تولید مستقیم برق از هیچ

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
m.s.f

نام: میثم

محل اقامت: اسپهان

سپاس: 119

تماس:

Re: تولید مستقیم برق از هیچ

پست توسط m.s.f »

باطری مساله ای نیست، میشه اصلاً از منبع تغذیه و انباره استفاده کرد.
اتفاقا مساله اساسی انرژی است چرا میگویید این مساله نیست؟
در سیم پیچ ژنراتور میدان الکتریکی القایی ایجاد می شه که این میدان روی شنت، گشتاور ایجا می کنه.
جهت این گشتاور ایجاد شده، در خلاف جهت گشتاور تولید شده توسط دینام هست.
منظور من این هست که در شرایط کاملاً ایدئال، و با فرض یکسانی ژنراتور ها و دینام ها
واقعا چه دلیلی وجود داره که گشتاور ژنراتور خلاف دینام باشه.
حرکت این شکلیه:
باتری به ژنراتور انرژی میدهد و باعث میشود جریان مثلا ساعتگرد در پیچه ی ان ایجاد شود به دلیل میدان القایی پیچه ی داخلی هم ساعتگرد حرکت میکند(چون نمیتواند جلوی میدان القایی را بگیرد) و در نتیجه پیچه ی دینام هم ساعتگرد و در دینام جریان پادساعتگرد ایجاد خواهد شد و فکر میکنم به همان طریق باید به باتری وصل شود.
اگر m دینام، و n ژنراتور داشته باشیم،
هر ژنراتور \frac{m}{n} واحد انرژی مصرف شده توسط کل دینام ها رو به باطری بر می گرداند.
هیچ فرقی نباید بکند که چه تعداد ژنراتور و دینام وجود دارد
هر ژنراتور \frac{m}{n} واحد انرژی مصرف شده توسط کل دینام ها رو به باطری بر می گرداند.[/quote]
البته ژنراتور مصرف کننده و دینام بازگرداننده است.
smile072
برای گسترش نظریه ها نباید به اصول نظریه ها مطمئن بود.

امید سیدیان

سپاس: 565

پست توسط امید سیدیان »

m.s.f نوشته شده:اتفاقا مساله اساسی انرژی است چرا میگویید این مساله نیست؟
بحث ما سر انرژی هست؛ من هم نگفتم که انرژی مساله ی اساسی نیست!
شما صحبت از مقدار انرژی، و تموم شدن زود هنگام اون کردید.
در اینجا مقدار اولیه ی انرژی مهم نیست؛ به همین خاطر می شه از هر منبعی با انرژی کافی استفاده کرد.
چیزی که مهم هست، این هست که بالاخره انرژی خارج شده از دستگاه، کمتر مساوی انرژی وارد شده به دستگاه هست.
m.s.f نوشته شده:واقعا چه دلیلی وجود داره که گشتاور ژنراتور خلاف دینام باشه.
حرکت این شکلیه:
باتری به ژنراتور انرژی میدهد و باعث میشود جریان مثلا ساعتگرد در پیچه ی ان ایجاد شود به دلیل میدان القایی پیچه ی داخلی هم ساعتگرد حرکت میکند(چون نمیتواند جلوی میدان القایی را بگیرد) و در نتیجه پیچه ی دینام هم ساعتگرد و در دینام جریان پادساعتگرد ایجاد خواهد شد و فکر میکنم به همان طریق باید به باتری وصل شود.
توجه کنید!
وقتی که شنت می خواد سیم پیچ ژنراتور رو بچرخونه، توی سیم پیچ میدان القایی ایجاد می شه.
این در واقع قانون الکترومغناطیس هست.
این میدان القایی تولید نیرو و درنتیجه گشتاور روش شنت می کنه؛ مگر این که شعاع میله ی شنت صفر باشه که نا ممکنه!
درسته که شنت به هر حال سیم پیچ رو می چرخونه، ولی نمی شه اثر نیروی محرکه ی القایی رو ندید گرفت.
m.s.f نوشته شده:هیچ فرقی نباید بکند که چه تعداد ژنراتور و دینام وجود دارد
چرا؟
بدیهی هست که اگر تعداد ژنراتور ها زیاد بشه، انرژی بیشتری تولید میشه.
از طرفی اگر تعداد دینام ها بیشتر بشه، گشتاور اعمال شده بر شنت بیش تر می شه چون نیروی مماس بر شنت بیشتر میشه.
رابطه ای هم که نوشتم با توجه به این مطلب، و البته قانون پایستگی انرژی هست.
m.s.f نوشته شده:البته ژنراتور مصرف کننده و دینام بازگرداننده است.
خیر، اسم وسیله گویای وظیفه ی اون هست!
ژنراتور تولید کننده است.
دینام هم وسیله ای برای تبدیل انرژی الکتریکی به مکانیکی هست.
یک روز پادشاهی بهتر از چهل سال بندگی است

