رد نظریه خمیدگی فضا و زمان

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
hadi niroomand

نام: هادی نیرومند

رد نظریه خمیدگی فضا و زمان

پست توسط hadi niroomand »

سلام بر علاقمندان علوم فیزیک برای یافتن جواب کامل پاسختان شما را دعوت میکنم از سایت http://www.hadiniroomand-theory.comکه ایرانی میباشد و در این سایت ایشان دو نظریه از انیشتین ونظریه استیون هاوکینگ را با ادله خودش رد کرده وهمچنین نظریه انبساط جهان را وجدیدن راهکار غلبه بر جاذبه را ارائه داده است

hadi niroomand

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 514

تماس:

Re: رد نظریه خمیدگی فضا و زمان وموارد دیکر توسط

پست توسط [email protected] »

علیک سلام
سلام بر علاقمندان علوم فیزیک برای یافتن جواب کامل پاسختان شما را دعوت میکنم از ...

آقای عزیز کسی نمی تونه جواب کامل به تمام سوالات فیزیکی بده چون اسرار جهان پیچیده تر از اونیه که یه فرد بتونه به تمام اونها پی ببره. من حتی معتقدم که به یه سوال مشخص توی فیزیک هم نمی شه جواب قطعی داد...

فصل پنجم رو خوندم:

برای بنده یقین حاصل شد که نظریه خمیدگی فضای انیشتین یک اشتباه عظیم علمی است که متاسفانه توسط جامعه جهانی علم مورد قبول قرارگرفته است

من فکر نمی کنم این یه اشتباه عظیم باشه هر چند که خودمم منتقدشم. اشتباه عظیم که نمی تونه این همه نتایج و پیشگویی های سازگار با آزمایش رو ارائه بده. اتفاقاً به نظر من خم فضا و زمان بسیار ایده ی زیرکانه و حساب شده ایه و برای همین هم تا الان باقی مونده. در ضمن انحنای فضا-زمان از همه طرف یه شی رو احاطه کرده و نه فقط مثل تُشک یا پارچه از یه طرف. بنابراین:

برداشتی که می توان از نظریه اوکرد این فضا باید منطقاً به صورت افقی در جهان گسترش یافته باشد زیرا جرم وزن دارد و به پایین فشار می آورد لذا در فضا خمیدگی وگودی ایجاد می کند که دانشمندان این فضا را همانند پارچه ای مثال میزنند که از چهارگوشه اش مهار شده حال وقتی توپ یا گوئی فلزی را بر او می اندازید وزن گوئی پارچه را در اطراف خودش خم می کند

این نکته از نظر من چندان معقول نیست و لزوماً گویای این قضیه نیست که چیزی از پایین داره جهان ما را می کشه یا جذب می کنه.

این جهانی است که انیشتن ترسیم کرده است پر از چاله و چوله، که قطعاً با چنین چینشی قادر به چرخیدن به دورهمدیگر نخواهند بود پس باید یک نیروی دیگری را اضافه کرد تا بچرخد بنده از شما این پرسش را دارم واقعا جهان ما این است؟متاسفانه این نظریه اشتباه مسیر جهان علم را بیش از هشتاد سال به گمراهی هدایت کرده است و موجب شده که پیروان عقیده او نیز این راه را تا کنون ادامه دهند

