چگونه يك فيزيكدان موفق بشم؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

Prowler

سپاس: 9

Re: چگونه يك فيزيكدان موفق بشم؟

پست توسط Prowler »

اتفاقاً این سوالیه که من باید از شما بپرسم نه شما از من
نظر من با نظرات قبلی شما فرق چندانی نمیکرد پس بنده با نظرات شما مشکلی نداشتم.

من می گم این فیزیکدان بشه به این راحتی نمی تونه پول در بیاره . پول هم واسه این مهمه که بتونه کار علمی بکنه و این امکان براش تو ایران نیست

خب منم دارم همینو میگم دیگه!!

alimafi1379

نام: علی مافی

محل اقامت: تهران

سپاس: 5

پست توسط alimafi1379 »

من به این علم طوری علاقه دارم که حاظرم جونمم برای موفقیتش بدم
دو چیز در جهان انتها ناپذیر است 1-جهالت انسان2- کهکشان ها
در مورد کهکشان ها زیاد مطمین نیستم

ASIEH F

تماس:

پست توسط ASIEH F »

سلام دوست عزیز
همینکه میدونی که برای موفق شدن باید راهشو بدونی و از دیگران راهنمایی بخوای خیلیه.
خیلیا مدرکم میگیرن اما هنوز نمیدونن که چرا ناکام شدن ، هنوز از خودشون میپرسن که آیا واقعا به فیزیک علاقه داشتم ، آیا اصلا من استعداد فیزیک خوندن دارم ، آیا ادامه بدم، رشتمو عوض کنم و...
و از این خیلیا ،خیلیاشون باز به این سوالاتشون نمیتونن جواب روشن پیدا کنن و باز خیلی از اینا بدون یافتن راه درست به ادامه تحصیل در مقاطع بالای فیزیک ادامه میدن smile025 smile025 smile025

کلثوم محمدی

نام: Km

محل اقامت: استان خوزستان

پست توسط کلثوم محمدی »

سلام من 16 سالمه و پایه دهم هستم تا دو سال پیش فقط به فکر بیست گرفتن بودم، من از بچگی عاشق علم بودم و بیشتر دانشمندا و فیزیک‌دان هارو می شناختم ولی فکر میکردم که به تجربی علاقه دارم و میخوام دکتر بشم در صورتی که هرچی بزرگتر میشدم احساس میکردم که نمیدونم چی میخوام و فقط تظاهر میکردم، ولی وقتی به فیزیک علاقه مند شدم همه چیز تغییر کرد ، همیشه به دنبال جدیدترین خبرا بودم و کلی مقاله علمی میخوندم ، و هرچه بیشتر راجبش مطالعه میکردم زیبایی های بیشتری توش پیدا میکردم ،انگار فیزیکدان شدن همون چیزی بود که من میخواستم و آرزوشو داشتم ،ولی متاسفانه اینو دیر فهمیدم و الان رشته تجربیم و قصد دارم که تغییر رشته بدم ولی میترسم که بعدشم دوباره پشیمون بشم چون من وقتی بچه بودم دوست داشتم که دکتر بشم ولی الان نه

فکر میکنم ترسم به خاطر شناخت کمم از فیزیک باشه و اینکه تو ایران خیلی کم فیزیکدان های موفق پیدا میشه که زندگی خوبی دارند. خانوادم هم با من مخالف هستند و بم میگن که در آینده شغلی نخواهی داشت ولی من اونقدر عاشق فیزیک هستم که این چیزا برام مهم نیست و باور دارم فیزیک یعنی شناختن همه چیزی که در جهان وجود داره و فکر میکنم به همین دلیله که بهش علاقه دارم چون جهان و کیهان پایان ناپذیرند ولی بدن انسان محدوده ...

سوالی که دارم اینه که این کارم درسته یا نه؟ (تغییر رشته)
و به عنوان مبتدی باید چکار کنم و چه کتابهایی رو بخونم تا با فیزیک بهتر آشنا شم؟

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 514

تماس:

پست توسط [email protected] »

کلثوم محمدی نوشته شده:
چهارشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۱ - ۱۸:۴۳
سلام من 16 سالمه و پایه دهم هستم تا دو سال پیش فقط به فکر بیست گرفتن بودم، من از بچگی عاشق علم بودم و بیشتر دانشمندا و فیزیک‌دان هارو می شناختم ولی فکر میکردم که به تجربی علاقه دارم و میخوام دکتر بشم در صورتی که هرچی بزرگتر میشدم احساس میکردم که نمیدونم چی میخوام و فقط تظاهر میکردم، ولی وقتی به فیزیک علاقه مند شدم همه چیز تغییر کرد ، همیشه به دنبال جدیدترین خبرا بودم و کلی مقاله علمی میخوندم ، و هرچه بیشتر راجبش مطالعه میکردم زیبایی های بیشتری توش پیدا میکردم ،انگار فیزیکدان شدن همون چیزی بود که من میخواستم و آرزوشو داشتم ،ولی متاسفانه اینو دیر فهمیدم و الان رشته تجربیم و قصد دارم که تغییر رشته بدم ولی میترسم که بعدشم دوباره پشیمون بشم چون من وقتی بچه بودم دوست داشتم که دکتر بشم ولی الان نه

فکر میکنم ترسم به خاطر شناخت کمم از فیزیک باشه و اینکه تو ایران خیلی کم فیزیکدان های موفق پیدا میشه که زندگی خوبی دارند. خانوادم هم با من مخالف هستند و بم میگن که در آینده شغلی نخواهی داشت ولی من اونقدر عاشق فیزیک هستم که این چیزا برام مهم نیست و باور دارم فیزیک یعنی شناختن همه چیزی که در جهان وجود داره و فکر میکنم به همین دلیله که بهش علاقه دارم چون جهان و کیهان پایان ناپذیرند ولی بدن انسان محدوده ...

سوالی که دارم اینه که این کارم درسته یا نه؟ (تغییر رشته)
و به عنوان مبتدی باید چکار کنم و چه کتابهایی رو بخونم تا با فیزیک بهتر آشنا شم؟
تصمیم خودتونه ولی من پیشنهاد می کنم که فیزیک رو به صورت مستقل و دور از محیط آکادمیک مطالعه کنید چون از آزادیِ عملِ بیشتری برخوردارید و راحتتر می تونید پیِ افکارتون رو بگیرید. بهتره یه رشته ی سبک تر مثل داروسازی یا علوم آزمایشگاهی رو برای آینده تون انتخاب کنید تا وقتِ کافی داشته باشید که به شکل مستقل به فیزیک بپردازید. من خودمم تقریباً همین کارو کردمو الآن هم بحمدالله راضیم. هر چند که این راه بدونِ سختی و مشکل نخواهد بود.

ارسال پست