همگام با هم تا کنکور ارشد بهمن ۹۳

مدیران انجمن: parse, javad123javad

مادلین

سپاس: 72

Re: همگام با هم تا کنکور ارشد بهمن ۹۳

پست توسط مادلین »

fatyroy نوشته شده:سلام دوستان ÷س به اشتراک گذاشتن خونده ها و تجربیاتمون چیشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من انگیزه پیدا کردم دارم میخونم
دیگه مشارکتی نشد. منم گفتم با بالا اوردن تاپیک و فعالیت یک نفره، مزاحم نشم.
این چند هفته اینطوری بوده برام:
هفته قبل به جز شنبه و یکشنبه، بقیه اش کلا تعطیل (مسافرت)
کوانتوم کلا (هم 1 و هم 2) تمام شد. متاسفانه عادتی که دارم باعث میشه وقتی یک مبحثی رو شروع میکنم باید تا تهش برم و نمی تونم تقسیم بندی کنم د رکنار چند درس دیگه متعادل جلو ببرم.
ریاضی-فیزیک با اون کلاسهایی که لینک داده بودم جلو میرم. جلسه 14م. البته خیلی دور از کتاب ارفکن و سرفصلهای کنکوره اما برای درک بهتر کوانتوم عالیه. توصیه اش نمیکنم.
الکتریسیته +مغناطیس هالیدی تمام.
نسبیت در جریان.
یکی دو هفته ای چیز جدید دست نمی گیرم. همین ها رو مرور می کنم و از کتابهای مختلف دیگه ای دنبال چیزهای جدید می گردم که کتابهای اصلی پوشش ندادن. تست هم خواهم زد.
fatyroy نوشته شده: تو برنامه ریزی مشکل دارم نمیدونم چقد باید وقت بذارم واسه هرچی والبته تو حفظ کردن احساسمه فراموشی زود رس گرفتم
اگر یک مدت پشت سر هم ادامه بدین و انگیزه تون کم نشه، همه خیالهای مربوط به فراموشی، نفهمیدن، زیاد بودن مطلب و... دور میشن.
از کتابهای برنامه ریزی کنکور لیسانس مووسات مختلف مثل قلمچی، خلی سبز و... استفاده کنید تا روی زمان مطالعه تون کنترل داشته باشید.
fatyroy نوشته شده: راستی ازمونای ازمایشی کوجا خوبه میگن مال ماهان خوبه وسخت اما مال مدرسان خیلی اسونه اره؟؟؟؟
خودم که فعلا پول ندارم و تصمیمی هم ندارم!
آخه ماهان پارسه مدرسان و... چه فرقی میتونند داشته باشند؟! مهم اینه از خدماتی که ارایه میدن استفاده کنید.

نمایه کاربر
Amir75

سپاس: 78

پست توسط Amir75 »

منم فیزیکک ۱ از کتاب مدرسان دینامیک و سینماتیک وبردارهشو خوندم تست زدم,از فیزیک ۲تا خازنها خوندم و تست زدم,فیزیک ۳هم تموم شد,فقط ترمودینامیکش مونده,ان شاا.. هفتهی بعد کل فیزیک پایه رو تموم کنم
برا ازمون منم ثبت نام نکردم,خیلی گرونه
امیدواری به خداوند، ارزشمندترین چیزها و نردبان عزت است. "امام جواد(ع)"

سرگشته بودن در وادی امید، بهتر از بدبینی است. "ویل دورانت"

fatyroy

پست توسط fatyroy »

خواهش میکنم که خونده ها و تجربیاتتون رو به اشتراک بذارین این روش خیلی خوبیه هم باعث انگیزه دوستاتون میشه هم از اتلاف وقت و اینا کلی جلوگیری میکنه من ازون دوست عزیز که کلاسای دانشگاهشریفو معرفی کرد خیلی ممنونم و همیشه دعاگوش هستم
شما ریاضی فیزیکشو راضی هستی ینی پیشنهاد میکنی یا نمیکنی نفهمیدم من کوانتمشو خیلی راضی بودم .من تو اپراتورا و اینا رو چون استادمون درس نداده یه کم سخت میفههمم تو ریاضی فیز ش بهش اشاره شده حتما؟؟ولی یه کم که ریاضی فیزشو دانلود کردم از تدریس استاد ش ترسیدم یه کم و ولش کردم خیلی ترسناک بودد
ایشالله که همتون به نتیجه مطلوب برسین
راستی من واسه زبان از جعبه لایتنر میخوام استفاده کنم بنظرم خیلی تو حفظ لغات موثره

fatyroy

پست توسط fatyroy »

از لینک های خوبی که میذارین ممنونم بازم ما رو بیشتر مستفید کنید

مادلین

پست توسط مادلین »

برای کنکور باید مهارتهایی که بقیه دارند، ما هم تا حدودی به دست بیاریم:
تکنیک های خلاصه نویسی و نت برداری
انسانهای موفق قبل از صبحانه چه می‌کنند؟
از این مقالات روی اینترنت زیاده.