نمایه کاربر
malek.neisi

نام: مالک نیسی

پست توسط malek.neisi »

سلام مجدد خدمت دوستان smile072

آقای سیدیان پس به این نتیجه میرسیم که طرح من بازدهی داره چون همونطور که در تصویری که ارسال کرده بودم مشاهده میکنید دو ژنراتور در مقابل یک دینام قرار گرفته است.

امید سیدیان

سپاس: 565

پست توسط امید سیدیان »

malek.neisi نوشته شده:سلام مجدد خدمت دوستان smile072

آقای سیدیان پس به این نتیجه میرسیم که طرح من بازدهی داره چون همونطور که در تصویری که ارسال کرده بودم مشاهده میکنید دو ژنراتور در مقابل یک دینام قرار گرفته است.
درسته که ژنراتور های بیشتر، انرژی بشتر تولید می کنند، ولی برای چرخوندن اونها هم انرژی بیشتری لازم هست.
ببینید، شما در بهترین حالت، و با اتلاف صفر، انرژی مصرف شده در دینام ها رو، دارید بر می گردونید به منبع.
یک روز پادشاهی بهتر از چهل سال بندگی است

نمایه کاربر
ghm

محل اقامت: شیراز

سپاس: 144

تماس:

پست توسط ghm »

ژنراتور طوری هست که اگر جریان بیشتری ازش کشیده بشه، چرخوندنش هم نیاز به نیروی بیشتری داره، مثلا اگر خروجی یه ارمیچر رو اتصال کوتاه کنید و با دست بچرخونید سخت تر می چرخه و در مقابل چرخوندن مقاومت نشون میده.

طرح پیشنهادی شما بیشتر شبیه یک سیستم فیدبک دار هست که مشخصات و پاسخ خاص خودش رو داره، مثلا سیستم شما میتونه برای مدت معینی بسته به ایده آل بودن ، انرژی رو ذخیره کنه و تا وقتی ازش بار کشیده نشده نگه داره.و در حالت عملی به مرور کاهش پیدا میکنه..یا مثلا نسبت به تغییرات ضربه ای بار، محور شاید به آرامی به سمت تغییرات جدید میل کنه..درحالیکه نسبت به موتور مشابه به صورت تنها ممکنه پاسخ ها فرق کنه..

موتور هم خاصیتی داره که هرچه بار بیشتری روش باشه جریان بیشتر میکشه.
اگر بار اضافی مثل اصطکاک یا .. روش باشه، جریان کشیده شده از باتری بیشتر از جریان خروجی ژنراتور هست و باتری به مرور تموم میشه..
˙ ·٠•♥ السلام علی بقیه الله فی ارضه ♥•٠·˙

sqr

نام: پویان شفیعی

سپاس: 8

پست توسط sqr »

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
تولید برق از هیچ به هیج وجه عملی نیست دست کم تا امروز.من خودم این مطلب را میدانستم ولی فقط میخواستم دلیل عملی نبودن آن را بدانم.
در مورد اون عکس دومی که کاربران لطف کردند گذاشتند باید بگم که این طرح هم غیر عملی است.دلیل آن هم این است که تمامی موتور های الکتریکی باز دهی کمتر از 100 درصد دارند.همینطور مولد های جریان الکتریکی.یعنی این که تنها بخشی از انرژی اولیه که توسط باتری تامین میگردد توسط موتور الکتریکی به انرژی مکانیکی تبدیل میشود.در ضمن تنها بخشی ازهمان انرژی مکانیکی دوباره به الکتریسته تبدیل میگردد.در پایان ما بخشی از همان انرژی اولیه را خواهیم داشت. پس نباید به صرف اینکه از دو مولد استفاده شده انتظار تولیدی بیشتر از مقدار اولیه داشت.زیرا اگر 100 مولد هم به کار رود بخشی از انرژی مکانیکی را به الکتریسته تبدیل خواهد کرد.حتی در شرایط ایده آل و با در نظر گرفتن بازده 100 درصد نیز این مکانیسم همان انرژی مصرفی خود را تولید میکند. یعنی این دستگاه تا ابد کار میکند بی آنکه کمترین انرژی الکتریکی به تحویل دهد.

ارسال پست