انفجار بزرگ . درست یا غلط

مدیران انجمن: parse, javad123javad

هورین

سپاس: 16

انفجار بزرگ . درست یا غلط

پست توسط هورین »

سلام
امروز صبح تو یه وبلاگی یه مطلبی رو خوندم که فکرمو مشغول کرد . تا الان هم نتونستم براش جوابی پیدا کنم . اگه شما جوابشو میدونید به من بگید . مطلب مورد نظر به شرح زیر است :
به نام خدا

همون طور که میدونید فیزیک قوانینی داره که جهان بر اساس اون کار میکنه . خوب حالا یه سوال .

ماده و نیرو از چی بوجود اومده .

خوب ماده میتونه به انرژی تبدیل بشه انرژی هم به ماده .

اگه انرژی زیاد بشه تبدیل به ماده میشه . در واقع ماده انبار انرژی هست .

اگه این جوری باشه میشه قضیه ی مرغ و تخم مرغ . منشاء ماده انرژیه و منشاء انرژی ماده و ......

خوب باید در ابتدای انفجار بزرگ یا ماده بوده باشه یا انرژی یا تلفیقی از هر دو .

اگه در ابتدای انفجار بزرگ ماده بوده که انفجار بزرگ رو حاصل شده که نمیشه . حالا چرا؟

شما فکر کنید کل مواد عالم و همچنین انرزی های مو جود تبدیل به ماده شده باشه و در نقطه ای بی نهایت کوچک جمع شده باشه . خوب این یعنی چگالی بی نهایت و همچنین جاذبه ی بی نهایت . خوب با وجود این جاذبه ی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی .......... عظیم به نظر شما انفجاری میتونه رخ بده . یعنی اگه هم بخواد رخ بده این جاذبه تمام اجزا رو کنا هم نگه میداره و این اجازه رو نمیده . .

خوب حالا فکر کنید اون نقطه انرژی بوده .

در واقع ماده انبار انرژیه و اگه میخواست اون نقطه انرپی باشه خوب به دلیل تجمع زیاده انرزی اون انرزی به ماده تبدیل میشد . در واقع اگه میخواست انرزی باشه دیگه تو یه نقطه جمع نمیشد بلکه تو بی نهایت فضا جا میگرفت و به خاطر اینکه باید تو اون یه نقطه جمع شه پس باید تبدیل به ماده بشه .

پس فهمیدیم این وسط یه اشکال و نتاقضی وجود داره . یعنی یه عامل سوم که نه انرزی و نه ماده باید حضور داشته باشه. باید یه چیزی باشه که اصلا از قوانین این دنیا فرمان نمیبره و درواقع انفجار بزرگ تبدیل اون به ماده و سپس انرزی بوده . درواقع انفجاربزرگ مرحله ای که اون چیز سوم به ماده و انرزی تبدیل شده .

خوب حالا به نظر شما اون عامل سوم چیه ؟ smile033

jhvh

سپاس: 284

Re: انفجار بزرگ . درست یا غلط

پست توسط jhvh »

لابد غلطه

یکم پست بذارید بچه ها منم میام

بحث کردن با یه نفر حال نمیده smile021 بیایید دسته جمعی ضایم کنید smile022

اشتین وا مرده کاش به دنیا نمی ومدی فکر جوونا این قد مشغول نمیشد smile039

هورین

پست توسط هورین »

حالا یه نفرم یه نفره .
اگه جوابی داریدبدید

هورین

پست توسط هورین »

چرا کسی جواب منو نمیده

jhvh

پست توسط jhvh »

عجله نکن حتما جواب میدن

متنتو خلاصه کن

هورین

پست توسط هورین »

هورین نوشته شده:سلام
امروز صبح تو یه وبلاگی یه مطلبی رو خوندم که فکرمو مشغول کرد . تا الان هم نتونستم براش جوابی پیدا کنم . اگه شما جوابشو میدونید به من بگید . مطلب مورد نظر به شرح زیر است :
به نام خدا

همون طور که میدونید فیزیک قوانینی داره که جهان بر اساس اون کار میکنه . خوب حالا یه سوال .

اگه این جوری باشه میشه قضیه ی مرغ و تخم مرغ . منشاء ماده انرژیه و منشاء انرژی ماده و ......

