جایگاه علمی ایران واقعا کجاست؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
MA102

نام: Laplace transforms

سپاس: 1193

Re: جایگاه علمی ایران واقعا کجاست؟

پست توسط MA102 »

هنگامی که انسانی به پیش پارادایمهای خود با نگاه حقیرانه یا سرخوردگی بنگرد، هیچگاه نمی تواند پارادایم جدیدی بیافریند، حداکثر یک تحلیلگر درجه دو در پارادایمهای غربی میشود.
هیچگاه نمیتوانید پیش پارادایمهای خود را تغییر دهید. آن را بپذیرید و با توجه به آنها بیاندیشید.
نظریه ها تورند، هرآنکس که تور افکند، صیدی بگیرد.

smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072
علم×دین=انسان

وَ مَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاس جَمِيعاً

و هر کس نفسی را حیات بخشد مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده.

سوره مبارکه المائدة آیه32

بانک اهداء سلولهای بنیادی:
http://iscdp.tums.ac.ir/

نمایه کاربر
storm

نام: یه دیکتاتور

محل اقامت: tehran

سپاس: 45

پست توسط storm »

m.s.f نوشته شده:
از قدیم الایام ایرانی ها تن پرور و تنبل بودن
خیلی این حرف بهم برخورد! منظور از قدیم کی هست؟ بتره تاریخ قبل از اسلام باشکوه رو بخونی! بهتره بدونی اون چیزی که بهت میگن بسط دو جمله ای نیوتن مال نیوتن نبوده ماله خیامه. ما اینقدر باورش نداریم که توی کتابهای مولف های خودمون هم مینویسند بسط نیوتن و حالا بعضی ها که ما رو بالا میبرن مینویسند بسط دو جمله ای خیام-نیوتن.
اون مثلث پاسکال نیست مثلث خیامه. اون قانونی که امروز به قانون اول نیوتن معروفه رو ابن سینا در اثارش داره. یا بهتره بدونی اولین بار کشتی های ایران سکان داشته که این عامل مهمی در فتح یونان به وسیله ی خشایارشا بوده.
بهتره بدونی که به حضرت موسی گفتند چرا مملکت تو اینقدر بیماری و بد بختی داره گفت تو فکر میکنی اینجا مملکت اریایی (پارسی) هست...
بدون که پیامبر (ص) سلمان فارسی رو دید و فرمود:اگر علم در ثریا هم باشد مردانی از سرزمین پارسبه ان دست خواهند یافت
منظور از پارس کل ایران باستان چون ایران رو پارس می نامیدن.
اما میدونی مشکل امروزت چیه؟ بی غیرتی!
تو باید به خود افتخار کنی.
الان یه وضعیه که همه اگه روشون میشد میگفتن من امریکایی هستم و یه دو سال امریکا بودمو از این حرفا چون می بینن که خیلی بالاست.
حالا بذار واست یه چیزی بگم وقتی اسکندر ایران رو فتح کرد با این که بر ایران چیره شد اما گفت من یکی از پادشاهان هخامنشی هستم.
یعنی ایران مثل امریکای الان بوده برای بقیه کشورها.
به خاطر خدا نگید ایرانیا فلان ... . مگه خودت ایرانی نیستی؟
ای مرد پارسی تو از نسل کوروش.داریوش.خشایار.اردشیر.شاپور و بهرام هستی
دوست عزیز...
بمن شعار ندید..
من تا 2 سال پیش که چیزی از این مسائل نمیفهمیدم و میدونستم نگاه تحقیر آمیز به ایرانی ینی چی مثل شما فکر میکردم..
اما فقط پاتونو از خاک بذارید بیرون ببینید چه نگاهی به ایرانی ها دارند!!!
کشور هایی نظیر ترکیه(همون عثمانی که واقعا بویی از انسانیت نبردن در حکومت).. یا دور تر..
بعدم.. الان برای گذشته کسی ازش تشکر نمیکنند! مهم حاله!
چه ربطی داره که ما گذشته چی بودیم؟!
مهم تعادل و تدریج و تداومه! نه اینکه بگی خببب مادر گذشته چه تمدنی داشششتیم!!!
کی تونست اون تمدن رو حفظ کنه؟! کی تونست اون خاکی که از غرب تا چین از شرق تا هند امتداد می یافتو بزرگ ترش کنه؟! به من یکی جواب بده.. کی؟! کی تونست؟!
عیب هارو باید پذیرفت! جوشی شدن فایده ای نداره..اینا غیرت نیست. چشم بستن به روی کاستی ها و نپذیرفتن آنهاست
همین جوری پیش رفتیم که الان اینه!
بیش از این روا نیست سخن راندن بر زبان از طرف من.
شخصی را به جهنم بردند  

