طراحی مداري شارژر وایرلس موبايل

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
آهن

سپاس: 28

طراحی مداري شارژر وایرلس موبايل

پست توسط آهن »

مي تونم خودم درست كنم ؟

نمایه کاربر
نوآور

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 1323

Re: طراحی مداري شارژر وایرلس موبايل

پست توسط نوآور »

جناب آهن، اگر از طراحی مدارات الکترونیک سر رشته داشته باشید، می توانید اینکار را انجام بدهید.
همچنین توی تصاویر گوگل، کلید واژه wireless charger circuit را تایپ کنید و مداری که متناسب با نوع
و ولتاژکار باطری گوشی شماست انتخاب کنید. در تصویر زیر یک نمونه (شامل فرستنده و گیرنده) شارژر باطری
وایرلس ساخته شده را ملاحظه می نمائید:
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.
ایران تبدیل شده به واحه ای دانشگاهی در میان یک برهوت صنعتی

parnian110

نام: علی پرنیان

سپاس: 2

پست توسط parnian110 »

با سلام
بایستی در نظر داشت که ولتاژ باطری های گوشی همراه عموما چهار و هفت دهم 4.7ولت هست و میزان جریان شارژ حدود 200-300 میلی آمپر،
بنا بر این بایستی ولتاژ شارژر حدود 5 ولت( اندکی بیشتر از ولتاژ باطری) باشد.هنگام اتصال قطب مثبت شارژر به قطب مثبت و منفی هم به منفی وصل شود. اگر بر عکس اتصال دهیم باطری تخلیه سریع شده و احتمالا شارژر هم بسوزه بنا بر این بایستی محل اتصال باطری رو جوری طراحی کنیم که قابل اتصال برعکس نباشه
شارژر برای تلفات کمتر به باطری نزدیک می باشد و در اینجا انتخاب فرکانس موج حامل انرژی از اهمیت فوق العاده بر خوردار است

نمایه کاربر
آهن

سپاس: 28

پست توسط آهن »

از پاسختون ممنون ولی من می خواهم یکی درست کنم که با حرکت دادن موبایل هنگام ورزش شارژ بشه این نوع خیلی قدیمی هست smile039
آخرین ویرایش توسط DARKENERGY پنج‌شنبه ۱۳۹۲/۳/۲۳ - ۰۵:۳۳, ویرایش شده کلا 1 بار
دلیل: تبدیل "ک" به "گ" "ج" به "چ" "ب" به "پ" "ز" به "ژ" (!!!!!)

نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5494

تماس:

پست توسط rohamavation »