اگه در ابتدای انفجار بزرگ ماده بوده که انفجار بزرگ رو حاصل شده که نمیشه . حالا چرا؟

شما فکر کنید کل مواد عالم و همچنین انرزی های مو جود تبدیل به ماده شده باشه و در نقطه ای بی نهایت کوچک جمع شده باشه . خوب این یعنی چگالی بی نهایت و همچنین جاذبه ی بی نهایت . خوب با وجود این جاذبه ی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی .......... عظیم به نظر شما انفجاری میتونه رخ بده . یعنی اگه هم بخواد رخ بده این جاذبه تمام اجزا رو کنا هم نگه میداره و این اجازه رو نمیده . .

در واقع ماده انبار انرژیه و اگه میخواست اون نقطه انرپی باشه خوب به دلیل تجمع زیاده انرزی اون انرزی به ماده تبدیل میشد . در واقع اگه میخواست انرزی باشه دیگه تو یه نقطه جمع نمیشد بلکه تو بی نهایت فضا جا میگرفت و به خاطر اینکه باید تو اون یه نقطه جمع شه پس باید تبدیل به ماده بشه .

پس فهمیدیم این وسط یه اشکال و نتاقضی وجود داره . یعنی یه عامل سوم که نه انرزی و نه ماده باید حضور داشته باشه. باید یه چیزی باشه که اصلا از قوانین این دنیا فرمان نمیبره و درواقع انفجار بزرگ تبدیل اون به ماده و سپس انرزی بوده . درواقع انفجاربزرگ مرحله ای که اون چیز سوم به ماده و انرزی تبدیل شده .

خلاصه کردم . اگه نمیخواستم خلصه کنم و فقط متن اصلی رو کپی میکردم خیلی بیشتر از این چیا میشد

jhvh

پست توسط jhvh »

ببین نمی خوام سرتو گیج بیارم
ماده همون انرژیه (غلطه ولی یه جوری گفتم که همه فهم باشه ) لازم نیست چیزی به چیز دیگه ای تبدیل بشه

یک جمله ی اولتو خوندم بقیشم بمونه واسه بعد

هورین

پست توسط هورین »

همون دیگه . در واقع تبدیل نیست تجمع انرزی ماده هست . یعنی حتی حوصلم خوندن هم نداری . خیلی خلاصه هست .
لطفا اگه میشه بخونید و جوابمو بدید .

jhvh

پست توسط jhvh »

در ابتدای انفجار بزرگ فقط ماده و فقط انرژی بوده این دو تا اسم یکین اینجا رو دارید اشتباه می کنید

به اضافه اگه گرانش بی نهایت بوده سه نیروی دیگر هم بی نهایت بوده (با اغماض )

سه تا بی نهایت به یکی می چربه یا نه smile039 smile039 (دو تا دی داشت به خاطر دو دلیل مختلف)

هورین

پست توسط هورین »

منم همین رو گفتم گفتم که هر دویکین پس در نتیجه نمیتونن باشن به خاطر گرانش . الان نمونه ای خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی کوچک از اون ها در دست هست که نشون میده نیروی گرانش میتونه بر 3 تا ی دیگه پیروز بشه . سیاهچاله ها که نیروی جاذبشون هر سه تا نیرو حتی الکترو مغناطیس رو هم شکست مید ه . خوب پس میتونه پیروز بشه بر اون سه تا

jhvh

پست توسط jhvh »

آفرین بر هوش شما از اونی که فک می کنم با هوش تری

بسه برو بخواب

چن تا نکته من با تابش های هاوکینگ موافق نیستم (نه از روی معده )

واپاشیدن سیا هچاله و پخش شدن محتویاتش ممکنه با جذب نور اتفاق بیوفته (چیزی که از چشم ها دور مانده ) ::::: این فرضو در صورت تایید نظریه بیگ بنگ مطرح کردم ........ ببینید دیگه پروفسورا تازه فهمیدن بیگ بنگ اشتباهه ........ ولی خب با اون فرض این حرف درسته

پس شما باید نتیجه بگیری بیگ بنگ اشتباهه

خودم یه نظر دیگه در مورد بیگ بنگ دارم که کامل نیست و منم مشتاق (نیستم )

jhvh

پست توسط jhvh »

آخر حرفاتم خوندم اولش فک کردم تا یه حد این مسایلو قبول داری ولی تو ادامه مثل اینکه لحنت عوض شده
انگار باهوش تر از قبلی ولی به بار دیگه باید بخونمش

ببین نه تنها بیگ بنگ یخورده کلاسیک بلکه بحث نوین سیاه چاله ها و تابش این جور چیزا این اشکالو دارن

jhvh

پست توسط jhvh »

