تفاوت فیزیک تهران و شریف؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

Vita

سپاس: 288

Re: تفاوت فیزیک تهران و شریف؟

پست توسط Vita »

سلام. من ترم دوی تهرانم.
فقط بگم که استادای این جا واقعاً خوبن. همشون اشخاص بسیار محترم و تحصیل کرده ای هستن.

نمایه کاربر
آرژنا

نام: نسرین آذری

سپاس: 153

پست توسط آرژنا »

سلام smile072 smile072 smile072
من در مورد دانشگاه شریف یا تهران چیزی نمی دونم چون صنعتی اصفهان درس میخونم ولی فکر کردم شاید تجربیاتم از فیزیک خوندن توی دانشگاه براتون مفید باشه.
ببینید برداشت آدما از خوبی یا بدی یک دانشگاه و سطح استادا چنان باهم متفاوته که من گاهی که صحبتای همکلاسیامو میشنوم فکر میکنم اونا دارن توی یه سیاره ی دیگه درس میخونن.
وقتی میخواین وارد این رشته بشید باید دوچیز را مد نظر داشته باشید:صبوری و واقع نگری
باید بدانید برای شما با این هدف و این علاقه، دانشگاه جای بچه بازی نیست و جای جدیت و تلاش مداوم است.
نباید توقع داشته باشید با ورود به فیزیک با تمام زیبایی هایی که از اون انتظار دارید روبرو بشید. باید تا مدتها مباحث پایه بخونید و تعداد زیادی درس معارف پاس کنید.باید صبور باشید تا از این مراحل عبور کنید تا بعد که پایه ی فیزیکتان قوی شد «خودتان» به دنبال مباحثی که دوست دارید بروید.
اگر دید صحیحی راجع به فیزیک و دانشگاه داشته باشید دانشگاه هایی مثل شریف تهران یا صنعتی اصفهان فوق العاده محیط های جذاب و لذت بخشی برای شما خواهند بود و در غیز این صورت زجر آور میشوند.من موارد زیادی را اینگونه دیده ام.
برای ایجاد کردن دید صحیح راجع به فیزیک در خودتان، متکی به دیگران نباشید.تنها کسی که میتواند این کار را برای شما انجام دهد خودتان هستید.
در آخر تا جایی که من اطلاع دارم برای اپلای کردن چند دانشگاه برتر ایران چندان تفاوتی با هم ندارند.مهم فعالیت هایی(مفاله ها،پروژه ها و کار های علمی) خواهد بود که تا آن موقع انجام داده اید و چیز هایی از قبیل نمره ی GRE(تا به حال در دنیا 10 نفر در این آزمون نمره ی کامل گرفته اند)

موفق و پیروز باشید smile072
آخرین ویرایش توسط آرژنا پنج‌شنبه ۱۳۹۳/۲/۱۱ - ۰۱:۱۴, ویرایش شده کلا 1 بار
فرقی نمی کند گودال کوچک آبی باشی یا دریایی بیکران
زلال که باشی
آسمان در توست!

نمایه کاربر
MA102

نام: Laplace transforms

سپاس: 1193

پست توسط MA102 »

با توجه به حرفای هم اتاقی هام که کارشناسی تو امیرکبیر بودن، جو نارضایتی روانی نامناسبی وجود داره. همه دوست دارن برن یا تهران یا شریف. البته تا اونجائی که فهمیدم این نارضایتی فقط جنبه روانی داره.

smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072
علم×دین=انسان

وَ مَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاس جَمِيعاً

و هر کس نفسی را حیات بخشد مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده.

سوره مبارکه المائدة آیه32

بانک اهداء سلولهای بنیادی:
http://iscdp.tums.ac.ir/

نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

پست توسط ویستاM »