در راه برمیگشت و به عقب خیره می شد ، ناگهان خدا فرمود: او را به بهشت ببرید

فرشتگان پرسیدند چرا ؟؟؟؟پروردگار فرمود : او چند بار به عقب نگتاه کرد ، او امید به بخشش داشت

(خدايا خيلي مخلصتم....)

نمایه کاربر
m.s.f

نام: میثم

محل اقامت: اسپهان

سپاس: 119

تماس:

پست توسط m.s.f »

دوست عزیز
اولا طرف حساب من فقط شما نیستی و به خودت نگیر چون با یه گل بهار نمیشه
اگر از تاریخ حرف زدم خواستم بدونید که می توانید چگونه باشید
دوما این که میگی میری خارج با چه دیدی بهت نیگا میکنن فکر میکنی تقصیر کیه؟
تو به گونه ای کلمه ی ایرانی رو به کار میبری که انگار یک نفر از یه قوم دیگه ای
اگه ایران الان بدبخته تقصیره من و توئه و ... .
برای گسترش نظریه ها نباید به اصول نظریه ها مطمئن بود.

نمایه کاربر
storm

پست توسط storm »

m.s.f نوشته شده:دوست عزیز
اولا طرف حساب من فقط شما نیستی و به خودت نگیر چون با یه گل بهار نمیشه
اگر از تاریخ حرف زدم خواستم بدونید که می توانید چگونه باشید
دوما این که میگی میری خارج با چه دیدی بهت نیگا میکنن فکر میکنی تقصیر کیه؟
تو به گونه ای کلمه ی ایرانی رو به کار میبری که انگار یک نفر از یه قوم دیگه ای
اگه ایران الان بدبخته تقصیره من و توئه و ... .
آره قبول دارم اما وقتی ما ایرانیها امروز هی همو میبینیم و میگیم: عیدت مبارک دیگه چه انتظاری میره؟!>؟!
ایران فقط عید یکی براش مونده و اونهم نوروزه و لاغیر..
تا وقتی حکومت با دین بخواد جلو بره وضع بهتر که هیچ، بدنتر هم خواهد شد
تقصیر کیه؟! بذا من خیلی جواب دارم براش.. که اینجا نمیشه گفت
تقصیر خیلی چیزها و افراده..
که من الان نمیتونم اسم ببرم..
گاه گفتن حقیقت از گفتن دروغ هزاران بار بدتره..
بنده بهتره بدونی از اون وطن پرستای دو آتیشه م
اما در میان اجنبی ها
نه در میان خودمون
طوری که با آلمانی ها درگیر شدم.. پس واسه من لزومی نداره کسی شعار بده...
بیاید مشکل رو حل کنیم.. نه اینکه به هم دیگه بپریم.
حرف من اینست.
شخصی را به جهنم بردند  

فرشتگان پرسیدند چرا ؟؟؟؟پروردگار فرمود : او چند بار به عقب نگتاه کرد ، او امید به بخشش داشت

(خدايا خيلي مخلصتم....)

looklook

سپاس: 41

پست توسط looklook »

فقط به اين مقاله نگاه كنيد تا متوجه شويد كه تعداد مقالات اي اس اي چقدر مي تواند مهم باشد
http://www.hamshahrionline.ir/print/122425
رياضيات براي فيزيك راهكار نيست بلكه راهنماست .

نمایه کاربر
Ali.T

سپاس: 450

پست توسط Ali.T »

