتوموبیلش که با سرعت 120 کیلومتر در ساعت در حال حرکته.
اگر ادعای شما درست باشه، اونوقت نفر دوم زودتر از نفر اول سوت پایان رو میشنوه.
حالا قضاوت با خودتون که این مطلب امکان پذیره یا نه

jhvh

سپاس: 284

پست توسط jhvh »

meha1368 نوشته شده:فرض کنیم حرف شما درست باشه.مثال زیر رو در نظر بگیریم
فرض کنیم دو دوست در حال گوش دادن به گزارش یک مسابقه ی فوتبال از رادیو باشند.نفر اول از رادیوی منزل و دومی از رادیوی اتوموبیلش که با سرعت 120 کیلومتر در ساعت در حال حرکته.
من حرف کوروش رو تایید نمی کنم
ولی شما هم باید دقت کنید که در نسبیت خلاف این ممکن است پس این سوال شما مشکل داره

meha1368

سپاس: 19

پست توسط meha1368 »

hadimohammadi نوشته شده:
meha1368 نوشته شده:فرض کنیم حرف شما درست باشه.مثال زیر رو در نظر بگیریم
من حرف کوروش رو تایید نمی کنم
ولی شما هم باید دقت کنید که در نسبیت خلاف این ممکن است پس این سوال شما مشکل داره
میشه بیشتر توضیح بدید؟
آخه سرعت دویدن یک انسان هم از سرعت نور کمتره و هم از 120 کیلومتر در ساعت.پس ایجا بحث نسبیت مطرح نیست.

iraj2288

پست توسط iraj2288 »

بادرود
در روزگاري اگر كسي ميگفت زمين كروي است همه اورا بي سواد يا ديوانه مي ناميدند . زيرا تمام مردم و دانشمندان آن روزگار زمين را مسطح مي دانستند.گاليله سعي بسيار كرد ولي نتوانست نظر ديگران را عوض كند.انيشتين نيز در باوراندن نظريه خود در ابتدا بسيار
مخالفت ها ديد ولي در نهايت اين نظريه بصورت ناپخته جا افتاد و هنوز هم بسياري از تحصيل كردگان فيزيك اشراف به اين نظريه ندارند و اوضاع به گونه اي شده است كه حتي دانشمندان برجسته فيزيك نيز بخاطر اينكه مورد تمسخر ديگران قرار نگيرند از اشتباهات و نواقص آن
سخن نميگويند .
طبق نظريه نسبيت چيزي به نام جاذبه بين جرم ها وجود ندارد و كشيده شدن يك جسم توسط جسم ديگر را به منحني شدن فضا در اطراف جسم نسبت ميدهند كه كاملا اشتباه است و براي اثبات منحني شدن فضا در اطراف جسم به ديده شدن ستارگان موجود در پشت خورشيد در هنگام كسوف كامل اشاره ميكنند . در حالي كه ديده شدن اين ستارگان نه به دليل منحني شدن فضا بلكه به دليل انحراف ذرات فوتون داراي جرم هنگام عبور از كنار خورشيد است . اگر فرض كنيم به جاي نور ذراتي از جنس ضد ماده از كنار خورشيد عبور كنند طبق نظريه نسبيت بايد اين ذرات نيز مانند نور در فضاي منحني در همان مسير عبور كرده و در واقع مسير آن ها به طرف داخل خميده باشد در صورتيكه اين ذرات توسط خورشيد دفع شده و از آن دور خواهند شد.
چيزي كه انشتين در رابطه با توجيه جاذبه بين دو جسم بيان مي كند قابل بسط به جاذبه مغناطيسي بين دو آهنربا نيز هست ما دليل واقعي كشش بين دو جرم را نميدانيم و آن را به منحني بودن فضا نسبت مي دهيم ونيز دليل وجود نيروي كششي بين دو آهنربا رانيز نميدانيم و همانند جاذبه بين دو جرم ميتوانيم وجو د نيروي مغناطيس را نيز بكلي انكار كرده و آنرا نيز به منحني شدن فضا نسبت دهيم .ولي در انجا نيز همانند عبور يك ذره ضد ماده پرسرعت از كنار يك جرم مادي نظريه نسبيت دچار اشكال ميشود به اين ترتيب كه
اگر دو قطب غير همنام آهنربا ها را به هم نزديك كنيم از هم دور خواهند شد در صورتيكه اگر عامل كشش بين آنها منحني بودن فضا باشد در هر صورت بايد آهنربا ها به همديگر نزديك شوند .

