خدا و بيگ بنگ

مدیران انجمن: parse, javad123javad

.:محمد:.

خدا و بيگ بنگ

پست توسط .:محمد:. »

با سلام به فيزيكدانان عزيز

سواليست كه چندوقتي ذهن من رو به خودش مشغول كرده. ما مسلمانها معتقديم كه خداوند اين دنيا رو از هيچ پديد آورد. آيا شما ميتونين اين واقعه رو با علم ثابت كنيد؟

حد اقل کمی راهنمایی کنید راجع به این مساله چون بی خدایان معتقدند که این دنیا وجود داشته و قبل از بیگ بنگ هم بوده و هیچ خدایی در بوجود آوردن اونها دست نداشته!!

galaxy_star

تماس:

پست توسط galaxy_star »

سوالتون رو کامل و صحیح مطرح کنید تا جواب بگیرید

معين

سپاس: 4

تماس:

پست توسط معين »

.
آخرین ویرایش توسط معين پنج‌شنبه ۱۳۹۰/۶/۱۰ - ۱۱:۰۶, ویرایش شده کلا 1 بار
.

xpooyax

سپاس: 1

تماس:

پست توسط xpooyax »

man ino ghablan ham goftam ke in nazarie esbat shode ke dar ebteda az PLASMAYE ARAM TASHKIL SHODE BOODE VA HEY KOCHAK VA KOCHAKTAR MISHE va na aram tar vaghti kheili koochak shod yek enfejare azim rokh mide va az ham mipashe IN AZEMAYESH RO DAR NEWYORK BA NIROOYE LEISER ANJAM DADAND ALBATE BA GHAVI TARIN LEISERE HALE HAZER DAR DONYA ROOYE YEK ZAREYE BESYAR KOOCHAK VA DIDAND KE HAMOON ETEFAGH OFTAD AZ INJA FAHMIDAN K IN NAZARIE DOROst BOODE
i agree with this

ما عقيده داريم كه خداوند تبارك و تعالي, جهان رو از هیچ بوجود آورد. نظریه ی بیگ بنگ میگه همه ماده در یک ذره جمع شده بود که به قول دوستمون پویا یک انفجار رخ میده و این دنیا بوجود میاد. آخه معقوله این خورشید و ماه و زمین و ستاره ها و کهکشانها همه یک نقطه بودند؟!؟!؟!

مساله ی دیگه اینکه اینطور که دوستمون آقای عظیمی میگه, احتمالا آقای هاوکینگ به وجود خدا اعتقاد داشته که گفته اول هیچی نبوده بعد ... اگر شما سایت معتبری که این مساله رو گفته باشه به من بگین کمک خیلی بزرگی کردین.

من دارم با یک سری ادمهای بی خدا بحث میکنم سر "خلقت" و وجود خدا. طرف میگه زمان قبل از بیگ بنگ ایستاده بوده!!! و بعد از بیگ بنگ شروع به حرکت میکنه!!!!!! من گفتم این حرفا همش کشکه و قبل از بیگ بنگ چیزی نبوده و خداوند این جهان رو از هیچ پدید آورده. حالا دنبال دلیل و مدرک میگردم. اگر کمک کنید خیلی خوشحال میشم.

اهورا

پست توسط اهورا »

اين مربوط به اين است كه شما با يك ذهن مادي دنبال يك سوال غير مادي ميگرديد اگر توانستيد نگاهي يا حتي تصوري از يك جهان بيش از سه بعد داشته باشيد جواب اين سوال را مي يابيد[/quote][/url]

اهورا نوشته شده:اين مربوط به اين است كه شما با يك ذهن مادي دنبال يك سوال غير مادي ميگرديد اگر توانستيد نگاهي يا حتي تصوري از يك جهان بيش از سه بعد داشته باشيد جواب اين سوال را مي يابيد
[/url][/quote]

حرف شم بسیار بسیار جالب بود :) میشه کمی بیشتر توضیح بدین؟

شما فیزیکدانان خدا رو چه جوری تعریف میکنید؟

معين

سپاس: 4

تماس:

پست توسط معين »

خدا يك موجود بي نهايت بعديه.. من سگ كي باشم خدا رو تعريف كنم.

عظيمي نوشته شده:خدا يك موجود بي نهايت بعديه.. من سگ كي باشم خدا رو تعريف كنم.
یعنی چی خدا یک موجود بی نهایت بعدیه. این حرف خیلی خیلی جالبه ولی از کجا به این مساله رسیدی؟

xpooyax

سپاس: 1

تماس:

پست توسط xpooyax »

dar javabe mohamad jan bayad begam ke shoma age be khelghate khodet negah koni mibini ke az hich be vojood oomadi pas hame chi emkan dare shoma ghodrate khoda ro ba ghodrate khodet ya har ABAR GHODRATE digee nabayad moghayese koni
i agree with this

xpooyax نوشته شده:dar javabe mohamad jan bayad begam ke shoma age be khelghate khodet negah koni mibini ke az hich be vojood oomadi pas hame chi emkan dare shoma ghodrate khoda ro ba ghodrate khodet ya har ABAR GHODRATE digee nabayad moghayese koni
میدونین, من دارم راجع به برهان علیت با بی خدایان بحث میکنم. که هر معلولی علتی داره و اون علت خود معلول یک علت دیگه است و اون علت خود ... تا به تسلسل میرسیم که از نظر منطقی قابل قبول نیست. در نتیجه باید یک خالقی بوده باشه که نه اول داره و نه آخر و قادر هست بر همه چیز.

اما اینها چی میگن. میگن ماده و انزژی از ازل بوده و همینطور به هم تبدیل میشدن!!! تا اینکه بحث به بیگ بنگ رسید. طبق یه تحقیق کوچک که من توی سایت بسیار عالیه اینجا کردم, راجع به ساعت صفر میگفت که تمام اطلاعات بشر از 10^43 بعد از بیگ بنگ فراتر نرفته. این مساله خیلی مشکلات رو حل کرد. ولی اونها شروع به اراجیف گفتن کردن! که زمان قبل از بیگ بنگ ایستاده بوده و loop بوده و ... اونها این کتاب رو هم معرفی کردن که راجع به دنیای قبل از بیگ بنگ بحث کرده:

حالا من دنبال نظریه ای هستم که ثابت کنه قبل از بیگ بنگ هیچی نبوده و هر چیزی پیش اومده قبلش یک خالق توانا اون رو بوجود آورده.

راجع به انسان هم بگم که اونها میگن آدم از یک تکامل که هزاران سال طول کشیده بوجود اومده!

نمایه کاربر
هامون

محل اقامت: ا ر د بيل

خدا

پست توسط هامون »

اگر بدونيم كه خدا نه زاييده شده ونه زايشگر هست پس جواب به دست مياد
دنیا از صفر ویک ها به سوی منطق فازی پیش می رود

سحر6666

پست توسط سحر6666 »

ببين محمد فكر مي كنم با فلسفه به يك چيزي برسي. 8)

ارسال پست