Dr.Bishop نوشته شده:در مورد تعداد مقالات که ایرانی ها همش بهش افتخار میکنن باید بگم که اکثر مقلات اساتید و رساله های کترای دانشجویان بیشتر فاقد بار علمیه و با کمک یک سری نرم افزار ها می نویسند
بهتره از شما بپرسم اصلا شما تا حالا مقاله ای خوانده اید؟ زیرا نه تنها خود را زیر سوال می برید بلکه اعتبار آن مجله را نیز زیر سوال می برید زیرا برای این پذیرفتن و چاپ مقاله ای داور وجود دارد و قبل چاپ داور مقاله را می خواند همین جوری که مقالات را چاپ نمی کنند .
Dr.Bishop نوشته شده: ارزش یک مقاله به تعداد ارجاعی هست که به اون میشه که در مورد مقالات ایران کمه
چه کسی گفته یک مقاله در مدت کوتاهی باید ارجاعات زیادی به دست آورد؟ مقاله آقای واینبرگ در زمینه الکتروضعیف فقط چهار ارجاع داشت تا زمانی که آقای t hooft آمد و Renormalizability این تئوری را نشان داد و این فرآیند سالها بعد از چاپ مقاله توسط واینبرگ رخ داد حال آیا مقاله آقای واینبرگ ارزش علمی نداشت ؟
Dr.Bishop نوشته شده:چیز دیگه اینکه ما شاید تو خاورمیانه رتبه دانشگاهی خوبی داشته باشیم بازم میگم شاید ولی تو آسیا از کشور های چین و ژاپن و کره و هند و سنگاپور و اندونزی و یلی از کشور های دیگه عقبیم
شما برای خودتان رنک دانشگاهها را هم تعیین کردید کافی است سری به سایتهایی بزنید که کارشان این است نه به تصورات ذهنی خود ..
اصلا در رنکینگ دانشگاهها اندونزی و هند جایی ندارند اولین دانشگاه آسیایی دانشگاه نشنال یونیورسیتی سنگاپور هستش با رنک زیر 30 بعدش دانشگاه توکیو و کیوتو از ژاپن با رنک زیر 60 و هم چنین دانشگاه chinese university of hong kong و بعد از اینا دیگر دانشگاهی از اسیا نمی بینید مگر دانشگاه شریف در رتبه ای حدود 400-500
Dr.Bishop نوشته شده:صورتی که در کشورهای اروپتبی و غربی تازه نزدیکه نیروگاه همجوشی بزنن و دارن شکافت رو جمع میکنند
چه کسی چنین حرفی را به شما زده است برای آمدن چنین تکنولوژی چندین دهه دیگر نیاز به کار کردن می باشد تا صرفه اقتصادی داشته باشد در همین فرانسه برنامه توسعه نیروگاه هسته اجرا می شود بعد شما می گویید دارن جمع می کنند ؟
storm نوشته شده:به نظر من مردم ایران کلا همچین با فناوری حال نمیکنن
با شما موافق هستم ما زیاد به فناوری روی خوش نشان نمی دهیم البته این برای همه ما صادق نیست نسل جوان با فناوری جلو می رود.
آخرین ویرایش توسط Ali.T شنبه ۱۳۹۲/۵/۱۹ - ۱۸:۰۸, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
slice_of_god

سپاس: 654

پست توسط slice_of_god »

m.s.f نوشته شده:
خیلی این حرف بهم برخورد! منظور از قدیم کی هست؟ بتره تاریخ قبل از اسلام باشکوه رو بخونی! بهتره بدونی اون چیزی که بهت میگن بسط دو جمله ای نیوتن مال نیوتن نبوده ماله خیامه. ما اینقدر باورش نداریم که توی کتابهای مولف های خودمون هم مینویسند بسط نیوتن و حالا بعضی ها که ما رو بالا میبرن مینویسند بسط دو جمله ای خیام-نیوتن.
اون مثلث پاسکال نیست مثلث خیامه. اون قانونی که امروز به قانون اول نیوتن معروفه رو ابن سینا در اثارش داره. یا بهتره بدونی اولین بار کشتی های ایران سکان داشته که این عامل مهمی در فتح یونان به وسیله ی خشایارشا بوده.
بهتره بدونی که به حضرت موسی گفتند چرا مملکت تو اینقدر بیماری و بد بختی داره گفت تو فکر میکنی اینجا مملکت اریایی (پارسی) هست...
بدون که پیامبر (ص) سلمان فارسی رو دید و فرمود:اگر علم در ثریا هم باشد مردانی از سرزمین پارسبه ان دست خواهند یافت
الان یه وضعیه که همه اگه روشون میشد میگفتن من امریکایی هستم و یه دو سال امریکا بودمو از این حرفا چون می بینن که خیلی بالاست.
حالا بذار واست یه چیزی بگم وقتی اسکندر ایران رو فتح کرد با این که بر ایران چیره شد اما گفت من یکی از پادشاهان هخامنشی هستم.
به این میگن اوج ِ نژاد پرستی .
کسی که سکوت می کند
بازی را مسخره کرده
ما که حرف می زنیم
باخته ایم .