سلام
من لازم دیدم یکم در مورد جو دانشکده ی فیزیک صحبت کنم...
رشتم فیزیک نیست اما تقریبا همیشه دانشکده ی فیزیک میرم و میام اما یه نکته ی جالب وجود داره که بنظرم هیج ربطی به شریف و تهران و... نداره! نکته ی مهم اینه که وضعیت روانی و ذهنی شما وقتی دانشجوی فیزیک میشی با موقعی که بهش علاقه داری و میخوای اونو دنبال کنی متفاوت میشه!نمیدونم چجوری میتونم منظورمو برسونم اما میخوام بگم درس های فیزیک بیش از اونچه فیزیک باشند ریاضیاتند درحقیقت در دوران کارشناسی دقیقا متوجه فیزیک مسائل نمیشید و با یک جنبه ی متفاوت روبرو هستید!
من این مطلب رو موقعی که با بچه های فیزیک گفتگو میکنم متوجه شدم! من رشته ی مکانیک میخونم و جو دانشکده فنی کاملا مهندسیه نه ریاضیاتی و انتزاعی!در واقع اگر شما هر تصوری از مهندسی ها داشته باشید دقیقا به همون می رسید اما فیزیک اینطور نیست! صبر و تحمل خوندن مفاهیم پایه و مجرد برای رسیدن به اون چیزی که بهش میگیم فیزیک به معنای واقعی کلمه ازهرکسی بر نمیاد...
امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم...متاسفانه بچه های فیزیک معمولا درگیر ریاضیات مسائل هستند و فکر میکنند با حل مساله میتونند موفق بشند این در حالیه که ابدا اینطور نیست!شما باید به تمام معادلات و فرمول هایی که می نویسید احساس داشته باشید!اونها رو تحلیل کنید و به فکر نمره نباشید مدام سوال کنید و روزها و ساعت ها با مسائل دست و پنجه نرم کنیدووو...این یعنی دانشجوی فیزیک!
پیروز باشید
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

نمایه کاربر
Behrus58

سپاس: 2

پست توسط Behrus58 »

خب راستش منم کنکوری 93 هستم و 4 روز دیگه نتایج میاد.با این وضعه کنکور و تاثیر معدل اصلا نمیشه پیش بینی کرد چندم میشم ، اما خب رشته ای که بهش علاقه دارم فیزیکه.همه میگن آخرش بیکاریه.خیلی ها میگن فیزیکیا خل میشن (بلانسبته دوستان اینجا!) و از این قبیل حرف ها...و الآن واقعا انتخاب رشته برام کاره خیلی خیلی دشواریه.برای کسی که به فیزیک علاقه داره دیگه چه رشته هایی هست ؟ (به جز مکانیک و فیزیک مهندسی !!!) smile032
با تشکر

نمایه کاربر
Saman Q

سپاس: 31

پست توسط Saman Q »

Behrus58 نوشته شده:خب راستش منم کنکوری 93 هستم و 4 روز دیگه نتایج میاد.با این وضعه کنکور و تاثیر معدل اصلا نمیشه پیش بینی کرد چندم میشم ، اما خب رشته ای که بهش علاقه دارم فیزیکه.همه میگن آخرش بیکاریه.خیلی ها میگن فیزیکیا خل میشن (بلانسبته دوستان اینجا!) و از این قبیل حرف ها...و الآن واقعا انتخاب رشته برام کاره خیلی خیلی دشواریه.برای کسی که به فیزیک علاقه داره دیگه چه رشته هایی هست ؟ (به جز مکانیک و فیزیک مهندسی !!!) smile032
با تشکر
کنکور امسال سخت بوده ؟
تصویر

نمایه کاربر
Behrus58

پست توسط Behrus58 »

Saman Q نوشته شده:
Behrus58 نوشته شده:خب راستش منم کنکوری 93 هستم و 4 روز دیگه نتایج میاد.با این وضعه کنکور و تاثیر معدل اصلا نمیشه پیش بینی کرد چندم میشم ، اما خب رشته ای که بهش علاقه دارم فیزیکه.همه میگن آخرش بیکاریه.خیلی ها میگن فیزیکیا خل میشن (بلانسبته دوستان اینجا!) و از این قبیل حرف ها...و الآن واقعا انتخاب رشته برام کاره خیلی خیلی دشواریه.برای کسی که به فیزیک علاقه داره دیگه چه رشته هایی هست ؟ (به جز مکانیک و فیزیک مهندسی !!!) smile032
با تشکر
کنکور امسال سخت بوده ؟
به نظره من بله smile032

نمایه کاربر
Saman Q

پست توسط Saman Q »

من 91 کنکور دادم , کنکور تقرىبا آسونى بود و شنىدم که کنکور 92 سخت بوده و حالا شما مىگى که 93 هم سخت بوده پس به نظر مىرسه هر سال دارن کنکورو سخت تر مىکنن ! ولى به نظرم نگران نباشىن چون اگه سخت بوده باشه , براى همه سخت بوده و مىانگىن درصدا پاىىن مىاد! smile020
منم الان مىرم سوالاشو ىه نگاه بندازم ببىنم رىاضىش چطور بوده! smile021
تصویر

