آيا اعداد جايگاهي در سرشت واقعي جهان دارند؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
nobari

سپاس: 23

آيا اعداد جايگاهي در سرشت واقعي جهان دارند؟

پست توسط nobari »

آيا اعداد جايگاهي در سرشت واقعي جهان دارند، يا صرفا ابزار کار ذهن انسان به شمار ميروند. , واینکه ایا حواس انسان بطور دیجیتال دریافت کرده بصورت انالوگ به مغز میفرستت یا برعکس

jhvh

سپاس: 284

Re: آيا اعداد جايگاهي در سرشت واقعي جهان دارند؟

پست توسط jhvh »

من فکر می کنم مغز کا به صورت آنالوگ دریافت می کند و مکانیزم های خاصی دارد که به صورت دیجیتال فکر کند

مفاهیمی که در مغز هست با دانش امروز بفهمیم علممون صد برابر میشه

تو کدگذاری اطلاعات ریاضی و خیلی چیزای دیگه

نمایه کاربر
Electromagnetism

نام: Ali Kamali

محل اقامت: Mashhad, Iran

سپاس: 5

تماس:

پست توسط Electromagnetism »

nobari نوشته شده:آيا اعداد جايگاهي در سرشت واقعي جهان دارند، يا صرفا ابزار کار ذهن انسان به شمار ميروند.

هردو برداشت درست است اما بايد توجه داشته باشيد كه در واقع فرايندهاي فيزيكي پيش از اين كه اعداد و ارقامِ محض باشند "فرايند فيزيكي" هستند و فهم اين تفاوت پاسخ كليدي سوال شماست.

اگر من اظهار كنم كه عدد 273 - كوچكترين رقم است، شما با اطمينان خواهيد گفت كه من اشتباه مي گوييم و عدد 274 - يا 275 - كوچك ترند و به همين ترتيب مي توان متوجه بي‌نهايت شد. اما فكر كنيد ما در مورد درجه حرارت صحبت مي كنيم. درجه حرارت يك ماده نشانه اي از مقدار حركت قسمت هاي داخلي اين ماده است، و در آخر به درجه و نقطه اي مي رسيم كه ديگر از ارتعاش خبري نيست. و اين در درجه 273 - C اتفاق مي افتد. و به خاطر همين 273 - را نقطه صفر يا نقطه انجماد يك ماده مي گويند . ارقام مي توانند كمتر از اين باشند ولي ارتعاش در اشياي فيزيكي نمي تواند كمتر از اين باشد. يك سكه، يك دانه ي برف يا يك كوه نمي تواند ارتعاش كمتري داشته باشد جز اينكه اصلا ارتعاش نداشته باشد smile038

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

پست توسط candle »

اعداد و ریاضیات، ابزار کار فیزیک هستند اما خود جهان فیزیکی را تشکیل نمی دهند. سر و کله خیلی از مفاهیم در ریاضیات پیدا می شوند که در فیزیک، ما به ازای خارجی نمی یابند مثل «بی نهایت» و یا اعداد موهومی.
از طرف دیگر، فعلا واقعیاتی فیزیکی وجود دارند که با هیچ نوع ریاضیات شناخته شده ای سازگار نیستند مثل بی نهایتهای آزار دهنده ای که در نظریه تقارن داریم.
گاهی هم ریاضیات، وجود دنیائی را در کنار گوشمان به ما نشان می دهد که حتی قادر نیستیم شکل فضائی آن را تصور کنیم مثل ابعاد بالاتر فضا - زمان. smile033
اگر دانش را به خاطر کسب درآمد فرا می‌گیرید؛ به حق آنهایی که به خاطر خود، علم و دانش اندوخته‌اند تجاوز کرده‌اید - آندره ژید

ارسال پست