* نسبیت رو تمام کردم. از فصل نسبیت کتاب رندی هریس می تونم بگم لذت بردم. عالی درس داده بود. اما سایر مباحث فیزیک مدرنش رو که تازه شروع کردم حس می کنم به قوت فصل نسبیتش نیست.
آخرین ویرایش توسط مادلین دوشنبه ۱۳۹۳/۵/۲۰ - ۱۷:۲۰, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
Amir75

پست توسط Amir75 »

من تو این هفتهه فیزیک جدیدشروع کردم وفعلا۳فصل خوندم امروز اگر بتونم چهار فصل تموم می شه البته من فقط تا اخر فصل شش سلز می خونم وقسمت هسته ایش برا هفته ی بعد گذاشتم

نمایه کاربر
Amir75

پست توسط Amir75 »

سلام
درسهای تخصصی گروه ۲ چیه؟؟؟

fatyroy

پست توسط fatyroy »

دوستان یه سوال شماها همتون فارق التحصیلین یا درحال تحصیل؟اخه انگار خیلی بامهارت خاصی دروسو دنبال میکنین من هنوز اوایل مکانیک ینی فصل1 و الکترومغناطیس ف 1 و کوانتم ف1 ام و کمی زبان و اصن این جوری کتابای اصلی رو نمیخونم چون احساس میکنم این جوری وقت کم میارم البته قبلا توضیح داده بودین که 2نوع خوندن هست :دوپینگی و اون یکی اما من واقعا دوس دارم بفهمم نه دوپینگ اما گفتم شاید ربط به اینم داره که درحال تحصیلم

نمایه کاربر
Amir75

پست توسط Amir75 »

fatyroy نوشته شده:دوستان یه سوال شماها همتون فارق التحصیلین یا درحال تحصیل؟اخه انگار خیلی بامهارت خاصی دروسو دنبال میکنین من هنوز اوایل مکانیک ینی فصل1 و الکترومغناطیس ف 1 و کوانتم ف1 ام و کمی زبان و اصن این جوری کتابای اصلی رو نمیخونم چون احساس میکنم این جوری وقت کم میارم البته قبلا توضیح داده بودین که 2نوع خوندن هست :دوپینگی و اون یکی اما من واقعا دوس دارم بفهمم نه دوپینگ اما گفتم شاید ربط به اینم داره که درحال تحصیلم

من هم در حال تحصیلم مهر می رم ترم ۷ولی روزی تقریبا۸ساعت وقت می زارم

leyenda

پست توسط leyenda »

سلام دوستان...من ترم 5 فیزیک هستم و از اونجایی که در نظر دارم برای ارشد رشته ی نانوفیزیک بخونم و فک کنم که این رشته فقط در دانشگاه تهران تدریس میشه میخوام از همین الان شروع به خوندن برای کنکور کنم اما واقعا سردرگمم و نمیدونم از کجا و چطوری باید شروع کنم!! smile025
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید..مثلا از چه کتابی شروع کنم؟ الان تست بزنم یا نه؟ smile042

موفق باشید smile079

نمایه کاربر
Amir75

پست توسط Amir75 »

من نمی دونم این رشته چه درسایی می خواد ولی به نظرم
دروس پایه مثل ریاضی و معادلات و فیزیک پایه هارو شروع بکن,و با برنامه ریزی خورد خورد بخون

نمایه کاربر
einstein313

سپاس: 91

پست توسط einstein313 »

leyenda نوشته شده:سلام دوستان...من ترم 5 فیزیک هستم و از اونجایی که در نظر دارم برای ارشد رشته ی نانوفیزیک بخونم و فک کنم که این رشته فقط در دانشگاه تهران تدریس میشه میخوام از همین الان شروع به خوندن برای کنکور کنم اما واقعا سردرگمم و نمیدونم از کجا و چطوری باید شروع کنم!! smile025
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید..مثلا از چه کتابی شروع کنم؟ الان تست بزنم یا نه؟ smile042

موفق باشید smile079

سلام ...

نانو فیزیک از گرایشهای رشته فیزیک است ، و تنها درسهایی که برای ارشد فیزیک مشخص شده را مطالعه کنید ، البته در بینش کتابهای متفرقه مربوط به نانو هم مطالعه کنید تا دید بازی نسبت به نانو و دنیای نانو داشته باشید

برای شروع هم بهتر است ابتدا روی فیزیک کلاسیک زوم کنید و مسائل کتابها را دقیق بخوانید و فرابگیرید smile072

به نظرم الان نیازی به تست زدن نیست ، و بیشتر وقتتون رو روی یادگیری دقیق مفاهیم بگذارید ، وقت برای تست زدن بسیار است smile038

پیروز باشید smile072
اللهم العن قاتلیک یا فاطمه الزهرا

اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ( علیه السلام ) ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ

اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً

اسلام به ذات خود ندارد عیبی .......... هر عیب که هست از مسلمانی ماست

مادلین

پست توسط مادلین »

leyenda نوشته شده:در نظر دارم برای ارشد رشته ی نانوفیزیک بخونم و فک کنم که این رشته فقط در دانشگاه تهران تدریس میشه میخوام از همین الان شروع به خوندن برای کنکور کنم اما واقعا سردرگمم

1. سوالتون رو در یک تاپیک جداگانه باید می پرسیدید.
2. به دفترچه ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت رجوع کنید: www.sanjeshp.ir

leyenda

پست توسط leyenda »

مادلین نوشته شده:1. سوالتون رو در یک تاپیک جداگانه باید می پرسیدید.
2. به دفترچه ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت رجوع کنید: http://www.sanjeshp.ir

ببخشید من نمیدونستم اینجا نباید بپرسم..فقط رشته ی نانوفیزیک چه ربطی به وزارت بهداشت داره؟!!!!

نمایه کاربر
ali66280

نام: جیمز کلرک ماکسول

سپاس: 9

پست توسط ali66280 »

سلام بر دوستان عزیز

البته من به نظر دوستان اجترام می گذارم ولی شخصا نظرم اینه که باید تست و درس در کنار هم باشه و از همون اول باید این دو رو در کنار هم داشته باشیم. البته یادگیری مفاهیم هم بسیار مهم هست و نباید به سادگی از آن گذشت. البته دوست دارم نظر عزیزان رو هم بشنوم.

ارسال پست