سیگنال‌های وای‌فای برای انرژی دادن به حسگرهای دوربین و دمای بدون باتری در محدوده حداکثر 20 فوت فعلا کار میکنند الان من خودم شارژ وایرلس گوشی خودم موقع شارژدقیقا چسبیده به پشت ایفونم هست تازه منم ترجیح میدم از شارژ دستی استفاده کنم همچنین میدونم که از Wi-Fi می توان برای شارژ بی سیم نیکل – هیدرید فلزی و باتری های لیتیوم یون سکه ای در فواصل حداکثر ۲۸ فوتی استفاده کرد تازه چون توان را به صورت کروی (در همه جهات برابر) تابش میشه توان دریافتی در انتهای دیگر متناسب با درصد کره تحت پوشش گیرنده هستش به ای معنی که. هرچه دورتر شوید، انرژی کمتری برای آنتن با همان اندازه، متناسب با $1/r^2 $دریافت میکنیم. بقیه انرژی در فضای آزاد تلف می شود. البته این یک مدل بسیار ساده شده است. متوجه شدید. انرژی بی سیم با کارایی 100% به طور مجیک به گیرنده شما راه پیدا نمی کند. علاوه بر این، مدار تبدیل برق دارید که 100٪ کارآمد نیست.
.برای کاربردهای زمینی، یک آرایه گیرنده با قطر 10 کیلومتر در منطقه بزرگ اجازه می دهد تا از سطوح توان کل بزرگی استفاده شود در حالی که در پاور دنسیتی کم پیشنهاد شده برای ایمنی قرار گرفتن در معرض الکترومغناطیسی انسان کار می کند. پاور دنسیتی ایمن انسان 1 میلی‌وات بر سانتی‌متر مربع که در سطحی به قطر 10 کیلومتر توزیع می‌شود، معادل 750 مگاوات سطح توان کل است. این سطح قدرتی است که در بسیاری از نیروگاه های برق مدرن یافت می شود.
لیزر
مزایای انتقال انرژی مبتنی بر لیزر در مقایسه با سایر روش های وایرلس عبارتند از:
انتشار جبهه موج تک رنگ همسو شده اجازه می دهد تا سطح مقطع پرتو باریک برای انتقال انرژی در محدوده های بزرگ.
اندازه فشرده دیودهای نیمه هادی لیزرهای حالت جامد-فتوولتائیک در محصولات کوچک مناسب است.
بدون تداخل فرکانس رادیویی در ارتباطات رادیویی موجود مانند Wi-Fi و تلفن های همراه.
کنترل دسترسی؛ فقط گیرنده هایی که توسط لیزر روشن می شوند، برق را دریافت می کنند.
معایب آن عبارتند از:
تابش لیزر خطرناک است، حتی در سطوح کم توان می تواند افراد و حیوانات را کور کند، و در سطوح با قدرت بالا می تواند از طریق گرمایش موضعی باعث مرگ شود.
تبدیل به نور، مانند لیزر، ناکارآمد است
تبدیل مجدد به برق ناکارآمد است و سلول های فتوولتائیک بازدهی 40 تا 50 درصد را به دست می آورند. (توجه داشته باشید که بازده تبدیل با نور تک رنگ بیشتر از تابش پانل های خورشیدی است).
جذب اتمسفر و جذب و پراکنده شدن توسط ابرها، مه، باران و غیره باعث تلفات می شود که تا 100% تلفات می رسد.
همانند پرتو امواج مایکروویو، این روش نیز نیاز به دید مستقیم با هدف دارد.I hope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضا
آخرین ویرایش توسط rohamavation شنبه ۱۴۰۰/۱۲/۱۴ - ۰۸:۲۷, ویرایش شده کلا 1 بار
تصویر

نمایه کاربر
MRT

نام: محمدرضا طباطبایی

محل اقامت: تبریز

سپاس: 95

تماس:

پست توسط MRT »

آهن نوشته شده:
چهارشنبه ۱۳۹۲/۳/۲۲ - ۲۳:۱۱
از پاسختون ممنون ولی من می خواهم یکی درست کنم که با حرکت دادن موبایل هنگام ورزش شارژ بشه این نوع خیلی قدیمی هست smile039
کریستال های پیزوالکتریک به فشار حساس هستند بزار زیر پاشنه کفشت.
با توجه به ماده 8 قوانین تالار گفتمان شبكه فیزیك هوپا :

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

https://ki2100.com

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
MRT

نام: محمدرضا طباطبایی

محل اقامت: تبریز

سپاس: 95

تماس:

پست توسط MRT »

نوآور نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۳۹۲/۲/۱ - ۱۳:۵۱
جناب آهن، اگر از طراحی مدارات الکترونیک سر رشته داشته باشید، می توانید اینکار را انجام بدهید.
همچنین توی تصاویر گوگل، کلید واژه wireless charger circuit را تایپ کنید و مداری که متناسب با نوع
و ولتاژکار باطری گوشی شماست انتخاب کنید. در تصویر زیر یک نمونه (شامل فرستنده و گیرنده) شارژر باطری
وایرلس ساخته شده را ملاحظه می نمائید:
با اینا میشه فلز یاب ساخت جریان بکشه فلز پیدا کرده به شرط اینکه 20 کیلوهرتز باشن
با توجه به ماده 8 قوانین تالار گفتمان شبكه فیزیك هوپا :

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

https://ki2100.com

تصویر

تصویر

ارسال پست