اصلاً جنابعالی فرض کنید پر از چاله چولست ولی این دلیل نمی شه که نسبیت عام نتونه یه چرخش پیش پا افتاده رو توضیح بده. آقای عزیز من برای اینشتین احترام زیادی قائلم و رفعت جایگاه علمی این مرد هم بر کسی پوشیده نیست اونوقت جناب عالی می گی ایشون همه رو گمراه کرده؟ این تعبیرتون شدیداً نامنصفانست.
نظریه پردازی روش خودش رو داره و یکدفعه نمی شه از بیخ یه نظریه ی بزرگ رو بُرید و یه سری ادعاهای نپخته رو جاش گذاشت. در ثانی من فکر می کنم به هر طریقی که شما یه نظریه رو زیر سوال می بری باید یه نظریه ی جایگزین رو هم معرفی کنی که این همون قسمت سخت کاره. نظریه ای که ترجیحاً اصول موضوعه ی خودش رو داره، نقایص معقول نظریه ی قبلی رو برطرف می کنه و به صورت حدی نظریه ی قبلی رو تایید.
به نظرم شما با انتقاد سازنده هنوز فاصله دارید و باید تلاش بیشتری توی این زمینه بکنید. در ضمن از حرف های بنده هم ناامید نشوید و اون ها رو به فال بد نگیرید چون صرفاً نظرم رو گفتم و این شمایید که به افکارتون جهت می دین و ترقی یا پس رفت خودتون رو رقم می زنید ولی امیدوارم که ان شاءالله به نظریه و نتایج بهتری در آینده برسید، نظریه ای که تعقل بیشتری رو در مخاطب برانگیزه.
آخرین ویرایش توسط [email protected] چهارشنبه ۱۳۹۴/۴/۱۷ - ۰۱:۰۴, ویرایش شده کلا 2 بار

Persios

سپاس: 24

پست توسط Persios »

نتیجه گیری هایی بر پایه ی فرض های نادرست و بدون اثبات منطقی و ریاضیاتی که از آگاه نبودن به کل مفهوم نظریه سر چشمه گرفته شده
در مطلب خیلی به دنبال حداقل دلیل های منطقی و جایگزین گشتم ولی پیدا نکردم!
البته این نظر من است و بابت لحنم ازتون پوزش می خوام smile072

نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

پست توسط ویستاM »

درود

من به همه دوستانی که چنین افکاری دارند چند توصیه میکنم:

1- شما برای ارائه یک نظریه حداقل باید بیش از 20 کتاب و مقاله معتبر فقط و فقط در فیلد کاری خودتون مطالعه کنید. (این رو هم بگم که شما باید مشخص کنید کجای نظریه هدف نقد شماست، دقیقا باید مشحص کنید هدف شما از این ایده چی بوده و نتیجه اون چیه. ایده شما باید همه ابعاد فیزیک رو در بر بگیره و هموردایی رو حفظ کنه. )

2- نسبیت عام چندین شاخه عظیم علم رو در بر میگیره: هندسه، دینامیک، مفهوم میدان ها در فیزیک و آنالیز تانسوری و تابعی پس قبل از هر حرفی باید به اون ها مسلط باشید (کاملا مسلط بودن با مطالعه نتایج و یا روند قضیه متفاوته)

3- در فیزیک نباید داستان تعریف کرد، باید با زبان خودش صحبت کرد (ریاضیات!)

4- ایده شما باید گامی رو به جلو در علم برداره به این معنا که با بیان ضعف بخش خاص نظریه اصلی (و نه همه اون!) و ارائه نتیجه جایگزین اتفاق تازه ای در دستاوردهای اون بیفته

5- و...(خیلی زیاد تر از اون چیزیه که شما تصور کنید)

با همه این گام ها تصور میکنم بهتره به جای اینکه تلاش کنیم دنیا رو با ایده هامون تغییر بدیم تغییر رو از خودمون شروع کنیم و این فرصت های طلایی جوانی رو در رویای داشتن دستاورد های بزرگ علمی هدر ندیم. چه بسا کسانی که در این راه قدم گذاشتن و موفق نشدند و بدتر از همه سرخورده هم شدند! شما همین الان فکر کنید...چند فیزیکدان برجسته می شناسید؟ و چرا هزاران نفر دیگه بی نام ونشان هستند؟
مسلما اون هزاران نفر در زمینه های کاری خودشون کارهای بزرگی انجام دادند اما اون کسی برجسته شده که با دنبال کردن نتایج کار اون ها و جمع کردن هر آنچه دیگران به دست آوردند چنان نظریه ی استواری بنیان گذاشته که نبوغ در لابلای اون موج میزنه.