نمایه کاربر
m.s.f

نام: میثم

محل اقامت: اسپهان

سپاس: 119

تماس:

پست توسط m.s.f »

slice_of_god نوشته شده:
m.s.f نوشته شده:
به این میگن اوج ِ نژاد پرستی .
برام مهم نیست بهش چی میگن
برای گسترش نظریه ها نباید به اصول نظریه ها مطمئن بود.

نمایه کاربر
Ammar.Mehrabi

نام: عمار مهرابی

محل اقامت: سبزوار

سپاس: 36

تماس:

پست توسط Ammar.Mehrabi »

کلا باز هم بر میگردیم به ضرب المثل معروف و همه جا بدردخور"مرغ همسایه غازه!"

نمایه کاربر
Ammar.Mehrabi

نام: عمار مهرابی

محل اقامت: سبزوار

سپاس: 36

تماس:

پست توسط Ammar.Mehrabi »

البته در این مورد واقعا مرغ همسایه غازه و جو کذب به بدترین شکل تو کشور وجود داره. smile037

نمایه کاربر
mohadaseh

محل اقامت: شهرضا

سپاس: 48

پست توسط mohadaseh »

سلام میشه گفت همتون یه جورایی درست می گید ماواقعا در300سال اخیر یه مستعمره برای انگلیس وآمریکا وروسیه بودیم به ما القا کرده بودند دین به نماز وروزه محدود میشه وپدر ومادرا نمیذاشتند بچه ها برند دنبال کسب علم ودانش
اما الان این جوری نیس درسته حمایت نمی کنند درسته خیلی سخته ولی کسی جز ما نمی تونه ایراناآباد کنه بازم مث همیشه ما نسل جوون چند دسته ایم دسته ای که وطناترک می کنه واصلا براش مهم نیست دسته ای که فقط می شینه ومیگه این جا خوب نیست وشاکیه ودسته ای که تلاش می کنه ،پژوهش وتحقیق می کنه تا کشورش راآباد کنه من خیلی از این آدما رامیشناسم من هم یه وطن پرست دوآتیشه ام اما به جای حرف زدن سعی می کنم عملا کشورم راآباد کنم smile020 smile020
پیشنهاد می کنم کتاب "سنگ فرش این خیابان ها ازطلاست" راحتما بخونید.
نیوتن اگرجاذبه درست می فهمید،معشوقه اش ازدرخت سیب متنفرنبودودردفترخاطراتش نمی نوشت،اشک های من هم به زمین افتاد،اماتوسیب راترجیح دادی......
www.god90.blogfa.com
www.shalamcheh2.blogfa.com

نمایه کاربر
storm

پست توسط storm »

اصلا همه این حرفها درستند
اما قضیهچیه? قضیه اینست که: بعله درسته ما پیشرفت داشتیم, اما نسبت به ایران گذشته!
نه نسبت به کشور هایی که از لحاظ تکنولوژی حرف اول رو میزنن
بله
قبول دارم
در طی این چند سال اخیر پیشرفت های زیادی در نانو داشتیم و رتبه تک رقمی کسب کردیم
اما
نکته اینجاست که نسبت به قبل پیشرفت کردیم
نه نسبت به بقیه
وقتی رنکینگ بهترین دانشگاهمون تو دنیا 3 رقمی یا دو رقمی اصن ! باشه دیگه ...!
شخصی را به جهنم بردند  

(خدايا خيلي مخلصتم....)

نمایه کاربر
آسمان سرخ

سپاس: 79

پست توسط آسمان سرخ »

انسان نه همیشه باید خود را با پائین تر از خود بسنجد و نه همیشه با بالاتر از خود.
باید به پائین دست بنگریم تا قدر داشته هایمان را بدانیم و آنها را فراموش نکنیم.
و به بالاتر از خود بنگریم، اما نه به دیده حسرت و خود کم بینی، بلکه به دستاوردهایشان تا آنها را با تلاش بدست آوریم.

هنگامی که رتبه تک رقمی کسب می کنیم، هم نسبت به گذشته و هم نسبت به دیگران پیشرفت می کنیم.

