تفاوت فیزیک تهران و شریف؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

hooman_the1

سپاس: 2

Re: تفاوت فیزیک تهران و شریف؟

پست توسط hooman_the1 »

ویستاM نوشته شده: رفتن از لیسانس مهندسی به فوق فیزیک سخت ترین کاریه که یه نفر میتونه تو زندگی تحصیلیش انتخاب کنه!
دیدگاه مهندس ها با فیزیکدانها به کل فرق داره
من دقیقا این مسیر رو یه بار رفتم و پیشنهاد میکنم حتما با کسی مثل من مشورت کنید
راستش از بیرون این کار خیلی قشنگ و جذابه اما حقیقت چیز دیگه ایه
من دقيقا همين كارو ميخوام بكنم يعني از ليسانس مهندسي متالورژي برم ارشد فيزيك البته ليسانسمو سال 84 گرفتم
پس بي زحمت به من مشورت بده

نمایه کاربر
1300144

سپاس: 79

پست توسط 1300144 »

Behrus58 نوشته شده:دوستان کلا یه نظری بدین.اگه بین مکانیکه صنعتی اصفهان و فیزیکه شریف مونده باشید چیکار میکنید ؟ علاقه یا شغل ؟
دوست عزیز ،مکانیک صنعتی اصفهان برای شما بهترین انتخاب می تونه باشه ..

اول اینکه دانشگاه خوبیه و حالا که تهران نمی تونید بخونید یکی از بهترینای شهرستاناست

ثانیا رشته خوبیه که به هر حال می تونی ازش درآمد خوب داشته باشی(مخصوصا اگه یه سرمایه اولیه داشته باشی)

و اینکه تمام این هیجانات و علاقه افسار گسیخته به علم مربوط به قبل از ورود به دانشگاه و دو سه ترم اول دانشگاهه و بعد این مدت سختگیری ها و فشارها بعضی اوقات اونقدر خسته ات می کنه که فقط به این فکر می کنی که این دوره تموم شه و بره . حتی تو همین مکانیک،ممکنه به جایی برسی که کارشناسی ارشدشو آخرین مرحله تحصیلیت قرار بدی (لا اقل برای من که اینطوره) ...

اگه واقعا به فیزیک علاقه داری ، دور از فضای دانشگاه دنبالش کن که علاقه ت پابرجا بمونه .. smile072
گرم بیایی و پرسی چه بردی اندر خاک؟ .................... ز خاک نعره برآرم که آرزوی تو را

نمایه کاربر
Behrus58

سپاس: 2

پست توسط Behrus58 »

1300144 نوشته شده:
Behrus58 نوشته شده:دوستان کلا یه نظری بدین.اگه بین مکانیکه صنعتی اصفهان و فیزیکه شریف مونده باشید چیکار میکنید ؟ علاقه یا شغل ؟

اول اینکه دانشگاه خوبیه و حالا که تهران نمی تونید بخونید یکی از بهترینای شهرستاناست

ثانیا رشته خوبیه که به هر حال می تونی ازش درآمد خوب داشته باشی(مخصوصا اگه یه سرمایه اولیه داشته باشی)

و اینکه تمام این هیجانات و علاقه افسار گسیخته به علم مربوط به قبل از ورود به دانشگاه و دو سه ترم اول دانشگاهه و بعد این مدت سختگیری ها و فشارها بعضی اوقات اونقدر خسته ات می کنه که فقط به این فکر می کنی که این دوره تموم شه و بره . حتی تو همین مکانیک،ممکنه به جایی برسی که کارشناسی ارشدشو آخرین مرحله تحصیلیت قرار بدی (لا اقل برای من که اینطوره) ...