عامل سومیم که مطرح کردی چیز درستی نیست

این مسیله از اولش اشتباهه

این طوری بگم انرژی جرم داره smile039 (می دونم میفهمیش ) خودمو خودت

واقعا آیکیوت بالاست

چون شمایی یه خورده از کشفمو (اسمش درسته دیگه ؟ ) میگم
بیگ بنگ رخ داده ولی ماده از هیچ به وجو د اومده و گرانش نیرووییه که انرژی منفی داره و می تونه ماده تولید کنه

چی گفتم
خب باید ببینید که چی کشیدم تا اینو بفهمم

(با این کشف هم تابش های کیهانی هم سیاه چال ها هم خیلی چیزا مشخص میشه )

نمایه کاربر
koorosh1

محل اقامت: تهران

سپاس: 35

پست توسط koorosh1 »

هورین نوشته شده:سلام
به نام خدا

خودت اصلا فهمیدی چی گفتی. بخاطر همین بود که از اخر گیج زدی. صدبار بهت گفتم بازم بهت میگم این بیماری خودارضایی رو ترک کن. چون تازگیا خیلی خنگت کرده. ببین تا کجا اثر کرده که تحلیل و سوالاتت هم شده یه مشت چرت پرت. از ما گفتن بود. smile039
THE FIRST STEP FOR SUCCESS IS;
BELIEVING YOURSELF

هورین

پست توسط هورین »

اول که من با تو یکی بحث نمیکنم چون عقلت به این چیزا نمیرسه . تو برو با همون دوست باهوش ترت ازمایش های مبتکرانت رو انجام بده . تو این چیزا رو نمیفهمی . من هم نمیخوام بفهمی جناب jhvh منظور من رو فهمید . جناب جلبک پیش تو انیشتینه . اخه چون ایکیوت به اندازه ی یه تک سلولیه این چیزا رو نمیفهمی . البته به خودت هم فشار نیار . نمیتونی بفهمی . smile030
راستی از اون زیر چشت معلومه کی دچار بیماریه . از بس زیر چشت گود شده ادم زیر چشت رو با گود زور خونه اشتباه میگیره . راستی انقدر کمرتو خالی نکن چون الان دیگه کمرتو با غار علی صدر اشتباه میگیرن . smile039
معلومه کی چرت و پرت میگه . وقتی چیزی رو نمیفهمی الکی اون گاله رو باز نکن و یه مشت دری وری بگو . من که میدونم برای چی میسوزی . اخه چون تو اون پست حالتو گرفتم الان حسابی زورت گرفته . هر موقع خواستی نطق کنی یه کم به اون مغز کوچیکت فشار بیار . نه راستی که تو همون یه ذره عقل هم نداری . پس بهتره نطق نکنی . smile055

حالا جواب جناب jhvh
خوب در واقع جاذبه واکنش فضا-زمان به بوزون هیگز هست . درسته یا نه .
جاذبه نمیتونه ماده تولید کنه . جاذبه در واقع انرزی رو در چاله های فضا-زمان زندانی میکنه و این ممکنه بتونه انرزی رو به ماده تبدیل کنه .
در این صورت در واقع نمیتونه تولید کنه بلکه تبدیل میکنه . همچنین طبق قانون پایستگی انرزی و جرم نه بوجود میاد نه از بین میره بلکه تنها تبدیل میشه .
اصلا یه دلیل دیگه که اون یه نقطه نمیتونسته به جهان کنونی تبدیل بشه . شما میدونید که در انفجار بزرگ هم ماده و هم انرزی بوجود اومده هم فضا - زمان . خوب اگه گرانش اجازه ی این انفجار رو نده پس فضا-زمان هم نمیتونه گسترش پیدا کنه . خوب وقتی هم فضا-زمان فقط یه نقطه باشه پس اگه ماده و انرزی هم اگه میخواستن گسترش پیدا کن نمیتونستن چون فقط یه نقطه فضا-زمان وجود داره . خوب این درسته یا نه . به نظر من باید بگن تحول بزرگ چون در واقع یه عامل سوم تحول پیدا کرده و به ماده و انرزی تبدیلشده .
لطفا اگه میشه توضیح بدید چرا نمیشه عامل سوم وجود داشته باشه . smile024
از شما متشکرم که هم پست منو خوندید هم در موردش فکر کردید . smile021

ارسال پست