در مورد تغيير زمان در اثر سرعت نيز انيشتين در حاليكه سوار بر يك ترن بود ه و در حال دور شدن از يك ساعت نصب شده در يك ميدان در سوييس بود فرض كرد كه اگر سرعت قطار زياد شده و به سرعت نور نزديك شود نور منعكس شده از عقربه ساعت دير تر به او رسيده و
او احساس خواهد كرد كه عقربه ساعت با سرعت كمتري ميگردد و اگر سرعت ترن باسرعت نور برابر شود عقربه ساعت بصورت ساكن ديده خواهد شد و به نظر ميرسد كه زمان براي آن متوقف شده است .. اين تصور او كاملا درست بود ولي بايد توجه داشت كه در واقع زمان براي او كه در حال حركت سريع بوده با شخصي كه در كنار آن ساعت ايستاده بوده بصورت يكسان گذشته است و اگر سرعت حركت عقربه را
كند تر مشاهده كرده به اين دليل بوده كه نور منعكس شده از ساعت براي رسيدن به ترن كه درحال حركت با سرعت زياد بوده نيز مند زمان بيشتري بوده است ... اگر فرض كنيم كه ترن متوقف شده و اينبار باسرعت زياد به سمت ساعت حركت كند مشاهده خواهد شد كه عقربه ها سريعتر از معمول حركت ميكنند و هنگاميكه ترن به ساعت ميرسد ساعت همان زماني را نشان خواهد داد كه ساعت مچي انيشتين نشان ميدهد.

نمایه کاربر
MA102

نام: Laplace transforms

سپاس: 1193

پست توسط MA102 »

iraj2288 نوشته شده:مخالفت ها ديد ولي در نهايت اين نظريه بصورت ناپخته جا افتاد و هنوز هم بسياري از تحصيل كردگان فيزيك اشراف به اين نظريه ندارند
نظریه نسبیت یکی از معتبر ترین نظریه های فیزیکی موجود است و کسی که با آن آشنائی مناسبی نداشته باشد، اصلا فیزیک بلد نیست.

iraj2288 نوشته شده: و براي اثبات منحني شدن فضا در اطراف جسم به ديده شدن ستارگان موجود در پشت خورشيد در هنگام كسوف كامل اشاره ميكنند
این تنها چیزی نیست که به آن اشاره می کنند.
انحنای بافت فضا_زمان در مکانیک نیوتونی نیز وجود دارد، فقط در نظریه نسبیت عام مقدار انحنای آن دو برابر قانون گرانش نیوتن می شود.

iraj2288 نوشته شده:در حالي كه ديده شدن اين ستارگان نه به دليل منحني شدن فضا بلكه به دليل انحراف ذرات فوتون داراي جرم هنگام عبور از كنار خورشيد است .
فوتون ها جرم ندارند.
عبور امواج و ذرات بدون جرم برای قانون گرانش نیوتان مساله لاینحلی بود که با اصل هم ارزی قانون گرانش نیوتن اصلاح شد.

iraj2288 نوشته شده:اگر فرض كنيم به جاي نور ذراتي از جنس ضد ماده از كنار خورشيد عبور كنند طبق نظريه نسبيت بايد اين ذرات نيز مانند نور در فضاي منحني در همان مسير عبور كرده و در واقع مسير آن ها به طرف داخل خميده باشد در صورتيكه اين ذرات توسط خورشيد دفع شده و از آن دور خواهند شد.
ضد ذرات نیز همانند ذرات توسط جاذبه جذب می شوند. یک پوزیترون همانند یک الکترون می افتد.

smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072
علم×دین=انسان

وَ مَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاس جَمِيعاً

و هر کس نفسی را حیات بخشد مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده.

سوره مبارکه المائدة آیه32

بانک اهداء سلولهای بنیادی:
http://iscdp.tums.ac.ir/

نمایه کاربر
koorosh1

پست توسط koorosh1 »

نسبیت در برخی جاها اشتباه زیاد کرده است. در هنگام عبور نور از خورشید علت خمیدگی نور بخاطر جرم نور است که خود اقای irag2288 اونو گفتند. اگر بحث سر فضا زمان باشد که تو زمین هم فضازمان داریم. اگر دقت کرده باشید فرود امدن رنگین کمان مثل فرود امدن ابیست که از شلنگ خارج میشود. ایا میتونیم اینو به اثبات فضازمان ربط بدیم ؟ یا اینکه دلیل اصلی بخاطر جرم نور و اب است.
BELIEVING YOURSELF