نمایه کاربر
Behrus58

پست توسط Behrus58 »

حالا میشه لطف کنین برای انتخاب رشته یه راهنمایی ای بکنین ؟

نمایه کاربر
Saman Q

پست توسط Saman Q »

به نظر من اگه شما فکر مىکنىن تواناىىشو دارىن برىن فىزىک چون در رشته هاى علوم پاىه شما باىد حسابى درس بخونى تا هم درسا رو عمىق بفهمى و هم جزو دانشجوهاى برتر کلاست باشى و گرنه همونى مىشه که همه مىگن , ىعنى بىکارى !
رشته هاى مهندسى هم هرکدوم به نوعى شاخه اى از فىزىک هستن , شما باىد ببىنىد به کدام شاخه از فىزىک بىشتر علاقه دارىن ، تا رشته ى مهندسى مورد نظرتوت رو انتخاب کنى!

در ضمن من رىاضىات کنکور رو نگاه کردم درسته سوالات سخت داشت اما سوالات ساده هم بىنشون بود مانند چند سوال اولىه و سوالات هندسه و گسسته ولى دىگه تموم شد ! smile001
تصویر

نمایه کاربر
Behrus58

پست توسط Behrus58 »

بله بله دبیرای ما هم میگن ریاضیات ساده بود.نه زمانی ،نه فشاری ، نه دست به قلم شدنی ... میدونید من سوالای مشتق به اون آسونی رو به خاطره اینکه زیاد نوشتن میخواست رد کردم ؟ واقعا چه باره علمی ای توی اون سوالا بود ...
خودم بیشتر به مکانیک و الکتریسیته علاقه دارم.اما خب همیشه یه ترسی هست که شاید پشیمون شم که علاقمو نرفتم.ممکنه کسی فیزیک دوست داشته باشه ولی از مکانیک بدش بیاد ؟!؟؟!

نمایه کاربر
Saman Q

پست توسط Saman Q »

Behrus58 نوشته شده:بله بله دبیرای ما هم میگن ریاضیات ساده بود.نه زمانی ،نه فشاری ، نه دست به قلم شدنی ... میدونید من سوالای مشتق به اون آسونی رو به خاطره اینکه زیاد نوشتن میخواست رد کردم ؟ واقعا چه باره علمی ای توی اون سوالا بود ...
خودم بیشتر به مکانیک و الکتریسیته علاقه دارم.اما خب همیشه یه ترسی هست که شاید پشیمون شم که علاقمو نرفتم.ممکنه کسی فیزیک دوست داشته باشه ولی از مکانیک بدش بیاد ؟!؟؟!

وىراىش: شما باىد معىار هاى دىگرى هم غىر از علاقت در نظر بگىرى , اول باىد تکلىف زندگىتو مشخص کنى, شما اگر برى مهندسى احتمال استخدام شدنت خىلى بىشتر از فىزىک هستش ,
شما مىتونى بعد از گرفتن مدرکتان در مکانىک , ىک مدرک هم در فىزىک بگىرى ولى اول باىد به فکر زندگىت هم باشى!

متاسفانه در اىران علاقه معىار چندان خوبى براى انتخاب رشته نىست (در علوم پاىه ها) ! مگر اىنکه کاملا اطمىنان دارىد که ىکى از بهترىن هاى کلاس در رشته فىزىک خواهىد شد!
تصویر

نمایه کاربر
Behrus58

پست توسط Behrus58 »

رشته ی کامپیوتر گرایشه نرم افزار چطوره به نظرتون ؟ smile001

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

پست توسط candle »

Behrus58 نوشته شده:رشته ی کامپیوتر گرایشه نرم افزار چطوره به نظرتون ؟ smile001
یعنی چی چطوره؟!
اگر دانش را به خاطر کسب درآمد فرا می‌گیرید؛ به حق آنهایی که به خاطر خود، علم و دانش اندوخته‌اند تجاوز کرده‌اید - آندره ژید

نمایه کاربر
Behrus58

پست توسط Behrus58 »

دوستان کلا یه نظری بدین.اگه بین مکانیکه صنعتی اصفهان و فیزیکه شریف مونده باشید چیکار میکنید ؟ علاقه یا شغل ؟

ارسال پست