منفی بودن انرژی مکانیکی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

kleppner

نام: kleppner

عضویت : چهارشنبه ۱۳۹۵/۵/۲۰ - ۰۹:۱۳


پست: 24

سپاس: 2

Re: منفی بودن انرژی مکانیکی

پست توسط kleppner »

متاسفم ولی حتی یک ذرههم جواب منو ندادین . smile012 smile012 smile012 smile012 smile012 smile012 من اصلا از واحد نیرو یا ریاضیات حرف نزدم اونها رو که خودمم بلدم . من دارم می پرسم که اصلا ما قبول کردیم که اگر حرکت ما باکاهش یا افزایش انرژِی همراه باشه پس نیرو و شتاب داشته ولی من سوالم اینه که پس چرا میشه از نیرو نسبت به زمان انتگرال گرفت؟ آخه منطقیه که F=F(x) باشه .... smile034 smile034 smile034 smile034 smile034 smile034 smile034 smile034 smile034 smile034 smile034 smile034

aliroozi.81

نام: Ali Roozi

عضویت : جمعه ۱۳۹۹/۱/۲۹ - ۰۹:۱۲


پست: 1Re: منفی بودن انرژی مکانیکی

پست توسط aliroozi.81 »

kleppner نوشته شده:
دوشنبه ۱۳۹۵/۶/۸ - ۱۸:۰۱
چطور میشه که انرژی مکانیکی یک جسم منفی باشه؟چونکه توی صفحه 228 کتاب کلپنر یک نمودار انرژی برای نیروی جذب کننده رسم کرده و 2 حالت رو توضیح میده که یکیش اینه که انرژی مکانیکی(E)منفی باشه......ولی خب آخه چطور ممکنه؟؟یا حتی انرژی پتانسیل یا جنبشی؟؟؟!!!!! smile032 smile032 smile032 smile032
انرژی یا هست یا نیست منفی بودن انرژی اصلا معنی نداره
انرژی مکانیکی مجموع انرژی جنبشی و پتانسیله
انرژی پتانسیل در یک نقطه تعریف نشده و معنایی نداره چه مثبتش چه منفیش و فرمول u=mgh برای محاسبه دلتا یو هستش نه انرژی پتانسیل در یک نقطه خاص برای ما اختلاف انرژی پتانسیل مهمه پس نمیتونیم بگیم انرژی پتانسیل در یک نقطه منفیه و ممکنه انرژی مکانیکی منفی باشه انرژی جنبشی هم با توجه به فرمول همیشه نا منفیه

نمایه کاربر
رهام1380

نام: رهام حسامی

محل اقامت: تهران

عضویت : پنج‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۰ - ۰۹:۴۸


پست: 103

سپاس: 15

جنسیت:

تماس:

Re: منفی بودن انرژی مکانیکی

پست توسط رهام1380 »

انرژی مکانیکی معمولاً فقط یک ثابت تعریف می شود. بنابراین ، اگر ثابت خود را به عنوان یک عدد بزرگ و منفی انتخاب کنید ، می توانید انرژی زیادی داشته باشید به عنوان مثال اگر انرژی بالقوه خود را برابر صفر در بالای صخره انتخاب کنید ، هر چیزی که از صخره پرتاب کنید ، به محض افتادن زیر پایتان ، انرژی پتانسیل منفی خواهد داشت.
اما حتما در نظر داشته باشید انرژی مکانیکی مجموع انرژی پتانسیل و انرژی جنبشی است.
انرژی جنبشی به دلیل سرعت اصطلاح (v²) هرگز نمی تواند مقدار منفی داشته باشد (در نظر گرفتن جرم غیر منفی است).
با رسیدن به انرژی پتانسیل ، این به خط مرجع بستگی دارد (یعنی خطی که PE صفر در نظر گرفته اید). اختلاف انرژی پتانسیل مستقل از خط مرجع است اما انرژی پتانسیل به آن بستگی دارد.
شما می توانید PE را با توجه به علاقه خود در نظر بگیرید از این رو انرژی منفی مکانیکی به شما می دهد. بنابراین ، همه چیز به خط مرجع شما بستگی دارد. .
انرژی مکانیکی می تواند مقادیر منفی به خود بگیرد. ذاتاً یک مقدار منفی نیست. دلیل اصلی این است که انرژی پتانسیل می تواند منفی باشد ، بنابراین کل انرژی مکانیکی نیز می تواند منفی باشد.
وقتی صحبت از انرژی پتانسیل می شود ، ارزش واقعی آن به اندازه تغییر در آن مهم نیست. به عنوان مثال ، تعمیم یافته ترین مورد استفاده از انرژی پتانسیل این است که وقتی جسمی از نقطه A به نقطه B حرکت می کند ، تغییر آن را در انرژی پتانسیل مشاهده می کنیمΔ U، نشان می دهد که تغییر در سایر اشکال انرژی است - Δ U.
ما می توانیم تمام مقادیر انرژی بالقوه را با مقداری ثابت به سمت بالا یا پایین ببریم و آنچه را که برای ما مهم است ، تغییر در انرژی پتانسیل ، همان مقدار باقی ثابت بماند.
یک مثال که در آن این فوق العاده مفید می شود ، انرژی پتانسیل گرانشی تعمیم یافته است. هنگامی که دو جرم بزرگ در انتهای مخالف جهان قرار دارند ، انرژی بالقوه بین آنها حداکثر است (شما می توانید در مورد آن فکر کنید که بیشترین انرژی را برای جدا کردن دو جسم گرانشی به یک فاصله بی نهایت ). در این حالت ، فیزیکدانان به سادگی این حداکثر انرژی را صفر تعیین کردند.
با توجه به نحوه محاسبات ، انرژی بین دو جسم بی نهایت کاهش می یابد (از لحاظ تئوری) به طور کاملاً نزدیک به هم نزدیک می شوند. همانطور که گفته شد ، صرف نظر از آنچه به عنوان مقدار حداکثر انرژی پتانسیل بین دو جسم تعیین می کنیم ، انرژی پتانسیل نزدیک بی نهایت منفی را داریم. بنابراین ساده ترین و تمیزترین مقدار صفر بودن آن است.
به همین ترتیب ، انرژی های پتانسیل گرانشی همیشه منفی هستند. در همین راستا ، انرژی مکانیکی می تواند منفی باشد ، اما بدون درک نقطه مرجعی که انرژی بالقوه سیستم از آن اندازه گیری می شود ، هیچ اهمیت فیزیکی برای آن مقدار وجود ندارد.
اگر منظور در مکانیک کوانتوم هست اره داریم میدانهای کوانتوم مثال کرومودینامیک کوانتومی که نیروی بین‌هسته‌ای قوی را توضیح می‌دهد برهم کنش گلئونها و کوارکها توضیح میده البته من نمیدونم .ولی تو همین مکانیک کلاسیک اینو میدونستم /
رهام حسامی دانشجوی مهندسی هوافضا ترم سومتصویر

ارسال پست