و اما رنکینگ دانشگاهها، کسی میداند که آیتمهای تعیین رنکینگ چیست.
(کلاسهای رقص، موسیقی، مساحت دانشگاه و ...)
اگر واقعا رنکینگ دانشگاههای ما اینها باشد، چرا دانشگاههای بزرگ دنیا، برای دانشجویان ایرانی، سر و دست می شکنند، و به سرعت پذیرششان میکنند؟

نمایه کاربر
storm

پست توسط storm »

بله حق با شماست
معيار ها درست نيست
اما علت محبوبيت دانشجويان ايراني يا كلا ايراني ها در زمينه علم اين هست كه باهوش و ورزيده هستند!
بچه اي كه از اول دبستان تا ٤ ام دبيرستان يه بند درس خوانده و سال اخر هم مهمترين تصميم گيري زندگي اش را بايد انجام دهد قطعا با بچه اي كه مدارسشون واقعا ميرن براي كارهاي متفرقه و در انتها هم كالج ميروند و ميروند دنبال كار فرق دارند! قطعا فرق دارند!
اما نكته اينجاست كه چرا با اين همه امكاناتي كه از لحاظ استعداد در اختيار كشور ما هست(سالانه بيش از ٢ مدال طلا در رشته هاي المپياد فيزيك و نجوم، بيش از ٥ نفر اعزامي به مسابقات جهاني چيز كمي نيست!) بي انصافي نيست كه، بهترين دانشگاه جهان در كشور ما نباشد؟
به جاي اينكه مدالي هاي ما از ايران بروند براي تحصيل در انجا(مدال طلاي رياضي ميشناسم كه اكنون در كمبويج مشغول به تحصيل است) به اين افتخار كنند كه غول ترين دانشگاه دنيا در كشور حودشان هست؟
بقيه از ديگر كشور ها به ايران بيايند؟
حرف بنده اين بود
وگرنه در هوش بچه هاي ايراني شكي نيست. smile072
شخصی را به جهنم بردند  

(خدايا خيلي مخلصتم....)

نمایه کاربر
slice_of_god

سپاس: 654

پست توسط slice_of_god »

آسمان سرخ نوشته شده: هنگامی که رتبه تک رقمی کسب می کنیم، هم نسبت به گذشته و هم نسبت به دیگران پیشرفت می کنیم.

و اما رنکینگ دانشگاهها، کسی میداند که آیتمهای تعیین رنکینگ چیست.
(کلاسهای رقص، موسیقی، مساحت دانشگاه و ...)
1-اول باید بدانید که این علم و دانشی که می گویید چگونه تعریف شده؟
این دانش‌ها "به مثابه دانش‌های مادر" هستند و
عامل قدرت ملی (نظامی و دفاعی) که ایران را به "قدرتی جهانی" تبدیل خواهند کرد؛;و وقتی می گویند "ما رشد علمی کردیم"
به معنای افزایش مقاله است .

2-مقالات علمی ؛درست است که کیفیتشان بالاست ؛ ولی کیفیت بسیار پایین.شک دارید بروید از دانشجو ها بپرسید.
باید بدانید یکی از ابزارهای تعیین کیفیت یک مقاله و پژوهش مرتبط با آن در جامعه علمی،
تعداد ارجاعاتی است که پژوهشگران خارج از حوزه جغرافیایی محقق و
نویسنده مقاله به یک مقاله داشته‌اند.
مثلاً اگر چه ایران رتبه نخست تعداد مقاله‌های منتشر شده در رشته شیمی را در منطقه در اختیار داره
ولی از نظر ارجاع به مقاله‌ها پس از اسرائیل و ترکیه مقام سوم قرار داره....!

3-رشد علمی فقط به معنای افزایش مقاله نیست که ؛
خیلی از فعالیتهای پژوهشی از نوع چاپ مقاله نیستند؛
توسعه آزمایشگاه ها
فعالیت های ِ توسعه ی ِ فناوری
ایجاد رصد خانه های علمی پیشرفته
توسعه ی تجهیزات
عملی کردن دروس در آموزش
گسترش پارک هایی علم و فناری
و...
این دسته از فعالیت هایی هستند که به سختی قابل انتشار به صورت مقاله هستند.
اگر واقعا رنکینگ دانشگاههای ما اینها باشد، چرا دانشگاههای بزرگ دنیا، برای دانشجویان ایرانی، سر و دست می شکنند، و به سرعت پذیرششان میکنند؟
؟!
کسی که سکوت می کند
بازی را مسخره کرده
ما که حرف می زنیم
باخته ایم .

ارسال پست