محاسبه برایند میدان

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
فهیم

نام: هوپا

سپاس: 2

محاسبه برایند میدان

پست توسط فهیم »

چرا وقتی میخوایم برایند میدان چند بار در یک نقطه رو محاسبه کنیم اگر در اون نقطه باری وجود داشته باشه میدان اونو در نظر نمیگیریم؟

نمایه کاربر
dornalar

سپاس: 50

Re: محاسبه برایند میدان

پست توسط dornalar »

چون برایند میدان یک بار در محل خودش صفره
و من برای زندگی تو را بهانه میکنم...

my page: dornalar.blogfa.com

فهیم

نام: هوپا

سپاس: 2

پست توسط فهیم »

اخه چرا صفره
صفر که نیست طبق رابطه میدان وقتی فاصله صفر باشه میدان بی نهایته
پس صفر نیست
یکی به من جواب بده smile054

پرتابه

سپاس: 5

پست توسط پرتابه »

فهیم نوشته شده:چرا وقتی میخوایم برایند میدان چند بار در یک نقطه رو محاسبه کنیم اگر در اون نقطه باری وجود داشته باشه میدان اونو در نظر نمیگیریم؟

بنظرم در این موارد ما برایند میدان الکتریکی حاصل از بار های دیگه رو در مکان بار مورد نظر بدست میاریم البته تعریف میدانم مقدار نیروی وارد شده بر واحد باره.بار که به خودش نیرویی وارد نمیکنه و پس...

نمایه کاربر
ghm

محل اقامت: شیراز

سپاس: 144

تماس:

پست توسط ghm »

سلام اگر بخوایم میدان کلی رو در اون نقطه حساب کنیم، خود بار رو محاسبه میکنیم و میدان در اون نقطه به اندازه اپسیلونی به سمت چپ و راست، عدد منفی و مثبتی بزرگ است.

اما وقتی میخوایم نیروی وارد شده به باری رو که قرار است در نقطه ای قرار دهیم حساب کنیم، و میدان رو قبل از قرار دادن بار حساب میکنیم و از رابطه EQ مقدار نیرو رو بدست می آوریم. ساده ترین علت هم این است که خطوط نیرو از باری خارج نمیشوند که به خودش وارد شوند بلکه قرار است ناچارا با خطوط نیروی قبلی تعامل برقرار کنند و وضعیت قبلی رو تغییر دهند. به نسبت همین تغییر وضعیت، نیرو به بار وارد میشود وگرنه پس از قرار دادن بار در آن نقطه، میدان در آن نقطه عددی بزرگ است.
˙ ·٠•♥ السلام علی بقیه الله فی ارضه ♥•٠·˙

ارسال پست