باور کنید که همه ما قله خودمون رو داریم...به جای نشستن در دامنه کوه و تفکراتی برای خراب کردن قله های دیگران فقط تلاش کنیم قله خودمون رو فتح کنیم! فکر کنم این مفیدترین کاریه که میشه انجام داد!
پیروز باشید
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

ebismps

سپاس: 6

پست توسط ebismps »

hadi niroomand نوشته شده:سلام بر علاقمندان علوم فیزیک برای یافتن جواب کامل پاسختان شما را دعوت میکنم از سایت http://www.hadiniroomand-theory.comکه ایرانی میباشد و در این سایت ایشان دو نظریه از انیشتین ونظریه استیون هاوکینگ را با ادله خودش رد کرده وهمچنین نظریه انبساط جهان را وجدیدن راهکار غلبه بر جاذبه را ارائه داده است

hadi niroomand

سلام
درابتدا باید بگم که پالس گرانشی و همچنین ضدگرانش درابتدای سال 2000توسط دانشمندان روسی درست شده و در ازمایشگاههای مختلف دنیا هم به اثبات رسیده:
http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 9211005815
-.lanl.gov/PS_cache/cond-mat/pdf/9701/9701074v3.pdf
http://www.intalek.com/Index/Projects/R ... liakov.PDF
درضمن ازمایشات مختلفی در دمای نزدیک به صفر مطلق 273- درجه انجام شده ولی جاذبه ماده تغییری نکرده.

نمایه کاربر
lightwave

سپاس: 41

Re: رد نظریه خمیدگی فضا و زمان

پست توسط lightwave »

خدایی دستت درد نکنه برای خنده خیلی خوب بود
قسمتی از سخنان گهر بار ایشان:
اگر بر فرض من روی زمین 70 سال عمر خواهم کرد در مکانی چون ماه 100 سال عمر خواهم کرد زیرا توان جاذبه ماه کمتر از زمین است و اگر در فضای بین کرات که جاذبه اش کمتر می باشد تا 120 سال و شاید بیشتر خواهد رسید.

smile021
اگه منظور انیشتین از کند شدن زمان این هست پس میشه نتیجه گرفت که چاقو وسیله ای برای سفر در زمان است کافیست آن را در شکمتان بکنید تا 80 سال را در یک ثانیه بپیمایید smile058
جهان در انبساط نمی باشد

smile029 smile024
جواب این سوال به میلیاردها سال قبل باز می گردد . در میلیارد ها سال قبل زمانی که تمامی اجرام در عالم پراکنده شده بودند مرکز جهان بدون حرکت بود و اجرام دور تا دور او را احاطه کرده بودند در این وضعیت اجرام از هم دور و دورتر می شوند آن زمان زمان انبساط جهان بود ولی یک رویداد در حال شکل گیری بود مرکز جهان که اجرام را تحت تاثیر نیروی جاذبه خود قرار داده بود خود از طرف تمامی اجرام و کائنات تحت فشار بود که این فشار و توان های جاذبه ای که از همه طرف به او وارد می شود باعث شد که مرکز جهان شروع به چرخش به دور خود کند

آره اتفاقا ایشون هم حضور داشتند smile058
سیاه چاله نیرومند نه سیاه چاله هاوکینگ

این دیگه آخرش بود smile058 smile058 smile058

نمایه کاربر
New Astronomer

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 50

Re: رد نظریه خمیدگی فضا و زمان

پست توسط New Astronomer »

این سایت شما که باز نمیشه!

اینو بگم؛ یه جایی شنیدم (یادم نیست کجا و از کی!) :

................................ اگه می خوای یه بازی رو تغییر بدی، اول باید قوانین بازی را کامل یاد بگیری.

ارسال پست