نمایه کاربر
نوآور

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 1323

پست توسط نوآور »

koorosh1 نوشته شده:نمیدانم چیزی که میگم تا چه حد درست است به همین دلیل میخواهم از دوستان کمک بگیرم مدتی است که دارم از لحاظ تجربی سرعتم را بررسی میکنم یکبار من از دوستم خواستم که با سرعت زیادی بدود و همزمان تا بیست ثانیه بشمارد و من هم گفتم که یکجا میشینم و بیست ثانیه میشمارم بعد گفتم هر کی که زودتر بیست ثانیه رو تموم کرد باید دستشو بلند کنه .دوستم که داشت با سرعت زیادی میدوید بیست ثانیه رو تموم و دستشو سریع بالا کرد ولی من اون موقع تو اخرای هجده ثانیه بودم. پس من نتیجه گرفتم که اگه سرعت بیشتر بشود حرکت زمانم نیز تندتر میشه. اما انیشتن گفته بود اگریک سفینه ای که با سرعت نور حرکت کنه ساکنین ان میتونند کند شدن زمانو احساس کنند.نظر شما چیست?
سلام، صرفنظر از نحوه انجام و نوع تحلیل و نتیجه گیری که از آزمایش کرده اید، فقط می خواستم بگم که من به هر کسی تو ایران که در راه دانش دست به آزمایش عملی می زنه تبریک می گم چون حقیقت اینه که بسیاری از اونها که در موردش اظهار نظر می کنند، هیچ وقت حاضر نیستند وقت و فکر گذاشته و دست به یک آزمایش ابتکاری بزنند. smile072
ایران تبدیل شده به واحه ای دانشگاهی در میان یک برهوت صنعتی

نمایه کاربر
MA102

نام: Laplace transforms

سپاس: 1193

پست توسط MA102 »

koorosh1 نوشته شده:نسبیت در برخی جاها اشتباه زیاد کرده است. در هنگام عبور نور از خورشید علت خمیدگی نور بخاطر جرم نور است که خود اقای irag2288 اونو گفتند. اگر بحث سر فضا زمان باشد که تو زمین هم فضازمان داریم. اگر دقت کرده باشید فرود امدن رنگین کمان مثل فرود امدن ابیست که از شلنگ خارج میشود. ایا میتونیم اینو به اثبات فضازمان ربط بدیم ؟ یا اینکه دلیل اصلی بخاطر جرم نور و اب است.
عزیز من فوتون جرم سکون ندارد.
جرمی هم که به انرژی فوتون نسبت داده میشود از نتایج نسبیت است.

برای بار چندم، انحنای فضا زمان رُ از انحراف نور در کنار خورشید اثبات نمی کنند.
اصل هم ارزی از ملاحظات دیگری نتیجه شده که درش از هیچ آزمایش واقعی استفاده نشده.

در حرکت شتابدار، بافت فضا_زمان دچار انحنا میشود، و گرانش هم هم ارز است با حرکت شتابدار.

koorosh1 نوشته شده:فرود امدن رنگین کمان مثل فرود امدن ابیست که از شلنگ خارج میشود.
smile024 ببخشید، میشه سطح تحصیلاتتون رُ بگید.

smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072
علم×دین=انسان

وَ مَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاس جَمِيعاً

و هر کس نفسی را حیات بخشد مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده.

سوره مبارکه المائدة آیه32

بانک اهداء سلولهای بنیادی:
http://iscdp.tums.ac.ir/

نمایه کاربر
TopNotch

سپاس: 322

پست توسط TopNotch »

koorosh1 نوشته شده:نسبیت در برخی جاها اشتباه زیاد کرده است. در هنگام عبور نور از خورشید علت خمیدگی نور بخاطر جرم نور است که خود اقای irag2288 اونو گفتند. اگر بحث سر فضا زمان باشد که تو زمین هم فضازمان داریم. اگر دقت کرده باشید فرود امدن رنگین کمان مثل فرود امدن ابیست که از شلنگ خارج میشود. ایا میتونیم اینو به اثبات فضازمان ربط بدیم ؟ یا اینکه دلیل اصلی بخاطر جرم نور و اب است.
smile024
علت قوس رنگین کمان تفاوت در ضریب شکست و زاویه انحراف رنگهای مختلفه!
it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing.

نمایه کاربر
koorosh1

پست توسط koorosh1 »

korosh_vfd نوشته شده:
smile024
علت قوس رنگین کمان تفاوت در ضریب شکست و زاویه انحراف رنگهای مختلفه!
خب براتون عجیب نبوده که چرا این قوس به شکلیکه انگار جاذبه داره اونو بسمت خودش میکشه؟
BELIEVING YOURSELF

ارسال پست