باردار کردن هوا

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
sheBalBa

سپاس: 97

باردار کردن هوا

پست توسط sheBalBa »

سلام
میخوام هوای عبوری از کانال را بار دار کنم .
چیزی که خودم به ذهنم رسید استفاده کردن از سطوح متخلخل با PH های اسیدی و بازیه ولی راندمانش توی هوا خیلی کم میشه. یه روش بهتر میخواستم.
کسی چیزی به نظرش میرسه ؟!
مرسی smile072
جایی که همه چیز غلطه
درست بودن هم غلطه . . .

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

Re: باردار کردن هوا

پست توسط candle »

sheBalBa نوشته شده:سلام
چیزی که خودم به ذهنم رسید استفاده کردن از سطوح متخلخل با PH های اسیدی و بازیه ولی راندمانش توی هوا خیلی کم میشه. یه روش بهتر میخواستم.
مرسی smile072
البته از هدف سیستم و ابعاد و جنس اون کانال چیزی ننوشته اید، شاید بکارگیری روشی مثل مکانیسم عمل اسپری های پاشش رنگ در اتاقهای رنگ آمیزی الکترواستاتیک برایتان مفید باشد. به جز این؛ یک روش الکترونیکی هم برای تولید یونهای منفی در هوا سراغ دارم که در صورتی که مناسب کارتان یافتید ، بیان می کنم.

نمایه کاربر
sheBalBa

پست توسط sheBalBa »

candle نوشته شده:
sheBalBa نوشته شده:سلام
مرسی smile072
البته از هدف سیستم و ابعاد و جنس اون کانال چیزی ننوشته اید، شاید بکارگیری روشی مثل مکانیسم عمل اسپری های پاشش رنگ در اتاقهای رنگ آمیزی الکترواستاتیک برایتان مفید باشد. به جز این؛ یک روش الکترونیکی هم برای تولید یونهای منفی در هوا سراغ دارم که در صورتی که مناسب کارتان یافتید ، بیان می کنم.
یه کانالی مثله کانال کولر رو در نظر بگیرید که از طرف صفحه ی خروجی کانال میخوام با ایجاد دو لایه ی بار دار ذرات معلق میکرونی اون رو حذف کنم.
بله سیستم عملکرد اتاقهای رنگ امیزی هم خوبه اما مقرون به صرفه نیست ایجاد همچین سیستمی. بیشتر در نظر دارم که با ایجاد لایه های بار دار ، بار جزئی در هوا ایجاد کنم که در لایه ی اولیه القا و در لایه ی دوم دفع میشه و در این بین ذرات معلق هم جذب میشن.
جایی که همه چیز غلطه
درست بودن هم غلطه . . .

نمایه کاربر
candle

پست توسط candle »

خوب پس فکر می کنم باید بروید سراغ جستجو برای فیلترهای الکترواستاتیکی اکتیو و یا پسیو و یا فیلترهای الکترونی موجود در بازار. البته دستگاههای حرفه ای تصفیه هوا؛ معمولا دارای ژنراتور یونی، فیلتر اولیه جذب ذرات معلق، فیلترهای چند لایه، فیلتر کربن اکتیو، فیلتر نانو و فوتوکاتالیست، فیلتر ویتامینC ، فیلترCATECHIN و همچنین لامپ UV می باشند که می توانند بر حسب CADR (میزان تحویل هوای تمیز که شاخصی است که به وسیله آن، میزان توانایی فیلترها برای تمیز نگه داشتن و جذب آلاینده ها مشخص می شود) اعلام شده خود، محیط را از آلاینده ها، عوامل بیماری زا، عوامل آلرژی زا، گازهای سمی، گرد و غبار و ذرات معلق تا اندازه 0.3 میکرون، بوهای نامطبوع و دودها پاک کنند.
ضمنا در فرآیند طراحی، یادتان باشد که اگر میزان تبادل هوای داخل و خارج زیاد باشد یا محیط داخلی ساختمان کثیف باشد و یا اینکه منابع اصلی تولید آلودگی در محیط داخلی باشد، استفاده از فیلترها چندان تأثیری نخواهد داشت.
اگر دانش را به خاطر کسب درآمد فرا می‌گیرید؛ به حق آنهایی که به خاطر خود، علم و دانش اندوخته‌اند تجاوز کرده‌اید - آندره ژید

نمایه کاربر
sheBalBa

پست توسط sheBalBa »

درسته
سپاس ، لطف کردین :)
جایی که همه چیز غلطه
درست بودن هم غلطه . . .

superman123

نام: amirali

سپاس: 48

پست توسط superman123 »

سلام مگه هوا را می شود باردار کرد

نمایه کاربر
candle

پست توسط candle »

superman123 نوشته شده:سلام مگه هوا را می شود باردار کرد
بله دیگه، هوا در بر گیرنده مولکولهای گازهای مختلفی است که می توانند بر اثر عوامل گوناگونی یونیزه شوند مثل ذرات پر انرژی، میدانهای قوی الکتریکی، تخلیه الکتریکی، حرکت موضعی و برخورد ذرات موجود در هوا به یکدیگر و ...
اگر دانش را به خاطر کسب درآمد فرا می‌گیرید؛ به حق آنهایی که به خاطر خود، علم و دانش اندوخته‌اند تجاوز کرده‌اید - آندره ژید

ارسال پست