مفاهیم پایه ای فیزیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
faridrajaee1

سپاس: 2

مفاهیم پایه ای فیزیک

پست توسط faridrajaee1 »

سلام لطفا هر کدوم از مفاهیم زیر را که می توانید، تعریف کنید مطمئنا منظورم یه تعریف شهودی نیست
جرم چیست؟ و ارتباط آن با انرژی چیست؟
فضا چیست ؟ چرا جرم در فضا می تواند قرار گیرد آیا در قسمتی از فضا که جرم وجود ندارد واقعا هیچ چیزی وجود ندارد؟
زمان چیست؟
چرا دو جسم که جرم دارند بر هم نیرو ربایش وارد می کنند؟
اصلا نیرو چیست؟
از دید آرایش الکترونی آهنربا چیست چه خاصیتی دارد که می تواند آهن را جذب کند
وقتی می گوییم که پروتون بار مثبت و الکترون بار منفی دارد منظورمان چیست چه چیزی در ماهیت آنها وجود دارد که سبب تفاوت در آنها شده
چرا هنگامی که الکترون به دور خود می چرخد دوقطب NوSتولید می کند

نمایه کاربر
mrfane

محل اقامت: تهران

سپاس: 550

تماس:

Re: مفاهیم پایه ای فیزیک

پست توسط mrfane »

سلام
ممکنه سن یا مقطع تحصیلی خودتون را بفرمایید؟
بعضی از سؤالات شما هست که به پاسخش جایزه نوبل می دهند!
آنچه دانه را شکافت، آن خدای من است.

faridrajaee1

پست توسط faridrajaee1 »

چهارم ریاضی فیزیکم

نمایه کاربر
mrfane

محل اقامت: تهران

سپاس: 550

تماس:

پست توسط mrfane »

faridrajaee1 نوشته شده:سلام لطفا هر کدوم از مفاهیم زیر را که می توانید، تعریف کنید مطمئنا منظورم یه تعریف شهودی نیست
جرم چیست؟ و ارتباط آن با انرژی چیست؟
فضا چیست ؟ چرا جرم در فضا می تواند قرار گیرد آیا در قسمتی از فضا که جرم وجود ندارد واقعا هیچ چیزی وجود ندارد؟
زمان چیست؟
چرا دو جسم که جرم دارند بر هم نیرو ربایش وارد می کنند؟
اصلا نیرو چیست؟

شرمنده. با در نظر گرفتن اون جمله تاکیدی ای که بالا نوشتید، حداقل من جواب این سؤالات را نمی دانم. درباره «سازوکار» هر کدام از موارد می توان توضیح داد، اما «چیستی» پرسش دیگری است که شک دارم در حیطه فیزیک باشد.

faridrajaee1 نوشته شده:از دید آرایش الکترونی آهنربا چیست چه خاصیتی دارد که می تواند آهن را جذب کند

وقتی الکترون در جهت مشخصی به دور هسته می گردد، خاصیت آهنربایی پیدا می کند. ملکول های آهنربا طوری در بلور گرفتار شده اند که یک الکترون آنها مجبور است در جهت درست بچرخد. به این ترتیب قدرت ضعیف آهنربا های ملکولی با هم جمع می شود و یک آهنربا ایجاد می کند.
آهن نیز یک الکترون ول دارد که می تواند در صورت وجود میدان مغناطیسی با آن هماهنگ شود و خود آهن را به آهنربا تبدیل کرده و جذب شود.

faridrajaee1 نوشته شده:وقتی می گوییم که پروتون بار مثبت و الکترون بار منفی دارد منظورمان چیست چه چیزی در ماهیت آنها وجود دارد که سبب تفاوت در آنها شده

دوباره اگر منظور شما پرسش از «چیستی» بار الکتریکی است، فیزیک پاسخی برای آن ندارد. فقط می دانیم الکترون بار e- دارد؛ پروتون نیز از 3 ذره باردار کوچکتر به نام کوارک تشکیل شده و بار پروتون مجموع بار آنهاست.

faridrajaee1 نوشته شده:چرا هنگامی که الکترون به دور خود می چرخد دوقطب NوSتولید می کند

این یک غلط مصطلح هست که اسپین الکترون را به گردش الکترون به دور خودش نسبت می دهند؛ اما توصیف دقیقی نیست. در کوانتوم شما خواهید خواند که (به دلیل اصل عدم قطعیت هایزنبرگ) حتی نسبت دادن مکان دقیق به الکترون ممکن نیست؛ چه رسد به تعیین جهت و گردش به دور خودش!
آنچه دانه را شکافت، آن خدای من است.

faridrajaee1

پست توسط faridrajaee1 »

خیلی ممنون دیدم را نسبت به فیزیک عوض کردم

ارسال پست