اگه واقعا به فیزیک علاقه داری ، دور از فضای دانشگاه دنبالش کن که علاقه ت پابرجا بمونه .. smile072
مرسی از جوابتون.حالا به نظرتون بین مکانیکه خواجه نصیر و مکانیک صنعتی اصفهان کدوم قوی تره ؟

نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

پست توسط ویستاM »

hooman_the1 نوشته شده:
ویستاM نوشته شده: رفتن از لیسانس مهندسی به فوق فیزیک سخت ترین کاریه که یه نفر میتونه تو زندگی تحصیلیش انتخاب کنه!
دیدگاه مهندس ها با فیزیکدانها به کل فرق داره
من دقیقا این مسیر رو یه بار رفتم و پیشنهاد میکنم حتما با کسی مثل من مشورت کنید
راستش از بیرون این کار خیلی قشنگ و جذابه اما حقیقت چیز دیگه ایه
من دقيقا همين كارو ميخوام بكنم يعني از ليسانس مهندسي متالورژي برم ارشد فيزيك البته ليسانسمو سال 84 گرفتم
پس بي زحمت به من مشورت بده
چشم!!! smile024
1300144 نوشته شده:و اینکه تمام این هیجانات و علاقه افسار گسیخته به علم مربوط به قبل از ورود به دانشگاه و دو سه ترم اول دانشگاهه و بعد این مدت سختگیری ها و فشارها بعضی اوقات اونقدر خسته ات می کنه که فقط به این فکر می کنی که این دوره تموم شه و بره . حتی تو همین مکانیک،ممکنه به جایی برسی که کارشناسی ارشدشو آخرین مرحله تحصیلیت قرار بدی (لا اقل برای من که اینطوره) ...
چقدر تلخ و نا امید کننده!
اگه کسی بدونه علم چیه و چرا میخواد دانش خاصی رو دنبال کنه هرگز به این وضعیت نمیرسه. اینکه ادم لیسانس یا فوق رو آخرین مرحله تحصیلیش قرار بده اصلا بد نیست، این یه جور انتخاب هوشمندانس که علاوه بر اینکه شما رو از خوندن درس های سخت تر و مجرد تر که تاثیر آنچنانی توی درامدتون نداره و خیلی وقت ها اصلا نیازی به خوندنش نیست نجات میده، باعث میشه زودتر وارد بازار کار بشید و آدم مفیدی باشید
لازم نیس حتما دکتر باشیم تا ارزشمند باشیم! اگه هدف و آرزویی داشته باشیم و بخوایم به دیگران کمک کنیم ارزشمندیم!
امیدوارم شما هم پیروز باشید smile072
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

نمایه کاربر
1300144

سپاس: 79

پست توسط 1300144 »

Behrus58 نوشته شده:
1300144 نوشته شده:

مرسی از جوابتون.حالا به نظرتون بین مکانیکه خواجه نصیر و مکانیک صنعتی اصفهان کدوم قوی تره ؟

دانشگاه خواجه نصیر دانشگاه خوبیه و لااقل تا اونجا که من برخورد کردم استادای خوبی داشت مثل استاد جزایری که واقعا با سوادن یا استاد خلیلی که تو کامپوزیت چهره شناخته شده در سطح بین المللی هستن و دکتر غفاری و ... ولی در کل دانشگاه تاپی نیست و استادای خوب رو تو هر دانشگاه متوسط به بالا می شه پیدا کرد . در مورد استادای دانشگاه اصفهان دقیقا اطلاع ندارم ولی خیلی ازش تعریف شنیدم و بچه های با سوادی هم تربیت می کنه. در کل اینو می تونم بگم که با توجه به شنیده هام از خواجه نصیر اگه بهتر نباشه، چیزی کمتر نداره ..
بستگی داره که خودت ساکن کجا باشی .. اگه اصفهانی که به نظر من بهتره همون دانشگاه اصفهان بری .ولی اگه از شهر دیگه ای داری می ری و بعد مسافت برات مطرح نیست می تونی خواجه نصیرو انتخاب کنی

ویستاM نوشته شده:
اینکه تمام این هیجانات و علاقه افسار گسیخته به علم مربوط به قبل از ورود به دانشگاه و دو سه ترم اول دانشگاهه و بعد این مدت سختگیری ها و فشارها بعضی اوقات اونقدر خسته ات می کنه که فقط به این فکر می کنی که این دوره تموم شه و بره . حتی تو همین مکانیک،ممکنه به جایی برسی که کارشناسی ارشدشو آخرین مرحله تحصیلیت قرار بدی (لا اقل برای من که اینطوره) ...
چقدر تلخ و نا امید کننده!
اگه کسی بدونه علم چیه و چرا میخواد دانش خاصی رو دنبال کنه هرگز به این وضعیت نمیرسه. اینکه ادم لیسانس یا فوق رو آخرین مرحله تحصیلیش قرار بده اصلا بد نیست، این یه جور انتخاب هوشمندانس که علاوه بر اینکه شما رو از خوندن درس های سخت تر و مجرد تر که تاثیر آنچنانی توی درامدتون نداره و خیلی وقت ها اصلا نیازی به خوندنش نیست نجات میده، باعث میشه زودتر وارد بازار کار بشید و آدم مفیدی باشید
لازم نیس حتما دکتر باشیم تا ارزشمند باشیم! اگه هدف و آرزویی داشته باشیم و بخوایم به دیگران کمک کنیم ارزشمندیم!
امیدوارم شما هم پیروز باشید smile072

