ایا باید نسبیت قبول شود؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

dusty

سپاس: 327

Re: ایا باید نسبیت قبول شود؟

پست توسط dusty »

آسمان سرخ نوشته شده:توافق رو اصول موضوعه، چه حرفها.
اصول موضوعه پذیرفته میشوند، چون چاره ای نیست.
درسته،ولی منظورم این بود که تعریف های متفاوت نسبیت مربوط به دید فلسفی به اون میشه. این جوری نیست که خود نسبیت تعریف های زیادی داشته باشه.
آسمان سرخ نوشته شده:چون موضوع مورد مطالعه نسبیت نیست، وسیله مطالعه نسبیت بر روی چیزهای دیگر است.
smile072
آسمان سرخ نوشته شده:اونی که این سخن را ازش خواندم، جزو فلاسفه مسیحیت بوده.
ببخشید اشتباه کردم. آگوستین بود (اگه دوباره اشتباه نکرده باشم!) smile072
آسمان سرخ نوشته شده:مگه مفهومی بسیط تر از وجود هم داریم که بتوانم وجود را به توسط آن تعریف کنم، وجود هم یکی از تعریف ناپذیرهاست، آن هم از تعریف ناپذیرهای منطق.
اگر برایتان گنگ است، من دیگر نمیتوانم بیشتر شفافش کنم smile039
این که ماده ای بتونه در سرعتی بیشتر از نور به وجود بیاد، برام غیر قابل درکه! چون اصل دوم نقض میشه.
اگه واکنشی یا مثالی سراغ دارید معرفی کن smile072
آسمان سرخ نوشته شده:تو کوانتوم کلاسیک ذرات ماده دارای بعد صفر(نقطه مانند) هستند و در نظریه ابرریسمان نیز یک بعدی هستند، و هیچ حجمی را اشغال نمیکنند.
تعریفی که گفتم کلاسیک بود، ولی به هر حال تعریف(های) ماده تو ویکی پدیا هست.
نظریه ریسمان ها هم فرضیه است نه نظریه! چون هنوز تست نشده (گرچه بعضی ها استدلالهایی می کنن که باید قبول کرد و ...که اونها رو لحاظ نکردم)
آسمان سرخ نوشته شده:چیه!!! چرا این شکلی شدی؟
حتما الان فکر میکنی خیلی نسبیت بلدی؟(شوخی کردم smile038 )
یا اینکه نسبیت دانتان خیلی مشهور است من سوتی دادم و نشناختم؟! smile039
smile055 منظور خودم نبود!. اتفاقا از نسبیت چیز زیادی نمیدونم.
...
معمولا اینقدر تایپک هایی مثل "نسبیت رد شد"، "آیا نسبیت واقعیته"، "من نسبیتو ردش کردم!" و ... زده میشه که نسبیت دان های هوپا به سوالا جواب نمیدن(گر چه شوال درست باشه). تاپک های دیگه رو ببینی میتونی کشفشون کنی!!
...
smile072 smile072 smile072

نمایه کاربر
آسمان سرخ

سپاس: 79

پست توسط آسمان سرخ »

Yellow Rose نوشته شده:درسته،ولی منظورم این بود که تعریف های متفاوت نسبیت مربوط به دید فلسفی به اون میشه. این جوری نیست که خود نسبیت تعریف های زیادی داشته باشه.
فکر کنم خوردیم به بنبست، من آنقدر از نسبیت اطلاعات ندارم که بتوانم این بحث را ادامه دهم smile039
اما در نظریه های مختلف، تعداد فراوانی تعریف وجود دارد.
مثلا در فیزیک کلاسیک رابطه p=mv یک تعریف است و غیره.
و بنظرم آنچه را که شما تعریف می نامید، اصطلاح صحیحش دیدگاه باشد.

Yellow Rose نوشته شده:ببخشید اشتباه کردم. آگوستین بود (اگه دوباره اشتباه نکرده باشم!)
آره منم فکر کنم خودش بود، همیشه طماس آکوئینی را با اگوستینوس قاطی میکنم. smile033 smile039

Yellow Rose نوشته شده:این که ماده ای بتونه در سرعتی بیشتر از نور به وجود بیاد، برام غیر قابل درکه! چون اصل دوم نقض میشه.
من هم شنیدم، آنقدر اطلاعات در این ضمینه ندارم که بتوانم دلایل نسبیتدانها را بیان کنم.

Yellow Rose نوشته شده:تعریفی که گفتم کلاسیک بود، ولی به هر حال تعریف(های) ماده تو ویکی پدیا هست.
هر کس برای خودش یک تعریفی میکند، و بعدا معلوم می شود که اشتباه کرده.
هنوز نتوانسته اند ثابت کنند که جهان اطراف ما وجود دارد، آن وقت دست به تعریفش زده اند!!!

Yellow Rose نوشته شده:معمولا اینقدر تایپک هایی مثل "نسبیت رد شد"، "آیا نسبیت واقعیته"، "من نسبیتو ردش کردم!" و ... زده میشه که نسبیت دان های هوپا به سوالا جواب نمیدن
یه قرنِ که نظریه نسبیت توسط برترین مغز بشر ارائه شده، و توسط مغزهای برتر بشری آزموده و بکار گرفته شده، آن وقت چند تا بچه مدرسه ای توهم میزنند که ردش کردند!!!
معلوم است که نسبیت دان نگاهش هم نمی کند.

Yellow Rose نوشته شده:تاپک های دیگه رو ببینی میتونی کشفشون کنی!!
حالا من گفتم اول راه آسان را امتحان کنم smile039 و بپرسم smile001

نمایه کاربر
cloner

سپاس: 11

پست توسط cloner »

kharabkar نوشته شده:سلام من دانشجوی فیزیکم و با تمتم احترامی که برای اقای انیشتین قاعلم به نظر من نظریه نسبیت حتی در تعریف خودش دچار ضعفه چون هیچ تحلیل منطقی درباره ی زمان اراعه نمیده و به نظر من نور نمیتونه نهایت سرعت باشه چون اگه ما نهایت سرعت رو برای نور قبول کنیم به این سوال چطور پاسخ بدیم که نور ماده است و ایا ماده میتواند خود را به بهلاهترین سرعت ممکن برای جهان برساند؟
خوب اصل نظریه همینه که بفهمی که ماده ای که به بالاترین سرعت ممکن برسه به نور تبدیل میشه
این که خیلی درکش راحته
ماده از انرژی تشکیل شده
نورم از انرژی تشکیل شده

ارسال پست