در مورد خودم اگه به درآمد باشه که اصلا نیازی به خوندن ارشدم نداشتم چون تو سالای گذشته درآمدم از یه چیز کاملا غیر مرتبط با مکانیک بوده و هست .احساس می کنم که قبلا خیلی یک بعدی به مسایل نگاه می کردم ولی کم کم به این نتیجه رسیدم که دکترا گرفتن شاید کاملا بیهوده باشه چون در نهایت با اون مدرک باید تدریس کرد.یعنی یه شخصی با حدود سی سال سن تازه میاد تو یه دانشگاهی شروع به کار می کنه با حقوق حدود 2 میلیون تومن (با دید خوشبینانه) و همزمان یه شخص با سواد در حد سوم ابتدایی یه ساختمون سه طبقه می سازه و 200 میلیون رو همون ساختمونش سود می کنه که اگه سرشکن کنید می بینید در ماه نزدیک ده برابر حقوق اون دکترو با سواد در حد جدول ضرب از یه ساختمونش داره درمیاره و این شخص با مدرک دکتریش داره تن به افزایش سالانه 20 درصدی حقوق در برابر تورم لااقل 40 درصدی میده که این یعنی شخص حتی درجا هم نمی تونه بزنه و محکوم به پس رفته . از طرفی اگه بخواید تو یه کشور دیگه ادامه تحصیل بدید باز یا باید برگردید ایران که همین الان خیلی از بچه هایی که دکترا دارن و از دانشگاههای معتبر هم فارغ التحصیل شدن حتی تو دانشگاه آزاد نتونستن جذب شن و یا اینکه باید تو همون کشور به کارتون ادامه بدید و زندگی کنید که در این صورت هرگز نمی تونید درآمدی در حد ایران داشته باشید .
باز یکی از راههای موفقیت مالی تو رشته مکانیک کسب تجربه برای یه مدت مشخص تو یه بخش از صنعت و شناسایی نیاز اون بخش و وارد کردن یه سری دستگاه برای رفع نیاز و مشخصا تولید قطعه ست که خیلیا این کارو کردن و از اونجا که صنعت مستقل!! و خودکفا!!!!!!! ی کشورمون تشنه تکنولوژی و مواد وارد شده است ، این کار شدیدا جواب میده که باز برای چنین کاری داشتن اطلاعات در حد کارشناسی کفایت می کنه
اینو هم بگم که دلیل تکیه بیش از حد من به مسایل مالی اینه که دیگه با هم تعارف که نداریم ، هدف هر شخصی که وارد مهندسی می شه در نهایت پول ساختن بوده و هست .حتی اونایی که با نوآوریهاشون باعث ارتقای سطح زندگی عمومی شدن.

در نهایت باید اینو هم در نظر داشته باشید که صنعت کشور ما ظرفیتش خیلی محدودتر از افقهای فکری شماست ...

امیدوارم شما هم موفق باشید و همینطور با انگیزه راهتونو ادامه بدید smile072
گرم بیایی و پرسی چه بردی اندر خاک؟ .................... ز خاک نعره برآرم که آرزوی تو را

Mmmm82

نام: محمدرضا

پست توسط Mmmm82 »

بچه ها لطفاً جوابمو بدین
من خیلی به فیزیک علاقه دارم و توانایی اصلیم تو فیزیک و ریاضیاته
ولی نمیتونم تو دانشگاه های تاپ ایران بخونم چون به خاطر برخی مسایل باید تو همدان بمونم به نظر شما فیزیک رو تو دانشگاه بوعلی همدان بخونم یا قید فیزیک رو بزنم

ارسال پست